Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на фотоапарат

Препоръчан отговор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От профила ти: Град: New Yourk. Там не са ли по-евтини фотоапаратите, че си тръгнал да си купуваш от Технополис?...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.12.2020 г. в 17:28, RudeBoy написа:

От профила ти: Град: New Yourk. Там не са ли по-евтини фотоапаратите, че си тръгнал да си купуваш от Технополис?...

Благодаря за компетентното мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.12.2020 г. в 15:44, акаунт007 написа:

Моля ви се, не купувайте от технополис такива неща. Има специализирани сайтове и форуми за фотография.

https://www.photopavilion.bg/

Правят и отстъпки, ако поръчаш няколко неща.

https://www.photopavilion.bg/търсене/CANON EOS 2000D

Звънни им, обясни им какво искаш да прави фотоапарата и ще ти обяснят какво ти трябва - обективи, стативи, за открито, близко, каквото ти трябва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, акаунт007 написа:

Благодаря за компетентното мнение.

Моля. Какъвто въпросът, такъв и отговорът :cool: .

Един апарат не прави сам снимки - нито в тъмното, нито в светлото. Този, който държи апарата, му казва как да снима, апаратът само изпълнява това, което си му казал. Заврѝ го в някоя тъмница, снимай на "зелено квадратче", пък ако ще и за 10 000 лв да купиш тяло и обектив - "снимката" ще е ужас. От друга страна, ако си добър фотограф, и с Canon 2000D и китовия обектив може да се правят прекрасни нощни кадри. 

Мразя да ме лъжат, затова отговорих така. Като не си в New York, не го пиши в профила си! А даже и името на града си изписал грешно ... :angry:  

преди 5 часа, Myanmar написа:

Моля ви се, не купувайте от технополис такива неща. Има специализирани сайтове и форуми за фотография.

https://www.photopavilion.bg/

Правят и отстъпки, ако поръчаш няколко неща.

https://www.photopavilion.bg/търсене/CANON EOS 2000D

Звънни им, обясни им какво искаш да прави фотоапарата и ще ти обяснят какво ти трябва - обективи, стативи, за открито, близко, каквото ти трябва.

Айде, и тука почна да ръсиш простотиите си ... :angry:  Кога за последно си купувал фототехника от Павилиона? Те нямат нищо, карат го на фалит. Я виж модела, който си търси момчето: 

large.2020-12-13_090910.jpg.2a56bbfca585

Няма наличност, и не се знае кога ще има!

И к'во пра'им сега?!?!...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, RudeBoy написа:

Моля. Какъвто въпросът, такъв и отговорът :cool: .

Един апарат не прави сам снимки - нито в тъмното, нито в светлото. Този, който държи апарата, му казва как да снима, апаратът само изпълнява това, което си му казал. Заврѝ го в някоя тъмница, снимай на "зелено квадратче", пък ако ще и за 10 000 лв да купиш тяло и обектив - "снимката" ще е ужас. От друга страна, ако си добър фотограф, и с Canon 2000D и китовия обектив може да се правят прекрасни нощни кадри. 

Мразя да ме лъжат, затова отговорих така. Като не си в New York, не го пиши в профила си! А даже и името на града си изписал грешно ... :angry:  

Айде, и тука почна да ръсиш простотиите си ... :angry:  Кога за последно си купувал фототехника от Павилиона? Те нямат нищо, карат го на фалит. Я виж модела, който си търси момчето: 

large.2020-12-13_090910.jpg.2a56bbfca585

Няма наличност, и не се знае кога ще има!

И к'во пра'им сега?!?!...

Благодаря за отговора,исках предимно да разбера дали е добър за новобранци за целите за които го купувам,иначе града е написан просто така и благодаря за поправката. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като съм сменил една купчина фотоапарати и обективи, бих съветвал всеки новобранец първият му фотоапарат да е втора ръка. Възможно най-евтиното тяло, с китов обектив. Да поснима поне година с него, да научи що е бленда, скорост и ISO и как влияят на снимката, да разбере смисъла от RAW файлове и тяхната обработка, и по възможност, да разбере най-важното - че хубава снимка без хубава светлина не става. 

След една година човекът вече поне малко ще се е ориентирал в обстановката. Ще знае какво и как иска да снима, с какво го ограничава сегашната техника, и какви функции би искал да има в следващия му апарат. Или пък ще е разбрал, че тая работа не е за него, и по-добре да си щрака със смартфона. И в двата случая ще може да препродаде това, което има, с по-малка загуба. А иначе на чисто новите тела и обективи от магазина много бързо им пада цената, след като вече са използвани.

ПП. Ето нещо прилично - Nikon D3200 . Ако искаш снимки на слаба светлина, винаги може да му добавиш един 35/1.,8G или 50/1.8G. Последният е по-добър от канонския му аналог.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, RudeBoy написа:

Кога за последно си купувал фототехника от Павилиона?

Тази година. Защо ми се репчиш. Известно ми е, че професионалисти със студиа ползват този сайт, оттам ми е препоръчан. Предоставят оригинална техника, комуникират директно с производителите и предоставят гаранция по същата причина. Купувал съм и затова знам, че правят и отстъпки.

Написах, че може да направи безплатна консултация, която ще му бъде много по-полезна от теб с твоята втора употреба. Втората употреба винаги крие риск. Ти ли ще му го поемеш?

ПП: "Очакваме доставка" е добра индикация - продукта се купува и не прашясва по рафтовете.

преди 15 минути, RudeBoy написа:

ПП. Ето нещо прилично - Nikon D3200 .

olx за купуване на техника втора ръка - никога не бих направил такава глупост! Техника за 700 лв. се продава за 300 лв. Който е смелчага да се хвърля!

преди 24 минути, акаунт007 написа:

исках предимно да разбера дали е добър за новобранци

Повярвай ми, статуса на "новобранец" ще ти омръзне много бързо и ще разбереш, че почти цялата работа я прави фотоапарата, а не ти, и ще ти се прииска по-висок клас. И аз така се катеря, но 4-5-цифрените ми идват нанагорнище.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, Myanmar написа:

...

Продължаваш да пишеш пълни глупости :tease2: . Няма да си губя времето да те опровергавам, който иска, да ти се връзва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, RudeBoy написа:

Продължаваш да пишеш пълни глупости :tease2: . Няма да си губя времето да те опровергавам, който иска, да ти се връзва.

С две думи гаранция не му даваш за това, което му предлагаш. Това беше важно да се уточни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

В крайна сметка си взех въпросния апарат,но вместо щастие и безкрайни снимки,ми донесе нещастие и гняв,защото така мечтаните от мен снимки и портрети с боке ефект се оказаха доста зле с този малкия обектив на който разчитах в комплекта а именно 50 милиметровият (f 1.8) обектив,сега като правя портрет на някой размазва фона само ако снимам обекта от раменете нагоре,ако снимам в цял ръст фона не се разфокусира,трябва ли да купувам нов обектив за такъв вид портрети? .. 😀☹️

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, акаунт007 написа:

В крайна сметка си взех въпросния апарат,но вместо щастие и безкрайни снимки,ми донесе нещастие и гняв,защото така мечтаните от мен снимки и портрети с боке ефект се оказаха доста зле с този малкия обектив на който разчитах в комплекта а именно 50 милиметровият (f 1.8) обектив,сега като правя портрет на някой размазва фона само ако снимам обекта от раменете нагоре,ако снимам в цял ръст фона не се разфокусира,трябва ли да купувам нов обектив за такъв вид портрети? .. 😀☹️

За 900 лв. толкова.

на 13.12.2020 г. в 15:42, Myanmar написа:

Повярвай ми, статуса на "новобранец" ще ти омръзне много бързо и ще разбереш, че почти цялата работа я прави фотоапарата, а не ти, и ще ти се прииска по-висок клас.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, акаунт007 написа:

ако снимам в цял ръст фона не се разфокусира,трябва ли да купувам нов обектив за такъв вид портрети? .. 😀☹️

За такива снимки ли говориш?

120867973_3588539317836170_5596631675616

Фотограф - Явор ви снима .

Мога да ти кажа с какъв обектив са правени, ама - няма да ти хареса цената :cool:  А и тялото ще трябва да смениш, с някое с по-голяма матрица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 28.12.2020 г. в 8:39, RudeBoy написа:

За такива снимки ли говориш?

120867973_3588539317836170_5596631675616

Фотограф - Явор ви снима .

Мога да ти кажа с какъв обектив са правени, ама - няма да ти хареса цената :cool:  А и тялото ще трябва да смениш, с някое с по-голяма матрица.

Да за такъв вид снимки говоря,досега се чудих дали не са преправяни с някоя програма дори. :D Цената няма да ми хареса със сигурност,но все пак всяка информация ще ми е полезна,под тялото самият апарат ли имаш предвид,ако е така май наистина се оказа вярно,че техниката е най-важна на фона на много мнения,че най-важен е фотографът,поръчах си една книжка за фотография и чакам да дойде,че съм мноого бос в темата. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, акаунт007 написа:

под тялото самият апарат ли имаш предвид

При фотоапаратите със сменяема оптика "тяло" и "обектив" са двата отделни модула. 

преди 36 минути, акаунт007 написа:

май наистина се оказа вярно, че техниката е най-важна 

Не, не е вярно. Но се иска много време и опит, за да го осъзнаеш.

Снимката по-горе е заснета с Nikon D750 и обектив Nikkor AF-S 105mm f/1.4E ED . Но подобна може да се направи и с друга комбинация от тяло и обектив, но не и при същите условия.

Едно от правилата за по-голям дефокус на фона е да бъде по-отдалечен от обекта на снимане. Това означава да мислиш, преди да щракнеш, и да си изградиш правилната композиция.

Другите фактори, които допринасят за "размазване" на фона, са: по-отворена бленда, по-голямо фокусно разстояние, по-голяма матрица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 27.12.2020 г. в 21:48, акаунт007 написа:

В крайна сметка си взех въпросния апарат,но вместо щастие и безкрайни снимки,ми донесе нещастие и гняв,защото така мечтаните от мен снимки и портрети с боке ефект се оказаха доста зле с този малкия обектив на който разчитах в комплекта а именно 50 милиметровият (f 1.8) обектив,сега като правя портрет на някой размазва фона само ако снимам обекта от раменете нагоре,ако снимам в цял ръст фона не се разфокусира,трябва ли да купувам нов обектив за такъв вид портрети?

Мен ако питаш - първо трябваше да почетеш известно време в някой фотографски форум.

И имам предвид да четеш внимателно, и да осмисляш.

А ако греша и имаш достатъчно опит - моля да ме извиниш, че пиша в темата ти.

Доста неща видях тук написани. С немалко от тях не съм съгласен, но всеки има право да вярва в каквото си пожелае. Моята вяра се състои в това, че обективите са много по-важни от тялото, и макар тялото да не е за подценяване - над някакви покрити изисквания прираста на цената не оправдава прираста на качествата, които тялото има.

Със среден клас тяло можеш да направиш добри снимки. Ако и обективите ти са добри.

Човек се учи да снима цял живот. Моето начално обучение започна в шести клас с един фотокръжок и един безкрайно търпелив към децата преподавател, който освен това знаеше страшно много за фотографията. Целият му живот е минал в тази професия.

Сменил съм 4 фотоапарата с лента. И съм ползвал поне още няколко, които не са били мои. Най-доволен бях от Пентакон Сикс. Тежка машина. Имах я с трите фабрични обектива и с всички визьори. Шахтата, призмата и TTL призмата. Беше удоволствие да се работи с този фотоапарат, но времената се измениха и вече никой не снима на лента.

Ползвал съм поне 6-7 различни сапунерки, и съм ги ползвал достатъчно дълго, за да мога да ги усетя как да ги накарам да направят това, което искам.

От DSLR-ите един ми е минал през ръцете, и имам два мои. Първия е продаден. Добре работеше, но това просто не беше моят фотоапарат. Не си паснахме с него.

Съгласен съм с мнението за втора ръка апарат. И трите ми апарата са втора ръка. Купени са с уговорката да ги прекарам през сервиз за тест, а единия е купен от сервиз, който продава употребявани фотоапарати след профилактика.

Това, което искаш да правиш с фотоапарата поставя високи изисквания основно към обективите, а по правило китовите обективи обикновено не са добри. Понякога си мисля, че производителите се отървават от неудачните си модели обективи като ги комплектоват с фотоапарати. Може и да е вярно. Не съм видял наистина добър обектив да се продава в комплект с добро тяло. Лично мнение.

За финал:

Смятам, че ако понаучиш това онова и си купиш един два прилични обектива - не би трябвало да имаш проблем да правиш това, което си написал, че искаш. Само не очаквай обективите да са евтини.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 27.12.2020 г. в 21:48, акаунт007 написа:

...така мечтаните от мен снимки и портрети с боке ефект ...

Като си купиш един обектив 200 мм Ф2 и ще ти се получават така мечтаните снимки.
А много по-лесно е да спреш да мечтаеш за боке.
На мен нищо ми няма, че не обичам размазани фонове.

Да си виждал досега художници от преди ерата на фотографията да са рисували размазани фонове?
Това бокето си е чисто фотографска изгъзица, служи за да те накара да си купиш скъп обектив.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Белгиеца написа:

Като си купиш един обектив 200 мм Ф2 и ще ти се получават така мечтаните снимки.

Ама трябва и някой да му настрои фотоапарата, или трябва да си направи труда да почете за тези неща.

Сега и мене ще ме изкарат груб затова, че казвам в прав текст, че обектива няма да направи сам снимките.

пп. В интерес на истината не е задължително и да е точно и непременно 200, но това е въпрос на лично мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...