Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нямам известие, когато презаписваш файл?

Препоръчан отговор

Нещо направих и изглежда съм изкл. известията за тая работа. Когато пействаш някой файл и тоя файл е вече наличен там, по принцип получаваш известие дали да го презапише. При мен го няма. Директно го прави. Пробвах от change folder and search settings, дадох му рестор, но явно не е оттам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестартира ли след това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че на дестинацията файлът наистина го има? Случва се Explorer да не показва актуална информация (на мен ми се случва например на десктопа), което обикновено се оправя, когато натиснеш F5.

Как копираш и поставяш нещата? Сигурен ли си, че поставяш самия файл, а не например пряк път до него? При влачене с мишката със задържан Alt например става пряк път.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не показва съобщението, че тоя файл го има. В момента проверих на декстопа с една снимка. Копирах я и пастнах и направи нейно копие. В момента не ми дава и да презапиша. Хах. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За коя версия на Windows става въпрос. За Windows 8/10 виж дали във Folder Options тази отметка е сложена и ако е, я махни:

deselect-hide-folder-merge-conflicts.png

Hide folder merge conflicts

Друг интересен метод е следния:

Цитат

Thank you for your response. At first glance I thought it was repeating what I had already tried, that is "restoring defaults" and "deselecting Hide folder merge conflicts". Neither of these changed anything. However, when I created a tmp folder , copied the file into there, then recopied to a folder where it already existed I got my dialog window back.

Now I ask myself what is happening here. I can see if I try to copy a file into its original folder , I then get a copy file ( no dialog window ). I think my problem stemmed from copying files from my "recent files" list, which I get when I first open File Explorer.

So I believe that to copy files reliably i.e get a warning if file already exists, I need to copy from the original folder to a different destination folder.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/windows-10-no-replace-or-skip-file-dialog-box/25daa622-73e4-4e08-a05b-69805ddda706

Това с временната папка явно работи за повечето потребители:

Цитат

I actually find what the issue was. I was using the copy function to directly copy picture from my iphone and because of this it was not giving me the replace or skip option. I copied the files in a temp folder on my desktop and then copied them to the folder
where the duplicate files existed. This worked like a charm and I was able to get the replace or skip dialog box.

https://www.windowsphoneinfo.com/threads/skip-or-replace-files-dialog-box-missing-while-copying-files-with-same-names.223046/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах тази отметка. С нищо не помогна. Я кажи, ако сложа флашката с уиндолса и цъкна на рейпейр, какво точно ще се случи? Ще загубя всичко в папка Ц, или само ще замени оригиналните файлове? Какво точно следва? Ще ми работят ли програмите и игрите, след това? В момента на декстопа ако се опиташ да отвориш пропъртис, нищо не става. Блинква екрана и се крие. Нещо има счупено. Но това си беше проблем от преди де. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, qnkov написа:

Я кажи, ако сложа флашката с уиндолса и цъкна на рейпейр, какво точно ще се случи? 

Не се знае какво точно ще се случи, докато не пробваш. В идеалния случай - ще открие повредени системни файлове, регистри, услуги и т.н., и ще ги "поправи", след което твоят Windows ще работи нормално. Но е възможно нищо да не направи, възможно е и да дооплеска нещата.

Нещо има счупено.

Тогава го поправѝ - с преинсталация. Предварително си направѝ бекъп на всяка информация, която няма откъде другаде да възстановиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах тази отметка. С нищо не помогна.

Тогава опитай метод 2 за който доста пишат, че работи. Този, който съм дал в цитатите с bold.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване