Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте искам да си взема карта памет за телефон която е 128 гб  или 256 гб но проблема е че не съм сигурен кои са оригинални и кои ментета . Ако може да ми кажете по какво се познават на външен вид защото съм чувал че има карти които пише 128 гб а всъщност капацитета е някъде 16 гб или нещо от сорта . Трябва ми нещо бюджетно мислех да си взема на старо от ОЛХ или Базар но първо искам да знам как да ги различавам  . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, loranst looa написа:

Здравейте искам да си взема карта памет за телефон която е 128 гб  или 256 гб но проблема е че не съм сигурен кои са оригинални и кои ментета . Ако може да ми кажете по какво се познават на външен вид защото съм чувал че има карти които пише 128 гб а всъщност капацитета е някъде 16 гб или нещо от сорта . Трябва ми нещо бюджетно мислех да си взема на старо от ОЛХ или Базар но първо искам да знам как да ги различавам  . 

Няма как да ги познаеш. Купуваш ги от магазин нови , където се дават гаранция. Това е. На старо от OLX или Bazar  = измамиха ме!

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление различаването на оригинални карти и ментета е много трудно на външен вид, да не кажа невъзможно понякога. Като искаш оригинална - купуваш от вносителя или оторизирани търговци. 

SanDisk Ultra 128GB 100 MB/s  - най-евтината. Обаче според мен си заслужава за малко повече пари да вземеш SanDisk Extreme 128GB 160 MB/s .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На SanDisk Samsung , съм забелязал ,че се намират най много клонинги/реплики. Защото са най продаваната марка на microSD карти.

Но ако е от е-магазин, който е реален и си държи на реномето, малко е вероятно да попаднеш на менте.

Ако, телефона не снима 4K или снима RAW (голям размер снимки), не е задължително картата да е с индекс UHS-3 (V30). Достатъчен е UHS-1.

SanDisk microSDXC Ultra 128GB C10/UHS-I/A1 SDSQUAR-128G-GN6MA/173449

Samsung microSDXC EVO Plus 128GB MB-MC128HA/EU

Transcend microSDXC 128GB UHS-I/U3/A2 TS128GUSD330S

В момента използвам 128 GB Samsung Evo Plus UHS-3, и съм доволен от скоростите, които предлага.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава дай малко повече пари, и си вземи нещо надеждно. Да не се окаже в един момент, че картата просто "не се открива", и си загубил ценни снимки и клипове.

Отделно от картата - задължителен бекъп на всичко, което не можеш да възстановиш при повреда. Поне на още едно място, а по-добре - на две.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, iAppleBeats написа:

Кажи си бюджета. Така бюджетно как да ги разбираме? За 10лв искаш 256GB ли- ми нема как да стане....

примерно за 50 кинта какво може да се намери оригинално най добре на старо 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, loranst looa написа:

Ако е втора употреба, трябва да е задължително с остатъчна гаранция. Обаче не виждам смисъл от това. Ето ти едно предложение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, loranst looa написа:

За около 50 кинта, две последни предложения от предния ми пост.

Ако искаш  карта с 256 GB капацитет, ще трябва да отделиш повече средства.

Samsung microSDXC EVO Plus 256GB C10/UHS-I MB-MC256HA/EU

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

трябва ми 128 гб всъщност устройството за  което ми трябва не поддържа повече тоя 

тия  оригинални ли са ? 

https://www.olx.bg/ad/promotsiya-samsung-karta-pamet-micro-sd-card-256-512-gb-CID632-ID83ytG.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, loranst looa написа:

трябва ми 128 гб всъщност устройството за  което ми трябва не поддържа повече тоя 

тия  оригинални ли са ? 

https://www.olx.bg/ad/promotsiya-samsung-karta-pamet-micro-sd-card-256-512-gb-CID632-ID83ytG.html

Ама ти верно си решил да бъдеш измамен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Емил Костов написа:

Ама ти верно си решил да бъдеш измамен.

"Рекламация се приема само по време на теста в офиса на Еконт !"
Има опция, не е съвсем голи приказки. Но за тия пари Samsung е намирисващо.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, iAppleBeats написа:

Линкът ти не работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Карта(SD/MicroSD) с индекс V30 е достатъчна за 4K видео от телефон.

Вече, ако говорим за RAW видео или видео със висока кадрова честота от 120fps/240 fps е съвсем друга бира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, oic написа:

Карта(SD/MicroSD) с индекс V30 е достатъчна за 4K видео от телефон.

Вече, ако говорим за RAW видео или видео със висока кадрова честота от 120fps/240 fps е съвсем друга бира.

Браво бе мъдрец.Кажи го това на всички производители на SD карти да си коригират информацията в сайта и да изтеглят всички продадени SD карти за грешна информация на опаковките си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, KoiAzLiWe написа:

Браво бе мъдрец.Кажи го това на всички производители на SD карти да си коригират информацията в сайта и да изтеглят всички продадени SD карти за грешна информация на опаковките си.

За 4К UHD минимума е карта с v30. Всеки производител си има изисквания каква карта да бъде съвместима с неговото устройство. 

Имаш практика, или само си пишеш и гледаш статистики. 

Защото, без проблеми записвам 4К UHD 100 mbps, на камерата (mp4) със карта v30. UHS 3.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята не знам V колко е , но мога да записвам [email protected] (около 70-80 mbps), нещо между V30 и V60 е, пише 45MB/S на нея и е microSD: Карта памет Hama microSDHC 64GB, Клас 10, 45MB/s + адаптер ( UHS-I)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, oic написа:

За 4К UHD минимума е карта с v30. Всеки производител си има изисквания каква карта да бъде съвместима с неговото устройство. 

Имаш практика, или само си пишеш и гледаш статистики. 

Защото, без проблеми записвам 4К UHD 100 mbps, на камерата (mp4) със карта v30. UHS 3.

Повечето производители обявяват с големи цифри скоростта на четене защото е в пъти по-голяма от тази на запис за да привлекат купувачите,но за запис на 4К видео ти трябва по скоро скоростта на запис.

Имам карти на Adata,transcend,Samsung,Kingston ,SanDisk и съм им тествал скоростта с cardreader на компютър с няколко програми и отделно на телефона с приложение за тест на SD карти. Често скоростта на опаковката е с 30 % по високо обявена от реално измерената .Само тази на SAMSUNG EVO беше реална.За това за 4К видео на 60 fps ти трябва V 60  

То и V30 ще ти позволи да записваш,но картината може леко да насича при възпроизвеждане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво сте го лапнали това 4K? Нито ще го снимаш с телефон с пикливата му камера без оптика, нито ще имаш на какво да го гледаш. За битовите телевизори с подобни надписи съм изписал доста. Като искаш да е истинско - съответна камера със съответна оптика и т.н.  За без пари няма да стане.

А, и на телефон/таблет с малкото му екранче няма нищо да видиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Simply Red
      Здравейте!
      Тъй като наскоро се сблъсках с проблем с размера на флаш паметта ми след като си правих една буутваща флашка и след неуспешен опит с форматиране (от опциите на Уиндоус) да го поправя той си остана, аз се поразрових и прилагам тук моето решение за всички, които в бъдеще имат този проблем. Намерих безплатната програмка BOOTICE която дори няма нужда от инсталация.
      Давам програмката по-долу.
      1. Стартираме Bootice от .exe файла (не се налага инсталация)
      2. Избираме USB флаш устройството
      3. Кликваме на "Parts Manage" бутон
      4. Кликваме на "Re-Partitioning" бутон
      5. Избираме опцията "USB-HDD mode (Single Partition)"
      6. Опционално (по избор): Избираме предпочитаната от нас файлова система за флашката - FAT32 или NTFS (NTFS формата позволява да се работи с файлове по-големи от 4GB) и даваме име USB флашката.
      7. Кликваме на "OK".
      Оригиналния размер вече е възстановен.

Това е. Дано съм бил полезен.

BOOTICEx86_v1.3.4.0_2016.06.17.exe
      BOOTICEx64_v1.3.4.0_2016.06.17.exe
    • от angel.
      Здравейте, вчера си купих samsung galaxy a3 2017 - отлично устройство, справя се добре и е доста удобен за ползване с една ръка.
       Сичко е точно, е да ама обаче много бързо разбрах, че тези 9.5 гб за ползване въобще няма да ми стигнат и се сетих, за по-стария ми телефон - един приятел беше го рутнал и беше направил нещо на картата с памет като в крайна сметка половината памет на картата се ползваше като вътрешна на телефона. Потърсих из нета информация по въпроса ама не открих нищо съществено(освен  kaldata.com)и реших да ви пиша, та въпроа са ми е:
      1. Някой знае ли дали е възможно тва с картата памет да стане и с този телефон и ако да как и има ли значение колко е голяма картата памет? 
    • от dimsito49
      Здравейте нуждая се от помоща ви с един съвет  Питането ми е ако си сложа карта памет дали ще мога да записвам програмите които си тегля на телефона си,понеже сега телефона ми е вече изтормозен въпреки че има 5 програми на него изписва ми че не може да ги обнови защото няма достъчно памет .Дали евентуано ако си взема карта памет тя ще улесни нещата,да поясня че телефона ми не е пълен нито със снимки нито с музика
    • от TronDron
      Здравейте!
      Имам Sony Xperia M(C1905) на Android Jelly Bean 4.3, телефонът има 2 ГБ памет на разположения и няма опцията за прехвърляне на приложения на карта памет. Пробвах един куп неща, ама не iska и не иска. Свалих Link2SD и си направих картата памет на ext2, обаче пак не можеше да прехвърля приложения. Пробвах и да го направя със Android SDK Manager, като пробвах да изпълня командата "adb shell pm set-install-location 2", обаче пак не става. Излиза ми "[FXN.ASWDJError: App2Sd is not supported in this device. Drop change request."
      Имате ли си някаква идея как мога да успея да прехвърля приложение на картата памет на този телефон?
      Благодаря предварително!
    • от Venci Velikov
      Здравейте днес открих едно досадно проблемче в hard disk-a си .Реших да го поизчистя малко изтрих няколко неща на стойност 10/15 gb а ми показа че има 30 свободни (от 1/2 преди изтриването)  След което си изтеглих торентче на стойност 8 и ми останаха 3 .... каква математика използва този компютър си нямам наидея
      Hard disc-a е Hitachi 500 GB
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване