Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Акаунт на уиндоус 10

Препоръчан отговор

преди 6 минути, Белгиеца написа:

Ама госпожо, тия младежи тука те хванаха да те разиграват за кеф ма !

Айа да са спреш, ВЕ! 

преди 4 минути, Потребител666 написа:

Пак с използването на Windows + R се пише

netplwiz >
[Add...] > и се  добавя акаунт

или 
[Advanced]> [Advanced] > [Users]  - десен клик в средното поле - New User...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 58
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Може. Ще заема може би няколкостотин мегабайта, зависи кой браузър се ползва и колко информация ще запише за конкретния потребител (може да се види след като се направи - ще се появи папка C:\Users\&l

Мисля да направя още един акк на лаптопа за децата. Ще ми заема ли място самия акк на ssd-то. Ще се изпозва само за гледане на youtube. 

MS Office най-вероятно заема към гигабайт (зависи какво от него е сложено). Ако не е супер наложително да се ползва точно него, Google Docs и Office 365 могат според мен доста успешно да го сменят. Те

Публикувани изображения

преди 8 часа, Потребител666 написа:

Изглежда вашата операционна система е Windows 10 Home.
Те са малко орязани от към определени софтуерни тулове с идеята, че обикновения "home" потребител няма да има нужда от тях.
А aз пък все показвам команди и неща, които са налични в Enterprise/Pro версиите на Windows 10.
От там и грешката..

Принципно има начин да се оправи и съответно Windows 10 Home да има Group Policy Editor, но трябва да се пишат едни команди в Power Shell и като цяло си е занимавка.

Както и да е - има алтернатижен метод

Пак с използването на Windows + R се пише "cmd"

След това в отворения черен прозорец се въвежда "net accounts" и резултата трябва да е като снимката ми

Untitled.png

същото като на снимката ми показва. това какво означава? по принцип сме въвеждали грешно пароли. исках да питам, ако се въведе няколко пъти последдователно грешна има ли някаква опасност?

преди 19 часа, killchain написа:

Може. Ще заема може би няколкостотин мегабайта, зависи кой браузър се ползва и колко информация ще запише за конкретния потребител (може да се види след като се направи - ще се появи папка C:\Users\<името-на-новия-потребител>).

P.S. Току-що направих при мен локален акаунт за проба - веднага след създаването заема около 280 MB. Когато почне да се ползва, може би ще стане към гигабайт-два, зависи колко информация кешира браузърът, какво друго евентуално ще се сложи и т.н.

Изчезнаха ми около 3гб като направих др акк на моя лаптоп и му сложих хром :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картинка от Windirstat би помогнала

windirstat.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Veselina Miteva написа:

същото като на снимката ми показва. това какво означава? по принцип сме въвеждали грешно пароли. исках да питам, ако се въведе няколко пъти последдователно грешна има ли някаква опасност?

Означава, че колкото и грешни пароли да се въвеждат - Windows няма да отреагира по никакъв начин и няма да има заключвания и прочие.

Това със свободното пространство обаче е лоша работа.
Поддържал Windows 10 системи под 30 GB, но с константни почиствания и като цяло доста играчка.

А за да се вмести в 27.8 GB и да има свободно пространство .. трудна работа.

Но при всички случаи трябва да се сканира за големи файлове със софтуер като горния (Windows Directory Statistics) или подобен.

Аз съм използвал TreeSize, но тя идеята е същата. А top100files е малко по-опростен и с него като че ли най-лесно се виждат топ 100 най-големи файла.

Прикачвам една примерна снимка при мен какво е положението.

Както се вижда "hiberfil.sys" и "pagefile.sys" заемат най-много пространство.

hiberfil.sys е грубо казано контейнер в който се съхраняват данни при дълбоко заспиване на компютъра. При положение, че се търси повече празно пространство - заспиването и хибернацията може да бъдат забранени, което ще доведе до освобождаването на този контейнер и от там - повече свободно място.

pagefile.sys също може да бъде спрян .. на теория .. а дори и на практика, но съм водил прекалено много и дълги форумни битки със задклавиатурни бойци по този въпрос, така че в случая бих казал, че не е препоръчително да се пипа. За да изясним и теорията - pagefile.sys отговаря за така наречената виртуална памет, където се заделя определен процент от текущата работна информацията, когато реалната памет бъде запълнена на определен процент (над 80% мисля, но зависи).

При мен надолу се виждат някакви неща от Microsoft Office, една Ubuntu виртуалка, Bluestack и прочие, които също заемат много пространство, но това за всеки ще е индивидуално.
При вас най-вероятно ще има друг софтуер там, който ще заема доста пространство.

Така че очакваме такава (или подобна - от друга програма) снимка за да стане ясно кое "изяжда" доста пространство и дали може да се премахне.

Untitled.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сканирах с  top100files :

https://prnt.sc/va4fr6

https://prnt.sc/va4gcf

https://prnt.sc/va4gqt

преди 3 часа, цър-вул написа:

Картинка от Windirstat би помогнала

windirstat.jpg

https://prnt.sc/va4qvn

https://prnt.sc/va4r9c

https://prnt.sc/va4rlu

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен клик по Старт бутона - Command proompt (Admin
В черния прозорец постави:

net stop wuauserv
rd /s /q %windir%\softwaredistribution

и натисни Enter. Това ще ти  освободи 2,5GB.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Veselina Miteva написа:

За сега коментирам само снимките от top100files

Реално само първата е важна, защото там са най-големите файлове.

Няма hiberfil.sys, което значи че хибернацията вече е била изключена. pagefile.sys евентуално може да се намали като обем, но аз бих ходил там като краен вариант.

Това което се от 2ра до 7ма позиция обаче е че всичко идва от "SoftwareDistribution". В тази папка Windows съхранява временни файлове, които са нужни за новите ъпдейти.

Обикновено Windows Update агента си я менажира, но понякога се събират доста кеширани файлове там, които могат да бъдат почистени.

Това всъщност правят командите на "цър-вул" над  мен.
Първата "net stop wuauserv" спира Windows Update сървиса, а втората изтрива тихо директорията.
Обаче към нея мисля че е закачен и "Background Intelligent Transfer Service" и е възможно да трябва и той да бъде спрян (net stop bits).

Също след почистването, аз лично бих пуснал тези сървиси отново (на теория трябва да се самостартират след рестарт, но все пак):

net start wuauserv
net start bits

Това ще трябва да освободи някакво пространство, поне докато пак не се натрупат файлове в SoftwareDistribution

Също надолу виждам някакъв CCleaner Browser, който аз бих махнал, но това са дребни неща.

Редактирано от Потребител666
една от командите не беше bold (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, цър-вул написа:

И ще върне съобшение, че услугата вече работи

Не и ако е спряна преди това заради почистването на SoftwareDistribution.
Има я в по-горните редове командата за стоп, просто не е болд.

Иначе мислех да пиша за USMT.PPKG и почистването на Recovery папката, но на края на деня излиза малко рисковано и ще го изоставя този казус.

Освен с леко намаляване на pagefile.sys не виждам много от къде може да се освободи още пространство, а дори и това не е много препоръчително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Veselina Miteva написа:

днес пак ми дава, че няма място: https://prnt.sc/v9zhc8

Това е така защото Уиндоус 10 е една операционна ситемама тулуб-дебелак разпростиращ се нашироко с безочливо нахалство.
Решението е да се съхранят на външен твърд диск или USB флашка важните ти документи и на мястото на уиндоуса да се инсталира друга операционна система по избор, която да заема много по-малко място и най-важното , която да не лови вируси.
Ако няма пари за друг компютър, това е единственото спасение, за твое най-голямо съжаление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Потребител666 написа:

Не и ако е спряна преди това заради почистването на SoftwareDistribution.
Има я в по-горните редове командата за стоп, просто не е болд.

Кaк да го напиша,  че да се възприеме? При спряна wuauserv НЕ е нужно да се спира BITS, за да  се  изтрие папката SoftwareDistribution.
Може да се изтрие съдържанието на %temp%  (каквото  разреши да се трие)   и на %windir%\temp:
В command prompt(admin) се   поставя:
rd  /s /q %windir%\temp
md  %windir%\temp
erase /s  /q %temp\.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, цър-вул написа:

Кaк да го напиша,  че да се възприеме? При спряна wuauserv НЕ е нужно да се спира BITS, за да  се  изтрие папката SoftwareDistribution.
Може да се изтрие съдържанието на %temp%  (каквото  разреши да се трие)   и на %windir%\temp:
В command prompt(admin) се   поставя:
rd  /s /q %windir%\temp
md  %windir%\temp
erase /s  /q %temp\.

Seth Meyers Ok GIF by Late Night with Seth Meyers

Не го знаех това. Good info.

Сетих се за още един начин за решаване на проблема на автора - CompactOS

Една много интересна статия, за който разбира английски : How to Save Space on Storage-Starved PCs With Windows 10’s “CompactOS”

Windows 10 има опцията за "умно" компресиране на цялата операционна система с минимални поражения от към производителност, което позволява цялата система да се вмести в дори 16 GB пространство.

Активира се чрез отваряне на "Command Prompt" и въвеждане на :

Compact.exe /CompactOS:always

CompactOS метода е различен от старата NTFS компресия и е далеч по-таргетиран и оптимизиран.

В случая е почти задължително поне да се пробва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Потребител666 написа:

Сетих се за още един начин за решаване на проблема на автора - CompactOS

Добра идея, но не точно - ще има едно перманентно натоварване на машината от процеса на разширяване на достъпваните файлове. А процесорът  не е от "най-яките".
За минусите от компресирането:
https://www.techwalla.com/articles/the-disadvantages-of-compressing-files

Авторката може да тества тази възможност, като активира опцията в Command prompt (Admin):

Compact /CompactOS:always

Ще отнеме около 30-40 минути. Може да достигне и до няколко часа. Ще "икономиса" около 3GB.
Може да се направи компресиране само на специфични папки, като %programfiles% или %programfiles(x86)% с метод на компресия xpress8k:

compact /c /a /i /s /exe:xpress8k "c:\program files"\*
compact /c /a /i /s /exe:xpress8k "c:\program files (x86)"\*

или с още по-голяма компресия - xpress16k

compact /c /a /i /s /exe:xpress16k "c:\program files"\*
compact /c /a /i /s /exe:xpress16k "c:\program files (x86)"\*

Ако машината се товари при работа може да възстанови състоянието с командата

Compact /CompactOS:never

Хибернирането също може да се изключи - икономия от около 4GB:
Изключване:

powercfg /h off

или да се зададе минимално ползване на функционалността (100MB отпечатък):

powercfg /h /size 100

или намален с 30% (~2,8GB) отпечатък:

powercfg /h /type reduced

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.10.2020 г. в 16:10, цър-вул написа:

Десен клик по Старт бутона - Command proompt (Admin
В черния прозорец постави:

net stop wuauserv
rd /s /q %windir%\softwaredistribution

и натисни Enter. Това ще ти  освободи 2,5GB.

1,9 гб ми показа като свободно място. след рестарт 1,28гб

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Veselina Miteva написа:

1,9 гб ми показа като свободно място. след рестарт 1,28гб

Еми в еднолитрова бутилка няма как да се събере виното от 5 литрова дамаджана.
Сменяш марката на виното Windows с друго безалкохолно вино Xfce и ще се освободи доста място.
И да се дърпаш и да не се дърпаш, няма да се погодите с уиндоус 10 на това устройство.
Въобще не си длъжна да ползваш Windows, няма закон който да те принуждава да го правиш.
Има само търгаши на които им е по-лесно да ти продават неподходящи продукти и после ти си блъскаш главата минавайки на уин 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Белгиеца, тъп ли си или си прекалено нагъл? МАЙ и от двете по мнмого...
Жената си иска Windows. И темата е такава, ако случайно не си забелязал.
Windows 10

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жената като си иска Windows 10, че и покрай него има една купчина други изисквания - да си купи компютър, на който може да се работи спокойно на Windows 10, и да ѝ отговори на изискванията. А не да се опитва да го подкарва на нещо с хардуер като на джобен калкулатор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, цър-вул написа:

Жената си иска Windows. 

Те жените са свикнали все да си искат нещо без пари ако може така, някой от добро сърце да се смили над тях и им подари един компютър.
Това че дете е щяло да го ползва си беше само тактически номер.
Хайде бе, няма ли истински мъже кавалери да дадат на женицата изстрадала едно лаптопче.
Ама ако може да не трябва да пише команди в него, щото тя не иска така.

Когато един човек отказва разумно решение на проблем, значи иска нещо друго различно от решението на заявения проблем. Така си мисля аз.

За детето ѝ казх че може да му пуска youtube от флашка.
За освобождаване на дисково пространство пак ѝ казах как може да го постигне.
Ама тя чака да стане чудо.
Еми направете чудо, не ви спирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, цър-вул написа:

@Белгиеца, тъп ли си или си прекалено нагъл? МАЙ и от двете по мнмого...
Жената си иска Windows. И темата е такава, ако случайно не си забелязал.
Windows 10

Е не съм казала, че искам непременно Уиндоус. Може да пробвам и друга. Но конкретно заработа ми трябва това. Затова и реших да задълбая в проблема. Давам си сметка, че лаптопа не струва, но това е с което разполагам в момента.

преди 3 часа, RudeBoy написа:

Жената като си иска Windows 10, че и покрай него има една купчина други изисквания - да си купи компютър, на който може да се работи спокойно на Windows 10, и да ѝ отговори на изискванията. А не да се опитва да го подкарва на нещо с хардуер като на джобен калкулатор.

Не съм взела досега повече от това, че нямам нужда , а не от финансова невъзможност.

преди 1 час, Белгиеца написа:

Те жените са свикнали все да си искат нещо без пари ако може така, някой от добро сърце да се смили над тях и им подари един компютър.
Това че дете е щяло да го ползва си беше само тактически номер.
Хайде бе, няма ли истински мъже кавалери да дадат на женицата изстрадала едно лаптопче.
Ама ако може да не трябва да пише команди в него, щото тя не иска така.

Когато един човек отказва разумно решение на проблем, значи иска нещо друго различно от решението на заявения проблем. Така си мисля аз.

Не съм казала, че искам от някой нещо за без пари. И това за децата не е никакъв номер, а пълна истина. Тоя лаптоп освен (отскоро) за работа и от децата (като дойдат за два-три дни на два- три месеца) за друго не се ползва. Ако работата потръгне ще си купя нов, засега няма смисъл. 

преди 1 час, Белгиеца написа:

За детето ѝ казх че може да му пуска youtube от флашка.

Не можах да разбера добре как. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Veselina Miteva написа:

Е не съм казала, че искам непременно Уиндоус. Може да пробвам и друга. Но конкретно заработа ми трябва това.

А всъщност, какво точно ви трябва за работа? Някакви програмни продукти, които ги има само за Windows? Защото ако не, спокойно може да смените операционната система с друга, заемаща по-малко място на диска, и натоварваща по-малко хардуера.

преди 1 час, Veselina Miteva написа:

Не съм взела досега повече от това, че нямам нужда , а не от финансова невъзможност.

Доколкото разбирам от темите ви - имате нужда от компютър с повече място на харддиска, за да не си броите празните мегабайти на системния дял. Както и с вход за кабелен интернет. Което сегашния ви лаптоп няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, RudeBoy написа:

А всъщност, какво точно ви трябва за работа? Някакви програмни продукти, които ги има само за Windows? Защото ако не, спокойно може да смените операционната система с друга, заемаща по-малко място на диска, и натоварваща по-малко хардуера.

Почти съм на 99% сигурна, че са уиндоус.

преди 29 минути, RudeBoy написа:

Доколкото разбирам от темите ви - имате нужда от компютър с повече място на харддиска, за да не си броите празните мегабайти на системния дял. Както и с вход за кабелен интернет. Което сегашния ви лаптоп няма.

И да и не. По принцип освен за работа (отскоро) този лаптоп не се ползва. За разлика от него като си купувах снартфоне не се циганях и взех по -мощен от него. Той напълно удоволетваря нуждите ми и рядко отварям лаптопа.

Просто не знам дали работата ще потръгне. Ако не - няма смисъл да купувам нов след като реално може да и не се ползва. Всъщност този точно за работа беше купен по спешност преди 2 години и сега не искам да правя същата грешка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване