Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Автоматизация за копиране на имейл в Outlook

Виж решението Разрешен от TRN,

Препоръчан отговор

Здравейте хора,

Не съм редовен в групата и може би това, което искам да направя е малко необичайно за Вас, но се надявам някой да успее да ми помогне понеже ми е доста важно.
Всеки ден в работата ми се налага да копирам десетки, понякога стотици имейли, като ми се налага да го направя по следния начин в Outlook:

1. След като получа имейла, натискам върху Forward за да се отвори в прозорец:
image.png.11cc75163db5b07978328579a3dc6407.png

2. Появяват се няколко реда съдържащи: From, Sent, To и Subject:

image.thumb.png.30029507002138fa224ceab07ef162a8.png

3. Копирам съдържанието на имейла до двете имена в подписа заедно с новото съдържание след като натиснах Forward.

Както може би се досещате, това което ме дразни, е че на всеки имейл, аз трябва да натисна Forward, да изчакам 1-2 секунди да зареди, да маркирам текста, да го копирам, да го затворя и това нещо на всеки имейл.
Доста е дразнещо и търся начин, чрез който да се осъществява с кликането на бутон или клавишна комбинация, но не намирам никъде.
Чел съм форуми, където други хора питат за същото нещо, но не са получили отговор.
В Outlook до колкото знам има включен Developer mode, чрез който могат да се пишат команди, но аз не разбирам нищо от това за съжаление.

Ако има някой по-опитен, който може да ми помогне, ще му бъда много благодарен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пощата, която получаваш винаги от един и същ подател към едни и същи получатели ли е? Пробвано ли е с автомамтично препращане?
От подател S1 към получатели R11 12 13
От подател S2 към получатели R21 22 23

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, izvladov написа:

Здравейте хора,

Не съм редовен в групата и може би това, което искам да направя е малко необичайно за Вас, но се надявам някой да успее да ми помогне понеже ми е доста важно.
Всеки ден в работата ми се налага да копирам десетки, понякога стотици имейли, като ми се налага да го направя по следния начин в Outlook:

image.png.11cc75163db5b07978328579a3dc6407.png

image.thumb.png.30029507002138fa224ceab07ef162a8.png

3. Копирам съдържанието на имейла до двете имена в подписа заедно с новото съдържание след като натиснах Forward.

Както може би се досещате, това което ме дразни, е че на всеки имейл, аз трябва да натисна Forward, да изчакам 1-2 секунди да зареди, да маркирам текста, да го копирам, да го затворя и това нещо на всеки имейл.
Доста е дразнещо и търся начин, чрез който да се осъществява с кликането на бутон или клавишна комбинация, но не намирам никъде.
Чел съм форуми, където други хора питат за същото нещо, но не са получили отговор.
В Outlook до колкото знам има включен Developer mode, чрез който могат да се пишат команди, но аз не разбирам нищо от това за съжаление.

Здравей, извладов!

Едно време в Майкрософт Уърд имаше възможност за създаване на макроси чрез записване на действията на мишката и после възпроизвеждането им върху следващия стандартнен обект (текстов файл) със стандартен резултат.

Но първо помисли дали, ако успееш да го автоматизираш и шефовете разберат, ще те уволнят като ненужен вече?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Марчо Пирчов написа:

Здравей, извладов!

Едно време в Майкрософт Уърд имаше възможност за създаване на макроси чрез записване на действията на мишката и после възпроизвеждането им върху следващия стандартнен обект (текстов файл) със стандартен резултат.

Но първо помисли дали, ако успееш да го автоматизираш и шефовете разберат, ще те уволнят като ненужен вече?

Здравей,

Това не е основната ми работа.

Това е част от задълженията ми, реално копирам имейла и го поставям във вътрешен софтуер.

По този начин се следи комуникацията от различни вътрешни екипи.

С макроси единствено открих, че мога да създам темплейт, който да се зарежда чрез бутон, но не открих за копиране на имейл.

преди 10 минути, Марчо Пирчов написа:

Здравей, извладов!

Здравей,

Това не е основната ми работа.

Това е част от задълженията ми, реално копирам имейла и го поставям във вътрешен софтуер.

По този начин се следи комуникацията от различни вътрешни екипи.

С макроси единствено открих, че мога да създам темплейт, който да се зарежда чрез бутон, но не открих за копиране на имейл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включих се с надеждата, че макроси може би да има и в Outlook.

Не съм под Уиндоуз отдавна. Знам, обаче, че и ... (я потърси в гугъла на "outlook automatic") ... че и там има автоматизация, както и в Линукс, и може би си струва за теб да се научиш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение
на 9.10.2020 г. в 14:51, izvladov написа:

Здравейте хора,

Не знам дали ще ти свърши работа, но направих, поне това което успях да разбера в Excel 2013, a Outlook съм го инсталирал и него, но на виртуална машина.

Excel ще даде грешка ако Outlook не е инстлиран.

В Ribbon в Tab Home съм добавил бутон, от който се стартира форма за избор на дата, за която трябват данните и избор на Account/същите се прочитат от пощата Outlook.

Данните се извеждат в страница на Excel с име ddmmyy, които се вземат от датата на получаване на Email и час, минути секунди към момента на създаване на справката.

Особеното е, че при опит да се прочетат данните Outlook извежда съобщение, че някой се опитва да прочита данни, а това не мога да го преодолея, просто ако не се вижда Outlook се отваря от иконката, която мига в TaskBar и се показва избор за спиране на защитата за определено време. За да не се получава това, може да се  оправи ориентировъчно пиша от File, Options, TrustCenter, Trust Center Settings... от настройките на Outlook. Може да се намери в интернет, а и зависи от версията.

А и не съм сигурен на кои други версии ще работи. Docx файла е за Refernces в excel.

Дано свърши работа.

Не съм го измислил това, взех го от интернет с някои поправки.

Emails_VR1_0.xlsm InstructionEmails.docx

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване