Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Професионална компетентност- въпрос

Препоръчан отговор

Здравейте! Моля само хора които имат C кат с компетентност и карта да си изкажат мнението, не искам излишен спам.

Та въпроса ми към Вас е възможно ли е да се изкара професионална компетентност (начална) без да се ходи на "лекции, обучение или там каквото се прави" а просто даваш парите и след седмици,месец отиваш да си я вземеш и даваш останалата сума?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво имаш в предвид под професионална компетентност (начална), преминаване от по-ниска към по-висока категория ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че е възможно, света е пълен с идиоти които ще ти дадът документ за провоспособност да управляваш големи МПС-та без дори да се интересуват имаш ли си изобщо на представа какво е това чудо и как се аджеба се управлява.
Не се чудете после че всеки ден мрът по една дузина хора по пътищата само на България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарисувани докИменти - колкото искаш. Да станеш виртуално компетентен - мисли си. Реално трябва практика.

Навремето в казармата едни младежи ги обучаваха за професионални шофьори няколко месеца в новобранска рота  и на уволнението им даваха категория C.  Но 2 години в зависимост от поделението управляваха военни камиони из нивите, а и из цивилни пътища в колона. 

Така че продължавай да тренираш с компютърни игри, ще се научиш да газиш хората. И като имаш медицински проблем да попаднеш на такъв виртуално обучен "доктор".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакайте бе хора... "Професионална компетентност" не е "правоспособност". Ти трябва да си имаш категорията, когато изкарваш курса за "Професионална компетентност" Подробности - тук

За съжаление, доста се затегнаха мерките и изискванията към авто школите и едва ли някой ще си сложи главата в торбата. Аз бях питал (от любопитство - не че ми трябва кетапа) в една авто школа за подобен схема, ама ме отрязаха с аргумента, че им правят проверки от ДАИ.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Филипов написа:

Навремето в казармата едни младежи ги обучаваха за професионални шофьори няколко месеца в новобранска рота  и на уволнението им даваха категория C.

Едно е да имаш категория C само, друго е да имаш и професионална компетентност.

П.С: А как ще е възможно да се изкара професионална компетентност като дори не си минал обучение за представа какво е? Един вид да си изкараш книжка без да отидеш на изпит

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само че миже, а и се прави. За оари естествено.
Мой колега - с когото работихме извън България - в същото време „караше” този курс. Когато се върна - си получи документа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разбира се.Стига да имаш нужните конекции и точната сума.Само, че ти нямаш нито едно от двете, така, че си налягай парцалите и върви си изкарай по нормалния ред категорията, да не утрепеш утре някой с тоя камион.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, franchesko написа:

Има разбира се. Стига да имаш нужните конекции и точната сума. Само, че ти нямаш нито едно от двете - така, че си налягай парцалите ...

Дотук 100% съгласен! Но ..

преди 6 минути, franchesko написа:

... върви си изкарай по нормалния ред категорията, да не утрепеш утре някой с тоя камион.

Едното - не гарантира другото. Повечето „утрепани“ са от хора, със съвсем редовни документи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, jhoro написа:

не гарантира другото. 

В този живот единственото , което ни е гарантирано е смърта.И най-опитния плувец може да се удави.Но при едни и същи обстоятелства шансовете ще са винаги на страната на опитния.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, franchesko написа:

Само, че ти нямаш нито едно от двете

От къде си толкова сигурен, че нямам нито едно от двете?

Професионалната компетентност какво общо има с шофьорската книжка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, The Real Slim Shady написа:

От къде си толкова сигурен, че нямам нито едно от двете?

И парите да имаш все тая,  нямаш ли човека , и този човек трябва да ти е много близък, иначе гарантирано ще бъдеш пре&&ан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, franchesko написа:

И парите да имаш все тая,  нямаш ли човека , и този човек трябва да ти е много близък, иначе гарантирано ще бъдеш пре&&ан.

И така направих, когато ходих да се записвам на обучението им казах, че инструктура ми ме е записал у варна и ми казаха че няма как да се изкара така компетентността просто искал да ми вземе парите (както го направи и с курсовете за 3-4 часа шофиране 600лв) и се записах при тези хора им се доверих

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, The Real Slim Shady написа:

... инструктора ми, ме е записал у Варна, и ми казаха, че няма как да се изкара така компетентността, просто искал да ми вземе парите ...

Добре дошъл в България!

Да - ще ти вземат „едни пари“, ама резултата ще е искания. Ще имаш нужния документ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.08.2020 г. в 12:32, The Real Slim Shady написа:

(както го направи и с курсовете за 3-4 часа шофиране 600лв)

Мале, мале и аз живея с мисълта, че курсовете вече са ги позатегнали, пък то обратно - още по- разпасана история.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, insec написа:

Мале, мале и аз живея с мисълта, че курсовете вече са ги позатегнали, пък то обратно - още по- разпасана история.

„Блажени са вярващите и тяхно е царството небесно!“

За „земното царство“ ... нищо не е казано.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.08.2020 г. в 13:24, The Real Slim Shady написа:

Та въпроса ми към Вас е възможно ли е да се изкара професионална компетентност (начална) без да се ходи на "лекции, обучение или там каквото се прави" а просто даваш парите и след седмици,месец отиваш да си я вземеш и даваш останалата сума?

Да.

Аз точно така я изкарах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване