Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Видео карта за i7-3770

Виж решението Разрешен от Потребител666,

Препоръчан отговор

Здравейте,

препоръчайте ми видео карта за конфигурация с Intel i7-3770, ще гледам да взима видеото втора ръка.

Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се използва тази видео карта ?

Ще копае, ще пере, ще рендира, ще се играе на нея, прочие.

Процесорът е достатъчно добър да има хубава видео карта около него (според моите виждания), но те не са пряко свързани.

За офис компютър ще ти трябва една, за определени игри друга, за видео обработка трета - прочие.

П.П. И най-добре дай цялата конфигурация, че ще излязат въпроси от типа на "какво е дъното", после "какво захранване има" и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Потребител666 написа:

За какво ще се използва тази видео карта ?

Ще копае, ще пере, ще рендира, ще се играе на нея, прочие.

Процесорът е достатъчно добър да има хубава видео карта около него (според моите виждания), но те не са пряко свързани.

За офис компютър ще ти трябва една, за определени игри друга, за видео обработка трета - прочие.

Да най-важното забравих да кажа, ще се използва за игри. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Swiftypoppin написа:

Да най-важното забравих да кажа, ще се използва за игри. 

До каква цена (втора употреба) и какво захранване имаш ?

Най-добре кажи и дъното какво е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.. и монитора ..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Потребител666 написа:

До каква цена (втора употреба) и какво захранване имаш ?

Най-добре кажи и дъното какво е.

Проблема е че не знам точно какво е дъното защото компютъра е пребилд на дел със техните си дъна(а и той физически не е при мен),а захранването е достатъчно за всяка карта. Мен ме интересува кои карти са добра комбинация с този процесор без да се стига до ботълнек?

Ще се играе на 1080p-60hz

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение
преди 1 минута, Swiftypoppin написа:

Проблема е че не знам точно какво е дъното защото компютъра е пребилд на дел със техните си дъна(а и той физически не е при мен),а захранването е достатъчно за всяка карта. Мен ме интересува кои карти са добра комбинация с този процесор без да се стига до ботълнек?

Ще се играе на 1080p-60hz

Кажи кой е модела на този DELL и веднага ще стане ясно кое е дъното.

Това второто което каза обаче - добро заводско захранване за всяка карта на DELL TOWER - това малко като шега ми идва. Най-много да е някакво 400-500W и то не е ясно от кой тип.

Картите които няма да те ботълнекват иначе са :

AMD Radeon RX 580

NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti
NVIDIA GeForce GTX 1070
NVIDIA GeForce GTX 1080

Примерно .. Но това е много грубо изхвърляне от моя страна и го давам, само ако евентуално може да ти помогне нещо да разгледаш за тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Потребител666 написа:

Това второто което каза обаче - добро заводско захранване за всяка карта на DELL TOWER - това малко като шега ми идва. Най-много да е някакво 400-500W и то не е ясно от кой тип.

AMD Radeon RX 580

NVIDIA GeForce GTX 1070
NVIDIA GeForce GTX 1080

Примерно .. Но това е много грубо изхвърляне от моя страна и го давам, само ако евентуално може да ти помогне нещо да разгледаш за тях.

Благодаря, като цяло това ми беше мисълта. Благодаря за информацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-3770/GeForce_GTX_1650/0es13Mlu/8/100/ 

https://pc-builds.com/calculator/Core_i7-3770/Radeon_RX_590/0es12Vf2/8/100/

Процесора започва да спъва всичко над 1650 на nVidia и над 590 AMD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Потребител666 написа:

AMD Radeon RX 580

NVIDIA GeForce GTX 1070
NVIDIA GeForce GTX 1080

Извинявай, нямаше да пиша в тая тема, но какво разбираш под "ботълнек"? Бил съм със същия процесор няколко години, макар и под формата на Xeon  без вградена видеокарта, но пък работещ пак на същата и по-висока честота, защото дъното позволяваше това.  Но процесорът реално няма нищо общо с коя и да е видеокарта. Връзката се прави с игровата резолюция.  В случая, една бърза видеокарта ще бъде ограничавана също колкото не толкова бърза на по-ниска резолюция от рода на 1080p.  Но когато имаш бърза видеокарта, ти винаги може да вдигнеш резолюцията на 2K, 4K  и ботълнек няма да имаш при кадрите, които получаваш. Тоест, при добро желание човек може да ползва и бърза видеокарта, но вдигайки резолюцията или чрез DSR  или по друг начин, примерно с монитор на по-висока резолюция. Навремето, когато още нямаше DSR,  наистина възникваха много спорове за ботълнека. Но тогава играем главно на 1080p, процесорът примерно се пъни при някоя игра и не може да стигне 60 фпс, а видеото подскача нагоре и надолу като кадри, точно заради бавния процесор, РАМ и т.н. Но когато вдигнахме резолюцията чрез DSR, тая неприятна картина изчезва. Проблемът обаче при много игри точно с тоя процесор бе в това, че самият процесор не можеше винаги да предостави стабилни +60 fps,  за да се включи някаква синхронизация и да се замажат нещата. Това не е процесор за +60  fps  или по-точно не бе навремето. Навремето си имаше други процесори, работещи на доста по-висока честота и предоставящи геймплей +60 фпс при тогавашните нови и не толкова нови игри. 

Просто за игри на човек му трябва процесор, дето никога няма да му даде под 100 fps  или поне 70-80, ако ползва хубав монитор с Freesync  или G-Sync.  Колкото и да искате да излъжете играта, няма как да стане с такива мастодонти вече, които и навремето не ставаха за добра игра. 

Моето мнение е, да се купува видеокарта, която може да се събере в кутията. Та ако ще и RTX 2080  да е. Пуска я на 2К и проблемите му са точно същите, както и с видеокарта GTX1070. Само дето ще си играе красиво игрите ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този процесор в нови и CPU зависими игри ще се bottleneck-ва почти всяка видеокарта. Увеличаването на резолюцията няма с нищо да помогне, освен с по-голям и безсмислен товар на видеокартата. Няма как ако процесора те ограничава да "вдигнеш" 60 кадъра в някоя игра, като увеличиш резолюцията това да се промени, колкото и мощна да е видеокартата. Принципно ще е достатъчен за комфортна игра, но очаквай в някои игри в дадени моменти да ти падат кадрите и под 60.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^Или на един друг език - процесорът рисува, графичната карта изобразява тези "творби". Тоест е хубаво да имаш бърз процесор, но още по-хубаво е да имаш бърза графична карта. 

Интересно ми е само...промяната в разбиранията на Билдера. :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със сходен процесор от четвърто поколение - xeon e3 1230 v3 и при някои игри имаше ботълнек дори и с rx 570 (Battlefield V (Multiplayer), AC Odyssey, AC Origins, Far Cry 3, Red Dead Redemption (при графични настройки за 60+фпс, в някои градчета и села фпс-а падаше до 40 в ред деад),Mafia 3). Сега съм с GTX 1070 и в игри които товарят повече видео картата няма проблеми. При игри като Doom Eternal например или такива които ползват Vulcan API. Като вземеш компютъра и виж с какво захранване си и прецени каква видео карта да вземеш. Пример - GTX 1650 super ~ 100W, RX 570 ~ 150W, 1070 и RX 580 ~ 180W. Ако е слабо захранването взимаш 1650 super и си свиркаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.10.2020 г. в 21:31, Raze написа:

С този процесор в нови и CPU зависими игри ще се bottleneck-ва почти всяка видеокарта. Увеличаването на резолюцията няма с нищо да помогне, освен с по-голям и безсмислен товар на видеокартата. Няма как ако процесора те ограничава да "вдигнеш" 60 кадъра в някоя игра, като увеличиш резолюцията това да се промени, колкото и мощна да е видеокартата. Принципно ще е достатъчен за комфортна игра, но очаквай в някои игри в дадени моменти да ти падат кадрите и под 60.

Че кой е казал, че ще се вдигнат кадрите? Не, просто ботълнека, както му казвате, ще е по-малък и няма да дразни това подскачане на кадрите, дължащо се на бавния процесор и бързата видеокарта. Отделно, че пусне ли се синхронизация, тия проблеми много често изчезват, стига и играта да е написана така, че да работи добре и с вертикална синхронизация. Чистата вертикална синхронизация никога не е била за предпочитане, но за щастие има и други видове синхронизация, които доста често решават проблемите. Поне проблемите с дразнещата картина, не и проблемите с лага. Аз навремето иргаех по схемата - ограничавам кадрите  на 60 с някоя програма или от играта, докато в същото време пускам Fast Sync. Или по-лошият вариант - адаптивна вертикална синхронизация с ограничаване на кадрите. Чиста ВС не, защото когато по някаква причина кадрите паднат, то от 60 fps  играта може да падне на 30  fps  за момент и това е кофти. Но идеален вариант е ограничение на кадрите до 60 или ако видеокартата позволява - до 120 с включен Fast Sync,  ако говорим за карта на NVIDIA. Но за да се стигне до подобни ограничения, тряbwа и процесорът да позволява това в повечето моменти. В случая няма как да стане с тоя процесор при много игри, но пък и при доста игри могат да се ползват 60  fps.  А защо казах, да се купува и по-бърза видеокарта? Ами защото следващият ъпгрейд вероятно ще е процесор с дъно и РАМ, та тогава пак ще възникне въпросът за видеокартата. Преди години щях да обявя сегашното си предложение за кощунство, но както казах, нещата се промениха - появи се Fast Sync, появиха се и сравнително евтини G-Sync  монитори и аналогични Free Sync.  

Но пак казвам в частност по темата - взема се видеокарта, дето ще се побере в кутията и дето ще може да се захрани. Тия маркови компютри, направени главно за иформативно неграмотни американци, не са никаква добра идея за ъпгрейд. Лично аз бих зарязал такава щайга и не бих се занимавал с нея. 

преди 20 часа, bogomilK написа:

Аз съм със сходен процесор от четвърто поколение - xeon e3 1230 v3 и при някои игри имаше ботълнек дори и с rx 570 (Battlefield V (Multiplayer), AC Odyssey, AC Origins, Far Cry 3, Red Dead Redemption (при графични настройки за 60+фпс, в някои градчета и села фпс-а падаше до 40 в ред деад),Mafia 3). Сега съм с GTX 1070 и в игри които товарят повече видео картата няма проблеми. При игри като Doom Eternal например или такива които ползват Vulcan API. Като вземеш компютъра и виж с какво захранване си и прецени каква видео карта да вземеш. Пример - GTX 1650 super ~ 100W, RX 570 ~ 150W, 1070 и RX 580 ~ 180W. Ако е слабо захранването взимаш 1650 super и си свиркаш.

Да, точно тая Far Cry 3  навремето ме изнерви с ботълнека и спадането на кадрите до 50 на места. Това ме накара да го разкарам и заменя с I7 6700K, макар там причната да бе и скапало се дъно, та не си заслужаваше да го заменям с подобно. Същата работа примерно и при Crysis 3. Падат тия кадри доста под 60, подскачат, дразнят...взех i7 6700k и почнах да си свиркам, щото успявах да включа ограничението на 60  fps,  от там получих и гладка картина. А сега пак съм с тоя процесор, но с RTX2080  вместо GTX970, но при Crysis 3  просто няма място за сравнение с G-Sync  монитора ми. Колкото и да е слаб процесора, да ограничава на 65-80  fps,  то G-Sync  оправя нещата.  Старите приказки за ботълнеци вече не важат при мен, защото просто мониторът не позволява това. Най-много ако кадрите паднат много, да се усети пак лаг и позабавена картина, но много рядко позволявам това. Просто ако се случи, винаги могат да се променят малко настройките на играта, да се намали антиалайзинга най-често, защото карта като RTX 2080  е направена точно за 1440p.  резолюция, какъвто е и мониторът ми с G-Sync и HDR. 

на 19.10.2020 г. в 21:46, Jorge написа:

^Или на един друг език - процесорът рисува, графичната карта изобразява тези "творби". Тоест е хубаво да имаш бърз процесор, но още по-хубаво е да имаш бърза графична карта. 

Интересно ми е само...промяната в разбиранията на Билдера. :D

Опитах се да обясня - дължи се на Fast Sync  и G-Sync.  Времената са други. Ако нямахме добри монитори и добри синхронизации, пак щях да държа на добър процесор, дето да осигурява над 65 fps  при игри, които се играят.  Навремето знаех за G-Sync  и печалбата, но как да дам 2000 лева?  По-добре да дам 700 за процесор :) 

И да, в случая казах, че проблемите ще са едни и същи почти с 1070 или 2080, защото аз навремето бях с GTX970, която си е доста по-слаба и от двете. Или поне от втората. Да, поставих я като наследство на GTX750Ti, но съм правил много сравнения с двете карти, защото и до днес двете карти са при мен. Махам GTX970, слагам GTX750Ti, играя някоя игра, записвам видео...и какво се оказва в един момент? При дадени условия и двете карти дават еднакви fps, когато са ограничени от процесора ;) И да, при добро желание и GTX750Ti  може да е ограничена от i7 3770. Примерно ниска резолюция ( 780p  да кажем) и минимално качество на графиката без АА и АФ. И двете карти си правят еднакви кадри или поне са ограничени като възможности. Спорили сме за това, мисля дори и ти се заяждаше за неточните ми обяснения или неразбраните от теб мои обяснения, но това са фактите. Аз още си имам канал в You Tube  и там още има много сравнения точно за ботълнека. 

на 19.10.2020 г. в 21:31, Raze написа:

А, пак те цитирам, защото написа една голяма глупост.  Ботълнекът е свързан точно с това в червено, дето маркирах.  За да няма ботълнек, обикновено видеокартата се товари на 100 или малко под 100%. Това зависи при някои игри и от качеството на РАМ паметта и не се обвинява само процесора. Видеокартата е направена да се товари на 100%, за да може да даде максимумът от себе си. От там нататък ти имаш възможност да ограничиш кадрите по някакъв начин и да предотвратиш това товарене, бучене и загряване.   Дори това е по-добрият вариант, отколкото да оставиш картата да подскача като кадри на по-ниска резолюция и да се дразниш от това.  Всеки нормален геймър може за точно 10 минути да си настрои графиката и резолюцията на новозакупената си игра или новозакупения хардуер таака, че хем видеокартата да не бучи, хем да има плавна картина. Да, нали ме бяхте упшрекнали скоро в една тема, че всеки можел да си смени термопастта на видеокартата и да има голям успех :) Е, аз сега казва същото за неграмотните геймъри. Всеки що годе нормален геймър, може да си настрои играта.  Съгласен или не?  Щото аз не бях много съгласен, че всеки левак трявба да се занимава с подмяна на термопаста на видеокартта си. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обясни ми как ще се подобри графиката, като пуснеш по-висока резолюция на 1080p монитор? Пикселите, които ще ти изкара монитора, ще са същите, единствено ще се товари излишно видеокартата. И спада пак ще си го има, ако процесора не смогва, няма никакво значение дали от 60 кадъра ще спаднеш на 40 или по-малко или от 80-100 на 40-.

преди 6 часа, Ъндъртейкър написа:

Видеокартата е направена да се товари на 100%, за да може да даде максимумът от себе си

при условие, че процесора смогва. Иначе няма никакъв смисъл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Raze написа:

при условие, че процесора смогва. Иначе няма никакъв смисъл.

Видеокартата изкарва картина, не процесора. И ако процесорът не смогва по някаква причина, примерно изчислява тревички, както при Crysis 3,  то видеокартата също го чака. Няма логика в това, което казваш, освен ако нямаш някой процес на заден план, дето да товари видеокартата по друга причина, примерно някой миньор или друго приложение, позлващо видеокартата. Но ако изключим външна намеса, то 100% натоварена видеокарта означава и доста по-малко натоварен процесор, тоест, той винаги има време да си върши страничните задачи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване