Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на ЛАН кабел и свързване на ПЦ

Препоръчан отговор

• Отговори 55
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

С този суич можеш да захраниш четири розетки в четири различни стаи. Той е гигабитов и ако положиш и кабели САТ6/А, следващите две три петилетки ще си ок.

Бря! Искам и аз да пълзя  с тази скорост.

РУТЕЕЕЕР! Грешка поради остатъците в кръвта от снощи.... Да, за седем помещения с повече от седем линии няма как да не мине без хубав /вече и/ СУИЧ. И не виждам защо е проблема в цената на х

Публикувани изображения

преди 2 часа, gibson58 написа:

Кабела на доставчика в суич> един кабел за рутер> 3 кабела за устройствата в едната стая.

Точно така. 3 кабела за устройствата в едната стая ПАК ОТ СУИЧА.  И рутера ще го включваш само когато трябва, да не седи постоянно включен. Той е вратичка за намърдване на неканени гости в твоята мрежа и за това ти писах за "наопаки". Каквато и парола да сложиш на безжичната връзка, може да бъде хакната и да загазиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама така нали ще ми трябват ип та за всяко устройство включено в суича,защото той е преди рутера?Иначе ако суича е след рутера тогава за какво ми е,след като 4-те порта ми стигат точно за 3-те устройства в стаята с рутера и един тв в другата стая?

КОй от тези кабели е подходящ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, gibson58 написа:

4-те порта ми стигат точно за 3-те устройства в стаята с рутера и един тв в другата стая?

Нали ти написах току-що-целта е рутера да не стои включен през цялото време, за твоя безопасност. А суича раздава ай-пи адреси за четирите си изхода, за това няма да мислиш дори. Рутерът има едно основно предназначение-излъчването на радиосигнал за безжична връзка-евентуално за смартфон. Щом това не е нужно, той трябва да бъде изключен, а размножаването на връзката става хем по бързодействащо, хем по-лесно от суич.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, NEVADA написа:

Нали ти написах току-що-целта е рутера да не стои включен през цялото време, за твоя безопасност. А суича раздава ай-пи адреси за четирите си изхода, за това няма да мислиш дори. Рутерът има едно основно предназначение-излъчването на радиосигнал за безжична връзка-евентуално за смартфон. Щом това не е нужно, той трябва да бъде изключен, а размножаването на връзката става хем по бързодействащо, хем по-лесно от суич.

Кой модел swich точно раздава тези IP адреси?

Защо ли аз още си ползвам дъртия рутер без wi-fi :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"размножаването на връзката става хем по бързодействащо, хем по-лесно от суич."

Е това разяснение ми беше нужно.

Да обобщим последно, кабела на доставчика директно в суича и в суича включени всички 4 устройства + рутера(като в рутера няма да има включени устройства),правилно ли разбрах? И така няма да ми трябва повече от едно ИП?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, gibson58 написа:

"размножаването на връзката става хем по бързодействащо, хем по-лесно от суич."

Е това разяснение ми беше нужно.

Да обобщим последно, кабела на доставчика директно в суича и в суича включени всички 4 устройства + рутера(като в рутера няма да има включени устройства),правилно ли разбрах? И така няма да ми трябва повече от едно ИП?

Само ако Swich-a е от умните, а не от "обикновенните" щото обикновен swich IP-та не раздава!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Само ако Swich-a е от умните, а не от "обикновенните" щото обикновен swich IP-та не раздава!

По какво се познава кой от кои е? И кабелите от линка ок ли са?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, NEVADA написа:

Извинявай, ама си написал доста неверни неща в този пост!
НИКОЙ суич не раздава адреси!!! Той просто превключва няколко "входа" към един изход. Рутърът е този, който "раздава" ip адреси. Рутърът може да е САМО жичен, без радио част. Т.е радиото не е негова основна функция!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука стана обърквация нещо.Тогава доставчика направо в рутера и от рутера към всички устройства.Оказва се ,че  суич няма да ми трябва.Така ок ли ще е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, gibson58 написа:

Тогава доставчика направо в рутера и от рутера към всички устройства.

преди 4 часа, цър-вул написа:

От рутъра към всяка стая по един CAT6/6A кабел

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, gibson58 написа:

Тука стана обърквация нещо.Тогава доставчика направо в рутера и от рутера към всички устройства.Оказва се ,че  суич няма да ми трябва.Така ок ли ще е?

И стигаме до кабелите - тоест всяко крайно устройство трябва да има директен кабел до сборната точка независимо какво има там (рутер, Рутер + swich и независимо кое преди кое е) Ако ще се желае да се ползва по стабилно безжичен интернет, може да се прокара трасе от сега за поставянето на AP/рутер - във всяка стая или на едно по-централно място според разпределението на жилището и съответно в кои помещения трябва да има добро покритие.

От колкова много кабели там, аз не знам ти кой кабел точно ще закупиш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, gibson58 написа:

Нещо линка не е ок, трябваще да е с филтър само за Cat.6. Давам нов .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, NEVADA написа:

Добра идея е да мислиш, преди да кажеш нещо. Когато "суича" ти раздаде ИП адреси ела ми се обади! Суич-а работо на L2/OSI. Рутера няма нищо абсолютно общо с "радио сигнала", и работи на  L3/OSI - демек, може и да раздава частни ИП, може и да не раздава. Рутера има точно 2 физически интерфейса - свързва 2 мрежи по определени правила..... изобщо...далеч си от истината.

А сега конкретно на въпроса - при основен ремонт се пускат по 2 кабела до помещение (мин), които се "събират" в някакво помещение, където ще бъде активното оборудване. Вече дали CAT 5 или 6....въпрос на бюджет.  Аз вече залагам на 6 - рано или късно цените ще се сринат и ще се ползва скоростта в LAN

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майчицееееееееееее....:angry:

Трябва ти само Router, в него има вграден Switch.

Хубави кабели ти дадох веднъж, ето ти и най-хубавите, Belden:

https://www.jarcomputers.com/Belden/Mrejovi-kabeli-medni_cat_135.html?ref=product

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, JKirilov написа:

Майчицееееееееееее....:angry:

Трябва ти само Router, в него има вграден Switch.

Хубави кабели ти дадох веднъж, ето ти и най-хубавите, Belden:

https://www.jarcomputers.com/Belden/Mrejovi-kabeli-medni_cat_135.html?ref=product

Че са хубави, хубави са, даже прекалено хубави 😉.ама не искам чак толкова хубави.😁

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, цър-вул написа:

НИКОЙ суич не раздава адреси

Ще имаш да взимаш! У дома кабелът, който идва от главния суич на оптичния кабел за целия блок, влиза в мой суич и от неговите изходи захранва IPTV, рутер, компютър в една стая и компютри2 в друга стая (след втори суич, който е на снимката по-горе). От къде тогава всяко устройство получава ай-пи адрес, без който не може да работи? Само обърквате момчето! Ето снимки на ай-пи адресите на двата компютъра, закачени на втория суич-от къде са дошли те? Никъде в цялата мрежа няма участие на рутер (той стои постоянно изключен и работи само заради смартфона).

IP 10 pro.jpg

IP ltsc.PNG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NEVADA написа:

Ще имаш да взимаш!

Предпочитам да имам да давам...😎
http://vschool.info/cn/unit1/switch-router/

Защо все като маймунките се мерите според вашата ситуация?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, NEVADA написа:

Ще имаш да взимаш! У дома кабелът, който идва от главния суич на оптичния кабел за целия блок, влиза в мой суич и от неговите изходи захранва IPTV, рутер, компютър в една стая и компютри2 в друга стая (след втори суич, който е на снимката по-горе). От къде тогава всяко устройство получава ай-пи адрес, без който не може да работи? Само обърквате момчето! Ето снимки на ай-пи адресите на двата компютъра, закачени на втория суич-от къде са дошли те? Никъде в цялата мрежа няма участие на рутер (той стои постоянно изключен и работи само заради смартфона).

IP 10 pro.jpg

IP ltsc.PNG

Пълни простотии - това ип, което показваш е публичното на доставчика и ти го ""дал техния рутер

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

switch

С този суич можеш да захраниш четири розетки в четири различни стаи. Той е гигабитов и ако положиш и кабели САТ6/А, следващите две три петилетки ще си ок.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, dimy написа:

switch

Вкаш....това е суич, а? И не може да се ползва за 7 помещения :) Направо изби рибата...

А и човека пита за типа кабел, не за активното оборудване, което може да се подмени винаги, според нуждите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.10.2020 г. в 19:10, NEVADA написа:

". Каквато и парола да сложиш на безжичната връзка, може да бъде хакната и да загазиш.

А не ти ли идва на акъла , че ако си скрие името на мрежата така няма да може да бъде хакнат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване