Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със стар компютър

Препоръчан отговор

Здравейте днес реших да видя как е стария ми комп. И като го включа ми изписва (press DEL to run Setup) така като го натисна и не става нищо.

има друг бутан (Press F8 for Boot Menu) натискам го и нищо

после пък ми изписва понякога (Press F1 to run Setup) така натискам го и ми отваря bios там цъкам esc после ok и излизам така го стартирах преди ама сега като го направя ми изписва че мога да натисна (Safe Mode,Safe Mode with Networking,Safe Mode with Cammand Promp и start windows normaly) натискам Start windows normaly и компа се рестартва и се връща на (Press F8,Press DEL.........). 

преди 9 минути, slavij69 написа:

Здравейте днес реших да видя как е стария ми комп. И като го включа ми изписва (press DEL to run Setup) така като го натисна и не става нищо.

после пък ми изписва понякога (Press F1 to run Setup) така натискам го и ми отваря bios там цъкам esc после ok и излизам така го стартирах преди ама сега като го направя ми изписва че мога да натисна (Safe Mode,Safe Mode with Networking,Safe Mode with Cammand Promp и start windows normaly) натискам Start windows normaly и компа се рестартва и се връща на (Press F8,Press DEL.........). 

бих ка чил снимка ама немога тй като размера е 1MB 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Емил Костов промени заглавието на Проблем със стар компютър

Като начало защо не измериш волтажа на батерията на дъното и ако под 3 волта да вземеш да я смениш, след това да прегледаш биоса и да го конфигурираш правилно за работата на съответната OS - визирам главно настройките на работа на твърдия диск (IDE/AHCI).

Както винаги липсват всякакви конкретни данни за хардуера и софтуера ... значи както ще ти казат след малко - "за кофата е".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OK

НО ПРОБВАХ С БАТЕРИЯТА СМЕНИХ Я С НОВА НЕ СТАНА 

ЩЕ ПРОБВАМ И С ДАННИТЕ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че клавиатурата работи нормално? Не знаеш ли какъв ти е хардуера - някакви параметри? Това рестартиране и невлизане в BIOS може и да е повреден диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Сигурен ли си, че клавиатурата работи нормално? Не знаеш ли какъв ти е хардуера - някакви параметри? Това рестартиране и невлизане в BIOS може и да е повреден диск.

ВЛИЗА В БИОС, КЛАВИАТУРАТА БАЧКА, НЕ ЗНАМ ЗА ХАРДУЕРА 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, slavij69 написа:

И като го включа ми изписва (press DEL to run Setup)

Над това съобщение има сума ти друга информация...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На най-стария компютър у нас това ставаше, когато не искаше да разпознае IDE харда. Влез в биоса и виж дали го засича.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми незнам но как да видя къде да цъкна зада вида дали го засича и как да го оправя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори капака на компютъра и виж на дъното какво пише. Дай модел за да можем да ти помогнем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bogomilK написа:

Отвори капака на компютъра и виж на дъното какво пише. Дай модел за да можем да ти помогнем.

20201101_111709.jpg.0d57939223e2b0e92cf14dc64e712d08.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се отвори капака не е решение. Нормалното нато нищо не разбираш еда се насочиш към сервиз. Въпреки че би трябвало да се замислиш за подновяване на това старо нещо. Освен ако не го ползваш само за пишеща машина и разцъкване на пасианси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.11.2020 г. в 9:58, bogomilK написа:

този човек каза дай модел на дъното зада ти помогнем значи има начин за поправка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правя отново пак тази статия защото на предната никой не и обръща внимание когато пиша

после пък ми изписва понякога (Press F1 to run Setup) така натискам го и ми отваря bios там цъкам esc после ok и излизам така го стартирах преди ама сега като го направя ми изписва че мога да натисна (Safe Mode,Safe Mode with Networking,Safe Mode with Cammand Promp и start windows normaly) натискам Start windows normaly и компа се рестартва и се връща на (Press F8,Press DEL........

Един човек каза дай модел на дъното зада помогнем е ето

ето и линк към първата статия по този въпрос      

20201101_111709.jpg.0d57939223e2b0e92cf14dc64e712d08.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои по-стари дъна имат проблеми с инициализацията на USB клавиатури, така че ако си с такава, опитай да я смениш с PS/2.

Другото (това да ти иска да направиш настройки при първо включване) ми изглежда като дъното да не си помни правилно настройките, което може да е заради изтощена батерийка (CR-2032).

Ако Windows не зарежда нормално, опитвал ли си някой от Safe Mode режимите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, slavij69 написа:

Правя отново пак тази статия защото на предната никой не и обръща внимание когато пиша

Никой не обръща внимание? А ти обърна ли внимание на думите ми че преди (press DEL to run Setup) пише и други неща?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, killchain написа:

Някои по-стари дъна имат проблеми с инициализацията на USB клавиатури, така че ако си с такава, опитай да я смениш с PS/2.

Другото (това да ти иска да направиш настройки при първо включване) ми изглежда като дъното да не си помни правилно настройките, което може да е заради изтощена батерийка (CR-2032).

Ако Windows не зарежда нормално, опитвал ли си някой от Safe Mode режимите?

Не ама и незнам за safe mode

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване