Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проверка блокирано ли ми е IP-то или мрежата?

Препоръчан отговор

Мога ли да разбера дали даден сайт ме блокира по IP или мрежата ми?

По точно в сайта има опция за връзка с тях посредством чат. При проблеми много пъти съм се свързвал с тях, но от днес не ми се отваря формата за чат - или не зарежда нищо или отваря празен прозорец и затваря автоматино прозореца на който трябва да пише информацията - име, телефон, поле за писане.

Попитах дали се вижда на 2 други компютъра от други градове, и на двата се отваря без проблем и си показва всичко. Мога ли някакси да проверя последователно заявката дали не се блокира от въпросния сайт?

Влязох лично от IP от друга държава и нормално се отваря, но искам по друг начин да докажа дали 100% - причината е забранено IP.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, jordanp написа:

Мога ли да разбера дали даден сайт ме блокира по IP или мрежата ми?

По точно в сайта има опция за връзка с тях посредством чат. При проблеми много пъти съм се свързвал с тях, но от днес не ми се отваря формата за чат - или не зарежда нищо или отваря празен прозорец и затваря автоматино прозореца на който трябва да пише информацията - име, телефон, поле за писане.

Попитах дали се вижда на 2 други компютъра от други градове, и на двата се отваря без проблем и си показва всичко. Мога ли някакси да проверя последователно заявката дали не се блокира от въпросния сайт?

Влязох лично от IP от друга държава и нормално се отваря, но искам по друг начин да докажа дали 100% - причината е забранено IP.

Да разбирам ли, че до самия сайт (домейн) имаш достъп, а не се зарежда само този чат? Като начало пусни едно трасиране до сайта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сайта е olx.bg и тяхната форма за чат. А проблема е след последния разговор с тях във връзка с тази тема.

Няколко пъти искаха да прекъснат разговора и ме пренасочват към комуникация с имейл и за това си мисля да не е тенденциозно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, jordanp написа:

Сайта е olx.bg и тяхната форма за чат. А проблема е след последния разговор с тях във връзка с тази тема.

Няколко пъти искаха да прекъснат разговора и ме пренасочват към комуникация с имейл и за това си мисля да не е тенденциозно.

Явно не искат да комуникират с теб. Наемай добър юрист, макар, че според мен това са излишни нерви и харчове - трудно ще се пребориш за няколко стотин лева

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За теб май всички са виновни! Я помисли дали грешката не е в теб! Преди куриерите, сега сайта за обяви. Самио ти си бял и пухкав!  Ако ще мрънкаш, провери общите условия. Дадох ти голяма тема да четеш, май не си вдянал. Що нямаш претенции към този, с когото си сключил сделка, макар и от разстояние?

Явно искат да имат написани претенцците и в чата не става. Пиши мейл като си отворен.

Явно са ти забранили чата заради досаждане. Ако ти беше забранен сайта нямаше да го отвориш с грешка 403.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jordanp написа:

При мен работи на булсат провери с прокси или vpn .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Явно не искат да комуникират с теб. Наемай добър юрист, макар, че според мен това са излишни нерви и харчове - трудно ще се пребориш за няколко стотин лева

Не си струва разходите и нервите.

преди 59 минути, adersa написа:

При мен работи на булсат провери с прокси или vpn .

Само  с прокси стана. Влязох от друга държава и успях да осъществя кореспонденцията.

Резултата на кратко по тази тема е: От OLX признаха за грешката си, че са предоставили некоректна информация в сайта им и след консултация с техни консултанти също са ми потвърдили невярна информация. След 3 седмици са направили справка със Спиди и са променили едно от условията им за изпращане за да съответства със Спиди правилата. След като не успяха да покрият загубите за унищожената пратка се договорихме символично да използвам еднократно една от промо опциите им за тяхна сметка. Всеки греши, но е добре когато си признава. От тук нататък си вадя изводи за себе си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване