Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. По заглавието предполагам сте разбрали какъв е проблема. Живея в Германия, преди време си купих кола от България и там я регистрирах на мое име и дойдох тук. Тъй като имам право да карам 6 месеца без да сменям номерата с немски ,се възползвах. Тъй като мина този период ,започнах да се организирам да я регистрирам в Германия. Започнах да си подготвям документите когато разбрах, че големия талон ми липсва и където и да търся го няма. Малкия талон ,тъй като ми стой в портмонето е тук,но големия липсва. Вероятност да съм го забравил в България няма , защото когато идвах към Германия беше в мен. След това го прибрах при едни други документи за да не стой в колата.И сега липсва и там и подозирам , че по грешка сигорно съм го изхвърлил. Вече е невъзможно да я регистрирам тук без него. Доколкото разбрах от сайта на МВР , трябва да предоставя колата в кат за да ми издадът нов талон.Но как да стигна до там без него. По границите до България доста често го изискват от мен и се притеснявам и найстина не знам как да постъпя. Дайте малко акъл , съвет , вие изпадали ли сте в подобна ситуация .Тъй като , не съм си правил сметка да връщам колата в България а да я регистрирам тук, в момента и прегледа и е изтекъл, но това да кажем не е толкова фрапиращо ще платя глоба ако ме спрът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А жалба в полицията пусна ли, че са ти откраднали "набор документи", сред които и големият талон.
https://www.mvr.bg/opp/административни-услуги/услуги-по-регистация-на-пс/издаване-на-дубликат-на-свидетелство-за-регистрация-на-пътно-превозно-средство
https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/Application/Index/41
Регистрираш се тук
Влизаш тук
Използвай Internet Exlorer

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се прибереш с колата в България не ти трябва талон. А за излизане от Бг ще ти гледат само малкия. Гърците си правеха подобни извращения за рекет и голям талон - уж не пишело натоварване на ос или подобни простотии. До Унгария си Шенген и няма граници, единствено Румъния минаваш транзит.

Големия ще ти трабва за ГТП дори и у нас. Ако си го пресрочил, можеш да имаш проблеми, дори и у нас. Имаш стикер на стъкото и удостоверение за него.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

А жалба в полицията пусна ли, че са ти откраднали "набор документи", сред които и големият талон.
https://www.mvr.bg/opp/административни-услуги/услуги-по-регистация-на-пс/издаване-на-дубликат-на-свидетелство-за-регистрация-на-пътно-превозно-средство
https://e-uslugi.mvr.bg/ESP.Web.Portal/Application/Index/41
Регистрираш се тук
Влизаш тук
Използвай Internet Exlorer

Не съм пуснал жалба.Но те не са откраднати а изгубени.Ще пробвам но от разтояние не виждам как биха помогнали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалбата си пусни в Германия. Ще ти издадат удостоверение, което може да замести до БГ големия талон.
И провери от линковете към МВР дали можеш да свършиш нещо по електронен път.
Няма начин да няма начин.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

За да се прибереш с колата в България не ти трябва талон. А за излизане от Бг ще ти гледат само малкия. Гърците си правеха подобни извращения за рекет и голям талон - уж не пишело натоварване на ос или подобни простотии. До Унгария си Шенген и няма граници, единствено Румъния минаваш транзит.

Големия ще ти трабва за ГТП дори и у нас. Ако си го пресрочил, можеш да имаш проблеми, дори и у нас. Имаш стикер на стъкото и удостоверение за него.

На няколко пъти ми го искат на влизане в Сърбия откъм Унгария и после на влизане в България откъм Сърбия. Имам стикер на стъклото да , но той е без щтракната дата на него пише само , МВР Пловдив технически преглед. Отделно имам едно талонче на което пише до кога е прегледа. Но вярвам, че дори и да ме спрът в България когато влизам , ще ми влязат в положение , но и да не го направят най много една глоба да отнеса . Явно както виждам трябва да е на риск ....

преди 7 минути, DarkEdge написа:

Жалбата си пусни в Германия. Ще ти издадат удостоверение, което може да замести до БГ големия талон.
И провери от линковете към МВР дали можеш да свършиш нещо по електронен път.
Няма начин да няма начин.

Немската полиция ми каза да звъня в посолството. А от посолството ми казаха да звъня в КАТ . След като се свързах с КАТ ми казаха , че за нов голям талон искат колата да мине канал... След като се опитах да им кажа , че няма как да мина канал , тъй като трябва да пътувам без документи до България , получих отговор . ,,Еми незнаем господине,,... Може да приемем факта , че им звънях на всичките в петък следобед, и никой не е имал желание за нищо. Ще пробвам в понеделник отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, stoian32 написа:

в момента и прегледа и е изтекъл, но това да кажем не е толкова фрапиращо ще платя глоба ако ме спрът.

Ако пътуваш така, освен без голям талон, ще останеш и без номера. Следващия който те спре ще ти отнеме и книжката, понеже си караш кола без номера.

Аз в моя си град за малко да остана без номера. Направо на място щяха да ги вземат, защото съм забравил да мина голата на преглед.

Не виждам какъв им е проблема да ти извадят копие на същия талон, но щом искат кола, която не може да пътува, ще трябва да я возиш на някой автовоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, stoian32 написа:

Немската полиция ми каза да звъня в посолството

Вече си се минал. Ако беше пуснал жалба за кражба

преди 3 часа, DarkEdge написа:

че са ти откраднали "набор документи", сред които и големият талон

сега всичко щеше да е наред!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми ще се опитам още веднъж, чрез помощта на някоя институция да изкарам документ който временно да замества големия талон докато се прибера. Ако не стане тръгвам на риск и се моля да не ми го изискат някъде по пътя, ще гледам да минавам граници в по пиковите часове когато има по дълги опашки, че тогава по не се разправят. За изтеклия преглед, се надявам да влязат в положение, че не съм имал избор. Колата е нова, и е супер видно в перфектно състояние, да кажем, че е някъв барутник да се заяждат. Звъннах на няколко познати в мвр твърдят, че най много 50лв глоба да имам за прегледа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам сърбите дали го искат, все пак са извън ЕС, мини през Румъния и не се занимавай с глупости. На Сегед хващаш няаляво за Румъния и толкова. Далеч по-опасно е да те хванат в Германия без преглед. Това, че ти се ослушваш и скатаваш с лепенка за първоначален внос без дата (нашенски работи) не те прави редовен. В базата като излезе дата на последния преглед си го отнесъл по пълна програма. А може и да има нещо друго, което премълчаваш. Например всичките автомобилни измами почват или с копие на документи, или пълномощни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз го намерих, под леглото на което спим. Какво прави там, е добър въпрос. Днес минах изкарах немски талони и TUV и вече си е всичко наред. За някой в бъдеще да знае, че няма възможност да ви изкарат документ който да замести големия талон. От посолството вчера отново ми казаха, че не могат и да я карам на автовоз. Друго което може да ви е полезно. Това, че може да пътувате само с малкия талон съвсем спокойно, стига да е издаден след 2018 година ако не се бъркам, защото от тогава записвали в малкия талон допустимата маса на автомобила,и следователно нямат причина да ви искат големия талон за да проверят (ако изобщо някой иска да ви проверява за това). И още нещо в чужбина тук твърдя само за Германия, никой полицай при проверка не може да разбере дали ви е изтекъл прегледа. Обаче ако стане ПТП, ще имате проблем с застраховката, може или нак вероятно няма да ви изплатят нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стояне, Стояне, погледни пак под леглото, може да са там ония 2000 евра? 20% за мен, ей!

А за това:

преди 16 минути, stoian32 написа:

вероятно няма да ви изплатят нищо

Може, но със сигурност ще те обуят яко! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, stoian32 написа:

ако не се бъркам

Определено се бъркаш. Малък талон го проверяват само нашите при излизане с колата извъм България. Нататък никой не го интересува. Само да имаш застраховка (зелена карта). На границата с Румъния проверката е една на тяхна територия (обща). Вписването в малкия талон го направиха само за гръцките рекетьори за да не се носи големия. Ясно е че никой няма да ти издасде дубликат на големия без пълен преглед и експертиза.

Ето ти едно клипче, което излезе точно на предния ми пост. Измамата е само със законно копие на ПТС (паспорт транспортного средства), голям талон по нашенски. 

Разгедай му канала, има и други "схеми" (замуты). Както и много други неща.

преди 18 часа, stoian32 написа:

И още нещо в чужбина тук твърдя само за Германия, никой полицай при проверка не може да разбере дали ви е изтекъл прегледа. Обаче ако стане ПТП, ще имате проблем с застраховката, може или нак вероятно няма да ви изплатят нищо. 

И това не е вярно. Ако си минал ГТП и си в срок - имаш "Удостоверение за техническа изправност на МПС" с дата на прегледа и номер за регистъра. Застрахователите ще го искат. Затова има и дублиращ стикер на стъклото. Ти ако не ходиш на преглед и продължаваш да караш с лепенката (стикера) за първоначален внос, която нашите кой знае защо не и правят перфорация за дата си е твой проблем.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

quote post="4579979" timestamp="1590936341" name="stoian32" userid="304961"] Немската полиция ми каза да звъня в посолството.

Вече си се минал. Ако беше пуснал жалба за кражба

Ясно, случая е решен, но …
Отгивора на полицията е удтен, неформален и по принцип.
Другото - няма разлика между загубен, откраднат, повреден или унищожен документ! Има неправилно съхраняван!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...