Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със скоростта на интернета при А1

Препоръчан отговор

преди 4 минути, adersa написа:

Искай техници с техен лаптоп да дойдат да тестват услугата .

И за мен това е последния вариант, за да се разбере кой крив, кой прав.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 67
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз също се бях сдърпал с тях, но нямаха шанс, защото при мен има 4 интернета и този дето дойде да прави демонстрация на услугата просто се отказа. А и при мен се оказа повредено устройство на А1.

N стандарта не осигурява ли до 300Mbps?A LAN портовете му каква скорост осигуряват?

Ъпдейт. Днес дойде рутера. Скоростта след него вече е 194 Mbps. Всичко е точно.

Публикувани изображения

преди 7 минути, MasterGunny написа:

Нали се обадих.Оттам ме кръщават, че проблемът е при мен, не в тяхното устройство.

Искай демонстрация на услугата. Длъжни са да ти пратят техник с негов лаптоп и да ти демонстрира услугата.

преди 29 минути, MasterGunny написа:

И за мен това е последния вариант, за да се разбере кой крив, кой прав.

Почти на 100% съм убден, че проблемът е при тях. Аз също съм на А1 и съм им искал демонстрация на услугата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.12.2020 г. в 13:45, Емил Костов написа:

Искай демонстрация на услугата. Длъжни са да ти пратят техник с негов лаптоп и да ти демонстрира услугата.

Почти на 100% съм убeден, че проблемът е при тях. Аз също съм на А1 и съм им искал демонстрация на услугата. 

Оказа се, че проблемът е при мен.Днес викнах техник да ми демонстрира услугата.Падна ми челюстта когато дойде, закачи кабела и му показа 195Mbps скорост на сваляне,НО типично, за да остави съмнение преди да направи теста, влезе първо в някакво устройство приличащо на телефон,човърка нещо и тогава направи теста.Отвори ми настройките на лан картата си и там при "закачен" кабел, показваше скорост на връзката 1Gbps, а при мен 100Mbps.Изрази съмнение, че има някоя програма която ограничава скоростта.Направих нова инсталация на Windows-а без никакви програми и резултатът е същият - скорост на връзката 100Mbps.Някой да има идея какво става?Защото аз вече нямам никакви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, MasterGunny написа:

Оказа се, че проблемът е при мен.Днес викнах техник да ми демонстрира услугата.Падна ми челюстта когато дойде, закачи кабела и му показа 195Mbps скорост на сваляне,НО типично, за да остави съмнение преди да направи теста, влезе първо в някакво устройство приличащо на телефон,човърка нещо и тогава направи теста.Отвори ми настройките на лан картата си и там при "закачен" кабел, показваше скорост на връзката 1Gbps, а при мен 100Mbps.Изрази съмнение, че има някоя програма която ограничава скоростта.Направих нова инсталация на Windows-а без никакви програми и резултатът е същият - скорост на връзката 100Mbps.Някой да има идея какво става?Защото аз вече нямам никакви.

Къде и на какво е закачил кабела?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Къде и на какво е закачил кабела?

Закачи кабелът който аз закачам на компютъра на неговия лаптоп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, MasterGunny написа:

Закачи кабелът който аз закачам на компютъра на неговия лаптоп.

А какво и къде е ровил преди това? И едновременно ли направи Speedtest на лаптопа и на твоя компютър или си е играл с устройството в него?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

А какво и къде е ровил преди това?

Не видях какво рови, но извади някакво устройство приличащо на gsm, влезе, прелисти и натисна нещо там и тогава направи теста.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, MasterGunny написа:

Не видях какво рови, но извади някакво устройство приличащо на gsm, влезе, прелисти и натисна нещо там и тогава направи теста.

Ах, че не съм бил там. За пореден път се убеждавам, че А1 са ......! Може ли да тестваш твоята машина на друг интернет доставчик?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Ах, че не съм бил там. За пореден път се убеждавам, че А1 са ......! Може ли да тестваш твоята машина на друг интернет доставчик?

Мисля, че комшията е на друг доставчик, но не знам на каква скорост е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, MasterGunny написа:

Мисля, че комшията е на друг доставчик, но не знам на каква скорост е.

Тествай твоята машина на друг доставчик да видим так какъв е резултатът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай твоята машина на друг доставчик да видим так какъв е резултатът.

Благодаря за помощта приятелю.Може да не е днес или утре, но ще тествам и ще пиша за резултатите.Все още съм в 14-дневен тест на услугата им и мога да се откажа, ако реша.Лека вечер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, MasterGunny написа:

Благодаря за помощта приятелю.Може да не е днес или утре, но ще тествам и ще пиша за резултатите.Все още съм в 14-дневен тест на услугата им и мога да се откажа, ако реша.Лека вечер.

Аз също се бях сдърпал с тях, но нямаха шанс, защото при мен има 4 интернета и този дето дойде да прави демонстрация на услугата просто се отказа. А и при мен се оказа повредено устройство на А1.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е няма такава сапунка, каквато се получи при мен.Понеже ползвам и IPTV от А1 реших да тествам все пак нета с кабела от устройството за телевизия.Е, счупих скалата с 195Mbps.На лан картата "светна" 1Gbps.Връщам стария кабел с който техника достигна 195Mbps и 1Gbps при мен се получават 85-90Mbps  и лан картата работи на 100Mbps.Някой да има идея?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, MasterGunny написа:

Е няма такава сапунка, каквато се получи при мен.Понеже ползвам и IPTV от А1 реших да тествам все пак нета с кабела от устройството за телевизия.Е, счупих скалата с 195Mbps.На лан картата "светна" 1Gbps.Връщам стария кабел с който техника достигна 195Mbps и 1Gbps при мен се получават 85-90Mbps  и лан картата работи на 100Mbps.Някой да има идея?

Ами смени си кабела.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Ами смени си кабела.

Е как да ги извикам да сменят кабела като на техния лаптоп показва 1Gbps и 195Mbps?Ще кажат, че се подигравам с тях.А ако си купя кабел, някой трябва да дойде и да го кримпне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как да ги извикам да сменят кабела като с техния лаптоп показва 1Gbps?Ще кажат, че се подигравам с тях.А ако си купя кабел, някой трябва да дойде и да го кримпне.

Как така да го кримпва. Може да си вземеш готов с букси.

преди 5 минути, Емил Костов написа:

Обърни кабелите тогава. За ТВ не ти трябва повече от 100 мегабита.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Аз ще си взема кабел с букси, но ако и той се окаже, че може да достави само 100Mbps?Как при техника има 195Mbps, а при мен само 90?Каква може да е разликата в двата кабела?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, MasterGunny написа:

Аз ще си взема кабел с букси, но ако и той се окаже, че може да достави само 100Mbps?Как при техника има 195Mbps, а при мен само 90?Каква може да е разликата в двата кабела?

Смени включи компютъра към кабела за ТВ и ТВ към кабела на компа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени включи компютъра към кабела за ТВ и ТВ към кабела на компа.

Идеята е добра, но за компа ми трябват 10м кабел, а за телевизията е само 2м.Благодаря все пак за помощта.Ще търся някакво решение.Иначе телевизията си работи нормално с кабела за компа.За мен е някаква аномалия цялата ситуация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е добра, но за компа ми трябват 10м кабел, а за телевизията е само 2м.Благодаря все пак за помощта.Ще търся някакво решение.Иначе телевизията си работи нормално с кабела за компа.За мен е някаква аномалия цялата ситуация.

Проблемът е при А1, но тествай преди това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.12.2020 г. в 9:34, Димитър 59 написа:

Осигурява,ама само на рекламата,за да си продават рутерите.Иначе реално 100 Мбпс не ги подминава...

При мен стига 130мб/с , но условията са да няма много силен сигнал на други рутери особенно на същата честота и само 1 устройство да е кънектнато на радиото.

2-T2-R-2-4-GHz.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.12.2020 г. в 21:08, MasterGunny написа:

Да не би единия ти кабел да е Cat 5 ?

Взимаш кабел минимум Cat 5e, за да постигнеш скорост над 100 мбит/с.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.12.2020 г. в 20:12, techmaniac написа:

Да не би единия ти кабел да е Cat 5 ?

Взимаш кабел минимум Cat 5e, за да постигнеш скорост над 100 мбит/с.

Нямам идея какъв е кабелът, но е факт, че със същият кабел техника постигна 195Mbps.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега погледнах обозначенията на кабела и там пише Cat 5e.Някой може ли да ми покаже правилният начин за подреждане на жичките на кабела преди слагане на буксата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана? Реши ли се проблема?

Ще използвам настоящата тема тъй като имам сходна ситуация. Положението е следното: Имам интернет от А1 със скорост 75/45 Mbps. Устройствата са първо модем Cisco EPC3208 след него има рутер Linksys WRT54GL. Към него са вързани два компютъра. Първият на около метър, а втория с кабел 10м. Cat 5e. DOCSIS мрежа. Мрежовите карти и на двата компютъра са гигабитови.  Скоростта след рутера е 42/20 Mbps. Другата седмица преподписвам договора като скоростта ще е 200/120 Mbps. Доколкото разбирам освен ограничението от мрежата, което ограничава предполагаемата скорост до 112/20 Mbps, има ограничение и от рутера, което теоретически е до 100 Mbps, а реално вероятно е 85-90 Mbps. Въпросите са: заслужава ли си за тези 20-25 Mbps да сменя рутера? Предполагам, че едва ли ще усетя някаква осезаема разлика в скоростта, но може и да бъркам. И трябва ли да идват от А1, за да направят някакви настройки по рутера?

За рутер съм се спрял на този: Безжичен рутер TP-Link Archer C6, AC1200, Gigabit, Dual-Band, Черен - eMAG.bg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване