Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

В момента съм с ноутбук, който няма порт и съответно мрежова карта. Опцията ми е само за уайфай не знам докога.

Една такава били ми свършила работа или не са добри:

https://m.emag.bg/usb-3-0-gigabit-ethernet-mrezhov-preobrazuvate … 348/pd/D1W33BMBM/

Може да препоръчате други, ако имате наблюдения. Лаптопа е с Win 10.Предпочитам да е без инсталиране на драйвери за картата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ноутбук, който няма вградена ЛАН карта? Имам предчувствие,че USB лан картата ще ви върши повече работа.
Какво означава

Опцията ми е само за уайфай не знам докога.

Колкото до драйвери - за USB лан карта няма да ви трябват. Комуникацията е като с всяко друго USB устройство.
Щайгата нали има драйвери за USB порта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е този нотбук? Марка и модел може ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това … с каква цеп?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, jhoro написа:
преди 1 час, Емил Костов написа:

Това … с каква цеп?

Ами щото е дарак. Няма ли лан порт значи е някакво свободно съчинение дето няма да работи. И като гледам модела е точно така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

Колкото до драйвери - за USB лан карта няма да ви трябват

Ако се разпознае от ОС - да, но принципно за всяко USB устройство си трябват драйвери. Така генерално да говориш е много относително. Все едно да кажеш, че и за WiFi USB адаптер не трябват драйвери, някои не можеш да ги подкараш без да изтеглиш драйвер от сайта на производителя.

преди 4 часа, Veselina Miteva написа:

Предпочитам да е без инсталиране на драйвери за картата

Това няма как да се гарантира, както писах и по-горе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

Ако се разпознае от ОС - да, но принципно за всяко USB устройство си трябват драйвери. Така генерално да говориш е много относително. Все едно да кажеш, че и за WiFi USB адаптер не трябват драйвери, някои не можеш да ги подкараш без да изтеглиш драйвер от сайта на производителя.

Това няма как да се гарантира, както писах и по-горе.

Ще се разпознае, но като гледам машината няма смисъл да се слага.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

Ноутбук, който няма вградена ЛАН карта?

Често срещано при новите модели (тип една цигара дебели)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

Често срещано при новите модели (тип една цигара дебели)

При новите боклуци, но това е мое виждане. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При USB LAN проблемът е по-скоро друг - при пробиване на пренапрежение през USB обикновено заминава цялото дъно.
Тенденция е новите мобилни машини да са само с безжична свързаност

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста модели на лаптопи са без вграден ethernet интерфейс/ ланка/ ! Гореспоменатият адаптер / usb to ethernet /  си е решение , което си върши работа, но да се има в предвид , че на usb2 ще получите до 240mb/ps, а не гигабит, ако си е на usb3 . Често срещаните адаптери са базирани основно на ASIX или Realtek, като всички линукс дистра и "микромеки прозорци" имат драйвери за тях и не е необходимо допълнителното им инсталиране т.е. ще се разпознаят от раз ! Аз лично предпочитам да си го купя от тук , където се вика на половин цена и то 2бр. така за резерв !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Ами щото е дарак. Няма ли лан порт значи е някакво свободно съчинение дето няма да работи. И като гледам модела е точно така.

Да де - нали с това започнах!

преди 4 часа, jhoro написа:

Ноутбук, който няма вградена ЛАН карта? Имам предчувствие,че USB лан картата ще ви върши повече работа. (от самия ноутбук).

Не разбрах, на питащата - какво не и харесва WiFi-опцията?

Има и още - USB донгъл със SIM-карта.

преди 1 час, Raze написа:

Да - винаги има изключения, ама ... по-рядко са!

преди 9 минути, JohnTRIVOLTA написа:

Доста модели на лаптопи ...

Разликата м/у ноутбук и лаптоп е, че всички ноутбуци са лаптопи, но обратното не е вярно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, jhoro написа:

Разликата м/у ноутбук и лаптоп е, че всички ноутбуци са лаптопи, но обратното не е вярно!

Важи и за мобилните станции :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Не разбрах, на питащата - какво не и харесва WiFi-опцията?

на мен ми харесва , но започнах работа от вкъщи (провеждат се тел разговори през интернет) и те твърдят, че през wifi  се губи и ще ми прекъсва.

ето това са данните за мрежата от мобилния тел https://prnt.sc/v99q0p не знам как да видя от лаптопа какво ще показва. по договор съм на 20мпс, реално като замеравам са около 30.

преди 2 часа, цър-вул написа:

При USB LAN проблемът е по-скоро друг - при пробиване на пренапрежение през USB обикновено заминава цялото дъно.

това сериозно ли ?  ако ползвам usb хъб ще има ли пренапрежение?

а  като си ползвам усб редовно с флашка , мишка или слушалки има ли проблем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Veselina Miteva написа:

започнах работа от вкъщи (провеждат се тел разговори през интернет) и те твърдят, че през wifi  се губи и ще ми прекъсва.

Това тествано ли е? Зависи от много неща, както и от доставчика. Принципно, ако лаптопа е близо до рутера, не би трябвало да има проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Това тествано ли е? Зависи от много неща, както и от доставчика. Принципно, ако лаптопа е близо до рутера, не би трябвало да има проблеми.

ами има малки проблеми докато работя. твърдят, че били в мен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Veselina Miteva написа:

има малки проблеми

Това не казва ниищо.

това сериозно ли ?

Абсолютно!

ако ползвам usb хъб

Не се препоръчва LAN/USB да се включва през хъб! Много вероятно е да има проблеми с връзката, ако се използват и други устройства към хъба.
На 1 usb порт САМО LAN/USB и нищо друго!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, цър-вул написа:

Не се препоръчва LAN/USB да се включва през хъб! Много вероятно е да има проблеми с връзката, ако се използват и други устройства към хъба.

Наистина, че аз години ползвах една LAN/USB карта която още като ми я продаваха, ми казаха, че до месец ще спре и си беше точно в USB HUB през цялото време, там стоят винаги и перките на подложката, както и всички USB памети и външни дискове са се пускали отново там. Мишката само е в отделен порт на самия лаптоп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на мен ми харесва , но започнах работа от вкъщи (провеждат се тел разговори през интернет) и те твърдят, че през wifi  се губи и ще ми прекъсва.
ето това са данните за мрежата от мобилния тел : https://prnt.sc/v99q0p не знам как да видя от лаптопа какво ще показва. по договор съм на 20мпс, реално като замеравам са около 30.

Виждам, че трябва да се обяснят, много понятия и подробности.
Първо - говориш не за „телефонни разговори” (чиста телефония), а за VoIP услуга. Voice to IP - „глас (обаждане) към IP”. В този случай - има няколко преобразувания и конекции … само при теб. По трасето - допълнително. И е очаквано да има, загуба на данни - „лоша връзка”.
За договора. Почти 100% е сигурно, че формулировката е „ДО 20 Mps”, а не „на 20 Mps”. Скоростта не е гарантирана и може да е от нула до максимума, и даже над.
това сериозно ли ?  ако ползвам usb хъб ще има ли пренапрежение?
а  като си ползвам усб редовно с флашка , мишка или слушалки има ли проблем?

Пренапрежение може „да влезе” отвън. - от „флашка , мишка, слушалки …” и подобни няма как да се получи. Виж, ако ползваш устройство (например - външен диск), с отделно захранване, тогава може да влезе и от там.
А пивечето хъбове са си прости разклонители. Синхронизират конекциите, но не защитават нищо.
За защити - виж Защита пик предпазител G-LAN или други подобни сайтове.

Принщипно … нищо не каза!
Ако канала е пренаселен, замърсен или съседен на такъв - ако ще сложи лаптопа върху рутера - все тая!
ами има малки проблеми докато работя. твърдят, че били в мен.

Пробвай същата VoIP услуга, но на друго устройство, през друга мрежа. Например, на телефон - през мобилната мрежа.

Да бе! Щото отделните портове НЕ СА вътре на хъб!
Наистина, че аз години ползвах една LAN/USB карта която още като ми я продаваха, ми казаха, че до месец ще спре и си беше точно в USB HUB през цялото време, там стоят винаги и перките на подложката, както и всички USB памети и външни дискове са се пускали отново там. Мишката само е в отделен порт на самия лаптоп.

Пак „измислици-премислици”.
Преди време ми беше дефектирал единия порт (от общо два) и на работещия ползвах съвсем обикновен хъб. На него - мишка, WiFi адаптер, флашки …
Никакви проблеми!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Ако канала е пренаселен, замърсен или съседен на такъв - ако ще сложи лаптопа върху рутера - все тая!

WiFi връзката няма да има проблеми, ако е достатъчно близо до рутера, тогава няма да и влияят други мрежи/сигнали. Все пак не е ясно какъв е проблема, който описва авторката, кой е доставчика, какъв е рутера, лаптопа и така нататък.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Raze написа:

WiFi връзката няма да има проблеми, ако е достатъчно близо до рутера, тогава няма да и влияят други мрежи/сигнали. Все пак не е ясно какъв е проблема, който описва авторката, кой е доставчика, какъв е рутера, лаптопа и така нататък.

не ми зарежда правилно определини станици. ако стоя на страницата определено време и нищо не пипам, после отказва да зареди или не зарежда напълно (нищо почти на страницата не се зарежда). и н става с рефереш да се оправи.

лаптопа е 

лаптопа е Lenovo ideapad 120s-14IAP

с Windows 10

доставчика е Виваком. тарифата vdsl. рутера си е вивакомски

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При speedtest какво е положението? Лаптопа на какво разстояние е от рутера? Кои са сайтовете?

https://www.speedtest.net/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При speedtest какво е положението? Лаптопа на какво разстояние е от рутера? Кои са сайтовете?
https://www.speedtest.net/
И за всеки случай …
На друга машина, от същия рутер - през ЛАН връзка - има ли проблем? А през WiFi?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване