Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

От къде да закупя лаптоп?

Препоръчан отговор

Здравейте,

След известно колебание реших да си закупя нов лаптоп.

Въпроса, който първо стои пред мен е - от къде да го закупя? Дали да отида в някой технополис/техномаркет, дали да го поръчам онлайн я от емаг, я от ардес, я от лаптопбг и т.н. другите сайтове. Понеже аз не знам, затова ще ми трябва вашият съвет. След като избера мястото, евентуално ще се допитам и до Вас кой измежду 2-3 (избрани от мен модела) е по-добре да избера.

Благодаря, поздрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си от Плевен веднага бих те уредил със стабилна машина. Вярно втора употреба, но от бизнес класовете. Никакъв проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо място се определя максимално допустим бюджет, след което се търси машината по определени критерии /за какво предимно ще се ползва/, и най-накрая се търсят наличности по магазини, най-ниски цени и максимална гаранция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да кажа само, че сега има голям недостиг на лаптопи. Миналата седмица един приятел си купи лаптоп от Технополис, но мострена бройка, което ме притесняваше, но се консултирахме с 3-4 познати.За онлайн не мога да кажа как стоят работите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Ако си от Плевен веднага бих те уредил със стабилна машина. Вярно втора употреба, но от бизнес класовете. Никакъв проблем.

Не, не съм. От Пловдив съм. :D 

преди 4 часа, Joss Bomon написа:

На първо място се определя максимално допустим бюджет, след което се търси машината по определени критерии /за какво предимно ще се ползва/, и най-накрая се търсят наличности по магазини, най-ниски цени и максимална гаранция.

Да, прав си. Трябваше да споделя някаква информация.
Амииии намислил си си бюджет от 1500 до 2000лв.

За игри (Linage II, Dota, CS:Go, нищо по тежко от това), за ползване на програми като Sony Vegas ( понеже си правя любителски видеа на игрите, които играя ), Microsoft Visual Studio и т.н.

преди 3 часа, dante_99 написа:

Мога да кажа само, че сега има голям недостиг на лаптопи. Миналата седмица един приятел си купи лаптоп от Технополис, но мострена бройка, което ме притесняваше, но се консултирахме с 3-4 познати.За онлайн не мога да кажа как стоят работите.

Аз като гледам цените из емаг, ардес и т.н. и ми става лошо.. Имам чувството, че цените са супер високи, но не съм критерии, защото не съм си купувал техника от години и не съм в крак с модата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрал си много лош момент за покупка на техника - веднага след чернопетъчните намаления. Хората са изкупили всичко свястно, фирмите са гушнали малко парички, с които да изкарат следващите няколко месеца, и са вдигнали цените. Внос няма, и няма да има до пролетта, разпродават се остатъчни модели.

По принцип бих предложил да купуваш от голяма сериозна верига. В България лаптопите се внасят от фирми, които продават на едро. Те осигуряват и (след)гаранционен сервиз, договорен с производителя, имат достъп до оригинални части. Търговците купуват от тях, и препродават на дребно. И като цяло големите сред тях се стараят да спазват ЗЗП, и понякога да правят жестове към клиентите. За разлика от "гаражни" търговци, които се случва да купуват от ebay/aliexpress/amazon и подобни, и издават гаранции, които важат само към тях. Емаг е особен случай, те са голяма верига, но лаптопите им не са официален внос за България. Сервизът също е техен, и ако ти правят проблеми - не са регистрирана в България фирма, няма на кого да се оплачеш. 

Та като цяло - препоръчвам Технополис или Ардес. Или друг търговец, който може да ти даде гаранция към официалния сервиз на вносителя. 

Ако харесаш модел, напиши го тук, да го обсъдим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Liubomir Livrov написа:

Да, прав си. Трябваше да споделя някаква информация.
Амииии намислил си си бюджет от 1500 до 2000лв.

За игри

Аз съм за този -> https://laptop.bg/laptops-asus-TUF_Gaming_A15-asus_tuf_gaming_a15_fa506iihn163

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Gejming-laptop-LENOVO-Legion-5-Legion-5-15ARH05-82B50051BM/p/517384

Ако имаш късмета да го намериш в наличност на място.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.12.2020 г. в 21:44, RudeBoy написа:

Избрал си много лош момент за покупка на техника - веднага след чернопетъчните намаления. Хората са изкупили всичко свястно, фирмите са гушнали малко парички, с които да изкарат следващите няколко месеца, и са вдигнали цените. Внос няма, и няма да има до пролетта, разпродават се остатъчни модели.

По принцип бих предложил да купуваш от голяма сериозна верига. В България лаптопите се внасят от фирми, които продават на едро. Те осигуряват и (след)гаранционен сервиз, договорен с производителя, имат достъп до оригинални части. Търговците купуват от тях, и препродават на дребно. И като цяло големите сред тях се стараят да спазват ЗЗП, и понякога да правят жестове към клиентите. За разлика от "гаражни" търговци, които се случва да купуват от ebay/aliexpress/amazon и подобни, и издават гаранции, които важат само към тях. Емаг е особен случай, те са голяма верига, но лаптопите им не са официален внос за България. Сервизът също е техен, и ако ти правят проблеми - не са регистрирана в България фирма, няма на кого да се оплачеш. 

Та като цяло - препоръчвам Технополис или Ардес. Или друг търговец, който може да ти даде гаранция към официалния сервиз на вносителя. 

Ако харесаш модел, напиши го тук, да го обсъдим.

Много ти благодаря за изчерпателният отговор и препоръките. Изобщо нямах идея относно въпроса кой и как ги продава.

Сега.. в интерес на истината и аз бях чувал нещо подобно относно ЕМАГ. Друг е и въпроса, че те дават май най-добрите оферти и най-големият избор на лаптопи ( поне до колкото гледах из сайтовете де ). Също така ми харесва, че имат опцията за закупуване на лаптоп без лихва за период от 1г, което също е важен фактор в моят случай, защото всички знаем, че парите са водещ фактор. Какво имам предвид.. Сега ще нахвърлям няколко модела на лаптопи, някои в ардес, други в емаг и т.н. - Давам и от ЕМАГ, поради този факт - 1г на изплащане и без лихва, защото на другите места са без лихва по 6м и искат да си отвориш сметка при дадената банка ( в ардес ).

Този изглежда стабилен, но е интересно защо му е такава ниска цената. Спрямо други марки лаптопи със сходни параметри - там цената е доста различна. 

https://www.emag.bg/laptop-gaming-lenovo-ideapad-3-15arh05-15-6-amd-ryzentm-5-4600h-ram-16gb-ssd-512gb-nvidiar-geforcer-gtx-1650-ti-4gb-free-dos-chameleon-blue-82ey007yrm/pd/DSK6W7MBM/

Този даже е на оферта 😄 -10% ако го поръчам днес, което е 1800лв УЖ.

https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-tuf-fx506li-15-6-intelr-coretm-i7-10875h-ram-8gb-ssd-512gb-nvidiar-geforcer-gtx-1650-ti-4gb-freedos-fortress-gray-fx506li-hn096/pd/D464G3MBM/

Този е същата работа за днес - 10%, като гледам е с 1ТБ ССД диск, 144 херца на монитора (което било важно, казвам било, защото аз не съм на ТИ кое и как трябва да бъде )

https://www.emag.bg/laptop-gaming-asus-rog-strix-g15-g512li-15-6-intelr-coretm-i7-10750h-ram-8gb-ssd-1tb-nvidiar-geforcer-gtx-1650-ti-4gb-free-dos-black-g512li-hn060/pd/D51N22MBM/

Технополис:
https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Gejming-laptop-Gaming-3-LENOVO-15ARH05-82EY009GBM/p/518340

https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Gejming-laptop-MSI-GF63-10SCSR-9S7-16R412-823/p/517111

Също и гледах тези Acer Nitro сериите, които са пак горе-долу същите от към видео/диск/процесор.

Малко дълъг стана коментара, извинявам се и Благодаря отново. :))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да ви попитам дали е огромна разликата в иначе само 50лв разлика на тези два лаптопа:

Asus TUF Gaming A15 FA506II HN163:
AMD Ryzen 5 4600H (6-ядрен, 12-нишков, 3.00 - 4.00GHz, 8MB Кеш)

16GB RAM ( 2x 8192 ) - DDR4, 3200 MHZ

Nvidia GTX 1650 Ti (4gb DDR6)

Това са 3те компонента, в които виждам разлика спрямо следващият лаптоп:

Asus TUF Gaming A15 FA506IH - HN128

AMD Ryzen 5 4600H 3.00 GHz up to 4.00 GHz, 11 MB Cache 

16 GB 2666 MHz DDR4

NVIDIA GeForce GTX 1650 (4GB GDDR5)

Разликата между 2та лаптопа е 50лв.

Разликата, която виждам аз е: Единият е с 8МБ Кеш, другият с 11мб. ( Колко това е важно? )

Другата разлика е в 3200 MHZ и 2666 MHz - Същият въпрос - колко това е важно?
3тата разлика е в модела на видеото - NVIDIA 1650 и Nvidia 1650Ti - бях чел някъде, че разликата е едва 7% и разликата в цените не си заслужавала.

2та модела са от 2 различни сайта - пиккомпютърс и лаптоп.бг.

Може да има и други разлики в моделите, които да са в аудио, юсб и т.н. други характеристики.

Въпроса ми е по-скоро не дали си заслужават 50те лв разлика, а за да разбера колко всъщност са значими тези разлики.

Благодаря :))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Liubomir Livrov написа:

Другата разлика е в 3200 MHZ и 2666 MHz - Същият въпрос - колко това е важно?
3тата разлика е в модела на видеото - NVIDIA 1650 и Nvidia 1650Ti - бях чел някъде, че разликата е едва 7% и разликата в цените не си заслужавала.

За рамта при тез скорости ще срещнеш някакъв бууст във фпс-а от 2 до 4 фпс-а, но според мен това не ме грее много много скоростта на паметта

Това е клипче от десктоп тест на скоростта на рам паметта.

А за видеокартите , да се каже да еднакви с 1-2 разлики на фпс-те в игрите

https://laptopmedia.com/comparisons/nvidia-geforce-gtx-1650-vs-geforce-gtx-1650-ti-the-difference-is-insignificant/#:~:text=Interestingly%2C the Ti version offers,memory for both of them.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Liubomir Livrov написа:

AMD Ryzen 5 4600H (6-ядрен, 12-нишков, 3.00 - 4.00GHz, 8MB Кеш)

.........................................

Разликата, която виждам аз е: Единият е с 8МБ Кеш, другият с 11мб. ( Колко това е важно? )

Този модел процесор е с 8MB L3 кеш. Сайтът, който е написал 11, лъже.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, RudeBoy написа:

Този модел процесор е с 8MB L3 кеш. Сайтът, който е написал 11, лъже.

Може ли да пресмятат L2 + L3 Cache = 11MB? 
Защото в този сайт: цък - има L3 = 8MB / L2 = 3MB 

Понеже мислех да им пиша да ги питам защо аджеба подлъгват хората. ( Не че аз знам какви са тези МБ кеш ) :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oт TEHNOPOLIS продават се имат гаранция и там е най добрия сервиз за комютри могат да поправят всичко! 
Другия варянт е в магазина на JAR Computers там консултат може да ти покаже най добрите цени за всяка компютърна част по отдлно според твоя бюджет и така да си поръчаш всичко те го монтират и като е готов си го взимаш! 

Може да има по мощни части но да са по евтини заради фирмата. 

Примерно ако е няква фирма на която са и по евтини частите същите части на друга фирма може да са по скъпи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Liubomir Livrov написа:

Може ли да пресмятат L2 + L3 Cache = 11MB? 
Защото в този сайт: цък - има L3 = 8MB / L2 = 3MB 

Ако го правят, не е коректно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След много, много дълго умуване се спрях върху този лаптоп: цък 

Търсих лаптоп по следните 4 критерия:

nvidia gtx 1650 / 1650 ti

AMD ryzen 5 4600H (6 cores)

16gb RAM.

512 SSD

По тези 4 критерия не открих никъде другаде нещо по-добро и то на тази цена. Ако някъде откривах този лаптоп - то беше с 100-200лв повече или някой от критериите не бяха същите + цената пак беше по-висока. Какво ще кажете за този лаптоп? Имате ли мнение, добър ли е? 

Ще се ползва за умерен гейминг и то ще се играят игри, които играя и на умиращият ми 2ядрен с 4гб рам и хдд лаптоп. ( Дота 2, Lineage II и т.н. стари и не толкова тежки игри )

Ако кажете добри мнения, утре ще го поръчам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро е лаптопчето. Бих заменил 500ГБ NVMe диск с този от 1ТБ NVMe, защото само дяла ти за операционната система ще е поне 100 ГБ ако искаш да не се запълни бързо. Даже и 100Гб са малко. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Liubomir Livrov написа:

Препоръчах ти го и естествено съм за!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Liubomir Livrov написа:

Търсих лаптоп по следните 4 критерия:

nvidia gtx 1650 / 1650 ti

AMD ryzen 5 4600H (6 cores)

16gb RAM.

512 SSD

По тези 4 критерия не открих никъде другаде нещо по-добро и то на тази цена. Ако някъде откривах този лаптоп - то беше с 100-200лв повече или някой от критериите не бяха същите + цената пак беше по-висока. Какво ще кажете за този лаптоп? Имате ли мнение, добър ли е? 

Ще се ползва за умерен гейминг и то ще се играят игри, които играя и на умиращият ми 2ядрен с 4гб рам и хдд лаптоп. ( Дота 2, Lineage II и т.н. стари и не толкова тежки игри )

Ако кажете добри мнения, утре ще го поръчам. 

Задължително като го вземеш си свали Armory Crate и си пускай турбо режима само когато играеш по-тежки игри. И е желателно да играеш със слушалки, иначе трудно ще изпиташ удоволствие от играта. Имам батко му(4800Н и RTX 2060) и като пусна Cyberpunk примерно и ще литне. Бърз е много ,но и много бръмчи. Kритиката към дисплея не мога да я потвърдя,защото аз го държа на нощен режим,за да не ми дразни очите като пиша код. Вече за няколко месеца ползване иначе нямам друга забележка освен шума при гейминг. Пластмаса е ,но е направен долу-горе добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Tommygun написа:

Задължително като го вземеш си свали Armory Crate и си пускай турбо режима само когато играеш по-тежки игри. И е желателно да играеш със слушалки, иначе трудно ще изпиташ удоволствие от играта. Имам батко му(4800Н и RTX 2060) и като пусна Cyberpunk примерно и ще литне. Бърз е много ,но и много бръмчи. Kритиката към дисплея не мога да я потвърдя,защото аз го държа на нощен режим,за да не ми дразни очите като пиша код. Вече за няколко месеца ползване иначе нямам друга забележка освен шума при гейминг. Пластмаса е ,но е направен долу-горе добре.

Благодаря, ще погледна какво е "Armory Crate", защото си нямам и на идея, а дори не съм и го чувал като име. 
Иначе аз дори не вярвам този лаптоп да се натовари с игрите, които ще играя, защото в момента ги играя на старият ми лаптоп от преди 10г, който е с плачевни характеристики - 2 ядрен интел , 4гб рам, ХДД, видео някакво, което мисля е 512.. и все пак вървят игрите като Lineage II, Dota 2. Разбира се - вървят е силно казано, намалил съм всякакви натоварващи графики и компоненти. Като цяло реших просто да си взема нещо ново, да си угодя, защото отдавна не съм си купувал поради липса на необходимост. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване