Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, от доста време се канех и накрая се реших да си ъпгрейдна компютъра. Тъй като нямам възможност изцяло да го обновя съм решил, части по части да ги заменям, докато не му върна живота от преди 5 години. В момента машината е с : 

CPU: Intel Core i5 2320 @ 3.00GHz
RAM: 8,00GB Dual-Channel 2x4

Motherboard: ASRock H77 Pro4-M 

Video Card: AMD HD7870 GHZ END 2G GD5

Захранване: Cooler Master Elite Power Plus 600W (RS600-ACAB-M2)

HDD 1tb seagate sata 6g/7200/64m

Монитор: Philips 1680x1050

Машината е с  7ца, но ще му слагам 10. Главно ще се използва за игри. За момента мисля да сменям видео картата, дъното и едно ссд поне 1т да сложа да живне малко. За видео карта съм се спрял на тази http://nikem-bg.net/computer-components/Gigabyte-N1660OCC-6GD/ ,  но за дъното и ссд не мога да избера. За това моля за помощ да ми препоръчате. И евентуално, да кажете дали има и други неща за смяна, тъй като искам целия да го обновя или поне наложимите части. Отделно и си търся някакъв нов кейс, който да може лесно да се бърка за почистване. Бюджета е да е не е мега скъпо ама да не и нещо евтино, да не нещо средно или поне да е такава цена, че следващите 5-7 години да върви на макс и без проблем. Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари се взима "Супер". https://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=85040

п.с. Захранването е куцо а вече явно е и старо но от към консумация щом държи 7870 няма да е проблем и за 1660 Super.

Все пак помисли за смяната му.

RpVx4.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ivy Bridge

E3-1230V2 - 3.30 -> 3.70 GHz
E3-1240V2 - 3.40 -> 3.80 GHz
E3-1245V2 - същият но с графика.
I7-3770 - 3.40 -> 3.90 GHz
E3-1270V2 -> I7-3770K - 3.50 -> 3.90 GHz
E3-1275V2 - същият но с графика.

Следващите два нямат официална поддръжка от дъното ти.

E3-1280V2 - 3.60 -> 4.00 GHz
E3-1290V2 - 3.70 -> 4.10 GHz

Това е най-новото което може да сложиш на дъното.

Иначе по-нов процесор значи и ново дъно както и рам само с едното не става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре в такъв случай може ли да ми сглобите изцяло нов компютър в този сайт http://nikem-bg.net/magazin.php?search=MAINBOARD, тъй като ми е пределно ясно, че трябва всичко да сменя, за сега явно на този само видео картата ще му сменя, пък после ще я преместя на другия. Бюджета да нещо между 1100-1400лв. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като няма да се купува сега коментарите са излишни. Така или иначе в Никем в момента нито е най-изгодно нито избора е голям.

Колкото до видеокартата вече ти казах от къде да вземеш по-добрата за същите пари. Може и от Никем но с доставката ще ти струва над 20 лв. отгоре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, plamen_petrov_80 написа:

Какви игри играеш сега, а какви ще са новите?

Смяна на монитор скоро и към какъв?

Ами PUBG, CoD, Fortnite общо взето онлайн игри, иначе за монитор не съм разглеждал, тъй като аз съм с два, обаче се прецаках и не са еднакви и резолюцията ми е различна и за това сега искам два еднакви да взема. За сега само на този съм му метнал око 27 LG 27GL650F-B

преди 31 минути, Roujin Z написа:

След като няма да се купува сега коментарите са излишни. Така или иначе в Никем в момента нито е най-изгодно нито избора е голям.

Колкото до видеокартата вече ти казах от къде да вземеш по-добрата за същите пари. Може и от Никем но с доставката ще ти струва над 20 лв. отгоре.

Ами може би не се изразих правилно, ще мога и още сега ако е в допустимия бюджет. Просто обмислях повече пари да отделя и за това така. Никем просто да го използвам като списък/количка. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Sorse написа:

Здравейте, от доста време се канех и накрая се реших да си ъпгрейдна компютъра. Тъй като нямам възможност изцяло да го обновя съм решил, части по части да ги заменям, докато не му върна живота от преди 5 години. В момента машината е с : 

CPU: Intel Core i5 2320 @ 3.00GHz
RAM: 8,00GB Dual-Channel 2x4

Motherboard: ASRock H77 Pro4-M 

Video Card: AMD HD7870 GHZ END 2G GD5

Захранване: Cooler Master Elite Power Plus 600W (RS600-ACAB-M2)

HDD 1tb seagate sata 6g/7200/64m

Монитор: Philips 1680x1050

Машината е с  7ца, но ще му слагам 10. Главно ще се използва за игри. За момента мисля да сменям видео картата, дъното и едно ссд поне 1т да сложа да живне малко. За видео карта съм се спрял на тази http://nikem-bg.net/computer-components/Gigabyte-N1660OCC-6GD/ ,  но за дъното и ссд не мога да избера. За това моля за помощ да ми препоръчате. И евентуално, да кажете дали има и други неща за смяна, тъй като искам целия да го обновя или поне наложимите части. Отделно и си търся някакъв нов кейс, който да може лесно да се бърка за почистване. Бюджета е да е не е мега скъпо ама да не и нещо евтино, да не нещо средно или поне да е такава цена, че следващите 5-7 години да върви на макс и без проблем. Благодаря предварително.

Аз бих ти препоръчал да се замислиш и за модерен монитор с G-Sync  и Free Sync. Така ти се обезсмислят повечето терзания. Скоро си взех G-Sync  монитор и да ти кажа, 2 годни почти съм с RTX2080,  но един G-Sync  монитор прави чудеса. Да, трявба и хардуера да поддържа тия функции, но ако тръгнеш по пътя на постоянните ъпгрейди на хардуера в кутията, ще изпуснеш най-важното  при съвременния гейминг - а именно модерните монитори, които изобразяват всеки кадър подаден от видеокартата.  Ако питаш за цената...ами аз дадох 1140 лева за 32 инчов Самсунг Одисей G7. Има и 27 инчов, по-евтин вариант. Мисля, че е нормална цена за монитор, който заглажда картината, дори кадрите да са около и под 60. Скоро се чакат и IPS  конкуренти така, че има за какво да се замисли геймъра тая и следващата година. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще ги разгледаш, да не са лоши, но те ще са ми последна грижа. Първо да си направя новия комп, че сега седа и без и колкото по бързо, толкова по добрее, но не съм най големия разбирач и ще ли трябва помощ 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Sorse написа:

Ами ще ги разгледаш, да не са лоши, но те ще са ми последна грижа. Първо да си направя новия комп, че сега седа и без и колкото по бързо, толкова по добрее, но не съм най големия разбирач и ще ли трябва помощ 

Както прецениш, но следващата ти покупка трябва да е G-Sync  монитор, ако ще купуваш NVIDA  видеокарта.  Но трявба да се съобрази и с резолюцията на видеокартата, тоест за избраната от теб, по-подходящ би бил 1080p.  монитор, а не 2K  или 4К.  Аз със RTX2080  нарочно взех 1440p.  монитор, а не 4K,  защото по принцип с тая видеокарта и тоя процесор, повечето игри вървят с над 60  fps на 1440p. Така, че всеки трябва да се съобразява и с хардуера в кутията, да не стане така, ама що картината размазана на HD. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Roujin Z написа:

Много благодаря за помоща. А относно ssd поне за пръв път ще слагам и ми е малко черна индия, това как е https://desktop.bg/ssd_drives-adata-1tb_adata_gammix_s11_pro_m2_2280_pcie

преди 16 часа, Ъндъртейкър написа:

Както прецениш, но следващата ти покупка трябва да е G-Sync  монитор, ако ще купуваш NVIDA  видеокарта.  Но трявба да се съобрази и с резолюцията на видеокартата, тоест за избраната от теб, по-подходящ би бил 1080p.  монитор, а не 2K  или 4К.  Аз със RTX2080  нарочно взех 1440p.  монитор, а не 4K,  защото по принцип с тая видеокарта и тоя процесор, повечето игри вървят с над 60  fps на 1440p. Така, че всеки трябва да се съобразява и с хардуера в кутията, да не стане така, ама що картината размазана на HD. 

Ами поразгледах ги по-добре и май ще си взема даже, като твоя. Като характеристики и особени дизайн много ми хареса. Обаче искам и втори монитор да си сложа( сиг ще е от порядъка на 200 лв) , та мисълта ми е за да няма разминаване в резюлициата , трябва да е същите инчове ли ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Sorse написа:

Много благодаря за помоща. А относно ssd поне за пръв път ще слагам и ми е малко черна индия, това как е https://desktop.bg/ssd_drives-adata-1tb_adata_gammix_s11_pro_m2_2280_pcie

Ами поразгледах ги по-добре и май ще си взема даже, като твоя. Като характеристики и особени дизайн много ми хареса. Обаче искам и втори монитор да си сложа( сиг ще е от порядъка на 200 лв) , та мисълта ми е за да няма разминаване в резюлициата , трябва да е същите инчове ли ? 

Резолюцията няма нищо общо с инчовете.  Относно моя монитор, не знам дали с твоята видеокарта е подходящ. По-скоро не и трябва да търсиш 1080p. С RTX2080  става, но това е почти върхова видеокарта. Висок клас. Иначе просто няма да може да ползваш монитора за игра на 1440p., защото кадрите ще са много малко и ще трябва така или иначе да пускаш по-нови игри на 1080p.  Аз се колебаех, дали да не взема монитор 4К, но като знам, че видеокартата ми е подходяща за 1440п.,  се отказах. Значи, тук го има и момента, че ако намалиш качеството на графиката, ще може да играеш даже и на 4К. Само че никой не би искал да намалява качеството, само и само да вдигне резолюцията, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vasil Donchev
      Здравейте днес при слагането на новите ми части забелязах че видео картата ми не позволява да се изтегли драйвера.. Уиндолса ми е намира като gtx1060 но при тегленето на драйвера от сайта на nvidia дава грешка също пробвах и с driver max и със druver boost и пак не може да се изтегли драйвера.. Попронцип съм мушнал видео картата ми към монитора и показва картина но не съм изтеглил драйвера.. Понеже съм със амд процесор който няма видео карта пак имам картина като видя настройките ми показва споделена памет 4 гб и също така изписва nvidia моля за помощ
    • от Raze
      Реших да направя нова тема, която да обобщава останалите и да е концентрирана върху процесори и RAM памет. Предлагам да я ограничим до това, ако някой иска, да си направи отделно за видеокарти (GPU).
      Ето и моите резултати от последното заиграване и обновяване на BIOS до P4.10 на Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4, Ryzen 5 1600 AF:
      @4.0 GHz, voltage: 1.35625, SOC voltage: 1.025, [email protected]@18-17-17-36 CR1. За момента е стабилен - към 10 минути prime95, температурите бяха почти 75 градуса без малко, ще тествам и при други условия, както и ежедневна работа.
      Aida64 memory read:

Aida64 CPU Queen:

Aida64 CPU Photoworxx:

• от balki09
      Здравейте, в търсене съм на лаптоп, предназначен главно за кодене, ползване в университета и малко за леки-средни игри. Имам нужда от насока за точният продукт, покриващ се в бюджета ми.Държа главно за хубав процесор, повече рам, дисплей, ssd, батерия и ако има как да ги съчетаем и с някакво gpu.Теглото не е от голямо значение. Характеристиките, за които се оглеждам са следните:

Бюджет: 1900~
      +CPU: i5-i7 [(4 core;6mb cache)по възможност от 8th Gen]
      +RAM: 8gb+ (по възм. повече GB, ddr4, 2400mhz)
      +HDD: без значение.
      +SSD: 256gb+ (M.2 NVMeилиM.2 PCIe)
      +GPU: по възможност с външна
      +Display: 15.6”
      +Resolution: 1920x1080
      +OS: ако може с win10, не е задължително.

За сега съм се спрял на Lenovo Thinkpad E серията. Благодаря предварително!
    • от Plamen Sedlarski
      Вчера играх Rage 2 и играта забиваще по едно вроме и си викам това не е нормално изключих играта и проверих температурите на процесора бяха 90 градуса...до колко съм чувал процесорите особено по-новите нормата им е 100 градуса то все пак тези 90 градуса...трябва да се притеснявам , апък имам хубава термопаста, помогнете!
    • от Gazara Gazarov
      Имам стар лаптоп hp compac nx6310 които си гледам само ютуб и понякога нова тв на живо, но вече взе доста да се измъчва и обмислям подмяна на процесора с малко по силен то за този ''Дядо'' едвали е голям изборът на процесори, та имали съвместими 2 ядрени процесори за  ъпгрейдване понеже си работи перфектно за годините няма никакви ядове и проблеми с каквото и да е 
      малко инфо:
      https://ibb.co/Ss6mCT9
      https://ibb.co/2Pvkk1z
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване