Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос свързан с Wifi карта

Препоръчан отговор

Здравейте!

Ще започна с това, че използвам лаптоп HP Pavilion 15 p250nu.

През изминалата година съм направил ъпгрейд от HDD диск към SSD диск, сменил съм батерията му с нова и съм добавил втора 8 ГБ плочка РАМ.
Бързината му в момента е устройваща на този етап и нямам възможност да закупя нов поради обстоятелствата, но по цял ден съм пред лаптопа и трябва да изпитвам удоволствие докато го ползвам.

В тази връзка, забелязах, че има проблем с Wifi картата.
Проверил съм няколко пъти, проблемът не е в доставчика, не е и в рутера (рутера го смених с нов), не е на системно ниво със сигурност също. Уверил съм се вече, че проблема е в картата, моля ви не гадайте, че проблема е някъде другаде.
До колкото знам Wifi възможностите са bgn, ac и ax. На скоро използвах USB устройство, което ми предоставяше ac Wifi. Естествено се предполага, че понеже не е карта и вероятно има някакви загуби, но скоростта му не беше лоша.
Въпреки това аз постоянно използвам всичките си USB-та и не мога да си позволя непрестанно да е включено това устройство.

Искам да сменя Wifi картата си с нова.
Въпросът ми тук е дали има възможност да я сменя с някоя по-добра, като ax например? Логично може би е дъното да не съпортва такъв тип карта, но все пак искам да се уверя. Не съм сменял до сега такава карта, ако няма начин да се сдобия с ax, или ac, просто ще си купя стандарта bgn карта и ще си използвам 2.4 GHz мрежа. Но тъй като рутера е винаги в близост до мен, възможността да се сдобия с ac или ax ще ми е от голяма полза със сигурност.

Знам, че според повечето от вас, опцията ми е да сменя най-накрая този i3 курник, но за момента както казах нямам възможност и трябва да постискам зъби още известно време.

Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, izvladov написа:

Здравейте!

Ще започна с това, че използвам лаптоп HP Pavilion 15 p250nu.

През изминалата година съм направил ъпгрейд от HDD диск към SSD диск, сменил съм батерията му с нова и съм добавил втора 8 ГБ плочка РАМ.
Бързината му в момента е устройваща на този етап и нямам възможност да закупя нов поради обстоятелствата, но по цял ден съм пред лаптопа и трябва да изпитвам удоволствие докато го ползвам.

В тази връзка, забелязах, че има проблем с Wifi картата.
Проверил съм няколко пъти, проблемът не е в доставчика, не е и в рутера (рутера го смених с нов), не е на системно ниво със сигурност също. Уверил съм се вече, че проблема е в картата, моля ви не гадайте, че проблема е някъде другаде.
До колкото знам Wifi възможностите са bgn, ac и ax. На скоро използвах USB устройство, което ми предоставяше ac Wifi. Естествено се предполага, че понеже не е карта и вероятно има някакви загуби, но скоростта му не беше лоша.
Въпреки това аз постоянно използвам всичките си USB-та и не мога да си позволя непрестанно да е включено това устройство.

Искам да сменя Wifi картата си с нова.
Въпросът ми тук е дали има възможност да я сменя с някоя по-добра, като ax например? Логично може би е дъното да не съпортва такъв тип карта, но все пак искам да се уверя. Не съм сменял до сега такава карта, ако няма начин да се сдобия с ax, или ac, просто ще си купя стандарта bgn карта и ще си използвам 2.4 GHz мрежа. Но тъй като рутера е винаги в близост до мен, възможността да се сдобия с ac или ax ще ми е от голяма полза със сигурност.

Знам, че според повечето от вас, опцията ми е да сменя най-накрая този i3 курник, но за момента както казах нямам възможност и трябва да постискам зъби още известно време.

Благодаря предварително!

Не, няма таква възможност. Да търсиш карта същият модел е трудно и ще струва пари. Не се знае дали е запоена за дъното или е с модул и кабели.Освен това не се знае дали ти е проблемна безжичната карта, безжичният модул на лаптопа или има някакъв друг проблем. Оставаш си с USB бежчината карта. За да имаш възможност да ползваш повече USB портове си закупуваш USB суич с външно захранване и си решаваш проблемите.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Не. Освен това не се знае дали ти е проблемна безжичната карта, безжичният модул на лаптопа или има някакъв друг проблем. Оставаш си с USB бежчината карта. За да имаш възможност да ползваш повече USB портове си закупуваш USB суич с външно захранване и си решаваш проблемите.

В случая причината да не може да се ъпгрейдне според теб в това, че дъното не я поддържа ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, izvladov написа:

В случая причината да не може да се ъпгрейдне според теб в това, че дъното не я поддържа ли е?

Няма как да намериш такава. Дори и да намериш ще е скъпа. Освен това трябва да се види дали е запоена за дъното или не. А и ако проблемът не е в нея, а е в слота на дъното тогава какво правим?Може да имаш и проблеми с драйверите. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Няма как да намериш такава. Дори и да намериш ще е скъпа. Освен това трябва да се види дали е запоена за дъното или не. А и ако проблемът не е в нея, а е в слота на дъното тогава какво правим?Може да имаш и проблеми с драйверите. 

Тези неща не са проблем. Знам, че проблема е в картата.
Въпроса ми беше дали ако имам такава карта ще е съвместима с дъното ми. Ако не знаеш, няма проблем. Но тук не търся съвети за това къде може да ми е проблема. Аз знам къде ми е проблема, опитвам да намеря добър начин за решението му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези неща не са проблем. Знам, че проблема е в картата.
Въпроса ми беше дали ако имам такава карта ще е съвместима с дъното ми. Ако не знаеш, няма проблем. Но тук не търся съвети за това къде може да ми е проблема. Аз знам къде ми е проблема, опитвам да намеря добър начин за решението му.

Ами ето ти линк. Като платиш и шипинга ще ти докарат. Друг вариант е да търсиш повредено дъно и от там да свалиш. Само, че ако проблемът не е в нея, а е в слота на дъното, тогава???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ето ти линк. Като платиш и шипинга ще ти докарат. Друг вариант е да търсиш повредено дъно и от там да свалиш. Само, че ако проблемът не е в нея, а е в слота на дъното, тогава???

Ако проблема е в слота на дъното, по-вероятно е тя изобщо да не работи.
Винаги мога да си купя обикновена карта за 10 лв. и да проверя дали ще работи. Това е лесна работа.

Благодаря все пак за помощта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, izvladov написа:

Ако проблема е в слота на дъното, по-вероятно е тя изобщо да не работи.
Винаги мога да си купя обикновена карта за 10 лв. и да проверя дали ще работи. Това е лесна работа.

Благодаря все пак за помощта.

А с каква ОС е тази машина и как разбра, че проблемът е в безжинчата карта. Знам, че си написал да не питаме, но все пак би ли дал инфо.

току-що, Raze написа:

Вземи си един USB хъб за ~10-20 лв. и си решаваш проблема със свободните портове.

Това казах по-горе, но постващият иска да си смени безжичната карта на лаптопа или да я upgrade.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Пунта мара написа:

А какъв точно е проблемът?

На моменти прекъсва, Wifi-a ми просто спира и се пуска отново. На моменти работи бавно, докато примерно включвам друго устройство и там няма проблем.

Операционната ми система е преинсталирана няколко пъти, всички драйвери са инсталирани с последните им версии, рутера е хубав и е чисто нов, няколко пъти съм проверял с доставчика, няма проблеми и при тях.

Използвам последния release на Windows 10.
Използвам съм и Windows 8.1, както и други билдове на Windows 10.

Усещането за тази карта, е все едно живота и приключва, което е разбираемо, използвам лаптопа всеки ден в продължение на над 5 години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, izvladov написа:

На моменти прекъсва, Wifi-a ми просто спира и се пуска отново. На моменти работи бавно, докато примерно включвам друго устройство и там няма проблем.

Операционната ми система е преинсталирана няколко пъти, всички драйвери са инсталирани с последните им версии, рутера е хубав и е чисто нов, няколко пъти съм проверял с доставчика, няма проблеми и при тях.

Използвам последния release на Windows 10.
Използвам съм и Windows 8.1, както и други билдове на Windows 10.

Усещането за тази карта, е все едно живота и приключва, което е разбираемо, използвам лаптопа всеки ден в продължение на над 5 години.

Windows 10 прави такива глупости. Проблемът е в дравйерите за 10. Ако карата е повредена няма да работи въобще. Не си търси друга, защото просто ще дадеш едни пари на вятъра. Иначе по-горе съм ти казал за какво става на въпрос.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10 прави такива глупости. Проблемът е в дравйерите за 10. Ако карата е повредена няма да работи въобще. Не си търси друга, защото просто ще дадеш едни пари на вятъра. Иначе по-горе съм ти казал за какво става на въпрос.

Не съм съгласен.

За кратко ползвах и Linux Ubuntu, проблема беше на лице отново.
Също използвам още няколко лаптопа, които са с Windows 10 и са същите боклуци като този, но нямат такъв проблем.

До преди няколко месеца, такива проблеми нямаше и този. Започнаха постепенно и забелязвам, че става по-зле с времето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, izvladov написа:

Не съм съгласен.

За кратко ползвах и Linux Ubuntu, проблема беше на лице отново.
Също използвам още няколко лаптопа, които са с Windows 10 и са същите боклуци като този, но нямат такъв проблем.

До преди няколко месеца, такива проблеми нямаше и този. Започнаха постепенно и забелязвам, че става по-зле с времето.

Ако можеш извади картата от слота, почисти я с контактен спрей и я върни обратно. Тествай отново. Пак казвам, че проблемът може да не е в нея, а в самия слот. Вариантите съм ти ги описал по-горе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш извади картата от слота, почисти я с контактен спрей и я върни обратно. Тествай отново. Пак казвам, че проблемът може да не е в нея, а в самия слот. Вариантите съм ти ги описал по-горе.

Благодаря, ще го пробвам това.
Не оспорвам, че проблема може да е в порта, но няма да е трудно да разбера.
Мога просто да ги разменя с на някой друг лаптоп и така ще установя със сигурност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът може и да ти е в антените, които вървят около екрана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще го пробвам това.
Не оспорвам, че проблема може да е в порта, но няма да е трудно да разбера.
Мога просто да ги разменя с на някой друг лаптоп и така ще установя със сигурност.

А да си правил случайно update на версията на биос на дъното? От това също може да ти се появи подобен проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да си правил случайно update на версията на биос на дъното? От това също може да ти се появи подобен проблем.

Не е и от това.
Последния ъпдейт на Биос-а е направен преди повече от година.
Между другото и аз не съм фен на отвратителната операционна система Windows и това беше една от причините да пробвам с Linux, но щом и там имаше проблем, нямаше смисъл да привиквам с нова операционна система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, izvladov написа:

Не е и от това.
Последния ъпдейт на Биос-а е направен преди повече от година.
Между другото и аз не съм фен на отвратителната операционна система Windows и това беше една от причините да пробвам с Linux, но щом и там имаше проблем, нямаше смисъл да привиквам с нова операционна система.

Ами два са ти вариантите. Търсиш друга такава карта. Тук в БГ трудно да намериш, иначе от чужд сайт ще ти пратят, но там се плаща и шипинг. Друфият вариант е да си вземеш един USB суич, за да можеш да ползваш повече устройства. Задължително да е със собствено захранване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами два са ти вариантите. Търсиш друга такава карта. Тук в БГ трудно да намериш, иначе от чужд сайт ще ти пратят, но там се плаща и шипинг. Друфият вариант е да си вземеш един USB суич, за да можеш да ползваш повече устройства. Задължително да е със собствено захранване.

В AliExpress е пълно с такива карти и устройства и вършат добра работа.
Цените са им смешни, затова просто ще платя там шипинг за да не чакам с месеци и готово.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В AliExpress е пълно с такива карти и устройства и вършат добра работа.
Цените са им смешни, затова просто ще платя там шипинг за да не чакам с месеци и готово.

Имаш пълното право да процедираш както решиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам на сайта на ХП какви драйвери дават съпортва карти на realtek и на broadcom https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/HP-Pavilion-15-Notebook-PC-series/7486459/model/7729100

802.11b/g/n (1x1) and Bluetooth 4.0 combo (Miracast compatible)  с друга по нова карта най-вероятно няма да тръгне изобщо

Обикновено на тея по-бюджетните лафтопи wi-fi им не хваща добре щото има слагат само една антена, дори и картата да има два запоени куплунга, ако намериш още една антена и дори и да е долу в корпуса, а не в екрана обхвата на мрежата се подобрява значително.

Нещо съм го пообъркал последното изречение, да се чете

Обикновено на тея по-бюджетните лаптопи wi-fi им не хваща добре щото им слагат само една антена дори картата им да има два запоени куплунга, ако намериш да сложиш още една антена и дори и да е долу в корпуса, а не в екрана обхвата на мрежата се подобрява значително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой е точният модел на wireless картата?

Може и да може да се надгради. На лаптопа на щерката (HP 250G1) смених Ralink (150Mbps 803.11n ) адаптера, който се държеше много зле с Broadcom 802.11ac.
Но трябва много ровене и четене...
Snap27.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, цър-вул написа:

Broadcom 802.11ac

Забравих да укажа точния модел - Azurware BCM94352HMB и беше близо $40

Сега се оглеждам да мина на по-горно ниво - 802.11ax
Ne]o takowa:
Hcb586b592e174ba4b64beee73c2cc7c7n.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване