Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте

Искам да запиша няколко песни за радиото на колата,което чете само cd audio.Въпроса ми е,трябва ли първо да конвертирам песните от MP3 към cd audio и после да ги запиша на диск....или програмата би трябвало да си го прави сама .Направих 1 диск с Nero,като дадох burn to audio cd и резултата-радиото в колата дава сd error

Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А диска, който записа, аудио CD ли е? Компютъра как го разпознава? Пробвай да запишеш на по-ниска скорост.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си казал коя версия на Nero ползваш. При мен опцията е:

large.2020-09-27_125458.jpg.9a84e500bf1f

Не трябва да конвертираш нищо. Просто добавяш песните, като гледаш плъзгача долу, да не превиши времето от 74 мин. 

Ако и записан по този начин диск дава грешка - проблемът е в носителя, записващото, или възпроизвеждащото устройство.

Възможно е CD-то на колата да е много стар модел, и да чете само матрично записани (оригинални) дискове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

А диска, който записа, аудио CD ли е? Компютъра как го разпознава? Пробвай да запишеш на по-ниска скорост.

Диска е CD-R 700mb,80 min.

преди 6 минути, RudeBoy написа:

Не си казал коя версия на Nero ползваш. При мен опцията е:

large.2020-09-27_125458.jpg.9a84e500bf1f

Не трябва да конвертираш нищо. Просто добавяш песните, като гледаш плъзгача долу, да не превиши времето от 74 мин. 

Ако и записан по този начин диск дава грешка - проблемът е в носителя, записващото, или възпроизвеждащото устройство.

Възможно е CD-то на колата да е много стар модел, и да чете само матрично записани (оригинални) дискове.

Nero 18 ползвам

записвал съм дискове преди време и си работят все още ,записах преди малко и 1 с уиндоус медия плеър-а,,но уви също изписва на плеъра в колата"cd error"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи този диск, който ти дава "CD error", вкарай го в устройството на компютъра, отвори го, и виж файловете на него в какъв формат са - .mp3, или "cd audio".

Не съм работил с Nero 18, и не му знам опциите. Финализираш ли диска след запис?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, RudeBoy написа:

Вземи този диск, който ти дава "CD error", вкарай го в устройството на компютъра, отвори го, и виж файловете на него в какъв формат са - .mp3, или "cd audio".

Не съм работил с Nero 18, и не му знам опциите. Финализираш ли диска след запис?

Записите ги дава cda

правя всичко както трябва...финализирам го

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са самите носители, на коя скорост ги пишеш?

На друго устройство ако ги сложиш прочитат ли се?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.09.2020 г. в 18:33, JKirilov написа:

С каква големина?

Има ли диск, който в колата свири?

правил съм досега поне 10,,,но сега нещо се "закучи"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай тогава с някой стар, който е свирил?

Предполагам замърсяване на плейъра, имаш ли почистващ диск?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз записвам с Windows Media Player за changer радио. С която и програма да запишеш няма разлика. Но записвай на най-ниската скорост която е възможна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да свири CD Audio дискът рябва да се финализира.  Нищо чудно лазерът да е замърсен или просто да е износен и да не чете. Пробвай с матричен диск.

Въобще всичкото това е ненужно упражнение. Записаните дискове много се драскат. Впрочем на 700MB може да се запишат до 80 минути. Слагаш трансмитер за 10 лв и свири с дни. Писал съм го многократно. Качеството е като на всяка радиостанция и за кола не ти трябва повече.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.10.2020 г. в 11:10, Филипов написа:

За да свири CD Audio дискът рябва да се финализира.  Нищо чудно лазерът да е замърсен или просто да е износен и да не чете. Пробвай с матричен диск.

Въобще всичкото това е ненужно упражнение. Записаните дискове много се драскат. Впрочем на 700MB може да се запишат до 80 минути. Слагаш трансмитер за 10 лв и свири с дни. Писал съм го многократно. Качеството е като на всяка радиостанция и за кола не ти трябва повече.

Как се финализира CD Audio диск?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, The Real Slim Shady написа:

Как се финализира CD Audio диск?

Когато, натискане на запис ти излиза прозореца с настройки,има тикче приключване на диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване