Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте не знам дали тази тема е за тук но моля за информация 

Започваме от това аз съм на 20 години приятелката ми е на 15 години скоро прави 16 
Тя е  настанена в дом  да подчертая че не е дадена за  осиновяване ! 

Въпроса ми е тъй като разбрах че има някакъв варянт като навърши 16 години да се оженя за нея за да мога да я прибера да си живее с мен 
Някой дали знае как стоят нещата с този въпрос и до  колкото знам ми трябва адвокат  свързах се с 3-ма адвоката и 3-мата миказаха че не са 

по тази част а по други неща... 

До колкото знам трябва да образуваме дело за да получим разрешение от съд.. ??? 

Всяка информация ще ми бъде полезна благодаря предварително 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това момиче родители има ли си които да се грижат за нея?
Ако да, освен съда и те трябва да са съгласни, но дори и те да са съгласни ако съда не разреши, трябва да чакате, а съда разрешава само когато има сериозно основаниее.

Питай тук ако търсиш по компентно мнение : http://lex.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено че на тази възраст е малолетна и ти си с двата крака вътре ако си се възполвал. Чети закона, интернета е еднакъв за всички. Когато тя направи 16 може би съдът ще разреши ако го убедите ще имате достатъчно средства да се издържате семейно, както и деца.

Наблегнете на образованието, ще имате повече шансове. Това, че ви тресат хормоните не е довод. Уточняващ въпрос - сигурно тя има родители и / или настойници. Тяхното мнение какво е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Филипов написа:

Естествено че на тази възраст е малолетна и ти си с двата крака вътре ако си се възполвал. Чети закона, интернета е еднакъв за всички. Когато тя направи 16 може би съдът ще разреши ако го убедите ще имате достатъчно средства да се издържате семейно, както и деца.

Наблегнете на образованието, ще имате повече шансове. Това, че ви тресат хормоните не е довод. Уточняващ въпрос - сигурно тя има родители и / или настойници. Тяхното мнение какво е?

Има родители но те не са в България и не  правят нищо по въпроса да я приберат иначе са съгласни с това наше решение да се оженим 

преди 10 часа, Филипов написа:

Наясно съм че съм с двата крака в затвора както се вика примирил съм се с този риск 
Има родители но те не са в България и не  правят нищо по въпроса да я приберат иначе са съгласни с това наше решение да се оженим

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алоу, къв е тоя зор да се жените? Първо тя няма 18. Циганите ги правят тия номера, даже раждат и на по 15 години. Второ има епидемия в целия свят, включително и в България! Кой ще те пусне да ходиш на кръчма или в църква? Ти таа работа как си я мислиш? И ако влезеш в панделата, какво правим със семейството? Пишлигарска му работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Eclipse2G написа:

Кой ще те пусне да ходиш на кръчма или в църква?

От кадя на кадя ша одат на кръчма и църква?
За църква немат грижи, деда поп срещу съответната сума ще ги венчай за пред белобрадия старец, ама за пред държавата съда коли и беси дал' може или не може, а за тях е важно да са заедно за пред държавата тоест да турят по един подпис в гражданското и да вземат съответния документ.
А целлта е момето да не си губи врмето по домове, далеч по-добре ще й бъде в нормален дом дали с приятеля й или приятелка но не и в държавен дом където ни образование като образование ще вземе, ни ще стане човек от нея.
Да се чуди човек на родителите й що за уроди са.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Ивановв написа:

Защо е в дом?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.11.2020 г. в 13:50, Eclipse2G написа:

Алоу, къв е тоя зор да се жените? Първо тя няма 18. Циганите ги правят тия номера, даже раждат и на по 15 години. Второ има епидемия в целия свят, включително и в България! Кой ще те пусне да ходиш на кръчма или в църква? Ти таа работа как си я мислиш? И ако влезеш в панделата, какво правим със семейството? Пишлигарска му работа.

Къде видя да пиша кръчма или църква говоря за съвсем други неща ... като не знаеш си затрай по добре не  се прави на интересен клавиятурнан нинджа ли си какво аз питам нещо което е важно за мен и това че няма 18 не напразно съм написал годините и 
Въпроса е тя да не е в дом а да си е при мен там няма да постигне нищо и никой не е споменал деца.. дори не сме си го мислили ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ръгай чушки в боба. Води я изнасилена. Осиновяваш детето си и мацката е твоя.

Хепи енд.

преди 19 часа, Eclipse2G написа:

Алоу, къв е тоя зор да се жените?

Ще поумнее и ще го разкара.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баща ми така бил зорлия и прелъгал майка ми на 16 г да му пристане. Па дядо ми я дал.
Е, после майка ми офейкала от село и баща ми нямал друг избор освен да дойде при нея в София.
А тя си доучвала във вечерна гимназия да вземе диплома за средно, щото иначе било много лошо.

Та има голяма вероятност момата да му избяга като стане на 18 г, ако той е по-грозен или по-тъп от нея.

А на село в къщата на чичо ми наемателката се навила да се омъжи за даскала си. Той плащал да я изучи да стане счетоводителка. Имаха един син. Ама тя изневеряваше на мъжа си даскал с братчеда на баща ми, който беше агроном у село.  Такива работи стават, когато момата е прелъгана докато е още малка да заживее с неподходящ за нея мъж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване