Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Търсене на дублиращ файл на компа

Виж решението Разрешен от [email protected],

Препоръчан отговор

Програми като SearchMyFiles ще ми открият дублиращи файлове по критерии като размер, но има ли програма, с която мога да открия файл по съдържание?

Имам изрязано изображение от картинка, но не мога да открия цялото изображение. Няма го в Интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, [email protected] написа:

Ама тези търсят по име, човека иска по съдържание, тоест както има на снимката/картинката това да намери търсачката, а май няма все още такова животно.

Ако не е проблем може ли да споделиш тази половинка, токувиж пък успеем да изровим и другата част?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bubbles написа:

Ако не е проблем може ли да споделиш тази половинка, токувиж пък успеем да изровим и другата част?

Не може да я изровите, защото е снимка, която само аз имам. Няма я в Интернет.

Освен да потърся всички изображения на компютъра ми, създадени в приблизителния период, и така да излезе...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Освен да потърся всички изображения на компютъра ми, създадени в приблизителния период, и така да излезе...

Или пробвай с DocFetcher 

Гледам че преглежда и  JPEG Exif Metadata (jpg, jpeg) ако става въпрос за снимка с метаданни 

Spoiler

Supported Document Formats

Microsoft Office (doc, xls, ppt)

Microsoft Office 2007 and newer (docx, xlsx, pptx, docm, xlsm, pptm)

Microsoft Outlook (pst)

OpenOffice.org (odt, ods, odg, odp, ott, ots, otg, otp)

Portable Document Format (pdf)

EPUB (epub)

HTML (html, xhtml, ...)

TXT and other plain text formats (customizable)

Rich Text Format (rtf)

AbiWord (abw, abw.gz, zabw)

Microsoft Compiled HTML Help (chm)

MP3 Metadata (mp3)

FLAC Metadata (flac)

JPEG Exif Metadata (jpg, jpeg)

Microsoft Visio (vsd)

Scalable Vector Graphics (svg)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение
преди 3 часа, Bubbles написа:

Ама тези търсят по име, човека иска по съдържание, тоест както има на снимката/картинката това да намери търсачката, а май няма все още такова животно.

Първо, не е само една програма, а излизат множество в Google търсенето и другото което е програмата действително намира подобни изображения, току-що я тествах даже.

Вярно е че повечето са с подобни имена и изглежда няма опция да търси само по "изглед" на изображенията, има обаче опция да не търси и подобни изображения, а само 100% съвпадения, като това пак не означава че ще са със същите имена.

Цитат

Awesome Duplicate Photo Finder is a free powerful tool, that helps you to find and remove duplicate photos on your computer. With this app you can easily clean up your photo collection from duplicates or even similar images.

https://www.duplicate-finder.com/photo.html

В неговия случай ще е най-добре да премести въпросното изрязано изображение в отделна папка - само то да е в нея и нищо друго, да добави тази папка към програмата заедно с други папки, в които е вероятно да бъде цялото изображение и ... огън ! ;) 

Намерих и друга програма: digiKam - Download

С нея от инструменти > Find Duplicates може да се търси по конкретна снимка в конкретен диапазон на съвпадение между 40% и 100 % (минимум 40%)...

Преди самото търсене на снимка може да се наложи да се отиде на първия раздел (Duplicates) и от там Update fingerprints ...

2020-10-03-171144.png

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, [email protected] написа:

Нещо не сработи. Казва, че е минало 104 000 изображения, а аз имам със сигурност повече и... 0 съвпадения.

Притеснява ме и друго - аз не търся подобни изображения, а пълно съвпадение на участък.

преди 35 минути, [email protected] написа:

Намерих и друга програма: digiKam - Download

Откъде му се указва в коя папка да търси съвпадения?

Тръгна да търси само във флашката....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Myanmar написа:

Откъде му се указва в коя папка да търси съвпадения?

Тръгна да търси само във флашката....

Горе в лентата с менюта > Настройки > Настройване на digiKam > Колекции и от там срещу Local Collections избираш Add Collection.

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах, но без резултат. Вероятно защото

преди 4 часа, Myanmar написа:

аз не търся подобни изображения, а пълно съвпадение на участък

Успях да открия изображението по дата.

Благодаря за включването на всички. Ако можех щях да маркирам няколко отговора за решение на проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Myanmar написа:

Ако можех щях да маркирам няколко отговора за решение на проблема.

Хич да не ти пука за това,важното е че се изровиха полезни програми покрай проблема ти :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Им една много тарикатска, която създава хард линкове на мястото на дублиращите файлове.Ю
Ще се сетя за името й и ще споделя по-късно.
Edit:
FileFusion

beta_5.-Scan@2x.PNG?v=036e8d6efe281539544e883851a728183dbe82e91ad06d89cd0a285ea351834a

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, цър-вул написа:

Им една много тарикатска, която създава хард линкове на мястото на дублиращите файлове.
Ще се сетя за името й и ще споделя по-късно.
Edit:
FileFusion

Тъй като при мен често се налага да сравнявам съдържания между две издания, в които също си има вътрешни дублиращи файлове, най-удобната ми е ТАЗИ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Myanmar написа:

Програми като SearchMyFiles ще ми открият дублиращи файлове по критерии като размер, но има ли програма, с която мога да открия файл по съдържание?

Имам изрязано изображение от картинка, но не мога да открия цялото изображение. Няма го в Интернет.

Аз използвам следните:

За претърсване на дублиращи се файлове по размер, дата, големина, контролни суми, име и файлова структура (бит по бит) ползвам CloneSpy (2019-та последна версия) или DoubleKiller (2007-ма последна версия, но още си е ок). За втората дори научих от автора на ComboFix (sUBs) навремето.

За съдържание на TXT файл, то тогава Everything може да претърсва по ключови фрази в текстовите файлове.

Що се отнася за изображения (освен ако не е снимано от мен), ползвам или Google Images или търсачката https://tineye.com/

Мисля, че ползвах и софтуер и за снимки, но в момента не се сещам за името. Но пък намерих тази, която също я дават добра за тази цел: https://dupeguru.voltaicideas.net/

Цитат

dupeGuru is good with pictures. It has a special Picture mode that can scan pictures fuzzily, allowing you to find pictures that are similar, but not exactly the same.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване