Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли да се отремонтира този проблем на телевизора ми? LG 39LB650V

Препоръчан отговор

Телевизора е стар модел от 2014г., но пък все още работи. В прикачената по-долу снимка се виждат марката и модела. Как се появи проблема и какъв е той: Бях влязъл в менюто за да пренастроя ефирната честота от 57-ми канал на 41-ви, защото са я променили. Обаче точно в този момент менюто заби и дори от дистанционното нямаше реакция без значение кой бутон натискам. Тествах го на другия телевизор, който е с една единствена разлика, че е 42 ина, а този е 39 инча и работи. Изчаках доста време, но си стоеше така без реакция. Опитах принудително изключване от джойстика на телевизора, но никаква реакция. Тогава го изгасих от тока и след пет минути го включих. Работи, но не приема дистанционното и няма меню, въпреки, че при включването му излизат изписани на екрана опциите. Може с джойстика да се усилва/намаля звука. да се сменят входовете и да се изключи, но меню няма. А до колкото знам телевизора е с WebOS и ме съмнява, че нещо се е повредила. Макар, че излезе ъпдейт и с помощта на джойстика го инсталирах и се съгласих  поисканият от инсталирания ъпдейт рестарт. Промяна няма обаче. Подлежи ли на ремонт тази повреда или не? Жалко, че не продават такива 3D телевизори, щях да си взема нов. Иначе не ми пречи да го ползвам само като монитор за компютъра ми, но ми се иска да знам дали е възможно да се отремонтира. Ето снимка на лепенката на капака на телевизора:

IMG_20200813_160602.jpg.581ee8d877dc3b28c438f3d89271fe07.jpg

Редактирано от Филипов
Добавен модел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай и с дистанционното на другия телевизор. Вместо да прикачваш снимки можеше да го напишеш в текстов вид 39LB650V за да го намира търсачката (по картинки не работи).

Всичката техника може да се оправи. Само че в някои случаи е икономически неизгодно. Този не е от тях.

Оснопвно правило- нещо като работи не се пипа. Включително и упдейти, които дявол знае какво пипат, но едва ли е базова функжионалност за ефирните програми.

Ако не можеш да се оправиш с фабричен ресет от менюто - обърни се към съответния сервиз. Населено място?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Филипов написа:

Оснопвно правило- нещо като работи не се пипа. Включително и упдейти, които дявол знае какво пипат, но едва ли е базова функжионалност за ефирните програми.

Преди 1-2 месеца изчезнаха ефирните програми и щеш не щеш ги търсиш ;)  Понеже и при мен стана така с ефирните програми, потърсих в интернет инфо и се оказа, че са променили честотите за моя град. Настроих ги. На другия ден познати ме викат да им оправям ефирните канали, че изчезнали.  Не разбрах какво точно искаш да кажеш, че ако нещо работи, не се пипа. Вярно, но като не работят ефирните какво да правим?

А аз не виждам нещо да е работило при човека, та да го съветваш да не пипа. Напротив, казва, че всичко забива в даден момент и не само дистанционното, но  и джойстика на телевизора.  Не знам отде разбра, че всичко е работило, а човека си е вкарал таралеж в гащите ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Pig написа:

А до меню/опция за ресет на телевизора може ли да стигнеш ?

Няма меню и няма как да се стигне до ресет.

преди 22 часа, Филипов написа:

Пробвай и с дистанционното на другия телевизор. Вместо да прикачваш снимки можеше да го напишеш в текстов вид 39LB650V за да го намира търсачката (по картинки не работи).

Всичката техника може да се оправи. Само че в някои случаи е икономически неизгодно. Този не е от тях.

Ако не можеш да се оправиш с фабричен ресет от менюто - обърни се към съответния сервиз. Населено място?

Пробвано е.И двете дистанционни работят на 42 инчовия. А на 39" не работят. Прикачвам снимки с единствените опции.

3DkMs.md.jpg

От показаните опции НЕ работи само тази за меню. Като се избере опцията за меню се отваря това:

3DlPM.md.jpg

От там сменям само входовете и до там, друго няма. Все едно менюто, тоест WebOS се е изпарила. И пак подчертавам, че това стана много преди ъпдейта. С други думи не се счупила от самия ъпдейт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, bakottv написа:

Няма меню и няма как да се стигне до ресет.

Тук има вариант за ресет който може да пробваш, но изисква телефон с IR, както и телевизора ти да приема команди от IR.

Прочети постовете от линка, може нещо да ти свърши работа.

https://www.avforums.com/threads/how-to-reset-lg-webos-tv-when-menu-not-displaying.2152674/

1. Можете също да опитате това
Изключете телевизора и натиснете и задръжте бутона за захранване на гърба за 15 секунди. Може да чуете 3 щраквания, ако в стаята е тихо. Включете отново телевизора.

2. В краен случай, ако имате смарт телефон с IR, изтеглете приложението Anymote и го конфигурирайте за LG. След това натиснете бутона INSTOP в приложението. Това ще започне пълно изключване и рестартирайте фабричните настройки по подразбиране.

Разбира се, че няма да работи, ако телевизорът не отговаря на IR дистанционни команди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване