Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвет за избор на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,замислям се да подновя вече старият лаптоп с нов.Прочетох ,че цените доста скочили ,но да попитам за съвет и за до 1500лв дали ще се вместя.Ще се използва за филми, и някоя игра например Call Duty последната да върви на него.Сегашният ми е 5-6 годишен fujitsu siemens  и с тези характеристики.

Нов текстов документ.txt

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рам да е 16гб,ССД-гледам слагат 512 гб.Не може ли и НДД-1терабайт , външна видеокарта да има.Такава котфигурация долу горе и за какви пари говорим за нещо такова.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2300лв

HDD+SSD+16GB

Като цяло не ти препоръчвам лаптоп за игри, ако няма да го вземаш със себе си някъде- по-добре си сглоби настолна машина

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Joss Bomon написа:

Благодаря,значи се върти работата около 2000+лв.А има ли ги още както съм сега с такъв НДД-1тераб. -хибрид ли как се водят не знам НДД-ССД.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, SIMO70 написа:

Нали искаше с 16GB RAM ? Ако те устройват 8, този е с по-хубава видеокарта и 6-ядрен процесор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали искаше с 16GB RAM ? Ако те устройват 8, този е с по-хубава видеокарта и 6-ядрен процесор.

Да по надоло по страницата можеш да го конфигурираш още.70лв и става 16гб.Има и да прибавя и 1тераб. НДД за 150лв още ако искам ,има и др. работи да се комбинират.Значи е добре този?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е. Щом работата върви към 2К, все пак виж и този -> https://laptop.bg/laptops-msi-MSI_GF63-msi_gf63_thin_10scsr_9S716R412821

Това по добро ли е ог този където съм посочил.Не разбирам от компютри,мога само да си преинсталирам компютъра.Като няма кирилизация как ще пиша на български.Гледам няма по две букви на клавиш.И може ли после да му се сложи НДД допълнително примерно .150лв ли струва 1тераб. НДД.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е малко по-добър. Остави ги тези HDD. За 140лв. взимаш 2ТБ диск ,  за 200лв. взимаш 1ТБ PCIe Gen3x4 

Не можеш ли да ползваш БГ фонетика за писане, вместо БГ ? Иначе има евтини лепенки по 2лв. комплекта, но ще стоят грозно на тази клавиатура с подсветка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Joss Bomon написа:

Процесора е малко по-добър. Остави ги тези HDD. За 140лв. взимаш 2ТБ диск ,  за 200лв. взимаш 1ТБ PCIe Gen3x4 

Желязна логика. Казваш му да ги остави хард дисковете пък в същото време пак му натикваш HDD? :D

преди 22 часа, SIMO70 написа:

Това по добро ли е ог този където съм посочил.Не разбирам от компютри,мога само да си преинсталирам компютъра.Като няма кирилизация как ще пиша на български.Гледам няма по две букви на клавиш.И може ли после да му се сложи НДД допълнително примерно .150лв ли струва 1тераб. НДД.

От настройките на Win се допълва българската фонетика, по-добро е от нормалната фонетика, където ще търсиш една буква 5 минути

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, PsyManDelic написа:

Желязна логика. Казваш му да ги остави хард дисковете пък в същото време пак му натикваш HDD

Нищо не му "натиквам", а го информирам, за да вземе информирано решение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дилемата ми е една сега ,чудя се дали ще да изчакам след нова година ,дали ще паднат цените или сега да вземам.Не ми е спешен сега,но с щерката защото е онлайн в къщи малко го прехвърляме лаптопа и затова.Те сега ще излязат и ваканция чак след нова година ще трябва пак по често друг комп.Същият MSI го намерих и в Емаг за 2099 лв. с уиндос10про.Предлага  го Ардес ,при тях на техният сайт е на същата цена без уиндос.И затова се чудя сега ли да го поръчам и от кой от двата сайта да бъде.Или да изчакам след нова година.Това ми е дилемата кога и от къде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, PsyManDelic написа:

От pazaruvaj също можеш да прегледаш

И какво да гледа в "pazaruvaj"?... Това не е магазин за лаптопи, а сайт за статистика, в който разни гаражни магазинчета съобщават цени. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

И какво да гледа в "pazaruvaj"?... Това не е магазин за лаптопи, а сайт за статистика, в който разни гаражни магазинчета съобщават цени. 

Ама верно ли уе брато? Не знаех...ауууууууу. Както виждаш автора иска да му е изгодна цената, затова му препоръчвам pazaruvaj :) Моля не се изказвай неподготвен

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве, "брато" ... До вчера трябваше да ти обяснявам елементарни неща, като например какво е "импеданс", и какво е "бленда" на камерата на телефона. И изведнъж реши, че си много компетентен, и взе да раздаваш акъл наляво и надясно, а другите изведнъж станахме - "неподготвени" .

Карай я по-кротко. Научи първо българската граматика, после почнѝ да разбираш от лаптопи. Че скоро един такъв като теб обясняваше на Антъни Джошуа, че и той бил "неподготвен", ама ... видя какво стана :D .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, RudeBoy написа:

Аве, "брато" ... До вчера трябваше да ти обяснявам елементарни неща, като например какво е "импеданс", и какво е "бленда" на камерата на телефона. И изведнъж реши, че си много компетентен, и взе да раздаваш акъл наляво и надясно, а другите изведнъж станахме - "неподготвени" .

Карай я по-кротко. Научи първо българската граматика, после почнѝ да разбираш от лаптопи. Че скоро един такъв като теб обясняваше на Антъни Джошуа, че и той бил "неподготвен", ама ... видя какво стана :D .

Ти проучи айфоните брато и после раздавай акъли наляво надясно как "безмозъчните" ги ползват 

П.С: Импеданс и бленда какво общо има с лаптопи уе братттт леле :D

Винаги си спамиш и се заяждаш щото си пълен с комплекси от тая работа като доставчик пак ти казвам сменяй си работата брат не ми харесва ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Чета последните коментари и се учудвам какви скрити учени имало тук :D

Ако бях учен нямаше да стоя в тоя забутан форум :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера след консултация с техник ме отказа от МСИ-то и от Интел процесорите.Спрях се на https://laptop.bg/laptops-acer-Nitro_5_AN515_44-acer_nitro_5_an51544_NHQ9HEX00C#characteristics като ще се добави още 8гб памет.Но днес като се разрових и попаднах на тази промоция в Емаг https://www.emag.bg/laptop-gaming-lenovo-ideapad-3-15arh05-15-6-amd-ryzentm-5-4600h-ram-16gb-ssd-512gb-nvidiar-geforcer-gtx-1650-ti-4gb-free-dos-chameleon-blue-82ey007yrm/pd/DSK6W7MBM/?ref=prod_CMP-26580_4067_43765 със същите характеристики като Асера,но с 200лв по малко.Питането е за Леново или Асер.Плосто ще кажете този не си намери лаптоп,но просто за какво да давам 200лв повече за едни и същи характеристики

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване