Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Реализирани мечти или мечти към които се стремите.

Препоръчан отговор

Мечтите винаги са били водещи в даден човек. Те са съкровени, но понякога остават само и единствено във Вас. 

Нека видим дали може да споделяте въпросните.

Моите вече са на зад във времето. Много са реалност, а други те първа се формират. 

Ето няколко от тях:

1. Компютъра да ми е в джоба. = факт

2. Да имам собствено жилище където "по патка" да се мотам. = факт.

3. Да имам автомобил 4х4 и да може да вдига 200 км/ч. = факт.

4. Да съм в Балкана. = факт. 

Отне ми близо 30 години да ги реализирам. 

Сега мечтая за внучета, но = божа работа. За първи път мечта не е свързана с нещо което мога да направя. 

Как е при Вас?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Сега мечтая за внучета, но = божа работа. За първи път мечта не е свързана с нещо което мога да направя. 

Можеш и внучета да си направиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Myanmar написа:

Можеш и внучета да си направиш.

Не, не мога! Други деца = да, но не и внучета.  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе тая работа с мечтите е малко относителна.
Например аз преди време мечтаех за едни неща, после едни хора си отидоха, други се появиха и взех да мечтая за други неща...
Целите са същата бира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

С инцест можеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз си мечтаех да стана добър в компютрите вече е факт сега си мечтая за друго което е лично :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Но поне можеш да помогнеш финансово ако се наложи.

Моя братовчедка не можеха да имат деца,та чрез инвитро се сдобиха с близнаци (момче и момиче).Ама след шестият опит.

Та баби и дядовци много помогнаха със финансови средства за да имат внучета...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Мечтите винаги са били водещи в даден човек. Те са съкровени, но понякога остават само и единствено във Вас. 

Нека видим дали може да споделяте въпросните.

Моите вече са на зад във времето. Много са реалност, а други те първа се формират. 

Ето няколко от тях:

1. Компютъра да ми е в джоба. = факт

2. Да имам собствено жилище където "по патка" да се мотам. = факт.

3. Да имам автомобил 4х4 и да може да вдига 200 км/ч. = факт.

4. Да съм в Балкана. = факт. 

Отне ми близо 30 години да ги реализирам. 

Как е при Вас?

Поне да беше написал грамотно горното...откровение. Имам няколко въпроса:

1. Кога се слага точка?

2. Кога се слага запетая?

3. Кога се слага знак за равенство?

4. Кога дадени думи се пишат слято или разделно? Назад, тепърва са забелязаните от мен в текста. 

Моята мечта е ясна...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Jorge написа:

1. Кога се слага точка?

2. Кога се слага запетая?

3. Кога се слага знак за равенство?

4. Кога дадени думи се пишат слято или разделно? Назад, тепърва са забелязаните от мен в текста. 

Моята мечта е ясна...

Да си учител по БЕЛ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Myanmar написа:

Да си учител по БЕЛ?

Не, но тези неща правят лошо впечатление. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Jorge написа:

Не, но тези неща правят лошо впечатление. 

То е повсеместно. Не е само във форума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Myanmar написа:

С инцест можеш.

Така се е родил Тед Бънди. Дядо му е изнасилвал дъщеря си - и се пръкнало психопата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Вaсил написа:

Но поне можеш да помогнеш финансово ако се наложи.

Финансово и материално помагам в друго. ;) По-точно осигурих самостоятелност. 

Навремето във всеки двор е имало постройка където невестата да се предразположи. Аз по модерно и по градско = апартамент осигурих на който плащам сметките. ;) 

Помагам Васе. Дай боже да не стигаме до инвитро. 

Кратко: Нещата не са само до финансиране и определено вече не зависят от мен. 

преди 7 часа, Jorge написа:

Това, че не съм усвоил българския език може да има друга причина. И да напомня едно правило от форума:

Цитат

2.9 Не е желателно публикуването на коментари, в които се критикуват други потребители за неспазване на правилата, както и за техния правопис

За това и не смятам да отговарям на въпросите Ви. Тук не сме, за да се учим, а за да споделяме:

Цитат

1.1 Форумът на kaldata.com има за цел да предоставя възможност на всеки да сподели своите мисли и опит, както и да общува с останалите потребители – информацията трябва да е за всички и всички са добре дошли да я споделят; да се срещнат хора с общи интереси; да има ползотворни материали и дискусии и да се отсее в тях истината.

За бога прочетете нещо преди да питате каквото и било.

Не мисля, че съм интересен. Споделям, ясно съм декларирал интересите си и определено го правя в името на даден идеал, а не в името на образованието. На моята възраст трудно ще стана преподавател по БЕЛ или друго. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Myanmar написа:

С инцест можеш.

Признавам си не бях я срещал тази "дума". 

Както и да е, но пак не става. ;) Неуместно е предложението, но се абстрахирам от личното и дори от моралността си. 

Нека видим на какво е реплика обаче.

преди 17 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Както виждаш деца може и да създам, дори при "инцест", но те няма да са внучета по смисъла на моя морал и религия. 

Необходимо ли е да се ползва друг морал при реализиране на мечта? Трябва ли мечтата ни да я принизяваме към страстите си? До колко Егото играе роля при мечтите? 

преди 10 часа, Mediterranean написа:

Така се е родил Тед Бънди. Дядо му е изнасилвал дъщеря си - и се пръкнало психопата.

Мислиш ли, че един психопат не може да има мечти?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Необходимо ли е да се ползва друг морал при реализиране на мечта?

Е, знам ли те, компромис ли е с морала ти. Има и сатанисти. При тях "Да вървиш по дяволите" е пожелание като "добър ден".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Живи и здрави слава на Господ добре сме - мечтата ми да работя това, което обичам и мога, се сбъдна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мечтата на психопата е да убие сто човека и да влезе в историята като най-големия психопат.

Нали те сами си го казват от килията после, като ги интервюират.

Не мечтите правят човека човек, а постъпките и отношенията с другите. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.10.2020 г. в 3:17, Mediterranean написа:

Не мечтите правят човека човек, а постъпките и отношенията с другите. 

Постъпките и отношението към/с другите лесно могат да  се "програмират". Същите се базират на възпитанието и образованието. 

Към момента няма научно обяснение как се сформира мечта. Болшинството мечти са пряко свързани с бита и представата как да живееш, изживееш "даденият" ти живот. 

Познавам поне един човек който постигна своите мечти, но същия не спря да мечтае дори на смъртния си одър. 

Не мога да си позволя да принизявам мечтите си към страстите и/или вид мания към нещо. Затова и по време на реализация на дадена мечта, то не спирам да мечтая за след това. Разликата между преди и сега е само в това, че навремето имах куп мечти, докато сега се ограничавам в мечтите които са по моите възможности. 

Примерно: Към момента мечтая за внучета, а следващата е за пра-внучета. Това в егоистичен план. В по-общ план = мир и любов. Да, звучи като вид утопия, но благодарение на вярата ми знам, че някой ден в бъдеще ще стане. Дали ще доживея, за да го видя е божа работа. :) 

Основната ми мечта в момента е младите да направят нещо по-хубаво от мен и не стават роби на материалния свят. Уви, това не е по моите възможности вече. Да, вече някак си мечтите са отишли във вид надежди, но друго не ми е останало като ресурс. С това мога да помогна = с моята безконечна вяра в тях! 

на 5.10.2020 г. в 17:54, Myanmar написа:

Е, знам ли те, компромис ли е с морала ти. Има и сатанисти. При тях "Да вървиш по дяволите" е пожелание като "добър ден".

Не бих казал, че човек който е "сатанист" може да мечтае. Негативното, разрушителното и деградивното мислене поне за мен е вид неизвестно. Това все едно да може да се върнеш назад във времето, а то не е възможно в този свят. Самата мисъл за друг свят е порочност. 

По моя мироглед всяка мечта трябва да е насочена към по-добър свят в бъдеще. Да, може да звучи банално, утопично даже, но е осъществимо. 

Няма никаква философия която може да подмени индивидуалната мечта. Да, светогледа на болшинството човешки същества може да се променя, но не и индивидуално в отделния човек, който или прави компромис със своето кредо или в него се "ражда' вярата в бъдещето. 

Тук не става въпрос дали следващия ден ще е "добър" или "лош", а дали ти може да направиш бъдещия си ден по-добър за себе си или за някои други.   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не бих казал, че човек който е "сатанист" може да мечтае.

Е, защо пък да не може!?

По моя мироглед всяка мечта трябва да е насочена към по-добър свят в бъдеще.

Те и сатанистите са сатанисти защото смятат, че това е правилно. Ти как си го представяш това - да възприемеш философско-религиозна концепция, в която не вярваш?

Тук не става въпрос дали следващия ден ще е "добър" или "лош", а дали ти може да направиш бъдещия си ден по-добър за себе си или за някои други.   

Или по-лош, бих допълнил. Хората са Его с крака. Половината потребители в калдата са тролове, които много искат да участват, особено, когато с нищо не могат да допринесат. И ти си представител на тях, аз таях надежди, че ще се излекуваш от логореята и съм разговарял с теб за това, но ти вече си Логорея и не си себе си.

на 5.10.2020 г. в 18:30, haidukpikaso написа:

Живи и здрави слава на Господ добре сме - мечтата ми да работя това, което обичам и мога, се сбъдна.

Аз не Му вярвам и пак съм жив и здрав. Изглежда здравето и живота не зависят от Него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Myanmar написа:

Хората са Его с крака.

Да, така е! Въпроса е да са оставели малко от детското его, което е генератора на мечтите. ;) 

Що се касае до "логореята" ми, то не тя те дразни, а това, че споделеното от мен не ти е полезно и/или, че за другите не ще представлява интерес. 

Реално се сблъскваш с вид незнание и не знаеш за какво да го употребиш. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мечтите са плод на фантазията, които дори и да се реализират, в реалноста изглеждат по-не толкова хубав начин, от тогава когато са били в твоята глава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване