Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

малко извън техническите премеждия и проблеми искам да попитам за котешките храни, имам 2 котки и силно ме вълнува темата за сухата храна. В момента ги храня с Клуб 4 Лапи (Club 4 Paws) за кастрирани, но ми се иска да вдигна още качеството на сухата храна, нещо от класа на Purina Pro Plan, като цяло в момента на тази марка съм се спрял, но виждам че има още доста премиум марки така да ги нарека като - Concept for LifePurizonHill's и още някои други. По принцип пазарувам от Zoo Plus и не е оферта да търся някакви марки които не ги предлагат там. Royal Canin я изключвам защото ми се струва трърде надценена и името прави цената при нея. Едно време беше реноме, но в момента ми се струва от отзиви, че качеството е занижено и компенсират това с известното име.

Като цяло въпроса е да се спра ли на Purina Pro Plan за кастрирани като топ марка с възможно най полезни съставки или да заложа на нещо друго?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, sonaki написа:

В момента ги храня с Клуб 4 Лапи (Club 4 Paws) за кастрирани, но ми се иска да вдигна още качеството на сухата храна

За рибица ли ги захранваш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тези въпроси най-добре към ветеринар да се обърнете. Аз лично силно се съмнявам в качеството на котешките храни, защото моята котка повечето отказва да яде, а малката част, която все пак опитва ги хапва в малки количества. Предпочита човешка храна, като печено пилешко, но любима ѝ е пражка шунка с краве мляко. Странното е, че дори риба не обича. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, sonaki написа:

имам 2 котки и силно ме вълнува темата за сухата храна.

Сухата храна води до по-ранно разболяване на животните, до смъртоносни болести и най-вече рак при котките! Много котки покрай мен са умирали от рак, така че въпроса ви е излишен. Ако искате да си морите животните, ваша отговорност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

препоръчвам ти

acb6ddc381e5747536e30c9ac87daec0.png

много висок клас храна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ний даваме на нашата котка освен Феликс, да знам че не е хубава храна, но друго от сухата не яде, ето това. Пробвали сме всякакви други сухи храни. Под формата на супа яде това.

https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/sheba/classic_soup/583127

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, haidukpikaso написа:

препоръчвам ти

много висок клас храна

Толкова добра, че жената е яла вече от нея. Храната е направена с много любов към този, който я яде! Давай смело. Опитай от тази котешка храна и ако прецениш, че е тежка и не става, по-добре да лишиш котките си да ги предпазиш. :)

преди 5 минути, acnekt написа:

Ний даваме на нашата освен Феликс, да знам че не е хубава храна, но друго от сухата не яде, ето това. Пробвали сме всякакви други сухи храни. Под формата на супа яде това.

Всяка котка/животно е индивидуално! Както и хората! Някои обичат да пият бира, други обичат да пият... мляко. Някои обичат да пушат, други не понасят тютюна!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Бонбон с катран! написа:

Всяка котка/животно е индивидуално! Както и хората! Някои обичат да пият бира, други обичат да пият... мляко. Някои обичат да пушат, други не понасят тютюна!

Да заради това написах нашата котка. Може пък котките на @sonaki да я харесат. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Котките ядат 80% мокра храна и 20% суха г/д дневно количество, сухата храна е хубава осбено за зъбите против образуване на зъбен камък. Понеже от ветеринарната клиника ми препоръчаха поне от класа на Purina Pro Plan като еталон за качествена храна или Royal Canin, но нищо конкретно за други марки, понеже там предлагат само рекламираните у нас и известните на хората марки. Такива като Purizon, Concept for Life нямат и затова не можаха да дадът мнения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички ветеринари търгуват с тях - много ясно да ги препоръчват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, haidukpikaso написа:

Всички ветеринари търгуват с тях - много ясно да ги препоръчват.

Колко е близо до акъла. Ако имаш банани за храна, значи предлагаш банани за хранене! А не мандарини. Чудя се, защо не правят психо тестове и на гражданите, не само на шофьорите? :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване