Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди няколко месеца преминах към телефон Alcatel 3X 2019. За мое нещастие на втория месец задният капак + стъкалцето, което пази камерата се счупиха. И няколко месеца по-късно (днес) се счупи и предното стъкло. Дисплея видимо няма проблеми (надявам се и практически). Въпросте ми са къде мога да намеря евтини части + евтин ремонт или без ремонт само части. Не съм възрастен все още. Нямам 18 и предполагам това иска намеса на родители, но аз не искам да ги меся. Искам веднъж да поема отговорността аз да оправя кашата си. Скоро ще имам 80/90 лева предполагам, ако изчисленията ми са верни. Пробвах да пиша на един сайт, но като се замисля, вероятно цената ще ми излезе през носа.. Та реших тук да се пробвам да потърся помощ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Bryca03 написа:

Здравейте. Преди няколко месеца преминах към телефон Alcatel 3X 2019. За мое нещастие на втория месец задният капак + стъкалцето, което пази камерата се счупиха. И няколко месеца по-късно (днес) се счупи и предното стъкло. Дисплея видимо няма проблеми (надявам се и практически). Въпросте ми са къде мога да намеря евтини части + евтин ремонт или без ремонт само части. Не съм възрастен все още. Нямам 18 и предполагам това иска намеса на родители, но аз не искам да ги меся. Искам веднъж да поема отговорността аз да оправя кашата си. Скоро ще имам 80/90 лева предполагам, ако изчисленията ми са верни. Пробвах да пиша на един сайт, но като се замисля, вероятно цената ще ми излезе през носа.. Та реших тук да се пробвам да потърся помощ..

При тази цена на този телефон ремонтите са напълно безмислени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е добър ,струва си ремонта въпроса е дали ще можеш да намериш качествени резервни части ,а и самия ремонт в сервиз ще е поне 40-50 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

И като намери частите какво? 

1. Не се знае дали са качествени и работят.

2. Няма инструменти

3. Няма умения и знания какво е повредено и какво е за смяна и как се разглобява тактъв телефон.

Знаеш поговорката, че кучето не става касапин от гледане.

току-що, Ивайло Димов написа:

Телефона е добър ,струва си ремонта въпроса е дали ще можеш да намериш качествени резервни части ,а и самия ремонт в сервиз ще е поне 40-50 лева

Сериозно?? 50 лева е само ремонтът, още 100 лева а може и повече за части и никой не може да ти даде гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо ако сервиза е сериозен даже и гаранция ще му дадат за ремонта ,друг е въпроса дали сам трябва да си дири частитите .Този тип телефони са с несменямема батерия ,което малко усложнява ремонта но добър специалист може да го оправи .Характеристиките на телефона са добри и си заслужава ремонта ,а и е похвално ,че иска да поеме отговорност ,а не да тича до полата на майка си за нов смартфон :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона не е толкова лош. Не знам каква е цената му, но всъщност телефончето е готино. Не ми е до нов, свикнах с него. Все някак ще се стигне до разглабянето му и оправата, но най-напред частите.. Просто се надявам да не е много скъпо, защото някак си ми се иска да е евтино и да стане бързо..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди първо в някой сервиз и попитай дали могат да го оправят и колко би струвало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Димов написа:

Емо ако сервиза е сериозен даже и гаранция ще му дадат за ремонта ,друг е въпроса дали сам трябва да си дири частитите .Този тип телефони са с несменямема батерия ,което малко усложнява ремонта но добър специалист може да го оправи .Характеристиките на телефона са добри и си заслужава ремонта ,а и е похвално ,че иска да поеме отговорност ,а не да тича до полата на майка си за нов смартфон :)

Сериозно??? И как ще му дадат гарацния? Въз основа на какво? Не се знае какво се е случило с този телефон, за да се повреди така. Не се знае частите от Китай колко са читави и ще работят. Телеофнът е нисък клас и е правен за еднодневка. Не се знае дали ще понесе ремонта.  Ремонтът ще струва почти колкото цената на телефона. Нищо лично, но Вие на коя планета живеете?? Ако ти си свервиз ще фалираш на секундата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

И като намери частите какво? 

1. Не се знае дали са качествени и работят.

90% от света ползва китайски чарколяци, само ти не можеш...започваш да ме съмняваш!
Друг въпрос е, че описанието на проблема е...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

90% от света ползва китайски чарколяци, само ти не можеш...започваш да ме съмняваш!

90% от България позлва китайски части. Но дори и да са китайски как ще дадеш гаранция за този телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

90% от България позлва китайски части.

Не те знам каква информация ползваш, ама си в огромна грешка!
ЦЯЛ СВЕТ ползва китайската продукция. Да споменавам ли Apple, HP, Dell,... Илън Мъск...
Разлисти обратната връзка да видиш колко националности има отразени под всяка стока.
Щати, Италия, Франция...За бившите републики няма да казвам - те за залели китайския пазар като клиентско присъствиие.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Сериозно??? И как ще му дадат гарацния? Въз основа на какво? 

Ако сервиза е сериозен се дава гаранция на това което е сменено, в повечето случай е 1 месец гаранцията, но зависи от това което се сменя както и класа телефон. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Ако сервиза е сериозен се дава гаранция на това което е сменено, в повеччето случай е 1 месец гаранцията, но зависи от това което се сменя както и класа телефон. 

Стига с тези сериозно сервизи. Не можеш да дадеш гаранция за нещо, при положение че на теб не ти я дават като част.  Какво правим като ти го монтираш и ти донесат телефона още няколко пъти??? Фалираш. Никой сервиз в момента няма да се занимава с такава умряла барака. Да, може някъде от донор телефон да поменят частите и с труда да му вземат 100 до 150 лева, но няма да дадат гаранция. 

преди 3 минути, DarkEdge написа:

Не те знам каква информация ползваш, ама си в огромна грешка!
ЦЯЛ СВЕТ ползва китайската продукция. Да споменавам ли Apple, HP, Dell,... Илън Мъск...
Разлисти обратната връзка да видиш колко националности има отразени под всяка стока.

Не ми се спори с теб. Аз си залагам репутацията, че за този телефон няма да му дадат гаранция и ремонтът не си струва парите . Заложи си и ти твоята и ако постващият каже, че след 1 или 2 месеца телефонът пак се е повредил му плати ремонта. Няма да смисъл повече да споря. Абсолютна безмислица и безумие е. Парите са на постващия. телефонът също. Негово си решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Не ми се спори

Но го правиш! Значи според теб България, пазарувайки единствено и само тя, финансира китайското производство, да? 😎

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Но го правиш! Значи според теб България, пазарувайки единствено и само тя, финансира китайското производство, да? 😎

Както казах не ми се спори и не ми се пишат глупости. Само шипингът с повредените части за този модел ще мине 100 лева. За тях гаранция няма, да не говорим че ще минат поне 2 седмици, че и повече докато пристингат. За смяна и ремонт ще отидат поне 50-70 лева и никой няма да даде гаранция. Та нека постващият да отиде в сервиз и да сподели какво са му казали там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Стига с тези сериозно сервизи. Не можеш да дадеш гаранция за нещо, при положение че на теб не ти я дават като част.  Какво правим като ти го монтираш и ти донесат телефона още няколко пъти??? Фалираш. Никой сервиз в момента няма да се занимава с такава умряла барака. Да, може някъде от донор телефон да поменят частите и с труда да му вземат 100 до 150 лева, но няма да дадат гаранция. 

Гаранция влиза в сила при фабричен дефект на което е сменено, ако след смяна на дисплея ти го размажеш в земата няма да може да ползваш гаранция, никой не фалира. Не ти ли се е налагало да извършиш извънгаранционен ремонт на телефон? 

Друг е случая с този телефон, никой не би правил ремонт на телефон струващ 200лв, примера за сервиз беше принципен не по случая. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Гаранция влиза в сила при фабричен дефект на което е сменено, ако след смяна на дисплея ти го размажеш в земата няма да може да ползваш гаранцяа, никой не фалира. Не ти ли се е налагало да извършиш извънгаранционен ремонт на телефон? 

Друг е случая с този телефон, никой не би правил ремонт на телефон струващ 200лв, примера за сервиз беше принципен не по случая. 

Не, защото няма смисъл. Цената не си струва, а и гаранция няма какво още ще урмре след това. А и ние коментираме този случай, не ситуацията като цяло. Сега ако телефонът е 2000 лева може и да се прежалиш за 300 лева ремонт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Както казах не ми се спори и не ми се пишат глупости. Само шипингът с повредените части за този модел ще мине 100 лева. За тях гаранция няма, да не говорим че ще минат поне 2 седмици, че и повече докато пристингат. За смяна и ремонт ще отидат поне 50-70 лева и никой няма да даде гаранция. Та нека постващият да отиде в сервиз и да сподели какво са му казали там.

Емо ти наистина ли вярваш, че което е счупено се е счупило от самосебе си? Ясно че телефона е разбрал какво е гравитацията и сега се търси решение. 

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не, защото няма смисъл. Цената не си струва, а и гаранция няма какво още ще урмре след това. А и ние коментираме този случай, не ситуацията като цяло. Сега ако телефонът е 2000 лева може и да се прежалиш за 300 лева ремонт.

Аз също съм на мнение че няма смисъл да се прави, но автора това иска и му се дават опциите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, FusE написа:

Емо ти наистина ли вярваш, че което е счупено се е счупило от самосебе си? Ясно че телефона е разбрал какво е гравитацията и сега се търси решение. 

Аз също съм на мнение че няма смисъл да се прави, но автора това иска и му се дават опциите. 

Има телефони, който се чупят и от само себе си. Лично гарантирам за предишния ми Lenovo Vibe p1m. Не е кихано срещу него. Не съм го изпускал, не съм играл игри и не е бил изложен на прах и мръсотия. Умря му горната лява част на дисплея, след което започнаха да се губи връзката със сим картите и накрая се прецака и батерията. Така че варианти много. Само, че ремонт няма смисъл дори и от донор. Трябва да сменя дисплей, слотове за сим карти и батерия. Безмислица. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, DarkEdge написа:

Абе много често пускаш линкове към алиекспрес, но даваш ли си сметка кое за какво служи?  Много си вещ във всяка една област бре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Има телефони, който се чупят и от само себе си. Лично гарантирам за предишния ми Lenovo Vibe p1m. Не е кихано срещу него. Не съм го изпускал, не съм играл игри и не е бил изложен на прах и мръсотия. Умря му горната лява част на дисплея след което започнаха да се губи връзката със сим картите и накрая се прецала и батерията. Така че варианти много. Само, че ремонт няма смисъл дори и от донор. Трябва да сменя дисплей, слотове за сим карти и батерия. Безмислица. 

Случват се таква неща, но с този телефон не е това предвид счупванията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

Случват се таква неща, но с този телефон не е това предвид счупванията. 

Независимо какво е. Ремонтът тук е безмислен. Но за да не спорим 5 страници постващият може да отиде и да попита колко ще му струва ремонтът и дали ще има гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 20 минути, Емил Костов написа:

То се подразбира бре Емчо, че няма смисъл от ремонт, а и никой няма да се занимава с телефон за 200 лева. По сервизите хората също се хранят. Не убеждавай "знаещите" ."И няколко месеца по-късно (днес) се счупи и предното стъкло. Дисплея видимо няма проблеми (надявам се и практически). "

Само видимо не е достатъчно. А само  с "надяване", не се почва ремонт. защото спокойно може да се получи да си купиш чаркове за този, дето духа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Колев60 написа:

Абе много често пускаш линкове към алиекспрес, но даваш ли си сметка кое за какво служи?  Много си вещ във всяка една област бре!

Е объркал е гръбчета със заден капак, не е проблем, случва се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...