Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Звукът при стартитане на ОС

Препоръчан отговор

Приятели,

Много ще си кажат - тоя си няма работа!! Може и така да е. Да споделя:

ОС -  Windows 7 SP1. Проблемът е следния, ако това е проблем, де😄 . При стартиране на ОС чувам звука на логото, а не искам.

Пробвах каво ли не. Там в 'sound' има човка за това дали да се чува зукът или не. Тя е чекната и полето е disable. Не мога да направя каквото и да е.

Използвах една програма (Startup Sound Changer), но с нея мога само да сменя звука, не и да го премахна (да направя wav файл без звук🤨).

Изплзвах и Windows 7 Manager, там също може да се спре звука при стартитане, но.. уви, не сработва!

Та, ако и вие си нямате работа - кажете как да се отърва от това чудо или да преминавам към Linux!

Весел почивен ден

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, vladko написа:

кажете как да се отърва от това чудо или да преминавам към Linux!

Kaто го намалиш от иконата на звука, преди изключване,би трябвало да помни нивото и при стартиране на системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sound-Options.jpg
Или изпълни в cmd as admin

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\BootAnimation" /f /v "DisableStartupSound" /t REG_DWORD /d 1

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, DarkEdge написа:

Sound-Options.jpg

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\BootAnimation" /f /v "DisableStartupSound" /t REG_DWORD /d 1

Е само заглавията на темите ли четеш ?!

Автора е написал, че чавката му от снимката ти е неактивна, а всичко останало като възможности с регистрите и GPE е в линка от поста ми !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, vladko написа:

Там в 'sound' има човка за това дали да се чува зукът или не. Тя е чекната и полето е disable.

С това описание нкак не е ясно кокво е и какво не е! Хем е с отметка, хем е "disable"...
А записът в регистратурата е с директно задаване в рега.
Хайде покажи къде в линка, който си дал, е наличен цитирания по-долу метод?

преди 1 час, DarkEdge написа:

Или търсиш как да сговнясваш нечий друг уикенд (естествено не твоя).

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarkEdge,  не знам към кого се обръщаш, но моля да ме извиниш, ако с нещо съм нарушил правилата. Не искам да сговнясвам ничий уикенд (най малкото твоя и на когото, и да е).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@vladko, не, не беше към теб последния пост. За теб е:

преди 2 часа, DarkEdge написа:

Sound-Options.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DarkEdge, да чекнато е. Кога и от коя програма е не знам, но нямам достъп да променя нещата. Разбира се всичко това не е болка за умиране, но човек се дразни понякога и от най-дребни неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vladko написа:

DarkEdge, да чекнато е.

Не трябва да е с отметка!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С W7 SP1 Home Premium настройката на звука "Speakers" ми е на 0% и стартирането е "нямо", но после трябва да задаваш желано ниво при неща с аудио:

W7 SP1 Home Premium_Sound.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Popov написа:

но после трябва да задаваш желано ниво при неща с аудио:

И така всеки път преди рестарт да задава 0, да?😎 Кажи, че се шегуваш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, vladko написа:

Изплзвах и Windows 7 Manager, там също може да се спре звука при стартитане, но.. уви, не сработва!

Ползвал съм навремето Win7 manager, от опит мога да кажа, че спира мелодията при зареждане. Програмата бърника директно регистрите.

За да не върши работа тук, трябва да има причина. ОС е оплескана, акаунтът няма права, или не знам какво.

Така че, Vladko, ако искаш да ти се помогне - почвай да даваш информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Хайде покажи къде в линка, който си дал, е наличен цитирания по-долу метод?

Какво значение има как ще се редактират регистрите, като рег файла който са дали за теглене в линка ми има следното съдържание:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Authentication\LogonUI\BootAnimation]
"DisableStartupSound"=dword:00000001

... и видяхме, че не си разбрал за неактивната отметка, но пак се дървиш и цупиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, vladko написа:

Тя е чекната и полето е disable.

преди 5 минути, Joss Bomon написа:

... и видяхме, че не си разбрал за неактивната отметка, но пак се дървиш и мусиш.

Дървиш се по задължение ти - какво значи чекната? Че има отметка!

преди 7 минути, Joss Bomon написа:

неактивната отметка

Я, въвеждаш нова терминология? Хем отметка, хем неактивна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

какво значи чекната? Че има отметка!

Ами да - във Windows 7 отметката е чекната по дефолт с инсталирането на Windows, а не както е при 10 - без отметка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.06.2020 г. в 16:34, DarkEdge написа:

И така всеки път преди рестарт да задава 0, да?😎 Кажи, че се шегуваш!

Предполагах, че може да зададе постоянни настройки за говорителя както на шота ми - в Звук/Настройка на силата на системните звуци. Винаги при стартиране звукът ми е 0% и ако искам да слушам - задавам в тулбара "Speakers" примерно 30%...

С 32-bit версия съм (ако има значение).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Popov написа:

Да добавя, че в Звук(Sound) имам отметка:

Sound.jpg

Добре, де... Като виждаш, че отметката си стои - МАХНИ Я и натисни OK.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.06.2020 г. в 13:16, DarkEdge написа:

Sound-Options.jpg

Кое в тази картинка не е ясно? НЕ ТРЯБВА да има отметка - празно квадратче!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 15.06.2020 г. в 22:23, tepmu написа:

Аз лично си изключвам всички System Sounds и си решавам проблема.

Десен бутон на иконата на звука > Open Volume Mixer > Mute на System Sounds

Да, и аз подобно изключих системните звуци на лаптопа който предимно ползва жена ми, като благодарение на темата разбрах, че тя преди изключване е нулирвала звука чрез иконата в таба. Затова направих настройка в Звук/Звуци/Звукова система/Без звуци и няма значение дали има или няма отметка за системните звуци - Уиндоус влизане, излизане...  Но всеки си преценява какво да приложи.

System Sounds.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето клип с горната настройка, звук на говорителите - на 70% направен на полувремето ЦСКА-Левски. Извиняван се за лошото качество (обикновен стар фотоапарат):

https://youtu.be/BCVpD8axkHk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване