Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Заключен телефон - сменена парола - разседване

Препоръчан отговор

Имам следния проблем за телефон Huawei p10.

Телефона на племеничката ми (10 год.)  се заключва с парола. Днес като си отключваше телефона изписа неправилен ПИН, остават N опита" (не помня колко бяха). Телефона е с  Андроид, няма СИМ карта, не съм сигурен телефона ли се заключва по принцип или на андроида е паролата. Мисля че е на андроида, защото изпсвало нещо от сорта "системата е заключена", за съжаление не е пред мен телфона.

Казах й да не въвежда повече паролата си. Тя няма как да я сбърка тъй като е лесно запомняща се поредни цифри на клавиатурата и от година използва без проблем телефона с тази парола. Сега ми възникват три основни впъроса.

1. Телефона всекиднвно има достъп до интернет, възможно ли е по интернет да е "хакнат" някак си и да е променена паролата му за отключване?

2. След като не знам новата парола, сега не могада вляза в настройките и да махна или променя паролата. Изобщо има ли начин да ресетна паролата, макар и заобиколно?

3. Има ли на телфоните с анроид подробна история, с която мога да проследя колко часа е влизано, какво е правено в телефона, какви промени са правени? Тъй като има т. нар. "обвиняем" (който не си признава), и се опитвам да разследвам хронологично от сутринта какво се е случило. Вчера вечерта последно се е отключвал телефона със старата парола.

Ще съм благодарен на всякакви съвети.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hard reset, като ако има гугъл акаунт ще поиска същия и паролата за него след ресета. История на правените промени log файл вероятно има но не  мога да дам напътствия в тази посока, история на сърфирането в мрежата може да бъде получена от гугъл акаунта ако не е същата изключена. 

https://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-p10/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, RudeBoy написа:

Голяма грешка.

Защо да е грешка, ако доверени хора знаят паролата и дете разбира се, не е ли по сигурен начин за защита на телефона?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Защита"?!? От какво, и как?...

Някой ще открадне телефона, ще види, че е с парола, и ще ви го върне? Малко софтуерна игра, и паролата пада. Или се притесняват, че някой ще разгледа контактите и снимките на детето ви? :)

Честно, помисли, и кажи - как точно тая парола защитава каквото и да е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, RudeBoy написа:

"Защита"?!? От какво, и как?...

Някой ще открадне телефона, ще види, че е с парола, и ще ви го върне? Малко софтуерна игра, и паролата пада. Или се притесняват, че някой ще разгледа контактите и снимките на детето ви? :)

Честно, помисли, и кажи - как точно тая парола защитава каквото и да е?

Говоря не за защита при кражба. Детето си сложи парола на телфона, защото предпочита на някаква базова защита не всеки втори който разглежда телефона да влиза в "личното му пространство" . Така всеки който хване телефона при желание може да изтрие снимки, промени настройки, или друго нежелано.

Аз личино нямам пароли и никога не съм си слагал на телфоните, но това е въпрос на личен избор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма важни неща в него може да му се направи нулиране:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, jordanp написа:

Говоря не за защита при кражба. Детето си сложи парола на телфона, защото предпочита на някаква базова защита не всеки втори който разглежда телефона да влиза в "личното му пространство" . Така всеки който хване телефона при желание може да изтрие снимки, промени настройки, или друго нежелано.

Аз личино нямам пароли и никога не съм си слагал на телфоните, но това е въпрос на личен избор.

Що ме съмнява, че нещата не са точно такива? Разбира се лично мнение и не обвинявам никого. Научи племеничката си да не държи нищо в малоумния телефон, а да си го прехвърля или на облак или на компютър, за да няма такива ситуации. И щом имаш средства за комуникация и използваш интернет с личното ти пространство е свършено.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, FusE написа:

Hard reset, като ако има гугъл акаунт ще поиска същия и паролата за него след ресета. История на правените промени log файл вероятно има но не  мога да дам напътствия в тази посока, история на сърфирането в мрежата може да бъде получена от гугъл акаунта ако не е същата изключена. 

https://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-p10/

Получи се с Hard reset. Само сега не мога да се ориентирам как да намеря log файла. Tук има някакви напътствия за huawei, но не мога да намеря открито тези менюта, търсих ги и подробна сред менютата и в търсачката, но странно, сякаш са скрити: https://support.huawei.com/enterprise/en/doc/EDOC1100037190/698dff62/system-logs

преди 12 часа, Емил Костов написа:

Научи племеничката си да не държи нищо в малоумния телефон, а да си го прехвърля или на облак или на компютър, за да няма такива ситуации. И щом имаш средства за комуникация и използваш интернет с личното ти пространство е свършено.

Напълно подкрепям! Като цяло съм против това децата да имат смартфони, най много обикновен телефон с копчета е достатъчен за комуникация и то след определена възраст. Вредите и опасностите са в пъти повече от ползите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, jordanp написа:

Получи се с Hard reset. Само сега не мога да се ориентирам как да намеря log файла. Tук има някакви напътствия за huawei, но не мога да намеря открито тези менюта, търсих ги и подробна сред менютата и в търсачката, но странно, сякаш са скрити

За log  файл ще е нужен root което не съветвам да бъде правено . 

Цитат

Log-File locations

There are several directories where logs (including those from crashes) might appear -- not all of them are standardized (i.e. some may be ROM-specific).

/data/anr: Some trace files seem to get here (Dalvik writes stack traces here on ANR, i.e. "Application Not Responding" aka "Force-Close"; see e.g. log excerpts here)

/data/dontpanic seems to be a standard location (AOSP), and contains some crash logs including traces (see e.g. viaForensics and StackOverflow)

/data/kernelpanics is another location -- not having had any "kernel panic" on my Android devices, I saw no content there yet.

the /data/panic/panic_daemon.config may point to other locations configured -- on my Droid 2 it mentions /sdcard/panic_data/

mentioned Droid 2 also has a /data/panicreports directory (empty here)

/data/tombstones may hold several tombstone_nn files (with nn being a serial, increased with every new file). As tombstones are placed for the dead, it is done here for "processes died by accident" (i.e. crashed) -- and it is what is referred to as "core dumps" on Linux/Unix systems. However, not all apps create tombstones; this must be explicitly enabled by the developer (see Debugging Android Core Dumps

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, FusE написа:

За log  файл ще е нужен root което не съветвам да бъде правено . 

Щом ще е нужен root и крие рискове за устройството, мисля да не задълбавам в търсенето на лог. По-важното за момента е че се отключва вече телефона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване