Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Уиндоус 10 оставя захранване на USB-тата след изключване

Виж решението Разрешен от Joss Bomon,

Препоръчан отговор

Компютъра е следния G4560 ASUS B250M-A 16GB рам и други неща.

Та проблема го има само при уиндоус 10 , след като изключа компютъра, всичко включено в USB продължава да свети, а също и мишката. Ако кликна с левия бутон на мишката компютъра тръгва. В биос всичко това е забранено. Имам една програма за отложено изключване ShutdownTimer, когато изключа компютъра през нея - всичко си гасне както си трябва. Имам и уиндоус 7 на същия компютър и при него проблема го няма - всичко се гаси нормално.

Явно е нещо в самата десетка и връзката и с биос. Някакви идеи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко вероятно да помогне, а дори и да стане ще е по-скоро временно решение, но все пак:

Имам един лаптоп, който държа с Windows 1511 и не мисля да го обновявам, няма и нужда, той всъщност е на леля ми, та той когато му дам изключване от старт менюто или може би и ако бутона за захранването е зададен за "Изключване" (вместо любимата ми "Хибернация") - то той НЕ се изключва, а забива на едно безкрайно въртене на точките една след друга и така.

(Беше се оправил с някакви команди в cmd май, но само временно.)

Изключвам го от заключения екран (Windows клавиш + L). Махаш картината и цъкаш долу вдясно бутона Захранване. Ако искаш опитай същото.

Щом от там успявам, това ме навежда на мисълта че Windows се шалтира по някакъв друг начин от там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, [email protected] написа:

Изключвам го от заключения екран (Windows клавиш + L). Махаш картината и цъкаш долу вдясно бутона Захранване. Ако искаш опитай същото. Щом от там успявам, това ме навежда на мисълта че Windows се шалтира по някакъв друг начин от там.

Да, явно има различни начини на изключване. Аз засега си ползвам програмата която споменах  ShutdownTimer и там са ми три клика, както при уиндоус. ShutdownTimer.exe Прикачвам я за да я пробваш на проблемния лаптоп.

Искаше ми се да се намери настройката в уиндоуса, ако въобще е достъпна, за да се направи гасенето както би трябвало да е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли, кликни двукратно, потвърди добавянето, рестартирай.

Провери в БИОС да няма активна опция за зареждане на USB устройства.

hubg.reg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, DarkEdge написа:

Изтегли, кликни двукратно, потвърди добавянето, рестартирай.

Провери в БИОС да няма активна опция за зареждане на USB устройства.

hubg.reg 294 B · 2 изтегляния

Няма промяна. Няма и активна опция за зареждане през USB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Control Panel > Power Options > Change Settings Scheme > Change Advanced Power Settings > USB Settings > деактивирай Selective Suspension;

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Control Panel > Power Options > Change Settings Scheme > Change Advanced Power Settings > USB Settings > деактивирай Selective Suspension;

Това вчера го пробвах. Забранено е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А хибернирането активно ли е?
В cmd as admin изпълни 
powercfg -h off

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Device manager, избери мишката, десен бутон - Properties

Tab Power Management и махни отметката пред

Allow this device to wake the computer

и няма да се стартира от мишката

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

Търси в BIOS следните опции - ErP , Deep Sleep или EUP Ready и ги активирай. 

ErP оправи нещата. Вече се гаси нормално.

Благодаря!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване