Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Майкрософт акаунта ми

Препоръчан отговор

Здравейте... От доста време все отлагам тая тема, но най-сетне дойде време да попитам нещо важно....

Със Оригинален Уиндоус 10 съм, и е вързан към Майкрософт акаунт.... Обаче тоя акаунт мога ли по някакъв начин да изляза от него, без да си губя лиценза, щот ми показва че лиценза ми е свързан към вашия акаунт в Майкрософт.....Искам да изляза от тоя акаунт щот ми гълта страшно мнооого РАМ, някъде почти 1 ГБ само със няколко таба и  браузване ми показва във Диспечера на графа потребители, той е само 1 много ясно, ама много Рам гълта. Как да изляза от тоя акаунт...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Създаваш локален акаунт и превключваш на него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Ок, мерси! Но нали така не ми се губи лиценза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, eXceLLen7 написа:

И с локален акаунт, пак ще ти гълта рам. 

Ами как тогава... Въобще без акаунт ли, какво е решението. Аз тоя комп общо взето не го ползвам, нямам време да се занимавам с него, пускам го на месеца 4, 5 пъти позабравил някои неща особено пък тая 10-ка.... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, eXceLLen7 написа:

В диспечера ти показва програмите, отворени от потребителя (акаунта). Те заемат РАМ, а не акаунта. 

Не е нормално нещо от типа на "процеси" изобщо ако се наричат такива във графа Потребител да помпи някви МБ и да стигат чак до 1 ГБ.  Ще пробвам това което ми казах @DarkEdge И ще видим.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, TRS написа:

Не е нормално нещо от типа на "процеси" изобщо ако се наричат такива във графа Потребител да помпи някви МБ и да стигат чак до 1 ГБ

Номално е зависи си от настройките. А и паметта е за това - да се ползва! Другото най-често са глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, DarkEdge написа:

Номално е зависи си от настройките. А и паметта е за това - да се ползва! Другото най-често са глупости.

Не съм на ТИ със тея нови 10-ки и бъдещи 10Х-сови Уиндоуси. Не ги знам за кво са тея глупави акаунти дето се точат излишни ресурси. Ще пробвам с локален акаунт както казах. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, TRS написа:

Не е нормално нещо от типа на "процеси" изобщо ако се наричат такива във графа Потребител да помпи някви МБ и да стигат чак до 1 ГБ.  Ще пробвам това което ми казах @DarkEdge И ще видим.

Цъкни на стрелкичката от ляво и ще видиш процесите, отворени от потребителя/акаунта. Това е нещото, което заема РАМ-та ти. Акаунти има и в другите Windows-и, дори и в Windows 95. Не е нещо ново. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сефте чувам акаунт да "заема памет". А къде са характеристиките на машината(точни модели)? А къде са снимките на процесите в task manager-a, наредени по потребление на процесор, ram памет и каквото още там ни притеснява? Общи приказки бол, конкретни - нула.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега си погледнах процесите - на мен тоя акаунт ми гълта цели 42% от паметта! А имам 8GB, значи - над 3GB! Б**и, аз к'во ше го прая тоз тъп компютър без памет? Да зема да го изхвърля, той за нищо не става ... 

:lol6: 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, RudeBoy написа:

Да зема да го изхвърля, той за нищо не става ... 

Не го хвърляй :)

Windows 10 заема според това колко памет има инсталирана. Ако беше с 4GB RAM, щеше да ти заеме 1,5GB от нея. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, hudyr написа:

Сефте чувам акаунт да "заема памет". А къде са характеристиките на машината(точни модели)? А къде са снимките на процесите в task manager-a, наредени по потребление на процесор, ram памет и каквото още там ни притеснява? Общи приказки бол, конкретни - нула.

hp 250 g6 intel core i3. Фонови процеси 57.. На Уиндоус цели 97. На акаунта 42 процеса.. РАМ 4 ГБ ДДР3

Заснемане 4.PNG

Заснемане 5.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Windows 10 Х64 и 4GB RAM Са на ръба на комфортната работа. Сложи сии още един модул 4GB DDR3 (примерно 34лв) и ще усетиш разликата.
И що щеш в раздел Потребители? Покажи раздел Стартиране и По-подробно.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, DarkEdge написа:

Windows 10 Х64 и 4GB RAM Са на ръба на комфортната работа.

Едно е да го пише, друго е да се усети като работа... За кво тогаз пишат че минимум рекюрито е 1 ГБ, и 1 GHz.. той ще ми изгори на 1-вата година ако има толкоз. Със тея фючър ъпдейти, Уиндоуса става все по лаком и странен.... 4 РАМ си е стандарт като за една машина нали, ама незнам от къде ги вади тия процеси та запълва Рамта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш активно желание да философстваш или да чуеш нещо за реален опит?

преди 5 минути, TRS написа:

Едно е да го пише

преди 5 минути, TRS написа:

За кво тогаз пишат че минимум

Пише на какво ще тръгне, но тръгване и комфортна работа са доста различни неща!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, TRS написа:

hp 250 g6 intel core i3. Фонови процеси 57.. На Уиндоус цели 97. На акаунта 42 процеса.. РАМ 4 ГБ ДДР3

Заснемане 4.PNG

Заснемане 5.PNG

Ама ти си стартирал и Edge и искаш да ти заема 1GB RAM. :ohmy:

Друга програма имаш ли стартирана освен процесите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, vpvelev написа:

Ама ти си стартирал и Edge и искаш да ти заема 1GB RAM. :ohmy:

Друга програма имаш ли стартирана освен процесите?

Ми стартиран е много ясно, от къде другаде да вляза във форума през Телевизора ли. Освен тези които ги пише други няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай през телевизора най-вероятно по-бързо и гладко ще стане, само внимавай и там да не влезеш в някой акаунт и да забие целия... 😄:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, TRS написа:

Ми стартиран е много ясно, от къде другаде да вляза във форума през Телевизора ли. Освен тези които ги пише други няма.

Колко е просто да направиш снимка без стартиран Edge и тогава да влезеш във форума и да публикуваш снимките.
И още си чакам

преди 7 часа, DarkEdge написа:

Покажи раздел Стартиране и По-подробно.

И като си с малко RAM направи svchost split

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване