Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с настолен компютър

Виж решението Разрешен от Rudy M.,

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам един настолен компютър с малко странен проблем.

Параметрите са му:
Intel Core i5-4570
RAM 4 GB
500 GB HDD

Както компютърът работи и изведнъж екрана се счупва и се появяват цветни пиксели, след което трябва да се направи рестартиране.
Ще прикача видео, в което се вижда как изглежда. (самите пиксели примигват)
Няма конкретен начин да възпроизведа проблемът. Просто докато работя на компютърът и изведнъж се получава проблема.

Пробвах следното:
- Пробвах да сменя процесора, тъй като използвам видео от него и мислех, че е там проблема, но проблема се появи с чисто нов процесор също.
- Пробвах да сменя хард диска. Пробвал съм с три хард диска и с трите има същия проблем
- Тествал съм РАМ паметта, чрез BIOS-a на компютъра и не откри никакви грешки.

Това което съм забелязал, е че хард диска почти винаги е на 100% натоварване в Task manager-a.
Въпреки, че не е SSD ми изглежда необичайно, случва се дори когато не правя нищо на компютъра.

Моите предположения са следните:
- Възможно е захранването да е проблемно.
- Възможно е някой кабел, който се свързва с хард диска да е проблемен.
- Възможно е проблема да е по дънната платка.
- Проблемът не е в монитора, понеже съм го използвал с друг компютър и няма проблем.
- Проблемът не е в захранващият кабел на монитора или компютъра, пробвал съм ги сменя.

Разчитам на някакво мнение.
Надявам се някой от Вас да се е сблъсквал с такъв проблем и да знае как да го реша или поне да каже как мога да разбера къде е проблема.
Ако проблема е в дънната платка, ще трябва да продам всичко на части, понеже сокета на дънната платка е 1150 и рядко се намират евтини дънни платки.

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А имаш ли видеокарта и какъв модел е тя???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Костьов, не спами!

!!!

Затова искам да каже със сигурност!! I5 процесор с вградено видео да дава артефакти поне аз не съм срещал досега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това означава просто, че не е от него! Как мислиш - от процесора до монитора по въздуха ли фърчи сигнала?

Аз лично бих започнал от монитора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, JKirilov написа:

Това означава просто, че не е от него! Как мислиш - от процесора до монитора по въздуха ли фърчи сигнала?

Аз лично бих започнал от монитора.

Артефакти от монитор? Трудна работа, но нека да го смени и да каже резултата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързият отговор!

Не е проблема в монитора, този монитор съм го ползвал с лаптоп и с друг компютър със същите параметри и няма никакви проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На дъното, предполагам, имаш слот за видеокарта. Постави каква да е видеокарта там и пробвай дали пак ще се появи проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Решение

На видеото се виждат артефакти от дефектна видеокарта. Толкоз.

Щом се ползва вграденото видео в процесора (което се е изключва да е дефектно), кабелът е наред, мониторът е наред - остава да се проследи пътят от процесора до кабела. Търси се изкривен пин на сокета, прекъсната пътечка, студена спойка, или нещо подобно.

Само предполагам. Теми от типа "Имам дефект, познайте каква е причината?" са най-трудно разрешими във форум, защото трябва да се гадае.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, RudeBoy написа:

Щом се ползва вграденото видео в процесора (което се е изключва да е дефектно), кабелът е наред,..........

Кабелът е наред, но ставаше дума за захранващия кабел, а не за интерфейса  ........така че, възможно е и от него да е .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, RudeBoy написа:

Щом се ползва вграденото видео в процесора (което се е изключва да е дефектно), кабелът е наред, мониторът е наред - остава да се проследи пътят от процесора до кабела. Търси се изкривен пин на сокета, прекъсната пътечка, студена спойка, или нещо подобно.

Само предполагам. Теми от типа "Имам дефект, познайте каква е причината?" са най-трудно разрешими във форум, защото трябва да се гадае.

Благодаря ти за отговора!

Да разбирам, че най-вероятно проблема е в дъното и да продавам всичко на части.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Артефакти от монитор? Трудна работа, но нека да го смени и да каже резултата.

Проблемът идва от неправилната употреба на думата артефакт, а тя означава нещо изкуствено създадено. Проф. Овчаров като намери неква делвичка в земята - да, това е артефакт. От тая гледна точка целия компютър и монитора са артефакти...

На видеото се вижда разсинхронизация на образа. От написаното до тук - дефект в дънната платка, възможно е и от паметта, тя се явява и памет на видеото. Но трябват още експерименти.

преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Проба с друга OS

примерно. Не стана ясна и ОС, защото това товарене на проца...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, JKirilov написа:

Проблемът идва от неправилната употреба на думата артефакт, а тя означава нещо изкуствено създадено. Проф. Овчаров като намери неква делвичка в земята - да, това е артефакт. От тая гледна точка целия компютър и монитора са артефакти...

На видеото се вижда разсинхронизация на образа. От написаното до тук - дефект в дънната платка, възможно е и от паметта, тя се явява и памет на видеото. Но трябват още експерименти.

примерно. Не стана ясна и ОС, защото това товарене на проца...

Няма проблем с ОС, инсталирал съм Windows 10 x64 и няма нищо освен драйвери инсталирани.

Товаренето не разбирам от къде идва, няма процеси работещи на фона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знаех си. Идва от непрекъснатите ъпдейти и желанието на тая тъпа ОС да си прави каквото поиска. Виж как се спират.

преди 2 минути, izvladov написа:

няма процеси работещи на фона

Снимки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрахме има ли отделна видеокарта? Колко плочки памет имаш? Пробвай ги една по една, ако са повече от една, ако не - пробвай с друга RAM памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, JKirilov написа:

Знаех си. Идва от непрекъснатите ъпдейти и желанието на тая тъпа ОС да си прави каквото поиска. Виж как се спират.

Снимки?

Не е и от ъпдейтите, понеже и те са направени.
Прилагам долу една снимка:
image.png.22bdd7e0c93dedb9bf799252b9e14b6a.png

Колкото до въпросите на другите хора - имам една плочка РАМ само.
Нямам налична друга за настолен компютър, но ще купя някоя да пробвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, izvladov написа:

Не е и от ъпдейтите, понеже и те са направени.

Това според тебе. Според МС те се правят доживотно. Нонстоп. Според Мърфи - в най-неподходящия момент...

преди 4 часа, izvladov написа:

ще купя някоя да пробвам

Вземи назаем, с условие да я купиш при положителна промяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от marti76
      Здравейте, темата я има, но в моя случай не.  Ставаше дума за други компютри, а моята машинка си е стара и няма нито оптика нито HDMI! Временно ще е така защото мисля да я сменя до 1 година, но все пак искам да подам звуков сигнал в ресивера ми Technics SA-DX750 5*1. Аудиокартата на компа има възможности за 5*1 и 7*1, но аз мисля да си пусна 5*1 понеже ми е напълно достатъчно. Прилагам 3-4 снимки, като на последната са входовете на ресивера, а на първите три, са изходите и входовете на компа ми съответно на задния и фронталният панел. Предполагам, че от изходните жакове трябва, но само мои предположения. Вие ще кажете...също и 1 или 2 кабела да купя? Ресивера разполага с 2 оптики и в едната мисля да включа телевизора. Баса е активен и вече е включен, оства да включа и компа в него да си осигуря хубав звук за филми и музика.

• от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от tatimebie
      Здравейте машини
      Бих искал да ми кажете колко би струвала тази конфигурация мисля че ми е време да си продам машината  благодаря ви.
      Процесор AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4
      Дънна платка ASRock B450 Steel Legend
      RAM Памет Team Group Delta RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
      Видео Карта GIGABYTE AORUS Radeon RX 570 4GB GDDR5 256bit
      Водно Охлаждане COUGAR AQUA 240mm
      Захранване FSP RAIDER S 550W 80+Silver
      Кейс Deepcool Matrexx 55 + вентилатори RGB 3-от пред 1- от зад
      M.2 2280 SSD GIGABYTE 256GB
      HDD Samsung 2.5 870 EVO 250GB
    • от a_dimitrovich
      Здравейте,

пиша тази тема с надеждата, че ще намеря компетентни хора, които биха ме насочили към правилната конфигурация за настолен компютър и че ще видя компетентно мнение на хора, които разбират нещата в детайли.
      Търся машина, която се надявам да клони към "пълен изрод" с бюджет без монитор до 2 000 лева, като се надявам този компютър да върши добра раобта и да могат от време на време да се пускам по някоя игра за разтоварване.
      Това, за което ще се ползва главно е работа с 4К видеа и обработка на доста тежки изображения.
      Програмите, които главно ще се използват са: Adobe Premiere Pro, Adobe After Effects, Cinema 4D, Adobe Photoshop, Davinci Resolve евентуално за обработка и color grading на 4К видеа.
      Аз лично харесах нещо подобно като следните: https://www.emag.bg/compare/D3JL4SBBM,D0FP3DMBM,D8F01YMBM/
      Но първо не съм сигурен дали тези конфигурации, които споделям с вас ще са достатъчни или пък ще са прекалени за работата, която търся и няма да мога да използвам потенциала им на макс, какво мислите?
      Видях, че eVarna имат доста готини комютри на добри цени, но не знам дали са читави и дали цените реално са им толкова добри, вие кои бихте ми препоръчали за сглобяване, от кой да закупя на добра цена, сещате ли се за някого като eVarna?

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване