Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ при избор на видеокарта

Препоръчан отговор

Здравейте !

Искам да сменя сегашната ми видеокарта,която е XFX Radeon RX 590 fatboy 8Gb със някоя по добра . Вие коя бихте ми препоръчали ? Аз съм се спрял на RTX 2060 или Radeon 5700XT ,според вас коя е по добра ?Бюджета ми ще е   около 700лв ,след като продам сегашната ми карта .

Забравих да спомена другите компоненти _

Дъно 

ASROCK B450 FATALITY GAMING K4 

Процесор_

Ryzen 2600

Захранване 

Corsair vengeance 650 watts 80plus 

Ще съм ви благодарен за помоща ,хубав ден,!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста трудно ще намериш 5700ХТ за 700лв. освен, ако не е 2-ра ръка с остатъчна гаранция.  5700XT e по-скоро от класа на 2070Супер.

едит: На каква резолюция ще се играе и какъв е монитора?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма еднозначен отговор.Зависи кои играеш.Някои игри вървят по-добре с радионски карти, други с нвидия.За GTA поредицата знам, , че си е за нвидия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, pepy86 написа:

5700XT e по-скоро от класа на 2070Супер

5600 XT / която е в бюджета му/ е малко по-добра от 2060 Super, но по-слаба от 2070 Super

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Joss Bomon написа:

По-точно е малко по-добра от 2060 Super.

2060Super = 2070 . Така , че съм съгласен и с твоето твърдение. Аз лично имах възможността да тествам в около 10-игри на моята конфигурация 5700XT XFX THICC II и Zotac 2070 Super Mini . И двете не са топ класове , но поне не бяха ограничени от калпави кулери и високи температури. Дори и след  клок трудно мога да преценя , коя е по-добрата карта.  В различните заглавия , предимството е поделено. Лошото е , че дори 2060Супер не влиза в бюджета му , така че вариантите са ограничени , ако говорим за нова карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, pepy86 написа:

Доста трудно ще намериш 5700ХТ за 700лв. освен, ако не е 2-ра ръка с остатъчна гаранция.  5700XT e по-скоро от класа на 2070Супер.

Ами играя на 1080р но главно играя на 4к Tv

За това искам и предложения близки до тези карти  а може и малко по слаби .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, www543 написа:

главно играя на 4к Tv

Да разбирам  , че имаш FHD монитор , но за гейминг играеш на телевизора с 4К резолюция ? Ако е така , моя съвет е да завишиш леко бюджета , защото за тази резолюция видео картата е основен фактор.  

Ако нямаш тази възможност rtx 2060 / 5600XT са може би най-удачните варианти за теб. 

Разгледай това сравнение ТУК  и прецени според заглавията , които представляват за теб интерес , коя от двете карти е по-удачна.

едит: Другата ти опция /която за мен е по-добра/ е да вземеш на старо някоя GTX 1080Ti  с остатъчна гаранция. Този вариант е по-добър и от гореспоменатите 2070S /5700XT.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, pepy86 написа:

Да разбирам  , че имаш FHD монитор , но за гейминг играеш на телевизора с 4К резолюция ? Ако е така , моя съвет е да завишиш леко бюджета , защото за тази резолюция видео картата е основен фактор.  

Ако нямаш тази възможност rtx 2060 / 5600XT са може би най-удачните варианти за теб. 

Разгледай това сравнение ТУК  и прецени според заглавията , които представляват за теб интерес , коя от двете карти е по-удачна.

едит: Другата ти опция /която за мен е по-добра/ е да вземеш на старо някоя GTX 1080Ti  с остатъчна гаранция. Този вариант е по-добър и от гореспоменатите 2070S /5700XT.

Благодаря ! Да точно така е ! Ами ще видя 5600хT и 2060  във сравнение със 5700xt как се представя и ако нямам достатъчно бюджет за 5700xt и 2060 super ще се насоча съм тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем с паметите мисля отдавна не е актуален и го имаше само при определени партиди в самото начало , когато се появиха на пазара RTX картите.  Имам наблюдение предимно върху 2080Ти моделите и мога да кажа , че отдавна няма място за притеснение.  Само информативно , би ли споделил  при теб случая с проблемна карта скорошен ли е ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, pepy86 написа:

Този проблем с паметите мисля отдавна не е актуален и го имаше само при определени партиди в самото начало , когато се появиха на пазара RTX картите.  Имам наблюдение предимно върху 2080Ти моделите и мога да кажа , че отдавна няма място за притеснение.  Само информативно , би ли споделил  при теб случая с проблемна карта скорошен ли е ?

Изпратиха ни няколко бройки за тест и открихме проблема с паметта,но проблемът не беше в паметта или в картата а в начинът по които беше запоена за картата.Проблемът се оказа хардуерен и от nVIDIA не могат да го оправят с ъпдейт на фърмуера и пуснаха направо новата серия SUPER с оправен проблем.

Не при всяка карта се вижда проблемът ВЕДНАГА,но все пак е хубаво да знаеш,че нещо не е наред и рано или късно ще ти гаси компа или ще прави "черга" на екрана.

Моят съвет е направо да изчакаш 3-та серия която ще лансират скоро.Предварителните тестове изглеждат доста обещаващо ,все пак едни до +40 % производителност на същата цена + по малко харчи ток и оправен хардуерно проблемът с RTX където като го пуснеш  играта и става невъзможна за играене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, KoiAzLiWe написа:

Изпратиха ни няколко бройки за тест и открихме проблема с паметта,но проблемът не беше в паметта или в картата а в начинът по които беше запоена за картата.Проблемът се оказа хардуерен и от nVIDIA не могат да го оправят с ъпдейт на фърмуера и пуснаха направо новата серия SUPER с оправен проблем.

Не при всяка карта се вижда проблемът ВЕДНАГА,но все пак е хубаво да знаеш,че нещо не е наред и рано или късно ще ти гаси компа или ще прави "черга" на екрана.

Моят съвет е направо да изчакаш 3-та серия която ще лансират скоро.Предварителните тестове изглеждат доста обещаващо ,все пак едни до +40 % производителност на същата цена + по малко харчи ток и оправен хардуерно проблемът с RTX където като го пуснеш  играта и става невъзможна за играене.

Ами тогава може да се насоча към 5600xt  ,a относно за  трета серия не съм на ясно кога и какво предлагат!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При картата от подписа ми /Asus Rog StriX 2080Ti/ категорично заявявам , че нямам този проблем. Да не говорим , че картата за бенчмарк тестове се клоква до ламарината /памет на 16000мхц/ , отделно единия биос е сменен с такъв , който е със завишен Power limit.  Заедно с мой приятел преди повече от 6-7 месеца взехме за наш проект 7-8броя 2080ти както и 1бр. 2070 Evga XC + 1бр. 2080 Msi GamingX. Успяхме да ги тествахме обстойно като тези карти /които продадохме в последствие/ , до ден днешен работят безпроблемно в конфигурациите на новите си собственици. Нито една не е проявила какъвто и да било проблем.  Повечето дефекти , за които се споменаваше в самото начало , се проявяваха още в  1-вия месец от работата на самата карта .  Проблема беше масов и нвидия доста отдавна изтегли въпросните партиди. Аз лично не виждам как може човек да попадне на подобен модел , освен ако не е залежал в някой склад по случайност. Дори това да се случи , при наличието на гаранция , не виждам място за притеснение. 

едит: Тези проценти , /ако изобщо се укажат верни/ като разлика в производителността при новите карти, вярвайте ще са добре отразени и в цената им. В крайна сметка това е нвидия. Няма безплатен обяд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Споменатия '' проблем '' за мен отдавна не е актуален. Не мисля , че това трябва да е причината да наклони избора ти към някоя от двете карти. По-скоро погледни в конкретните игри , които те интересуват , коя карта се представя по-добре.

Мен лично повече ме притеснява факта , че държиш да играеш на 4К резолюция. На тази резолюция дори 2080Ти среща трудности на средни и по-високи настройки в не малко заглавия. Изобщо не пренебрегвай този факт.  За мен и двете карти /5600ХТ , 2060/ не са ОК . Честно казано не знам какви са ти очакванията от въпросните карти на 4К , но има голяма вероятност да останеш разочарован.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

RX 5700 без XT е 700 лв. даже може да се намери и по-евтино.

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=86864

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=85206

За XT ще трябва малко да завишиш бюджета.

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=84466

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Roujin Z написа:

RX 5700 без XT е 700 лв. даже може да се намери и по-евтино.

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=86864

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=85206

За XT ще трябва малко да завишиш бюджета.

https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=84466

Здравей! Roujin Z 

Благодаря ,ще го имам в предвид!😉

А дали ще е голяма разликата без това XT ? Чувал съм иначе че 5700XT е звяр по отношение на FPS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти в едно ревю rx 590, rtx 2060 , 5600ХТ и 5700 . Изгледай го и сам прецени до колко е оправдана  разликата в цените и перформънса. На 2К резолюция , с техните тестови системи 5600ХТ изостава с 8,3% спрямо 5700 и е с 32,6% по-бърз от rx590 .

ТУК

edit: Ако се спреш на 5700 , изгледай ревютата на конкретния модел преди да го купиш .  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

... 5700 е най-доброто цена перформанс... карта с добра pcb и охладител може да се извлече много от нея.... напримерно аз съм с msi gaming x 5700, еднакво pcb и 8 +1 фази като gaming x 5700 xt  и 2 захранващи с 8 пин - вдигнат пауър лимит, флашната с биос на xt и overclock, така е много близко до XT... топ модел е и на мен ми я донесоха за 650 лева , но идеята е принципна с всеки добър модел

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твоя модел е хубав , ако успее автора да си намери на подобна цена, изобщо няма какво повече да коментираме в темата.  Като цяло изпадат оферти. Аз лично преди около 2 седмици купих за мой приятел  5700ХТ XFX  THICC II  за 766лв от Румънците. А тази сума също не е кой знае колко далеч от бюджета му. 

Относно флаша на биоса, за  съжаление са много малко потребителите , които се наемат да го направят.  Не е нещо сложно , но като цяло избягвам да съветвам когото и да било да го прави. Особено ако няма никакво понятие :) .     

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Твоя модел е хубав , ако успее автора да си намери на подобна цена, изобщо няма какво повече да коментираме в темата.  Като цяло изпадат оферти. Аз лично преди около 2 седмици купих за мой приятел  5700ХТ XFX  THICC II  за 766лв от Румънците. А тази сума също не е кой знае колко далеч от бюджета му. 

Относно флаша на биоса, за  съжаление са много малко потребителите , които се наемат да го направят.  Не е нещо сложно , но като цяло избягвам да съветвам когото и да било да го прави. Особено ако няма никакво понятие :) .     

За какъв флаш говорите? Нали флаш трябва само когато минаваш на процесор от 3та серия и ако си като в моя случай със дъно В 450 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

pepy-то вероятно говори ако префлашваш биос-а на видеокарата ако ще я използваш за копачка и искаш 1 % бууст за сметка на отпадане на гаранцията. Т.Е. малко се е отклонил от темата.

Пак казвам изчакай nVIDIA да пуснат 3-тата си серия и така цените ще паднат на всички налични към момента карти.Като цяло картите са готови изчакват да се оправи само проблемът с доставките.

Монополът е гадно нещо и производителите на видеокарти се възползват яко от това.

Към днешна дата има достатъчно мощни процесори,бързи SSD-та,бърза РАМ и тн. само видеокартите изостават с много и то вдигат цените за всеки % повече производителност.

Иначе игрите са готови за реалистична графика още от преди 2 години само чакаме мудното развитие при видеокартите да се подобри 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, arestant написа:

... 5700 е най-доброто цена перформанс... карта с добра pcb и охладител може да се извлече много от нея.... напримерно аз съм с msi gaming x 5700, еднакво pcb и 8 +1 фази като gaming x 5700 xt  и 2 захранващи с 8 пин - вдигнат пауър лимит, флашната с биос на xt и overclock, така е много близко до XT... топ модел е и на мен ми я донесоха за 650 лева , но идеята е принципна с всеки добър модел

преди 1 час, www543 написа:

За какъв флаш говорите?

На видео картата!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

На видео картата!

Ако ти дефектира картата ще я изпратят към външен оторизиран сервиз и там първата им работа е да закачат програматор и да изтеглят БИОС-а за да видят дали проблемът не е в него.А пък ако видят и ,че не е фабричният просто ще ти откажат гаранцията и ще станеш един от многото които са пуснали видеокартите си в OLX за по 50 лв за части (които никои не купува).

Ако толкова много искаш 2-3 % повече то преди да пуснеш дадена игра си стартирай MSI Afterburner и от там си клокни като имаш и опцията да махнеш пауър лимита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване