Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Рамта работи на по-ниска честота

Препоръчан отговор

Здравейте,

Днес си взех рамта, която бях поръчал, а именно G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB.

Монтирах я на дъното - MSI B450-A Pro Max, но CPU-Z и HWiNFO показват, че върви на 1200 Mhz, а BIOS показва 2400 на главната страница (мисля). Не съм напълно сигурен, че и таймингите и волтажа, които видях са по-ниски.

Имали някаква настройка, за да си работи на пълната /по подразбиране/ честота - 3200 Mhz?

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Vankata 34 написа:

овърклокни процесора.

И как това ще промени честотата на паметта, би ли обяснил?

преди 36 минути, iBonev написа:

Имали някаква настройка, за да си работи на пълната /по подразбиране/ честота - 3200 Mhz?

Активирай XMP профила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Raze написа:

И как това ще промени честотата на паметта, би ли обяснил?

чети книги за овърклок

5 години вишо образование ли искаш да ти преразказвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Vankata 34 написа:

5 години вишо образование ли искаш да ти преразказвам.

Щом пишеш "вишо образование" - недей, няма нужда :lol6: .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Само да питам след като се активира XMP профил,трябва ли нещо друго да се пипа? Примерно овеличаване на скороста на вентилаторите ,в смисъл дали няма да се увелеичи греенето на рам паметта или на нещо друго?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, www543 написа:

Само да питам след като се активира XMP профил,трябва ли нещо друго да се пипа? Примерно овеличаване на скороста на вентилаторите ,в смисъл дали няма да се увелеичи греенето на рам паметта или на нещо друго?

Не се настройва друго. След, като се зареди профила XMP и съответно се запаметяват настройки.

Все пак, тук не говорим за клок на RAM паметта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, oic написа:

Не се настройва друго. След, като се зареди профила XMP и съответно се запаметяват настройки.

Все пак, тук не говорим за клок на RAM паметта.

Ами това не е ли клок ,както някои казват или по точно е заводски клок? Ще слагам Ryzen 5 3600 и някои казват ,че процесорът работел по добре със този профил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.06.2020 г. в 20:31, iBonev написа:

Да.

Не се занимавай с тези xmp профили,моето дъно е почти същото..........просто влез в OC настройките,разгърни Dram  Frecuency и пробвай различни честоти по-нагоре,без нищо друго да пипаш,дъното автоматично избира най-добрите настройки и пробвай,ако запали,пак пробвай,докато не успее,тогава дъното връща честотата по подразбиране,но ще знаеш вече до колко може да работи и ги задаваш.Мойта рам е DDR4 3000Mhz,но в момента работи на 3400Mhz 16-17-17-36,като нищо друго не съм пипал,само избираш съответната честота и пробваш.

MSI_SnapShot.bmp.jpg

MSI_SnapShot.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Слави Маринов написа:

Не се занимавай с тези xmp профили,моето дъно е почти същото..........просто влез в OC настройките,разгърни Dram  Frecuency и пробвай различни честоти по-нагоре,без нищо друго да пипаш,дъното автоматично избира най-добрите настройки и пробвай,ако запали,пак пробвай,докато не успее,тогава дъното връща честотата по подразбиране,но ще знаеш вече до колко може да работи и ги задаваш.Мойта рам е DDR4 3000Mhz,но в момента работи на 3400Mhz 16-17-17-36,като нищо друго не съм пипал,само избираш съответната честота и пробваш.

MSI_SnapShot.bmp.jpg

MSI_SnapShot.jpg

Защото пише на рамта ми ,че има и XMP 2 profile ready даже

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Слави Маринов написа:

Това е голяма късмет, да ти тръгне по този начин паметта. Принципно има DRAM Calculator for Ryzen, с който, според типа/размер памет и така нататък си избираш честота и ти дава тайминги и други настройки. Ако не работи XMP профила, може паметите да не са съвместими една с друга, особено ако са комбинирани различни марки/модели плочки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Raze написа:

Това е голяма късмет, да ти тръгне по този начин паметта. Принципно има DRAM Calculator for Ryzen, с който, според типа/размер памет и така нататък си избираш честота и ти дава тайминги и други настройки. Ако не работи XMP профила, може паметите да не са съвместими една с друга, особено ако са комбинирани различни марки/модели плочки.

Във връзка със XMP профила!Това означава ли,че  ще трябва повече волтаж при ползването на ХМP профил или при другия описан по горе начин, ще грее ли повече системата и ще трябва ли и друга някоя настройка на биоса ? Промяна на скорост на вентилатори или др.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Волтажа и другите неща ще се настроят според профила, греенето няма да ти се отрази на нищо, понеже разликата ще е незабележима.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Raze написа:

Волтажа и другите неща ще се настроят според профила, греенето няма да ти се отрази на нищо, понеже разликата ще е незабележима.

Благодаря за бързия отговор😉

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, Raze написа:

Това е голяма късмет, да ти тръгне по този начин паметта.

Не знам кое е късмет,знам само,че при мен xmp профилите са гола вода и с тях не ще да работи на тези честоти и тайминги,който ги изкарва през OC настройките,без аз нищо друго да пипам..............рамта ми е кит и е тази,само,че е 2x4гб https://www.pazaruvaj.com/ram-pamet-c3577/kingston/hyperx-fury-16gb-2x8gb-ddr4-3000mhz-hx430c15fb3k2-16-p496046295/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, www543 написа:

Моята рам е тази-

20200615_152040.jpg

Понеже видях,че си със същото дъно,та рекох да ти икономисам лутане и проби,аз пробвах всякак и така,както съм споменал по-горе е най-оптималният вариант,xmp може и да работи с интел по-добре,но тук специално не е така,аз съм го изключил.........пробвай както ти казах и виж как ще работи на най-висока честота,въпрос на малко време и врътня.........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Слави Маринов написа:

Понеже видях,че си със същото дъно,та рекох да ти икономисам лутане и проби,аз пробвах всякак и така,както съм споменал по-горе е най-оптималният вариант,xmp може и да работи с интел по-добре,но тук специално не е така,аз съм го изключил.........пробвай както ти казах и виж как ще работи на най-висока честота,въпрос на малко време и врътня.........

https://www.asrock.com/mb/amd/fatal1ty b450 gaming k4/index.asp

Това ми е дъното,твоето не е ли на MSI?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, www543 написа:

https://www.asrock.com/mb/amd/fatal1ty b450 gaming k4/index.asp

Това ми е дъното,твоето не е ли на MSI?

Да,на MSI е,аз понеже видях първият пост и си помислих,че става въпрос за един и същи човек с различни никове:))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах, както е предложил Слави Маринов, но не се получи. На @3466 Mhz изписа, че овърклока се е провалил, а на @3400 Mhz системна грешка в Windows.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, iBonev написа:

Пробвах, както е предложил Слави Маринов, но не се получи. На @3466 Mhz изписа, че овърклока се е провалил, а на @3400 Mhz системна грешка в Windows.

Трябва доста четене и проби, дали съответната RAM, ще тръгне на по-висока честота (овърклок) на съответното дъно. Не, е за начинаещ потребител.

Зареди си XMP,  профила и не се занимавай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, iBonev написа:

Явно зависи и от паметта..........пробвай на 3333,или 3266 пак е повече от сега.С какъв процесор си,да не влияе и това?Последен биос ли е на дъното?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване