Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Котенца без майка

Препоръчан отговор

Здравейте вчера майката на три котенца изчезна и Несе е върнала.

Малките котенца са на 1 месец и не искат да ядът нищо. Давах им мляко със спринцовка но го плуят давам им и вода но не пият натрошени гранули и месо и пак не ядът .И днес едното умря. Останаха 2 и не искам да умират МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ!!!!!!!🙏🥺😺😺😺

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ги водиш на ветеринарен доктор, и да му обясниш всичко това подробно дето и на нас ни го обясни?

Той много повече би ти помогнал отколкото ние.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Myanmar написа:

Или да ги пробута на друга родилка.

Ти млъкни нети искам помущя как ще ги убивам 1-искам да си ги запазя 

2-как ще убиваш малка сладка душичка

3-и това е престъпление и грях

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само с котешко мляко адаптирано от зоомагазин купено се хранят и със беберонка пак от зоомагазин(купи си няколко, късат ги със зъбките си). Никакво краве мляко. С него не става и със спринцовка е по-трудно. Хранене по няколко пъти на ден и принудително изпикаване чрез търкане по коремчето с мека кърпичка. Трудно се гледат малки котета, не подценявайте отговорността към тях. Повече грижи искат понякога и от човешките бебета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ice_lion__01 написа:

Трудно се гледат малки котета, не подценявайте отговорността към тях. Повече грижи искат понякога и от човешките бебета.

По-добре да отгледа човешки сираци тогава. Котките раждат по 70 котенца през живота си и нямат нужда от хора за да оцелеят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Myanmar написа:

По-добре да отгледа човешки сираци тогава. Котките раждат по 70 котенца през живота си и нямат нужда от хора за да оцелеят.

Тези котета са без майка заради някой злобен човек. Някой тъпан ги е отделил от майка им и ако не ги отгледа някой истински добър човек ще умрат със сигурност.

Такива с мислене като вашето са просто...идиоти. Казвам им го в очите без да ми пука. Да го кажа ли персонално и на вас? За съжаление сте навсякъде и добрите животни страдат заради вас. Вие дето мислите, че едно човешко дете е по-важно от едно котенце или друго животно...

Към автора:

Тези котета ако наистина са на един месец ще оцелеят(стига да не са заразени с нещо от кърмата на майка си). Гледайте за инфекции особено по очите им. При съмнение веднага на ветеринар. Ако успеете да ги отгледате ще ви се отблагодарят стократно с радостта която ще ви дадат докато са при вас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, slavij69 написа:

Здравейте вчера майката на три котенца изчезна и Несе е върнала.

Къде се случва това нещо?

Ако е на село = виж комшиите, т.е. в съседните дворове. 

На мен ми се е случвало с едно коте да се вмъкне в къща на комшии когато са били тук на село и не са видели, че е влезнало. Добре, че ставам рано 04:00 и го чух да мяука ... верно ... хм ... прескочих и го освободих (задействах алармата) и не си признах, на пристигналата дистанционна охрана, че аз съм задействал алармата ... но това е друга тема ... :) 

А .... май имах и аз подобен случай ... хм ... след два дни майката се прибра ... Жената също бе изпаднала в твоето положение ... 

Та ... единствено това ти остава .... да чакаш ... уви ... с котета, които са кърмачета е така ... всичко зависи от майка им ... За жалост е така при животните ... 

п.п. Доволно котки имам в двора. Доволно и новородени съм ... прочие ... Някъде не можем да помогнем. Жалко, но факт!!!

Дано се размине! 

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Myanmar написа:

Искаш да ги убием вместо теб ли?

Като гледам какви ги пишеш,или си изключително прост,или просто си роден слабоумен,кое ли е от двете ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Евгени Богданов написа:

Като гледам какви ги пишеш,или си изключително прост,или просто си роден слабоумен,кое ли е от двете ?

Той е висшист.

Споделял е тук във този форум че е завършил висше образование.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Евгени Богданов написа:

Не,ама с удоволствие бих измъчвал най долнопробно такива боклуци като тебе,и да ги гледам как умират бавно.

Като ти гледам аватара още не можеш да си връзваш обувките сам. Осиновявай си котенца и по-малко убивай хора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Myanmar написа:

Като ти гледам аватара още не можеш да си връзваш обувките сам. Осиновявай си котенца и по-малко убивай хора.

A стига бе,да ме не лъжеш нещо ? Ако съдим по аватарите,то и ти не падаш по долу.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, VeeeSeLa написа:

:offtopic_s:

@Евгени БогдановИзвинявай за любопитството и за личния въпрос, от Белоградчик ли си? Ако да, ще продължим на лични! 

Мога да ти дам рецепта за котенца, да си оближеш пръстите.

преди 2 минути, FusE написа:

От което се случва, каквото повикало - такова се обадило.

Въпросът ми е съвсем адекватен. Потребителят съобщава, че котенца нямат майка и че той не може да я замени. Въпросът е какво очаква да получи като отговор - че всичко ще е наред и котенцата нямат нужда от храна ли?

Убийството на страдащо животно е висша форма на състрадателност. Просто попитай някой от 150 000-те ловци в България. И после ми говори за реципрочност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При правилни грижи е напълно възможно да се отгледа изоставено или захвърлено и намерено от някой котенце дори и на 7-10 дни. Трудно е, изисква много време, внимание и търпение, но е възможно(правил съм го). Не четете глупостите на някои индивиди. Има си начин и хората по цял свят го правят. Щом е отгледано от хора, то свиква с тях и винаги ще търси хора да има наоколо. Накратко написано, трябва да е домашно коте вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Myanmar написа:

Мога да ти дам рецепта за котенца, да си оближеш пръстите.

В някои страни няма и да чакат повторна покана.

По темата, води ги на ветеринар ако са още живи, някъде нагоре в темата се спомена и един специален вид мляко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, FusE написа:

Не, не ти е адекватен нито въпроса, нито отговора по темата тук. 

Ами не си длъжен да се съгласяваш с мен. Това само по себе си не е проблем, нито пък основание да заплашваш някого, че ще го убиеш по особено мъчителен начин. И с тази част имаме разминаване или просто не си осъзнал абсурдността на темата и колко на място е моят отговор.

преди 2 минути, ice_lion__01 написа:

При правилни грижи е напълно възможно да се отгледа изоставено или захвърлено и намерено от някой котенце дори и на 7-10 дни.

С хранене насила със спринцовка ли? Това не е саркастичен въпрос, като първия ми в темата. Уточнявам, че не всички успяват да стоплят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Myanmar написа:

И с тази част имаме разминаване или просто не си осъзнал абсурдността на темата и колко на място е моят отговор.

В темата освен офтопик в който ме въвличаш мен не си полезен с нищо, изказваш повърхностно и лишено от човечност мнение, което може да спестиш. Не може да бъде воден дилаог в тази посока, още по малко да се оплакваш и да запитваш за възпитанието във форума. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Myanmar написа:

С хранене насила със спринцовка ли? Това не е саркастичен въпрос, като първия ми в темата. Уточнявам, че не всички успяват да стоплят.

Със спринцовка е много трудно. Има си по добри и лесни начини:

https://zoomagazinbobo.com/produkt/шише-с-биберон-за-малки-котки-кучета-ил/

https://arsofia.com/bg/45187/spasyavane-i-obgrizhvane-na-novorodeni-kotentsa/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, FusE написа:

лишено от човечност мнение

Е, значи нещата опират до ниската ти обща култура. Поне по филмите си виждал как благородници убиват конете си със счупени крака.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Myanmar написа:

Е, значи нещата опират до ниската ти обща култура. Поне по филмите си виждал как благородници убиват конете си със счупени крака.

Не съм виждал по форумите/филми такива неща, не търся подобни форуми/филми, не си падам по същите. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, FusE написа:

Не съм виждал по форумите/филми такива неща, не търся подобни форуми/филми, не си падам по същите. 

Нали това констатирах и аз - бедна обща култура.

А чувал ли си за евтаназия поне? В някой държави евтаназията на хора е законна. Дума, която би използвал само в обидно словосъчетание, имаща много по-дълбок и човечен смисъл. Предлага се законно и от ветеринари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване