Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам проблем със самоволно рестартиране на нов компютър!

Конфигурацията, взета дословно от тук: https://videosmile.ru/lessons/read/gotovyie-sborki-kompyuterov-dlya-rabotyi-s-video-i-grafikoy-200419.html

(с изключение на захранването!),

е следната: 

Дънна платка GIGABYTE B450 AORUS PRO SOCKET AM4

Процесор AMD RYZEN 7 2700X 8-CORE 3.7GHZ (4.3 GHZ TURBO), 20MB/105W/AM4/FAN

Охладител за процесор DeepCool CPU Cooler GAMMAXX 400 – 2011/1150/1366/775/AMD

Памет KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ KIT HEAT SINK

Твърд диск Samsung SSD 970 EVO Plus 250 GB, NVMe M.2, V-NAND, 3400 MB/s / 2300 MB/s 

Оптическо устройство NO

Видеокарта PALIT Video Card GeForce RTX 2060 nVidia, Gaming Pro OC 6GB GDDR6,192bit ,DVI,HDMI,DP

Мрежова карта onboard 10/100/1000

Захранващ блок FSP GROUP HYPER M 700, 700W, ATX модулно

Кутия Zalman Case ATX Z3 Plus USB3.0

- - - 

Грешката, която се изписва е следната:  The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

- - - 

Рестартирането си остава независимо от операционната система. - Уиндоус 10, Убунту.. 

Ще съм благодарна за някакво съдействие, тъй като от компютърната фирма изглежда нямат идея за какво става въпрос.

Вече 2 месеца сме в този филм..

Опитвахме с ЮПС, но безрезултатно.. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Системата се рестартира, без първо да се изключи чисто. Тази грешка може да бъде причинена, ако системата спре да реагира, да се срине или да загуби захранване неочаквано."

ако беше само под уиндоус - да  но и при убунту ... ?  виж си температурите ? захранването и то ли е ново ? разкачване и закачване на всичко в компа ? провери всички кабели  ...  откачи и закачи рамта ... смени пастата на проца ... пробвай !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах такъв проблем преди около 20 години (ако е от значение). Оказа се от РАМ-та и слотовете, в които влизаше. Не правеше добър контакт и от това се рестартираше. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествайте и плочките памет една по една. Рестартирането на произволни интервали ли се случва или при товар/специфична работа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! 

Това са температурите към момента. Преди няколко митути се рестартира отново.

От компютърната фирма твърдят, че е ново захранването! Също така не смятат, че проблема може да идва от него, затова и не сме опитвали с друго.

Компютърът е гаранционен, не мога да си правя тестове по смяна на кабели и т.нт, защото освен всичко друго, и не разбирам..

Компютърът се рестартира абсолютно самоволно, независимо дали е в покой, или е натоварен. Понякога издържа дори седмица без да се рестартира, понякога за 1 час се рестартира 10 пъти.

Тъй като в офиса на компютърната фирма си работи 1-2 дни без проблем, и под натоварване, това им дава основание да заключат, че проблема е в електричеството ни!  

Според тях имаме генерален проблем с електрическата мрежа в апартамента. До момента сме сменили електрическото табло, разклонителя; с други електроуреди, вкл. и стария компютър нямаме проблеми. С ЮПС не се променят нещата.
Не знам какво друго може да се направи по тази точка.

Друг проблем, който наблюдавам, е че понякога (рядко) се "приспива", така че после не може да се "събуди" ..без да му е зададена такава опция.

Бихте ли ми препоръчали захранване, подходящо за тази конфигурация. Склонни са да ни сменят захранването за тяхна сметка, защото наистина много се проточиха нещата .. 

Тъй като захранването от готовата конфигурация вече не се предлагало, ни дават този избор: 

1. Thermaltake Toughpower GX1 600W TPD-0600N    180 лв. / 24 месеца гаранция

2. Thermaltake Smart SE 630W Gold Modular     210 лв. / 36 месеца гаранция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази Айда не показва вярно на нищо. Опитай с друга програма за мониторинг, че с тази показанията са повече от ъпсурдни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte и насраните им биоси. Може да обновиш с последния F50 ако е по-стар - https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450-AORUS-PRO-rev-10/support#support-dl-bios

Плочките памет трябва да са през слот. Първият от към процесора е празен на втория едната третия е празен и на последния втората плочка.

п.с. Това с биоса е първото нещо което трябва да се опита като става въпрос за GB и в сервиза е трябвало да го направят.

Проблем с паметта е по-малко вероятен но е възможен.

Захранването едва ли е проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moже ли някаква насока за друга, по-надеждна програма за мониториг. Това са темепратурите, които показва биоса.

Версията е F50 - 11/27/2019

Плочките били наредени, така както било указано в упътването.

Утре ще опитаме със захранването от стария компютър. 

Благодаря за съдействието! 

//

Само да допълня, ако има някакво значение, грешкaта, която Уиндоуса най-често изписва преди рестартиране, е тази:

IRQL NOT LESS OR EQUAL / KMODE EXCEPTION HANDLED

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,

Четох много по темата, следвах всякакви стъпки, но компютъра започна да се рестартира с други грешки:

CRITICAL PROCESS DIED, 

Error 0X800701B1
и тнт..  

Затова и останах с впечатление, че не са много информативни тези съобщения.

Всички драйвери са обновени с най-новите версии.

След като и под Линукс продължи да се рестартира, стигнах до извода, че най-вероятно се касае за Cause 3: Faulty hardware items 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така е. Уиндоуса много се омаза.

Вече е преинсталиран, но отново дава първоначалната грешка: IRQL NOT LESS OR EQUAL

Затова и не ми се минава отново по същите стъпки, описани из сайтовете..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TechPowerUp GPU-Z  не показва да е фалшива:  1 ;  2;  3
Честно казано, от Вас научавам, че е възможно видео картата да бъде фалшива. 
Благодаря за информацията! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Gregory House написа:

С друга видео карта тествал ли си ?

Защо реши, че това е проблема, като всички грешки водят към проблеми с RAM паметта?

@g2l2 тествай паметта за грешки

https://www.howtogeek.com/260813/how-to-test-your-computers-ram-for-problems/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gregory House написа:

С друга видео карта тествал ли си ?

Не.

Но в началото подозирах, че проблема идва от нея - под Линукс, освен рестартиране, имаше и проблем със "замръзване" на екрана.

После попаднах на много теми из интернет свързани с този модел видеокарта, и проблем с рестартиране на компютъра.

Но тъй като от компютърната фирма смятат, че ако съм с актуализирани драйвери, не би следвало проблема да идва от нея, повече не съм се ровила по темата. 

преди 1 час, JKirilov написа:

Има ли закачени допълнително контролери/устройства? Оverclock?

Само обичайните устройства - мишка, клавиатура. Тествала съм с друга мишка и клавиатура, но без ефект. 

Извинете ме, но за Оverclock трябва да почета малко.. Мисля, че не би следвало да има.

преди 1 час, Raze написа:

@g2l2 тествай паметта за грешки

The Windows Memory Diagnostic tested the computer's memory and detected no errors

Последно се рестартира с тази грешка:

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED

Благодаря за съдействието! Спокойна вечер! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, g2l2 написа:

за Оverclock трябва да почета малко.. Мисля, че не би следвало да има.

Mисля, че точно паметта май е overclock-ната! Провери на каква честота работи, както и проца?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай с другия инструмент от връзката MemTest86. Прави по-продължителен тест от инструмента на windows. Паметта на каква честота работи, активиран ли е XMP профил? Ако е, пробвай на стандартната честота.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз си мисля че е рамта

поискай замяна дори ако трябва с доплащане но вземи нещо на 3000-3200Mhz

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Извинявам се, че се забавих с отговора, нямах възможност да пиша.

на 7.07.2020 г. в 2:11, JKirilov написа:

Mисля, че точно паметта май е overclock-ната! Провери на каква честота работи, както и проца?

Отговориха ми, че не е. 

На 3,7 GHz работи, това пише и на кутията.

на 7.07.2020 г. в 8:35, Raze написа:

Тествай с другия инструмент от връзката MemTest86. Прави по-продължителен тест от инструмента на windows. Паметта на каква честота работи, активиран ли е XMP профил? Ако е, пробвай на стандартната честота.

За около 2 часа с MemTest86 не се откриха грешки, нямах възможност да го тествам по-продължително. Имах уговорка да оставя двата компютъра в компютърната фирма за тестова размяна на захранванията. След размяната, не тръгна нито един от двата.  После стария компютър не тръгна и с неговото си захранване. Не знам, да се смея ли, да плача ли.. Бях се записала да карам паралелно 3 курса в СофтУни, но уви, не е било Богу угодно..

Не е активиран XMP профил, мисля че се вижда на снимката.

на 7.07.2020 г. в 10:45, mr. 5r0ff написа:

и аз си мисля че е рамта

поискай замяна дори ако трябва с доплащане но вземи нещо на 3000-3200Mhz

По-високата честота не е ли по-добре?!  На 3700МHz работи процесора. 

Благодаря на всички за мненията! Ще пиша отново, когато има някакво развитие по темата! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с двата компютъра и захранванията е достойно за Гинес! :)

По другия въпрос обаче не се разбираме! 3700 е честотата на процесора, ние питаме колко е честотата на паметта в момента?

Закупената и монтирана е

на 6.07.2020 г. в 16:10, g2l2 написа:

KINGSTON HYPERX 2X16GB DDR4 2666MHZ

а този процесор работел до

RAM.jpg

Колко е вярно - трябва да им верваме.

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-7-2700x

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от izvladov
      Здравейте,
      Имам един настолен компютър с малко странен проблем.
      Параметрите са му:
      Intel Core i5-4570
      RAM 4 GB
      500 GB HDD
      Както компютърът работи и изведнъж екрана се счупва и се появяват цветни пиксели, след което трябва да се направи рестартиране.
      Ще прикача видео, в което се вижда как изглежда. (самите пиксели примигват)
      Няма конкретен начин да възпроизведа проблемът. Просто докато работя на компютърът и изведнъж се получава проблема.
      Пробвах следното:
      - Пробвах да сменя процесора, тъй като използвам видео от него и мислех, че е там проблема, но проблема се появи с чисто нов процесор също.
      - Пробвах да сменя хард диска. Пробвал съм с три хард диска и с трите има същия проблем
      - Тествал съм РАМ паметта, чрез BIOS-a на компютъра и не откри никакви грешки.
      Това което съм забелязал, е че хард диска почти винаги е на 100% натоварване в Task manager-a.
      Въпреки, че не е SSD ми изглежда необичайно, случва се дори когато не правя нищо на компютъра.
      Моите предположения са следните:
      - Възможно е захранването да е проблемно.
      - Възможно е някой кабел, който се свързва с хард диска да е проблемен.
      - Възможно е проблема да е по дънната платка.
      - Проблемът не е в монитора, понеже съм го използвал с друг компютър и няма проблем.
      - Проблемът не е в захранващият кабел на монитора или компютъра, пробвал съм ги сменя.
      Разчитам на някакво мнение.
      Надявам се някой от Вас да се е сблъсквал с такъв проблем и да знае как да го реша или поне да каже как мога да разбера къде е проблема.
      Ако проблема е в дънната платка, ще трябва да продам всичко на части, понеже сокета на дънната платка е 1150 и рядко се намират евтини дънни платки.
      Благодаря предварително!
      PC problem.avi
    • от Hrisit D.
      Здравейте!
      Вчера реших да reset-на рутера си. ОК, но всичко се възстанови към първоначалните си настройки. Т.е. интернета ми остана без парола и се върна към предишното си име Vivacom_Net.
      Реших да променя името и да сложа паролата в сайта на Виваком, който е предназначен точно за това. Сайтът е my.contact.bg.
      Отидох в настройките за моята мрежа, но там ми изписа:
      Грешка: Няма връзка с крайното устройство, моля опитайте отново по-късно

Как да оправя това?
    • от mimko
      Купих он-лайн GTA5, как да я прехвърля на друг компютър?
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Разполагам с 2 лаптопа, единият е с windows 10, него си го ползвам всеки ден и един с windows 7. Как да ги свържа така, че картината от 10ката да се показва на 7мицата, а аз да си цъкам на 10ката..... Благодаря ви предварително!
    • от Мариян Николов
      Здравейте . Имам един въпрос, но първо да кажа какво имам сега като сетъп ,та имам конфигурация със следните компоненти : 
      дъно B450, процесор ryzen 5 3600 , 16 gb ram ,захранването е на EVGA 630 bronze+ и видио карта 1060 asus dual 6 gb.
      Искам да си добява М2 512 гб и да сменя видеото , но се колебая между 2070, 2070супер и 5700хт и към въпроса. Ще ми стигне ли захраванването за такъв тип карта и коя видео карта е най добре съотношение качество цена? Ще се цъкат шутърски игри на 144hz  най вероятно на  full hd , просто незнам дали могат да потдържат 2к на постоянни 144 кадъра с този билд и ако някой ползва от някоя от изброените карти ще бъда благодарен да сподели как върви на 2к. Предварително благодаря за съдействието

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване