Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте приятели! Имам един огромен проблем и то е , че наскоро имах един външен хард диск с доста информация вътре около 2 ТВ основно видеоклипове (сватби). Та реших да монтирам клиповете и т.н., но изведнъж тока спря и всичко угасна, след което внезапно дойде тока и хард диска от тогава не работи. Мисля, че получи токов удар (изгоря,повреди....) има ли някой, който може да ми помогне да реша проблема и да възстановя файловете? Проблема е много сериозен, както се досещате и вие вътре в диска имам 15 сватби и мнооооого снимки. Клиентите за сега нищо не знаят, а аз трябва по някакъв начин да разреша този проблем. 
Ще платя колкото е нужно даже и повече стига само някой да може да оправи проблема благодаря ви предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори няма данни дали диска е 3,5" или 2,5".

Защо няма UPS като се работи и нещата са ценни, а бекъп?

Има специализирани фирми за това което търсиш, първо прегледай ценовата листа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+ 1 глас за специализирана фирма! Препоръки за такава не очаквай от мен. 

За в бъдеще = съхранявай нещата поне на два външни носителя и си вземи UPS. 

Успех! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да те плаша и отчайвам, но си приготви доста солидна сума за възстановяването на всичките ти данни, това са много скъпи услуги.

Още повече че диска ти е цели 2 ТБ, особенно ако е запълнен целия...

И друг път всички важни данни ги съхранявай на поне три носителя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпо, скъпо, колко да е скъпо?! Погледнах и видях оферти за около 60 лв за 1ТБ + 30 са всеки следващ ТБ ... 

Всичко си зависи до колко е повреден диска. 

Друго трябва да разбере, че при определени обстоятелства (вид повреда) тук в България едва ли ще намери такъв вид услуга или ако я намери, то вярно е, че ще е много скъпа. 

п.п. Все пак да си подготви вид пари за диагнозата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Скъпо, скъпо, колко да е скъпо?! Погледнах и видях оферти за около 60 лв за 1ТБ + 30 са всеки следващ ТБ ... 

Друго трябва да разбере, че при определени обстоятелства (вид повреда) тук в България едва ли ще намери такъв вид услуга или ако я намери, то вярно е, че ще е много скъпа. 

п.п. Все пак да си подготви вид пари за диагнозата.

Е, зависи коя е фирмата. Ако е някой квартален агент, нормално цените да са такива - ако са по-високи, съвсем няма да има клиенти :D Става лошо обаче, ако се опита да направи нещо, и само затрудни работата на следващия по веригата.

@Мустафа Има ли някаква индикация какъв точно е проблемът? Конкретна грешка, която се появява, когато опиташ да достъпиш диска? Чува ли се да развърта, след като му се включи захранването (отделен кабел, ако е 3.5", или единственият такъв, ако е 2.5")? Ако има светодиод на него, светва ли? Показва ли се в Disk Management?

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, killchain написа:

Е, зависи коя е фирмата.

Това е така. По мое мнение само диагнозата е около 30лв, която ще се приспадне от 150 или 200 лв, което според мен е нормалната цена без физическа намеса върху носителя, а ако се налага и физическо пипане по хардуера, то там вече е друга работа. 

В действителност не е указал какъв е външния носител. Това също е важно. 

В случая не можем да му кажем на кой да се довери за диагнозата. Дано да опише по-подробно проблематиката. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Мустафа написа:

Здравейте приятели! Имам един огромен проблем и то е , че наскоро имах един външен хард диск с доста информация вътре около 2 ТВ основно видеоклипове (сватби). Та реших да монтирам клиповете и т.н., но изведнъж тока спря и всичко угасна, след което внезапно дойде тока и хард диска от тогава не работи.

Така  описано прилича на повредена файлова система. Преди години един мой диск така излетя от спиране на тока, защото в този момент имаше активна операция с него. Е, след известни борби възстанових 99.9% от съдържанито. 
@Мустафа, при стартиране на компютъра, влез в BIOS и виж вижда ли се външният диск (като хардуерно устройство) в секцията с твърдите дискове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е да се установи това 2,5" или 3,5" диск е. След това точния модел на устройството ако то е фабрично произведено като външен диск или моделите на диска и кутията. Според зависи дали подлежи на разглобяване - всякакви операции по диагностига и тест се извършват под нативния порт на диска - SATA интерфейса. Разбира се първо диска се оглежда за визуални повреди, както и за странна миризма от него - ако има такива неща, не се включва а проба, а се търси компетентно лице/фирма.

Това е технически форум - и няма никакво значение дали на диска има 15 сватби, лични снимки или кодовете за изтрелване на "совалки" - всичко е 0 и 1. Да се разтегнат люкуми с какво е била булката, а за диска да се каже само - "внезапно дойде тока и хард диска от тогава не работи" - е несериозно. а за 10 часа няма никаква обратна реакция.

Късмет, ще ти трябва!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

+ 1 глас за специализирана фирма! Препоръки за такава не очаквай от мен. 

И защо тогава трябваше да изсипеш три безполезни поста в темата?!?... :mad: 

@Мустафа , обърни се към DataRecovery.BG . Те са доказали се професионалисти. Не давай диска на разни пишман майстори, и не се опитвай сам да го оправяш, да не се простиш съвсем с информацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Добре е да се установи това 2,5" или 3,5" диск е.

Няма никакво значение!!! Механичен е (HDD) - това стига.

преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

+1
Макар, че ... ще предположа. Колко да е повреден?

Виж питащия какво казва:

преди 11 часа, Мустафа написа:

...изведнъж тока спря и всичко угасна, след което внезапно дойде тока и хард диска от тогава не работи. Мисля, че получи токов удар (изгоря, повреди) ...

Просто главата „е заорала“ в някой диск. Но това не е голям проблем. В момента ползвам диск в подобна ситуация.
Има вероятност да е изгоряло нещо по електрониката - но това е по-добрия вариант.

Най-трудно се възстановява информация, върху която е презаписвано. Там се плаща скъпо!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да няма никакво значение? 3,5" диск има външно захранване, може ли да е изгоряло само то, а диска да е здрав - може. Има ли значение - огромно, не се търси фирма за спасяване на данни, а съвместим адаптер.

Обясни ми как от спиране на тока - "Просто главата „е заорала“ в някой диск."?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Е как да няма никакво значение? 3,5" диск има външно захранване, може ли да е изгоряло само то, а диска да е здрав - може. Има ли значение - огромно, не се търси фирма за спасяване на данни, а съвместим адаптер.

Обясни ми как от спиране на тока - "Просто главата „е заорала“ в някой диск."?

Дали външното захранване или вътрешното управление - щом опира до електроника се сменя!

За втория въпрос ... няма сми да отговарям! Виж статията Твърд диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.10.2020 г. в 18:00, JKirilov написа:

Много го засилихте по пързалката...

Мустафа, изпрати ми го.

стига да ти се занимава ще ти го пратя

Благодаря на всички, които ми дадохте съвет. Във момента диска е в София (аз съм от Шумен) пратих го не един... ама аре де, за сега нищо. 
Гледайки кипове и умуване ми хрумна друга идея и тя е , че видях едно клипче как възстановяват изтрити файлове от SD карта даже и да е била форматирана и така поразрових повече и се натъкнах на софтуера https://www.unformat.com/index.html пуснах да търси и възстанови файловете от картата и така чакам вече 37 часа а съм на 20% още явно след няколко дни ще приключи това ровене. Надявам се да мога да възстановя файловете от SD картата, тъй като нея ползвах за снимането (128 гб АДАТА) и дай боже ако успея да възстановя изгубената информация ще черпя много. За сега само се надявам, но изхода от това ще ви го напиша тука

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Xristis Games
      Здравейте вчера ми се случи нещо много странно. Както си тегла Office пакет на компютъра и нещо се случи почнаха да се появяват странни цветове на екрана, линии и т.н. Когато изключих компа и го пуснах нямаше картина. Оказа, че е от видео картата. Не знам когато съм го теглил колко градуса е достигнала. Става въпрос за GTX 770. Сложих я в друг компютър и също нямаше картина.
      Въпросите ми са:
      Изгоряла ли е?
      Има ли начин да се оправи като я занеса на сервиз?

Компютър:
      Процесор: I5 2400
      Дъно: foxconn (Не знам точния модел)
      Рам: 6ГБ - 2,4гб
      Видео карта Gtx 770
      Хард: (Не знам 500ГБ)
    • от Elzza
      Здравейте! Накратко нищо не разбирам от компютри и за това ще попитам. Носих лаптопа си на ремонт, защото имам проблем със дънната платка и дано се оправи! Но ако не се оправи информацията т.е. снимки и документи са на хард диска ми, ако си взема нов лаптоп не съм на ясно как ще прехвърля информацията??? Отново ли трябва да го нося на ремонт или как да го направя сама? 
    • от altec
      здравейте хард диска ми по точно дял D се изтрива от само себе си с 3 хард диска съм не са ми правили проблеми проверени са на sentinental pro нямат лоши сектори ... когато си заключа компютъра за 2-3 часа и след това пиша си паролата отключва се и искам да отворя някоя игра примерно cs:go (който е записан в дял D) ми изписва "проблем в прекия път устройството или мрежовата връзка към които сочи прекия път "cs:go" не са налични уверете се че дискът е правилно поставен или че мрежовият ресурс е наличен и опитайте отново" пускам си антивирусната  avg  да сканира но нищо не открива и spyhunter съм пробвал пак нищо... ако имате някакви предложения за решаване на праблема оставете един коментар забравих да напиша че като го рестартирам компютъра и дяла пак се показва (предложете нещо без преинсталация че ме мързи 
    • от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване