Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,поредния проблем със стария компютър.При стартиране то му,тръгват всички вентилатори и периферия,но никакъв сигнал към монитора.Пробвах почти всичко.Започнах със смяна на кабела,проба на монитора към друго пц,сваляне на рам плочките,проба на видео картата с друга,проба на захранването с друго,сваляне на батерията и задържане на старт бутона.Всичко съм свалял и слагал на друг още по стар компютър и той  е тръгвал,а проблемния не иска.Остава да е дъното.Почти съм сигурен,че следващата тема ще е покупка на нов компютър.Ама удавник за сламка се хваща :).Благодаря

image-F0B7_5E83A97F.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази снимка на температурите откъде е? Освен това си вземи контактен спрей, защото има ли окисление, прах или мръсотия няма да сработи хардуерът

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, bojoviki написа:

Остава да е дъното.Почти съм сигурен,че следващата тема ще е покупка на нов компютър.

Дъното е. Пускай темата за нов компютър или си потърси подобно дъно втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Емил Костов написа:

Тази снимка на температурите откъде е? Освен това си вземи контактен спрей, защото има ли окисление, прах или мръсотия няма да сработи хардуерът

Ами от предния ми проблем със звука.Просто я ползвах.Иначе компютъра е почистван.

преди 20 минути, baitexpo написа:

Дъното е. Пускай темата за нов компютър или си потърси подобно дъно втора ръка.

Пфу,почти бях сигурен,ама все се надявах на някакво "чудо".Все пак благодаря.Просто търсих и друго мнение.Ами ще видим с какъв бюджет разполагаме за новата щайга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде е включен монитора - към дъното или отделната видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, bojoviki написа:

Пфу,почти бях сигурен,ама все се надявах на някакво "чудо".Все пак благодаря.Просто търсих и друго мнение.Ами ще видим с какъв бюджет разполагаме за новата щайга.

Дъно - 100лв. Рам 70лв Процесор 130лв = 300лв и си в играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Raze написа:

Къде е включен монитора - към дъното или отделната видеокарта?

Отделна видео карта е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да почистиш модулите памет с гума за молив където са позлатените контактни пластини, и опитай след това отново дали ще има картина.

Също можеш да занулиш настройките на биос на указаните на дъното позиции с джъмпер при извадена батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, grizly написа:

Опитай да почистиш модулите памет с гума за молив където са позлатените контактни пластини, и опитай след това отново дали ще има картина.

Говорим за рам паметта ли?А и от гумата няма ли да попаднат боклуци в слота?Или самите плочки да почистя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, bojoviki написа:

Говорим за рам паметта ли?А и от гумата няма ли да попаднат боклуци в слота?

Да, за рам паметта става въпрос.

Как ще почистиш позлатените контактни пластини на модулите с памет ако са вкарани в слотовете:angry:?

Няма как да попаднат боклуци в слота тъй като ще ги почистиш след като си ги извадил.

Мислете малко, стига сте писали наизуст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, grizly написа:

Да, за рам паметта става въпрос.

Как ще почистиш модулите с памет ако са вкарани в слотовете:angry:?

Мислете малко, стига сте писали наизуст.

Ами помислих,че самият слот трябва да изчистя.Извинявам се.Сега ще пробвам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да се извиняваш, на всеки е простено да сгреши, и пиши за резултата след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, grizly написа:

Няма нужда да се извиняваш, на всеки е простено да сгреши, и пиши за резултата след това.

Не запали :(.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай плочките памет една по една на различни слотове. Пробвай видеокартата на друг PCI-E слот. Пробвай без видеокарта на вграденото видео. И накрая, ако включиш без RAM и видеокарта чува ли се някакъв beep код?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разменял съм плочките,без ефект.Картата не съм я пробвал в друг слот,но трябва да видя дали ще стане някъде другаде.Пробвах и вграденото видео,не тръгна.И без RAM не съм пробвал.А и не съм сигурен дали имам звук на това дъно.Ще пиша по късно за резултата.Благодаря

преди 18 минути, Raze написа:

Пробвай плочките памет една по една на различни слотове. Пробвай видеокартата на друг PCI-E слот. Пробвай без видеокарта на вграденото видео. И накрая, ако включиш без RAM и видеокарта чува ли се някакъв beep код?

Без RAM пробвах,не се чува никакъв звук(beep code).А втори слот за видеото липсва.Имам два за RAM,един за лан карта и един за видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имаш две видеокарти, трябваше при всички опити да пробваш и с двете!!!

Звук му пусни, две пинчета са!

Има ли LED? Свети ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом и на вградено видео не работи, най-вероятно е дъното. Погледни пак процесора дали е монтиран правилно и дали няма криви пинове в сокета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,за да не отварям нова тема,ще ви попитам тук.Излезе дъно.Намерих същото дъно за 30 лв.Но така и така ще кърпя щайгата,може ли да сложа друго дъно с по хубав процесор?Разполагам с 2х3гб рам ДДР3 и нвидиа 1гб,500 вата захранване.Ако може да се сложи,ще съм ви благодарен да предложите.Благодаря.

П.П.За ориентир,до 60-70  лева ако си заслужава.Може и да е втора употреба.Забравих още една видео карта от 512мб на нвидиа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...