Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Зпорадично спиране на интернет

Препоръчан отговор

Здравейте,

От близо 2 години влача един и същ проблем, който ме тормози редовно. Вечер когато реша да разпусна и пусна някоя игра, интернета започва да прекъсва за 30 секунди до няколко минути, понякога това се случва дори само ако гледам Netflix. Нещата се оправят или от самосебе си или като рестартирам рутерите.  
Използвам интернета на А1 - 75Мбт/с - оптичен. Оптичния кабел влиза в рутер Huawei HG8245H5, от там той преразпределя сигнала за телевизора и за WiFi рутер който в момента е TpLink AC1200 Archer A5 v4.

Обаждал съм се на А1 към 200-300 пъти... някъде във времето те решиха да сменят техния WiFi рутер, проблема остана, казаха ми, че имало много други рутери наоколо и каналите се натоварвали та с двубандов щяло да се оправи. Направих измерване с WiFi Analyzer и наистина има много натоварване в 2.4 GHz диапазон за това сложих TpLink-a и вече съм на 5 GHz но проблема все още си го има. Сменям канали и честоти произволно, проблема си стои... моля за помощ... да сменям ли доставчика, какво да правя?! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доставчика ти да дойде и да си оправи проблемите - ако ли не иска и се инати, не ти остава нищо друго освен да го смениш май...

Евентуално можеш и жалба да пуснеш срещу него в кзп за неспазване и неизпълняване на условията в договора а именно - проблемен интернет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hold_My_Beer написа:

Здравейте,

От близо 2 години влача един и същ проблем, който ме тормози редовно. Вечер когато реша да разпусна и пусна някоя игра, интернета започва да прекъсва за 30 секунди до няколко минути, понякога това се случва дори само ако гледам Netflix. Нещата се оправят или от самосебе си или като рестартирам рутерите.  
Използвам интернета на А1 - 75Мбт/с - оптичен. Оптичния кабел влиза в рутер Huawei HG8245H5, от там той преразпределя сигнала за телевизора и за WiFi рутер който в момента е TpLink AC1200 Archer A5 v4.

Обаждал съм се на А1 към 200-300 пъти... някъде във времето те решиха да сменят техния WiFi рутер, проблема остана, казаха ми, че имало много други рутери наоколо и каналите се натоварвали та с двубандов щяло да се оправи. Направих измерване с WiFi Analyzer и наистина има много натоварване в 2.4 GHz диапазон за това сложих TpLink-a и вече съм на 5 GHz но проблема все още си го има. Сменям канали и честоти произволно, проблема си стои... моля за помощ... да сменям ли доставчика, какво да правя?! 

Когато ти спира интернет връзката телевизията работи ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провайдърите имат ограничение по параметър , който не го споменават никъде, но аз на много места съм го установявил. Това е ограничение е различно при всеки ISP и се състои в това , че се ограничават изградените връзки един път на публичен адрес,един път по сегмент от мрежа или цяла такава и т.н.

Това предполагам е с цел защита от флуд атаки основно от ботнет мрежи и устройства и претоварване от пиър и сийдър връзки с цел да не им се забиват мрежовите устройства , които си имат и те някакъв лимит.

Нормално това да се случва, когато има високо потребление в интернет или се намираме в локация с прекалено много клиенти на съответният ISP .

Прекъсванията се характеризират с невъзможност временно за изграждане на кънекция до като се освободи ресурс в съответното устройство ограничило същата, но не прекъсва вече изградена такава поне по TCP !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

От няколко дни имам същия проблем. Интернет връзката ми прекъсва и след рестарт на рутера се оправя за известно време. Направи ми впечатление, че проблема се проявява в часовия диапазон 18.00-02.00. през останалото време е добре. Това ме навежда на следния въпрос.Може ли външен човек след определен брой (да речем 10 или 20) неуспешни опита да налучка паролата да блокира рутера или това да е някаква опция на доставчика? Веднъж ми излезе и следното съобщение: Multiple failures trying establish physical connection. Извинявам се ако въпроса ми е глупав, но не съм никак в крак с 21век. За много години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване