Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Липсва видео сигнал към монитора

Препоръчан отговор

Здравейте,поредния проблем със стария компютър.При стартиране то му,тръгват всички вентилатори и периферия,но никакъв сигнал към монитора.Пробвах почти всичко.Започнах със смяна на кабела,проба на монитора към друго пц,сваляне на рам плочките,проба на видео картата с друга,проба на захранването с друго,сваляне на батерията и задържане на старт бутона.Всичко съм свалял и слагал на друг още по стар компютър и той  е тръгвал,а проблемния не иска.Остава да е дъното.Почти съм сигурен,че следващата тема ще е покупка на нов компютър.Ама удавник за сламка се хваща :).Благодаря

image-F0B7_5E83A97F.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази снимка на температурите откъде е? Освен това си вземи контактен спрей, защото има ли окисление, прах или мръсотия няма да сработи хардуерът

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, bojoviki написа:

Остава да е дъното.Почти съм сигурен,че следващата тема ще е покупка на нов компютър.

Дъното е. Пускай темата за нов компютър или си потърси подобно дъно втора ръка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, Емил Костов написа:

Тази снимка на температурите откъде е? Освен това си вземи контактен спрей, защото има ли окисление, прах или мръсотия няма да сработи хардуерът

Ами от предния ми проблем със звука.Просто я ползвах.Иначе компютъра е почистван.

преди 20 минути, baitexpo написа:

Дъното е. Пускай темата за нов компютър или си потърси подобно дъно втора ръка.

Пфу,почти бях сигурен,ама все се надявах на някакво "чудо".Все пак благодаря.Просто търсих и друго мнение.Ами ще видим с какъв бюджет разполагаме за новата щайга.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, bojoviki написа:

Пфу,почти бях сигурен,ама все се надявах на някакво "чудо".Все пак благодаря.Просто търсих и друго мнение.Ами ще видим с какъв бюджет разполагаме за новата щайга.

Дъно - 100лв. Рам 70лв Процесор 130лв = 300лв и си в играта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Raze написа:

Къде е включен монитора - към дъното или отделната видеокарта?

Отделна видео карта е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да почистиш модулите памет с гума за молив където са позлатените контактни пластини, и опитай след това отново дали ще има картина.

Също можеш да занулиш настройките на биос на указаните на дъното позиции с джъмпер при извадена батерия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, grizly написа:

Опитай да почистиш модулите памет с гума за молив където са позлатените контактни пластини, и опитай след това отново дали ще има картина.

Говорим за рам паметта ли?А и от гумата няма ли да попаднат боклуци в слота?Или самите плочки да почистя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, bojoviki написа:

Говорим за рам паметта ли?А и от гумата няма ли да попаднат боклуци в слота?

Да, за рам паметта става въпрос.

Как ще почистиш позлатените контактни пластини на модулите с памет ако са вкарани в слотовете:angry:?

Няма как да попаднат боклуци в слота тъй като ще ги почистиш след като си ги извадил.

Мислете малко, стига сте писали наизуст.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, grizly написа:

Да, за рам паметта става въпрос.

Как ще почистиш модулите с памет ако са вкарани в слотовете:angry:?

Мислете малко, стига сте писали наизуст.

Ами помислих,че самият слот трябва да изчистя.Извинявам се.Сега ще пробвам

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, grizly написа:

Няма нужда да се извиняваш, на всеки е простено да сгреши, и пиши за резултата след това.

Не запали :(.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай плочките памет една по една на различни слотове. Пробвай видеокартата на друг PCI-E слот. Пробвай без видеокарта на вграденото видео. И накрая, ако включиш без RAM и видеокарта чува ли се някакъв beep код?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разменял съм плочките,без ефект.Картата не съм я пробвал в друг слот,но трябва да видя дали ще стане някъде другаде.Пробвах и вграденото видео,не тръгна.И без RAM не съм пробвал.А и не съм сигурен дали имам звук на това дъно.Ще пиша по късно за резултата.Благодаря

преди 18 минути, Raze написа:

Пробвай плочките памет една по една на различни слотове. Пробвай видеокартата на друг PCI-E слот. Пробвай без видеокарта на вграденото видео. И накрая, ако включиш без RAM и видеокарта чува ли се някакъв beep код?

Без RAM пробвах,не се чува никакъв звук(beep code).А втори слот за видеото липсва.Имам два за RAM,един за лан карта и един за видеото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом и на вградено видео не работи, най-вероятно е дъното. Погледни пак процесора дали е монтиран правилно и дали няма криви пинове в сокета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,за да не отварям нова тема,ще ви попитам тук.Излезе дъно.Намерих същото дъно за 30 лв.Но така и така ще кърпя щайгата,може ли да сложа друго дъно с по хубав процесор?Разполагам с 2х3гб рам ДДР3 и нвидиа 1гб,500 вата захранване.Ако може да се сложи,ще съм ви благодарен да предложите.Благодаря.

П.П.За ориентир,до 60-70  лева ако си заслужава.Може и да е втора употреба.Забравих още една видео карта от 512мб на нвидиа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване