Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

трябва ми кабел с който да свържа 3,5 HDD към USB

Препоръчан отговор

Само кабел, няма!

3,5" дискове изискват 12v, а USB има само 5v.

Така, че се нуждаеш от външно захранване.

Имаш няколко варианта:

- продават едни комплекти, кабел + адаптер (бих ги нарекъл "китайски")

- 3,5" външна кутия за диск, тя си има адаптер към комплекта

- докинг станция за дискове 3,5"/2,5", тя си има адаптер към комплекта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да стане. Трябва ти ето такова нещо или пък такъв адаптер, макар че от него не съм доволен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Няма как да стане. Трябва ти ето такова нещо или пък такъв адаптер, макар че от него не съм доволен.

По-скоро Orico Storage Case 3.5 inch USB3.0 UASP black.

Да, ужасни са и често им горят захранвашите адаптери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

По-скоро Orico Storage Case 3.5 inch USB3.0 UASP black.

Да, ужасни са и често им горят захранвашите адаптери.

Горят, горят, колко да горят. Варианти има. Дали сме примерни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На такъв китайски адаптер, поръчан от китай, при първото включване и адаптера изпатка. Добре че не изгори диска и лаптопа. След това си го включих на десктопа с неговото захранване и нямаше проблеми. Китайците ми пратиха нов комплект, ама изобщо не съм правил опити да включвам захранването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди седмица си купих ето това(не от същото място): https://www.emag.bg/rack-hdd-orico-6518us3-syvmestim-s-hdd-ssd-2-5-3-5-cheren-6518us3-v2-eu-bk/pd/D7YYK8BBM/

Скоростите на трансфер са прилични, може да се използват 2,5 и 3,5 дискове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте.Ще ползвам вече създадената тема и ще попитам.Преди месец си купих ето това и не можах да го подкарам на  Линукс Минт.

https://www.ebay.co.uk/itm/1TB-USB-3-0-External-Hard-Drive-Disks-HDD-2-5-For-PC-Laptop-Desktop-Portable/154045290639?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=454166726129&_trksid=p2057872.m2749.l2649

След като го върнах реших да поръчам това но като прочетох по горе се указа че трябвало и 12 в ток.

https://www.ebay.co.uk/itm/3-5-Desktop-PC-HDD-Internal-Hard-Drive-SATA-7200RPM-CCTV-Select-Capacity-Lot/362644765705?_trkparms=ispr%3D1&hash=item546f4ffc09:g:bZwAAOSwyuFeqvLU&amdata=enc%3AAQAFAAACcBaobrjLl8XobRIiIML1V4Imu%2Fn%2BzU5L90Z278x5ickkBSh1VzQSTzkTiSV5EE%2FHQTJajl6FR7eiCK%2FmdyenCtb3nUqZ0cIFry%2BNUYoEEFp%2BNALiaT8IKqyJ4dFhkaMOz068k8LYGEt95gubgOUYoDKzuR5fa05L3yXPl3ltW7BMcfiyS3OVtORDpBiAzGVrXl%2BRL9YqXY4xfLZHN%2FhJL1A5nKzuJHYfLKLOKY%2BAAa3llfJt%2F62gemxR%2Bt0uWaHDjlpCZk2XfxbGGWbqXzfoCFSj6FyVGgurKlPhLPGj6%2FQIo6t0EzJdfE9ClEaW%2BN1ULl3rkVyeIdmsGA75PpPaYGlAQ89T3j3eherBzJNL1UPqM%2FEyj%2FOYBuU10N6ejVEeM0h%2BN5tZ6LzAPd9Ued9HY%2BOkgXyVKdFxyIV%2Fwe1nc5sh468T5fFnl7WhEzyWwLw%2BogbPiOht6rq%2FeIcgyyq4EFs%2F4Ukegljit7%2BnsJyYsulE%2BejscmtQ1JAhRmMKfUc%2B7jAAhZqxlMDST8qWDLcFStQKQAI10%2B1uPw1FlMxg1yeBorAoy0sS4BQNjmP3DfmgJQUvHE9yXPGRKT%2FpyhVXgCZ0wZGG%2BZ8wX0WlaFmZNYKpv6A4AFzxVWTiOquaPxtqbjb2VwvgPLa%2F%2FHrS%2FJrHaBMXmV87JOL0sBDx98s00vxZwURtYUAVoebU0xeJYUN07wve5E1%2BC4pgvnX6PkSjNYazJkbrWwdgAErDNaXd2tg9BDm30hN3bNF28LLVOSh9WmSmdxJTLXh06H48eiAdgL0ownDSqO%2B1Z37ZJY%2BpQeQNvfMsjMqUEsQIOD5%2FGRGydg%3D%3D|cksum%3A36264476570508df664fbaac4aba8d993766c5e7cf5c|ampid%3APL_CLK|clp%3A2334524

Поръчал съм и това:

https://www.ebay.co.uk/itm/USB-To-Sata-External-HDD-SSD-Hard-Disk-Drive-Adapter-2-5-Converter-Lead-Cable/154107489694?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Цекта ми е да имам не звисима база от лаптопа.Изрязвам часи от клипове и ми трябва местенце където да ги съхранявам.Някой ще каже нали имаш къде да ги съхраняваш на компа.Аз ползвам Clip convertor .След извесно време Мозилата започва да запъва и започват едни упражнения.Та те така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Нищо няма да направиш!

Какъв точно беше проблема с 2,5" диск?

На Windows система работеше ли?

Не работеше.

По горе съм дописал.Благодаря предварително.

П.П. И аз мисля че нищо няма да се получи от моята работа.Затова питам.Те дори ми казаха че това било невъзможно и щели да се обърнат към доставчика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, batipej4o написа:

Не работеше.

Само под Linux на твоята машина или под Windows и на друга машина?

Най-добре е да откажеш поръчките ако ти е възможно.

Не знам къде се намираш физически, но най-добре е да си купишбготово решение (било то 2,5" или 3,5") от физически магазин след като тестваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Само под Linux на твоята машина или под Windows и на друга машина?

И на друга машина под Windows.

Във физическите магазини си имат изградена стратегия. И там е същото след като ти вземат парите.Те затова всички искат каш,че да няма доказателства.Обикновено казват че каш машината им не работела.В ПИ СИ уорда пък е равносилно на Ибеята.Много -много чакане.В Ибеята поне ти го носят на вратата и можеш да контактуваш онлайн.А и Пей Пала ти гарантира връщането на парите.Аз съм копувал 2 броя - 2.5 инча и още си работят .На Линукса си работеха прекрасно.В момента работят на Уиндолс ОС.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи си попаднал на дефектен диск, защо смени тогава формата?

Дори да вземаш неща онлине - насочи се към утвърдена фирма и читав модел диск. Цената винаги може да ти е ориентир - твърде евтино и хубаво - няма.

Не знам за какви доказателства говориш, но когато идеш в магазин и знаеш какво купиваш и как да пробаш - не виждам проблема, също така този диск си има гаранция също.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя е много дълга за обяснения.Тук почети всичко става онлайн.Дали ще го купиш онлайн или от магазина няма гаранция за качество.Добре е че имаш възможност да го върнеш. Искам да попитам този HDD 2.5 който бях купил дали е бил дефектен или просто на Линукс не тръгват? Отдоло в поясненията не се споменава че е съвместим с ОС Линукс.Благодаря ти за информацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, batipej4o написа:

Искам да попитам този HDD 2.5 който бях купил дали е бил дефектен или просто на Линукс не тръгват? 

Не е бил дефектен, бил е МЕНТЕ ! Това е просто една кутия за външен харддиск (да ти е познато?...) , в коятто е сложена някаква малка флашка или диск втора употреба, или някой друг боклук. С препрограмирана таблица на съдържанието, която да показва, че е 1TB (или 500GB, или 2TB). Такова нещо, ако се опиташ да го форматираш по NTFS или EXT4 формат, измамата веднага ще лъсне, затова отдолу в описанието пише, че работи само в exFAT. Е, няма нормален диск с такова ограничение! Така че - МЕНТЕ ! :mad:

преди 8 часа, batipej4o написа:

Цекта ми е да имам не звисима база от лаптопа.Изрязвам часи от клипове и ми трябва местенце където да ги съхранявам.

Ето това е идеално за целта ти - 

res_7e82ae59f4731d20852c190c4e020648.jpg

Ползвам същия вече една година, работи перфектно и на Windows, и на Linux. Спокойно можеш да си го поръчаш онлайн - кеф ти от Емаг, кеф ти от Технополис, кеф ти от Ардес, или който и да е друг ИТ онлайн магазин. Пак ще ти го донесат вкъщи, плащаш на куриера и не се занимаваш с пейпали, имаш 2 години гаранция, и си защитен от ЗЗП. Да, малко по-скъпо е от ибейски боклук, но е истинско, и ще ти върши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, RudeBoy написа:

Не е бил дефектен, бил е МЕНТЕ !

Да явно е менте.Благодаря на всички за инфирмацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване