Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Става въпрос за лаптопа на един приятел. Аз съм му инсталирал седмицата преди повече от година. Каза, че е получил син екран, и ми прати двата дъмп файла. Някой може ла да даде идея, какво ги е причинило?

Благодаря!

Лаптопа е MSI CR700 доколкото си спомням. И харда му има лоши сектори, като го проверявах преди два - три месеца. Купил си е SSD но не съм го монтирал, чакал го да умре тотално харда..Дали сините екрани са от хард диска?

Ето и дъмп файловете https://dox.abv.bg/download?id=f3295881d0# - Линк за сваляне

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Богатир написа:

И харда му има лоши сектори, като го проверявах преди два - три месеца. Купил си е SSD но не съм го монтирал, чакал го да умре тотално харда..Дали сините екрани са от хард диска?

Така изглежда на бърз преглед:

KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR (7a)
The requested page of kernel data could not be read in. Typically caused by a bad block in the paging file or disk controller error. Also see ERROR_CODE: (NTSTATUS) 0xc000009c - STATUS_DEVICE_DATA_ERROR

DISK_HARDWARE_ERROR: There was error with disk hardware

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Така изглежда на бърз преглед:

KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR (7a)
The requested page of kernel data could not be read in. Typically caused by a bad block in the paging file or disk controller error. Also see ERROR_CODE: (NTSTATUS) 0xc000009c - STATUS_DEVICE_DATA_ERROR

DISK_HARDWARE_ERROR: There was error with disk hardware

Благодаря Жорка!

Значи проблема е в хард диска?! Време е да го смени, без да чака да умре тотално.

Утре ще ида да му поставя SSD-то и да му инсталирам ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така изглежда. Кога ще умре едва ли някой може да каже, но определено ОС (или в случая Malwarebytes) са се натъкнали явно на лоши сектори на които са били записани някакви данни, които са се опитали да прочетат и това е довело до последните сривове (поне според dmp файловете). Един chkdsk c:\ /x /f /r /b би замазало положението, но това ще е временно. На подобни дискове е добре да се следи постоянно SMART състоянието и положението с Reallocated секторите. Ако броят им набъбне и G-list се напълни това означава, че времето му е изтекло общо взето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да изключиш виртуалната памет и след рестарт да я включиш отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване