Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

На съседите компютъра умря. Стар е, караха го с ХР..дъното има наколко подути кондензатора, вероятно и в захранването има..Помолиха ме да им поръчам компютър до двеста лева с доставката.

Спрях се на тия двата HYUNDAI PENTINO

или този HP PRO 6300 TOWER

НР- то е с по добър процесор - четириядрен, Хюндай-я с двуядрен, но пък е с повече Рам и по голям хард..Двоумя се..

Компютъра се ползва само за фейсбук, вайбър, скайп и браузване из сайтовете. Детето им е на 6г. и иска да играе Майнкрафт, така че ще е предостатъчен всеки от двата.

Кой да им поръчам? Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP-то има опция да се добави още 4гб рам, но цената става 205лв. Наистина 4Гб вече не стигат дори и за сърфиране. Най-добрият вариант е да се поръча HP-то с 8гб, но не знам колко е доставката. Ако този вариант им е скъп по-добре да поръчат HYUNDAI отколкото HP-то с 4Гб рам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено този с повече памет. Аз съм с 4ГБ и на моменти се усеща недостиг...

преди 7 минути, ncl написа:

Доставката преди около година ми излезе 10, 80 лева. Предполагам сега ще е около 12 лева.

Хубаво е да се знае и какъв е монитора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ли 4гб не стигат.... ами рестартирайте ги тия щайги да се изчисти тая рам памет. За фейс, вайбър и прочие е нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Eclipse2G написа:

Как ли 4гб не стигат.... ами рестартирайте ги тия щайги да се изчисти тая рам памет. За фейс, вайбър и прочие е нормално.

Аз имам една такава щайга,и 4 гб и стигат,за тези дейности.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тези цени? Стара DDR3 RAM памет 4 GB - +40 лв? В продавалник има доста по-добри оферти:

https://www.olx.bg/ad/ram-corsair-ddr3-1600mhz-2h4gb-CID632-ID8lJMR.html#966c303aab

https://www.olx.bg/ad/ddr3-ram-pameti-za-statsionaren-i-mobilen-kompyutri-CID632-ID85rK8.html#966c303aab

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Какви са тези цени? Стара DDR3 RAM памет 4 GB - +40 лв? В продавалник има доста по-добри оферти:

Има, ама гаранция Франция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранция за RAM памет за какво ти е? Поръчваш с тест пред куриера, тестваш на място за 10-15 минути. Ако работи - вземаш, на паметта няма какво да и се повреди. Все още не ми се е случвало да попадна на повредена RAM памет, а съм сменил през годините доста конфигурации.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От конкретните две предложения, не бих взел HP-то:

- защото е нестандартно и всякакви добавки и ремонти по него ще са трудни

- защото има само 250GB твърд диск и тъй като изобщо не знаем какви точно са дисковете - гледайки в тавана мога да се обзаложа, че 1TB диск е по-бързия, а това е най-бавната част в системата. Сега тук веднага добавяме опцията за 30 лв. да се добави ползвано 120GB SSD което ще е много полезно.

Бих прегледал и следните модели:

DELL 3020 TOWER i3-4130/4GB/500GB-ЗАБЕЛЕЖКА НА КУТИЯТА

TERRA TOWER i3-4130/4GB/500GB

TERRA TOWER i5-2500/8GB/500GB/DVD/350W

BLUECHIP BusinessLine M TOWER i3-4130 8GB/500GB

Това също бих погледнал, но вече не е налично:

TAROX TOWER i3-6100/4GB/500GB

Като цяло винаги гледай какво се взема за малко пари извън бюджета. Мисли за развитието на системата - утре ще искат и някакво видео за по сериозни игри.

Стара система трябва да се мисли и за евентуални ремонти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти:

1. Ремонт на старото - примерно 30 - 40 лв. но не се знае какъв е хардуера (дали е много стар) и населено място.

2. Използване на съществуващата кутия и компоненти и замяна на дъно / процесор / памет и евентуално захранване. Може да мине и само със до стотина лв но пак не се знае какво има.

3. Купуване на цял компютър като евентуално да се използва нещо от стария като монитор, клавиатура и каквото още може. Но пак не се знае с какво се разполага. В този вариант предлагам да се дадат малко повече пари и да се мине на I5 4xx0 / DDR3 и SSD. За начало може да се ползва и стария хард или да се добави като втори до замяната му с по-голям съобразно нуждите Може да се погледне и към SFF компютър. Общо към 250 - 300, но част от тях могат да се дадат после съобразно възможностите.  За под 50 лв може да се намери ново 240SSD.

След година - две може и да се дадат още за външна видеокарта.

Аз лично преди 2 месеца за упгрейда на дърта барака бях на вариант 2. Дъно, процесор и памет за 60 лв + ново SSD за 50 с доаставката. Кутия, захранване, опт. у-во се ползват без подмяна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите на всички!

Дъното има нужда от смяна на 4 или 5 кондензатора, видими..но може да има и други, захранването също е старо - така, че не си струва ремонта. Компютъра беше с DDR2 памети. Монитора им е някакъв Samsung 17 инча.

Аз така и не мога да реша, кой да им поръчам, ще им покажа и двата та те да си изберат :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Богатир написа:

Аз така и не мога да реша, кой да им поръчам, ще им покажа и двата та те да си изберат

Това ще е най-голямата грешка.

Виж точния модел на монитора или поне какви видео входове има, провери какви клавиатура и мишка имат, да не се окаже после нужда от нова периферия. Виж състоянието и точния модел на твърдия им диск - това може да наклони везните в даден момент. Питай ги наистина ли максимума е 200 лв. или малко повече също може - колко точно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По какви критерии ще избират неграмотните? Обикновено става по шарениите и мигащите лампички да се радва детето.  Каквото и да е, трябва дададеш списък на наличния хардуер и евентуално състочнието му за да се направят препоръки. В твоето село няма ли сервизи за професионално мнение?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах им НР-то, като добавихме още 4 гигабайта Рам.

Няма DVD но ще взема от стария им компютър и ще го сложа.

Техни роднини им подарили използвана GeForce GT 710  1GB DDR3 Low profil и според мен захранването на НР то, което е 320 W ще се справи.

Благодаря на всички за мненията!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване