Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Процесора е натоварен постоянно - Windows 7

Препоръчан отговор

Здравейте,

Последните няколко дни забелязвам, че процесора ми е натоварен на около 20-30% постоянно без да е пуснато нищо, (докато преди със сигурност не беше така), използвам Windows 7 Ultimate, конфигурацията е: Тук

Имате ли идея как мога да разбера проблема?

Предварително благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 65
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Инвестирай стотина лв за 500GB SSD и ще се родиш. По принцип всяка новоинсталирана антивирусна програма сканира във фонов режим всичко и след това само при промяна. Така че изчакай да свърши или

Не се ли научихте, че преди да давате скрийншот от Task Manager, трябва да цъкнете на "Покажи процесите от всички потребители"?...

Ctrl+alt+del отваряш Task manager/Диспечер на задачи и подреждаш процесите по това кой колко товари процесора за да видиш кой/кои процес/и създава/т проблемите. Пусни една снимка и тук ако не е проб

Публикувани изображения

Ctrl+alt+del отваряш Task manager/Диспечер на задачи и подреждаш процесите по това кой колко товари процесора за да видиш кой/кои процес/и създава/т проблемите.
Пусни една снимка и тук ако не е проблем.
Иначе i5 не е лош процесор но не е много за товарене особено с игри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bubbles написа:

Ctrl+alt+del отваряш Task manager/Диспечер на задачи и подреждаш процесите по това кой колко товари процесора за да видиш кой/кои процес/и създава/т проблемите.
Пусни една снимка и тук ако не е проблем.
Иначе i5 не е лош процесор но е е много за товарене особено с игри.

Моя е грешката че не споменах, но няма процес в диспечера на задачите, който да показва натоварването. Ето Снимка

Иначе от доста време се ползва само за интернет и офис пакета, но както казах до сега винаги беше на 0-1% натовареност, когато няма нищо включено(или просто не се използват програмите). Не съм инсталирал нови програми последно време също.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро имаше една такава тема ..

Трябва да провериш всички приложения, които се стартират с Windows 7 от Startup таба на Task Manager'а който си отворил.

И след това да провериш кои са сервизите в Services, които стартират автоматично и дали всички от тях са нужни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миии 70% от процесите ти са chrome, също тоя Throtlestop зависи какво си правил с него.
И това което колегата каза също е добра идея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Bubbles написа:

Миии 70% от процесите ти са chrome, също тоя Throtlestop зависи какво си правил с него.
И това което колегата каза също е добра идея.

Нали казвам, че дори да няма нищо пуснато пак е на 25-30%. Не е от Throtlestop и той го пускам в последствие, и както казах правя всичко, както съм го правел винаги и от много скоро е така натоварен, преди не беше.

преди 9 минути, Потребител666 написа:

Наскоро имаше една такава тема ..

Трябва да провериш всички приложения, които се стартират с Windows 7 от Startup таба на Task Manager'а който си отворил.

И след това да провериш кои са сервизите в Services, които стартират автоматично и дали всички от тях са нужни.

В startup всичко е точно пускат се само нужните програми, в Services има много процеси аз не съм сигурен кои са ми нужни и кои не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Swiftypoppin написа:

Нали казвам че дори да няма нищо пуснато пак е на 25-30%. Не е от Throtlestop и той го пускам в последствие, и както казах правя всичко както съм го правел винаги и от много скоро е така натоварен, преди не беше

В startup всичко е точно пускат се само нужните програми, в Services има много процеси аз не съм сигурен кои са ми нужни и кои не.

А кога е чистен за последно? Oхлаждането как е?
Я дръпни това и виж температурите как са : https://www.ccleaner.com/speccy

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Swiftypoppin написа:

...

използвам Windows 7 Ultimate, конфигурацията е: Тук

Имате ли идея как мога да разбера проблема?

...

Такива проблеми ще зачестят, понеже OS си е аут ъв дейт и има процесчета, които търсят ъпдейти и тормозят процесора постоянно . Изтеглете си последната версия на Win10 Pro и ъпгрейдтнете системата докато все още има такава въможност и то безплатно !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Bubbles написа:

А кога е чистен за последно? Oхлаждането как е?
Я дръпни това и виж температурите как са : https://www.ccleaner.com/speccy

Не е чистен от много време но не виждам как това има значение за натоварването, ето от специ : тук

преди 7 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Такива проблеми ще зачестят, понеже OS си е аут ъв дейт и има процесчета, които търсят ъпдейти и тормозят процесора постоянно . Изтеглете си последната версия на Win10 Pro и ъпгрейдтнете системата докато все още има такава въможност и то безплатно !

това означава ли че би трябвало на други win 7 да е така?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Swiftypoppin написа:

Моя е грешката че не споменах, но няма процес в диспечера на задачите, който да показва натоварването. Ето Снимка

Не се ли научихте, че преди да давате скрийншот от Task Manager, трябва да цъкнете на "Покажи процесите от всички потребители"?...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Swiftypoppin написа:

Не е чистен от много време но не виждам как това има значение за натоварването, ето от специ : тук

Смяната на паста на процесора и прочие не е пряко свързана с натоварването, но ако прави високи температури, прегрява, прочие - просто няма да работи добре.
Виждал съм и процесори които работят дълго време точно на предела на прегряване и това с времето тотално ги скапва.

Твоя е на 51 в момента - то зависи и какво натоварване има. За моите стандарти е много ако е в покой. Там трябва да е макс 40, но и имайки предвид че е лаптоп това, а те почти никога нямат добро охлаждане.
Щом не си над 75-76 градуса, да приемем че положението е горе-долу добре.

А относно Windows 7 казуса - тук много може да се говори но генерално поне моето мнение е, че човек ако 2020 все още е под Windows 7, трябва да има основателна причина за това и трябва много добре да си познава операционната система.
Аз имам няколко лаптопа с Windows 7, но съм си играл с дни да им оптимизирам сървиси, драйвери, ръчни ъпдейти и прочие, за да избегна горните проблеми. На единия лаптоп четеца за пръстови отпечатъци не работеше с Windows 10. На другия една специална програма от производителя работи само с Windows 7. Това са моите причини.

Но в твоя случай поне аз не виждам голяма логика да стоиш с Windows 7. Lenovo T430 трябва да е ок с Windows 10. Подкарвал съм такъв на T410, а твоя дори е по-нов.

П.П. Сега видях че на този процесор (i5-520M) TJUNCTION'а му е 105°C !
Явно държи по-високи температури и по принцип. От там и твоите 51 може да са съвсем нормални.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ще стане рано или късно .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, RudeBoy написа:

https://i.imgur.com/DaEYbHO.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Swiftypoppin написа:

:D Ама ти имаш Panda Security Protection. Това е този PSANHost.exe.

Ако е настроена на Real-Time режим, по всяко време може да и хрумне да сканира и съответно процесора ти да скочи на 100%

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Win7 се плзва MSE ... после дори я интигрираха в 8цата нагоре. Всичко останало безплатно довежда до подобно "бозене" 🤪

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Потребител666 написа:

:D Ама ти имаш Panda Security Protection. Това е този PSANHost.exe.

Ако е настроена на Real-Time режим, по всяко време може да и хрумне да сканира и съответно процесора ти да скочи на 100%

Как да го спра? Като махна пандата ли, защо чак сега стана така.

преди 3 минути, JohnTRIVOLTA написа:

С Win7 се плзва MSE ... после дори я интигрираха в 8цата нагоре. Всичко останало безплатно довежда до подобно "бозене" 🤪

На настолният ми е 8мица и там когато го оставя idle се пуска един процес, който товари докато не започна да ползвам компа, тогава се изключва. Не знам при 10 как е, какъв беше лафа "нещо което работи не го пипай"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като спомена израза "if it ain't broke, don't fix it" - ако смяташ да го ползваш, трябва да си наясно всичко кое как работи.

В твоя случай явно операционната ти система не работи както трябва и затова трябва да се вземат мерки.

Ако минаването към Windows 10 ти се виждат като прекалено крайни мерки, то трябва да изчетеш голяма част от статиите които обясняват какво се случва с Windows 7 в момента след приключването на поддръжката и какво това ще означава за нормалния потребител.

Трябва да предвидиш кои неща ще спрат да ти работят и за кои неща ще трябва ръчно да се грижиш, тъй като вече (малко или много) няма да имаш подкрепата на Microsoft (то една подкрепа, ама нали..)

Чак когато имаш решение на всички тези неща, може основателно да кажем, че си намерил твоята си причина да останеш с Windows 7 (нещо което работи не го пипай) и съответно да се надяваме, че ще се погрижиш за всички бъдещи проблеми.

Това малко абстрактно беше, но защото спомена точно този израз, който лично аз харесвам.

Иначе уви, не мога да кажа от къде точно в менюто на Panda Antivirus се спира Real-Time protection, ако е активиран.

Лично аз на по-слаби машини изобщо не използвам никакви антивирусни и сам се грижа за тези неща. Една тежка антивирусна може тотално да затормози някой по-стар процесор.

Тази Microsoft Security Essentials също може да се изключи перманентно на всички версии на Windows. Има много статии за това.

Така че или пробвай с версия като Windows 10 LTSC - тя е сравнително изчистена от повечето глупости на Microsoft и ще има поддръжка дълго време.

Или ако оставаш на Windows 7 - разгледай всички статии които са за оптимизация на такъв и как да му се продължи живота след края на ъпдейтите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Swiftypoppin написа:

няма процес в диспечера на задачите, който да показва натоварването

Тогава как разбра, че

процесора ми е натоварен на около 20-30% постоянно без да е пуснато нищо

???

Освен това хиляда лисици и хромджанти не са "без да е пуснато нищо"

Т.е. всичко ти е наред, работи си спокойно и остави тритеволта на чичо Бил! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старт>Изпълнение>пишеш systempropertiesadvanced, кликваш бутон {Настройи...] > раздел Разширени> бутон [Промени]. Махни отметката на Автоматично управление на виртуалната памет и постави отметка на Размер управляван от системата. Кликни [Задай] > [OK] > [OK]>[OK].
Рестартирай.

Increase-Page-File-size-on-Windows-10-1-

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, цър-вул написа:

Старт>Изпълнение>пишеш systempropertiesadvanced, кликваш бутон {Настройи...] > раздел Разширени> бутон [Промени]. Махни отметката на Автоматично управление на виртуалната памет и постави отметка на Размер управляван от системата. Кликни [Задай] > [OK] > [OK]>[OK].
Рестартирай.

на колко трябва да го задам?

EDIT: готово защо се прави това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май е в грешна тема това с виртуалната памет...

По едно неписано правило е 1.5 от размера на RAM т.е. ако имаш 8 GB RAM, виртуалната трябва да ти е 12..

И обикновено се заделя ръчно още след инсталирането на Windows, за да може операционната система да задели физически това пространство от сектор до сектор на хард диска, след това да се дефрагментира (ако има някаква фрагментация на него) и да стои така без да се променя.

Но наистина не знам това как се отнася до текущия случай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

К Не знам при 10 как е, какъв беше лафа "нещо което работи не го пипай"

И аз така не пипам старата барака понеже последно и сложих XP и работи перфе, ама в буквалният и смисъл , вярно много цвърчи този Katmai вероятно щото е на слот 1🤣

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, JKirilov написа:

Освен това хиляда лисици и хромджанти не са "без да е пуснато нищо"

Е и аз това му казвам ама не "чува".
То при толкова процеси от това естество е цяло чудо че е само на 27-8%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Потребител666 написа:

По едно неписано правило е 1.5 от размера на RAM т.е. ако имаш 8 GB RAM, виртуалната трябва да ти е 12..

аз при 4 гъби, работя без виртуална памет, къде го пращаш с 8гб да слага виртуална памет
и това правило беше едно време, когато машините беха с по 512мб-2048мб
 виртуална памет се слага там, където машината може да забие от недостиг - при програми изискващи много памет
аз с един хром и нищо друго, ще му слагам виртуална памет...смех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дpъндю написа:

аз с един хром и нищо друго, ще му слагам виртуална памет...смех

Отвори 5 таба, от които единият с видео (туба) и ще видиш нежнното предупреждение, че системата е аут оф мемори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване