Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Шокиращ обем на съхранени данни във бисквитката на m.aliexpress в браузера на телефона ми !!!

Препоръчан отговор

Аз още не мога да разбера какво става и дали това е нормално. Нали уж тези бисквитки само съхраняват информация за посетените страници и настройки на самият сайт. 
Какви са тези 1.1 GB WTF, трябва ли да се притеснявам от нещо, това да не е някакво източване на данни от телефона, но няма логика.
По-принцип за приложенията в смартфоните винаги съм вярвал, че могат да си точат данни и да шпионират ако някой от създателите на програмата иска това, но бисквитите са друго нещо и някой ако може да обясни защо тази бисквитка съдържа този огромен обем от данни. Трябва ли да се притеснявам ?

IMG_20201119_200657.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчисти си кеша на това приложение или го деинсталирай, ако не го полваш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To не изписва какви данни са, не е като в браузера на компа. Там за този сайт (но настолната версия) ми изписва 24,6Mb и 35 бисквитки.
Все пак използва телефона и за интернет разплащания, интернет банкиране и подобни неща леко ме смущават. Не забравяйте, че не всички хора имат толкова дълбоки познания във всяка област.
Ако някой знае нека отговори, ако няма за какво да се притеснявам ще е много добре. Повечето сайтове съхраняват килобайти памет, малко са тези които започват от мегабайт нагоре, а този от 1.1GB и 636MB са страшно много в сравнение с другите и аз не разбирам защо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, bipbip написа:

To не изписва какви данни са, не е като в браузера на компа. Там за този сайт (но настолната версия) ми изписва 24,6Mb и 35 бисквитки.
Все пак използва телефона и за интернет разплащания, интернет банкиране и подобни неща леко ме смущават. Не забравяйте, че не всички хора имат толкова дълбоки познания във всяка област.
Ако някой знае нека отговори, ако няма за какво да се притеснявам ще е много добре. Повечето сайтове съхраняват килобайти памет, малко са тези които започват от мегабайт нагоре, а този от 1.1GB и 636MB са страшно много в сравнение с другите и аз не разбирам защо. 

Най-вероятно често ползваш програмата и тя си сваля няква информация като картинки, клипчета и прочие. Накратко това ти е кеша, който всяка програма си прави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване