Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

здравейте!!! имам asus r417s, по принцип го използвам с windwos 10, но когато се опитам и инсталирам windows 7, получвам load driver a required CD/DVD! Опитвах да поправя проблема с Diskpart но след като въведа команда list disk получавам грешка There Are No Fixed Disks to Show error when running DiskPart! Но когато опитам същата процедута с windows 10 всичко е нормално... надявам се някой от вас да успее да ми помогне!!! БЛАГОДАРЯ!!! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Диан Василев написа:

здравейте!!! имам asus r417s, по принцип го използвам с windwos 10, но когато се опитам и инсталирам windows 7, получвам load driver a required CD/DVD! Опитвах да поправя проблема с Diskpart но след като въведа команда list disk получавам грешка There Are No Fixed Disks to Show error when running DiskPart! Но когато опитам същата процедута с windows 10 всичко е нормално... надявам се някой от вас да успее да ми помогне!!! БЛАГОДАРЯ!!! 

Няма как да му инсталираш 7. Машината е направена за 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като нямаш драйвери как очакваш да го "оправиш" с diskpart? За този модел не виждам драйвери за windows 7, така че това, което искаш, е почти невъзможно, още повече с твоите познания.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да ползва Windows 7 с драйвърите за Windows 10. Празни приказки. Моя лаптоп има драйвъри за 7/8.1 а аз ползвам 10 с драйвъри от 8.1. Може също да ги тегли от официалния им сайт (не от сайта на асус). Как се мъчиш да инсталираш 7-та с usb флаш или с диск? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, PsyManDelic написа:

Може да ползва Windows 7 с драйвърите за Windows 10. Празни приказки. Моя лаптоп има драйвъри за 7/8.1 а аз ползвам 10 с драйвъри от 8.1. Може също да ги тегли от официалния им сайт (не от сайта на асус). Как се мъчиш да инсталираш 7-та с usb флаш или с диск? 

Само дето ситуацията е ....обратната :) Ще стартира инсталатора на 7, само ако модифицира образа със съответните драйвъри, които пък дали ще захапят...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, NewRedDragon написа:

Само дето ситуацията е ....обратната :) Ще стартира инсталатора на 7, само ако модифицира образа със съответните драйвъри, които пък дали ще захапят...

Защо да модифицира образа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, PsyManDelic написа:

Може да ползва Windows 7 с драйвърите за Windows 10

Обясни му тогава как да ползва тези драйвери и да си инсталира windows 7, като още инсталатора не му открива дисковете, поради липса на драйвери?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Инсталация на Windows 7

В кой момент се получава това съобщение:

преди 5 часа, Диан Василев написа:

получвам load driver a required CD/DVD!

Доживях да науча, че първо се инсталират драйвери и после 7:angry:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Raze написа:

Обясни му тогава как да ползва тези драйвери и да си инсталира windows 7, като още инсталатора не му открива дисковете, поради липса на драйвери?

Затова го питах от usb флаш ли се опитва да го инсталира или от CD...

Ако е от флашка може да погледне в BIOS настройките и аз имах един проблем преди години с един лаптоп на които драйвърите му бяха зададени на usb 3.0 вместо 2.0 и не разчиташе флашката и излизаше тази грешка с драйвърите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, JKirilov написа:

В кой момент се получава това съобщение:

Да, и това се правеше навремето с едни прекрасни дънни платки с VIA chipset, даже и в момента се налага. За пример ти давам лаптоп Asus X55A. Трябва да си направиш boot disk на 7 и да "вградиш" драйверите поне за chipseta иначе,няма инсталиране на Windows 7 ( ако неговото DVD не работи). Ако пък DVD-то му работи и инсталираш чиста седмица, то нито един от USB портовете не работи и не признава нищо. 

Понеже ме мързеше да си правя такъв диск ми се наложи да му закача хард диска за моята машина, да сваля драйверите и да му ги прехвърля.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, PsyManDelic написа:

Защо да модифицира образа?

Ако в boot.wim и install.wim не присъстват нужните драйвъри, как очакваш 7 да разпознава хардуера? Инсталаторът също ползва драйвъри за тази цел. ;)

преди 11 часа, JKirilov написа:

Имаш още доста да учиш. Чети горе.

преди 17 часа, Диан Василев написа:

имам asus r417s

Имаш компютър, чийто склад е eMMC чип, изискващ специфичен драйвър. Windows 10 може и да има базов eMMC драйвър, щом работи без порблеми, но windows 7 няма.

Конвенционално решение на проблема НЯМА. Инсталираш си windows 10 education или enterprise ltsc, или издание, за което имаш лиценз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, JKirilov написа:

Доживях да науча, че първо се инсталират драйвери и после 7

Къде видя думата "инсталират"? Става дума за интегриране на необходимите драйвъри (обикновено чипсет и USB, като минимум) в инсталационни образ - т.е модифициране. И ако тези драйвъри, не са коректни за съответната OS - пак греда

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Ако в boot.wim и install.wim не присъстват нужните драйвъри, как очакваш 7 да разпознава хардуера? Инсталаторът също ползва драйвъри за тази цел. ;)

А-а-а ясно, е тва честно не го знаех. Подобен проблем имах като автора на темата, но го оправих като смених юзб портовете от 3.0 на 2.0. Но не знаех че си има определени драйвъри за уин която да не може да се инсталира. 

Не е ли един вид заключен? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, PsyManDelic написа:

смених юзб портовете от 3.0 на 2.0

Няма полза, когато USB2 се предоставя чрез емулация от USB3 контролер. За това трябва да се знае точният модел на дъното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване