Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Памети 512mB или 1GB DDR3 на 1333?

Виж решението Разрешен от Емил Костов,

Препоръчан отговор

Питането ми е във връзка с една работна станция Dell T3500. От къде, в София, или от магазин с достатъчно добра репутация, мога да купя максимално евтино 6 броя памети от посочения вид и честота?

Въпросната работна станция работи с 3х4GB памет, и целта е да се докара до 6х4GB, но или трябва да намеря магазин/фирма, в град София, където да са готови да изкупят модулите от нея, и да сложат 6 еднакви, или трябва да намеря от някъде максимално евтино 6 еднакви модула, за да мога да тествам дали всички слотове работят, и след това да си поръчам от ибей.

Честно казано предпочитам първият вариант, но не ми се дават по 40+ лева на плочка от 4GB памет, с вероятна цена на изкупуване на паметта от компютъра на 5 лева на плочка.

Посъветвайте ме къде биха се отнесли почтено с мен, та да се мине с едно носене на компютъра, да се смени паметта, да се тества, и компютъра да бъде прибран същия ден.

Добавям нещо. Понеже в спецификациите пише, че тази работна станция може да работи както с ECC, така и с NONECC памети - предпочитам по-евтиния вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение
преди 5 минути, Shreek написа:

Питането ми е във връзка с една работна станция Dell T3500. От къде, в София, или от магазин с достатъчно добра репутация, мога да купя максимално евтино 6 броя памети от посочения вид и честота?

Въпросната работна станция работи с 3х4GB памет, и целта е да се докара до 6х4GB, но или трябва да намеря магазин/фирма, в град София, където да са готови да изкупят модулите от нея, и да сложат 6 еднакви, или трябва да намеря от някъде максимално евтино 6 еднакви модула, за да мога да тествам дали всички слотове работят, и след това да си поръчам от ибей.

Честно казано предпочитам първият вариант, но не ми се дават по 40+ лева на плочка от 4GB памет, с вероятна цена на изкупуване на паметта от компютъра на 5 лева на плочка.

Посъветвайте ме къде биха се отнесли почтено с мен, та да се мине с едно носене на компютъра, да се смени паметта, да се тества, и компютъра да бъде прибран същия ден.

Добавям нещо. Понеже в спецификациите пише, че тази работна станция може да работи както с ECC, така и с NONECC памети - предпочитам по-евтиния вариант.

Няма такъв вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Shreek написа:

Какъв вариант няма?

Варианти винаги има, друг въпрос е ... дали си струват усилието.

преди 15 минути, Shreek написа:

... или трябва да намеря от някъде максимално евтино 6 еднакви модула, за да мога да тествам дали всички слотове работят, и след това да си поръчам от ибей.

Излишно нещо!
Проверката на слотовете, може да стане и само с една „плочка“! Вече за съвместимост - ще трябва и 6-те да са с еднакви параметри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Shreek написа:

Какъв вариант няма?

Няма магазин, който да изкупи стари памети. Купуваш втора употеба памети и няма кой да ти гарантира, че работят. Такава опция като максимално евтино също не съществува.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Shreek написа:

Ако успееш да намериш някъде цял кит ще е най-добре, а старата я продаваш. 

Нещо все по-рядко взе да се намира втора ръка тази памет, че и е бая солена цената по магазинчетата за части... Скоро ми се наложи да търся една плочка 4ГБ 1600мхз, ми то излезе почти колкото струваше нова навремето, въпреки че я взех втора ръка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Купуваш втора употеба памети и няма кой да ти гарантира, че работят. Такава опция като максимално евтино също не съществува.

Не зная в кой век живееш, но отдавна нещата не са точно такива. Ако е регистриран магазин, а аз предпочитам да пазарувам или от регистрирани магазини, или от хора, на които имам доверие, та ако е магазин - няма къде да мърдат.

А ако не гарантират нищо - нямат и клиенти, и си стоят само сеир да правят на чаршията като един идиот от Ловеч, дето се подвизаваше в продавалника и всички познати, които търгуваха с компютърни модули го подиграваха за тъпите му опити за измами.

преди 1 час, techmaniac написа:

Ако успееш да намериш някъде цял кит ще е най-добре, а старата я продаваш.

Аз целия компютър го подбутвам да смени. Има достатъчно много варианти, при които или ще мине с 200-300 лева максимум до нещо повече от сериозно, но не му се занимава. Иска да мине по максимално мързеливия начин, а понеже при втората ръка техника всичко се случва - затова искам да зная, че дъното може да работи едновременно с шестте плочки памет. Имал съм дънна платка с два слота, която работеше с едната или с другата памет, но не и с двете едновременно. И не беше от паметите. От дъното беше.

преди 1 час, цър-вул написа:

4GB DDR3 - 34лв

https://www.aliexpress.com/item/32959105324.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.28a17ecdzRV3O4&algo_pvid=4be8fb89-0c49-4848-a5a1-022f3a642200&algo_expid=4be8fb89-0c49-4848-a5a1-022f3a642200-2&btsid=0bb0623f16062478053126703ec4c6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

20 лева и 21 стотинки бройката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Shreek написа:

Не зная в кой век живееш, но отдавна нещата не са точно такива. Ако е регистриран магазин, а аз предпочитам да пазарувам или от регистрирани магазини, или от хора, на които имам доверие, та ако е магазин - няма къде да мърдат.

А ако не гарантират нищо - нямат и клиенти, и си стоят само сеир да правят на чаршията като един идиот от Ловеч, дето се подвизаваше в продавалника и всички познати, които търгуваха с компютърни модули го подиграваха за тъпите му опити за измами.

Аз целия компютър го подбутвам да смени. Има достатъчно много варианти, при които или ще мине с 200-300 лева максимум до нещо повече от сериозно, но не му се занимава. Иска да мине по максимално мързеливия начин, а понеже при втората ръка техника всичко се случва - затова искам да зная, че дъното може да работи едновременно с шестте плочки памет. Имал съм дънна платка с два слота, която работеше с едната или с другата памет, но не и с двете едновременно. И не беше от паметите. От дъното беше.

https://www.aliexpress.com/item/32959105324.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.28a17ecdzRV3O4&algo_pvid=4be8fb89-0c49-4848-a5a1-022f3a642200&algo_expid=4be8fb89-0c49-4848-a5a1-022f3a642200-2&btsid=0bb0623f16062478053126703ec4c6&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Като имаш такъв магазин, защо пускаш темата??? УСПЕХ просто ти желая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Като имаш такъв магазин, защо пускаш темата??? УСПЕХ просто ти желая.

За да ми обясни някой такъв като теб, напълно деструктивно, как няма да стане.

Ти с главата си ли мислиш или с нещо друго?

Естествено, че я пускам, и го пиша, за да не излезе после, че съм грубиян, който пита а не ти отговаря, след като си си направил труда да му помогнеш, та пускам темата, понеже не мога да следя едновременно всичките фирми. А предвид колко хора, занимаващи се с компютри има тук, и предвид, че когато човек се занимава ежедневно с нещо - това, което е видял като цени остава известно време в главата му...

Да ти обяснявам ли още?

Шанса някой тук да ми посочи достатъчно бързо фирма, която в момента разполага с нещо, е доста по-голям, от колкото ако аз прозвъня всички обяви, в които има обявени парети по 4 гига, на 1333.

Без да броим, че докато се занимавах активно, т.е. до преди 2-2,5 години имах няколко контакта, които разполагаха с доста неща, без да си правят труда да ги обявяват в нета и да обновяват списъци. Само през агенция мой човек имаха доста сериозен оборот.

Та... благодаря ти за искреното пожелание, но като гледам май няма да има как да спестя време. Ще си мина през пълното прозвъняване на 30-40 телефона утре и другиден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Shreek написа:

За да ми обясни някой такъв като теб, напълно деструктивно, как няма да стане.

Ти с главата си ли мислиш или с нещо друго?

Естествено, че я пускам, и го пиша, за да не излезе после, че съм грубиян, който пита а не ти отговаря, след като си си направил труда да му помогнеш, та пускам темата, понеже не мога да следя едновременно всичките фирми. А предвид колко хора, занимаващи се с компютри има тук, и предвид, че когато човек се занимава ежедневно с нещо - това, което е видял като цени остава известно време в главата му...

Да ти обяснявам ли още?

Шанса някой тук да ми посочи достатъчно бързо фирма, която в момента разполага с нещо, е доста по-голям, от колкото ако аз прозвъня всички обяви, в които има обявени парети по 4 гига, на 1333.

Без да броим, че докато се занимавах активно, т.е. до преди 2-2,5 години имах няколко контакта, които разполагаха с доста неща, без да си правят труда да ги обявяват в нета и да обновяват списъци. Само през агенция мой човек имаха доста сериозен оборот.

Та... благодаря ти за искреното пожелание, но като гледам май няма да има как да спестя време. Ще си мина през пълното прозвъняване на 30-40 телефона утре и другиден.

Продължавай да обиждаш и да живееш в небесата. Няма как да намериш магазин дето да ти изкупува стара РАМ и да ти дава гаранция за втора употреба такава. Може да си купиш от доста места, но няма гаранция. Също така те питах какво значи максимално евтино. Има си цени и се поддържат от всички, които се занимават в този бранш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Няма как да намериш магазин дето да ти изкупува стара РАМ и да ти дава гаранция за втора употреба такава.

Имам точно два такива магазина, но поради причини, които не съм длъжен да ти обяснявам - в момента не мога да ги ползвам, нито ще ти ги посочвам.

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Продължавай да обиждаш и да живееш в небесата.

Ти започна с думите, че няма как да стане? Защо не остана с онова си мнение, и не отмина? Чувстваш ли се по-велик от това, че обясняваш как нещо няма да стане?

По този начин са убити един куп инициативи, някои от които доста по-полезни от увеличаването на паметта на нечий компютър.

Едно време когато някой кажеше думите Балкански манталитет, не разбирах какво точно иска да каже.

Сега разбирам, и не се извинявам, ако на някого това му звучи грубо.

Не съм пуснал темата за да ми се обяснява как няма да стане, а ако това, че не ми харесва, че ми се обяснява именно това, е нарушение на правилата на форума - нека администрацията предприеме необходимите мерки.

Казано е - ако не можеш да помогнеш - не пречи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Shreek написа:

Имам точно два такива магазина, но поради причини, които не съм длъжен да ти обяснявам - в момента не мога да ги ползвам, нито ще ти ги посочвам.

Ти започна с думите, че няма как да стане? Защо не остана с онова си мнение, и не отмина? Чувстваш ли се по-велик от това, че обясняваш как нещо няма да стане?

По този начин са убити един куп инициативи, някои от които доста по-полезни от увеличаването на паметта на нечий компютър.

Интересно защо не можеш да ги използваш. И не е нужно да ми обясняваш. Но пък ето ти един линк с подобна машина дето се продава. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А същата машина с 24? Сега ще потърся имаха ли конфигуратор Итема-та.

Но ако ще се сменя машината - ще се отиде на машина с два процесора, или на по-висок клас машина, т.е. такава, която би могла да качи и повече от 24 гига, което е ограничението на тази машина.

Точно затова се опитвам да го подбутна синковеца да смени направо машината, а не само около паметта да се рови. Сега ще смени памет. След няколко месеца ще поиска процесор да смени. Видеокартата отдавна мрънка, че му била слаба.

Подбутвам го да направи всичко с един удар, но май ме чакат да предложа да поема цялата сметка.

А аз му предлагам да поема само разликата между продажната цена на сегашната му машина+доплащането за паметта, и колкото нагоре ще му струва новата машина.😀

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Shreek написа:

А същата машина с 24? Сега ще потърся имаха ли конфигуратор Итема-та.

Но ако ще се сменя машината - ще се отиде на машина с два процесора, или на по-висок клас машина, т.е. такава, която би могла да качи и повече от 24 гига, което е ограничението на тази машина.

Точно затова се опитвам да го подбутна синковеца да смени направо машината, а не само около паметта да се рови. Сега ще смени памет. След няколко месеца ще поиска процесор да смени. Видеокартата отдавна мрънка, че му била слаба.

Подбутвам го да направи всичко с един удар, но май ме чакат да предложа да поема цялата сметка.

А аз му предлагам да поема само разликата между продажната цена на сегашната му машина+доплащането за паметта, и колкото нагоре ще му струва новата машина.😀

Нищо лично към теб и не си мисли, че се подигравам или шегувам .Давам ти просто един вариант. И в такива неща няма сигурност. Ако намериш някъде такава РАМ гледай да е само от едно място, защото ако е от различни места ще се вкараш в приключение. Казвам ти го от личен опит. Колкото до сигурните магазини, те също работят с техника втора употреба. Гаранция няма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Shreek написа:
преди 1 час, цър-вул написа:

4GB DDR3 - 34лв

В България? Имах предвид в България (RAM за сървъри). Ама щом си толко светнат, к'во да участвам в темата

преди 2 часа, цър-вул написа:

11,154лв/бр по курса на БНБ, ама кой да чете

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в момента точно това се опитвам да намеря - място, където просто ще приберат неговите и ще сложат 6 еднакви. В такъв филм са ме вкарвали с два различни вида памети навремето, че направо откачих, без да броим 5-6 пътувания от Люлин до Дървеница и обратно.

И виждам, че и ти следиш нещата. Итемата, след един скандал навремето с един от отговорните другари там, я бях зарязал, и няколко години не бях купувал нищо, а в последствие, до преди две и нещо години, друг отговорен другар от Квантсервиз идваше редовно при тогавашния ми шеф, и даваше цени с отстъпки, но това последното беше преди две и нещо години.

току-що, цър-вул написа:

11,154лв/бр по курса на БНБ, ама кой да чете

Прав си. Не го разделих на 4. Най-вероятно съм го игнорирал, понеже трябват 6 - по две за всеки канал, а там видях 4.

Утре ще поразвъртя телефоните тук там, да видя ще излезе ли нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сървърна памет ще ти я купят по 10-12лв/модул.
Струва ли си целият напън?

преди 4 минути, Shreek написа:

Прав си. Не го разделих на 4. Най-вероятно съм го игнорирал, понеже трябват 6 - по две за всеки канал, а там видях 4.

Драсваш на китайците и получаваш оферта за 6 модула

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

Сървърна памет ще ти я купят по 10-12лв/модул.
Струва ли си целият напън?

Варианта да купят старата на избрана от тях цена, и да ми продадат нова, пак на избрана от тях свободна цена, с висока разлика - точно това искам да избегна. Правен ми е този номер по телефона да се говори едно, а на живо нещата да са други. После започнах да предупреждавам, че записвам разговора, питах за името на човека, и така много набързо няколко магазина отпаднаха. Аз може и да не съм записвал разговора, но когато кажеш, че записваш гласа, за да се идентифицира кой ти дава тази цена (точно такъв номер ми извъртяха в Итема с устна оферта за работна станция, която на място се оказа много по-скъпа, и един от началниците каза - ами да го беше записал да му чуя гласа - ще ти я дам на обещаната цена, а той ще доплати разликата) изведнъж стават много по-внимателни в обявената цена.

Гадни преживявания са, и ме научиха тия преживявания да питам едикой си номер ли е? С кого разговарям? Дайте ми цена за едикакво си.

Та ако ще изкупят старата на 10, и ако новата ще ми  я продадат за по 38 - по-добре направо компютъра да сметя. 6*38-3*10=198

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shreek написа:

Въпросната работна станция работи с 3х4GB памет

преди 3 минути, Shreek написа:

6*38-3*10=198

преди 17 минути, цър-вул написа:

11,154

66,93
Струва ли си разнасянето и вълненията. А така ще имаш резервни модули

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, цър-вул написа:

66,93
Струва ли си разнасянето и вълненията. А така ще имаш резервни модули

Като гледам - не си струва. Само трябва да го накарам да прехвърли паметите на другите три слота за поверка да няма някой неработещ слот.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Емил Костов написа:

да ти дава гаранция за втора употреба такава

Дават - 3-6мес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Емил Костов написа:

Гаранция няма.

@Емил Костов, Емо - не се заяждам, но понеже спомена „гаранция“ ... #незнамсиколкопъти - да уточним!

Вида и размера на „гаранционния срок“ е политика - както вътрешна, на фирмата, така и външна - спрямо фирмата!
Пример - със Закона за защита на потребителите беше наложена задължителна 2-годишна гаранция на 'сичкото техника, продавана в България. Нищо, че производителя дава 1 година!!! Другото е ... бонус от вносителя/дистрибутора. Добро...зорен!

Има и друго - при гаранционната политика и не само. Дали нещото ще работи и колко време - никой не знае. По-дългия гаранционен срок е първо „реклама“ и второ - показва, колко фирмата си позволява да лавира. Наскоро върнах една електрическа кана в Кауфланд - 3 години гаранция при цена 10,99. Без изобщо да провери дали работи - просто я „хвърли“ зад гърба си и ми даде нова!

А отказване на гаранция - това е още един момент. На мен са ми отказвали „гаранционен ремонт“ (повреда - прекъснат лентов кабел) с мотив „Има следи от намокряне“! Също отказаха и извън-гаранционен, платен!
За да си по-щастлив - не Виваком, а Глобул (тогава)! Ама и твоите хора - „... и на Вас ... мамата!“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

Наскоро върнах една електрическа кана

Затова много уважавам бакалиите, дето продават техника - без задължителните разпити (специфични за други търговци, до изясняване цвета на чорапите на баба ти) стоката или се приема за ремонт, или се подменя с нова. Наскоро от една бакалия си купих едно инструментче - 3 месеца право на връщане, след което започва да тече 3 год. гаранция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване