Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Таблет Lenovo се събужда сам при включване на захранването

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. 

Имам един таблет, който го ползвам само и единствено за телевизор на бюрото. Lenovo с Android 8.1.0. Всичко по него е обновено до последните версии. 

Много ме дразни, че при включване в захранването се събужда сам. Аз го ползвам само за телевизор и винаги е стартирано приложение за телевизия на него. И когато е заспал, ако спре токът в момента който дойде таблетът се събужда и гръмва телевизията и трябва да ходя да го спирам. 

Някой знае ли къде в Андроид и дали има настройка да не се събужда сам при включване в захранването. 200 пъти му гледах настройките и не виждам подобна опция. 

Благодаря ви за отговорите. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Joss Bomon написа:

Не съм го пробвал, но този инструмент има настройките от които се интересувате.

Нищо не става от това приложение. То само записва кога и спирало и идвало захранването. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде я видях тази тема.....един час се ровя и аз и не намерих такива настройки....Освен, преди лягане, да вадиш жицата на зарядното.....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Ma_ri написа:

Къде я видях тази тема.....един час се ровя и аз и не намерих такива настройки....Освен, преди лягане, да вадиш жицата на зарядното.....

Да бе да ще вадя жиците. Супер глупаво е да се буди сам. Не може да не са го измислили. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че всички андроид устройства са така екрана да се събужда когато се включи в зарядното, но за да тръгва телевизията директно предполагам заключения екран е спрян изцяло. Може би ако го включиш примерно там както е да плъзнеш на някъде че да се отвори ще свърши работа.

https://support.lenovo.com/bg/en/solutions/ht504280 

На стъпка 5 избери swipe.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свържи го към юсб на пс а на псто  му изключи тока на юсб докато е изключен

ключ на контакта 

https://www.onlinemashini.bg/razklonitel-macalon-5-gnezda-s-kabel-15m-h15mm2-s-kliu4-mk/15962

https://www.home-max.bg/instrumenti-i-oborudvane/elektromateriali/tajmeri/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как се изключва таблета/приложението? Ръчно или има някакъв таймер за заспиване?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май Андроид не дава кой знае какви възможности за репение на проблема, единствено трук открих изобщо да се споменава подобна ситуация и да има някакви отговори, един които предлага репение но доколкото разбирам то изисква Root на устройството : https://android.stackexchange.com/questions/156270/preventing-device-wake-up-on-usb

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kalin Karaboychev написа:

Да бе да ще вадя жиците. Супер глупаво е да се буди сам. Не може да не са го измислили. 

На твое място вграждам в розетката умно реле. Sonoff/Tuya/Shelly - kaквото си избереш. Отвътре е една и съща китайска конфекция. Остава да го спрегнеш с телефона и да зададеш в настройката - при спиране на тока, да мълчи. Цена на въпроса под 10 зелени. Отделен е въпроса, че приложенията им предлагат астротаймери, който включват "телевизора" в твой уречен час.

spacer.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички!!! Струва ми се, че имате погрешен подход - търсите едно универсално решение на няколко различни въпроса.

Все едно да питам „Защо, когато стана от масата, на съм гладен?“ Тук отговора е - защото съм се нахранил“. Иначе - нямаше нужда да ям - само сядам ... ставам и готово!

Моят отговор на въпроса на Калин ...

преди 4 часа, Kalin Karaboychev написа:

Имам един таблет, който го ползвам само и единствено за телевизор на бюрото. 
Много ме дразни, че при включване в захранването се събужда сам. Аз го ползвам само за телевизор и винаги е стартирано приложение за телевизия на него. И когато е заспал, ако спре токът в момента който дойде таблетът се събужда и гръмва телевизията и трябва да ходя да го спирам.
Някой знае ли къде в Андроид и дали има настройка да не се събужда сам при включване в захранването.

е следният (отзад напред):

Няма такава опция! Всяко включване/изключване на захранването на Андроид-устройство е равносилно на натискане на Power-бутона. Устройството „се събужда“ и „гледа“ - какво става.

Щом веднага тръгва телевизията - значи така си го „приспал“!
Пример: когато ходя в Била - преди да стигна касата си отварям приложението на телефона, „изваждам“ Била-картата (ползвам виртуална) и „приспивам“ апарата. Когато дойде ред за сканиране на кода - само „събуждам“ телефона и на картата е на екрана.

Извод - нещата не са свързани с хардуерно или софтуерно решение, а с ЗКУ-поведение!

Варианти:

• задай заключване на екрана. Така, когато таблетът „се събуди“ - ще стигне само до заключения екран.
  • преди „приспиване“ - изключвай приложението за телевизия. Е, после ще трябва пак да го стартираш, ама само ако искаш.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, jhoro написа:

Моят отговор на въпроса на Калин ...

е прост и еднозначен...да си купи телевизор.:D Таблетите имат друго предназначение. К?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не намерих и аз софтуерно решение на проблема на каквото се надявах да има .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Jorge написа:

е прост и еднозначен...да си купи телевизор.:D Таблетите имат друго предназначение. К

Ти верно ли мислиш ... това, а и по принцип???

Майка ми имаше подобен проблем, ама със „стандартен“ телевизор и сателитен приемник. „Сам“ се включваше ... когато реши.
Оказа се, че тя изключвала само приемника и телевизора „минавал“ на стендбай режим. Понеже захранващия адаптер на приемника имаше проблем с кабела или контакта - в някой моменти рестартираше приемника. И тогава - телевизора „гръмваше“!

Оправих  проблема с адаптера и ѝ обясних - „Изключвай и двете - и телевизора, и приемника.“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, jhoro написа:

Варианти:

• задай заключване на екрана. Така, когато таблетът „се събуди“ - ще стигне само до заключения екран.
  • преди „приспиване“ - изключвай приложението за телевизия. Е, после ще трябва пак да го стартираш, ама само ако искаш.

До колкото разбрах цел е да не се стартира таблета след включване на адаптера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, FusE написа:

До колкото разбрах цел е да не се стартира таблета след включване на адаптера.

Аз разбрах, че не целия таблет е проблема, а ...

преди 5 часа, Kalin Karaboychev написа:

... в момента който дойде (тока)таблетът се събужда и гръмва телевизията и трябва да ходя да го спирам. 

Стартирал таблет - със заключен екран - си е много тих!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

Аз разбрах, че не целия таблет е проблема, а ...

Именно това е проблема, който се среща и при други марки андроид устройства ,след включване на адаптера се стартира до начален екран устройството, не съм се зачитал за решения до момента , като това което ми идва на ума е смяна на ROM с Custom ROM и надежда че проблема няма да го има.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

Именно това е проблема, който се среща и при други марки андроид устройства ,след включване на адаптера се стартира до начален екран устройството, не съм се зачитал за решения до момента , като това което ми идва на ума е смяна на ROM с Custom ROM и надежда че проблема няма да го има.

Може и така да стане, ама е прекалено.

Сещам се и друго - премахване на приложението за телевизия, от „списъка на защитени приложения“! Такива, които продължават да работят във фонов режим и при изключен екран.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Ицо Велев написа:

Мисля че всички андроид устройства са така екрана да се събужда когато се включи в зарядното, но за да тръгва телевизията директно предполагам заключения екран е спрян изцяло. Може би ако го включиш примерно там както е да плъзнеш на някъде че да се отвори ще свърши работа.

https://support.lenovo.com/bg/en/solutions/ht504280 

На стъпка 5 избери swipe.

Нали не очакваш таблет, който ползвам само за телевизор да му пиша пароли всеки път. Тръгва телевизията защото не затварям приложението а го заключвам докато то работи. Заключвам го и го отключвам от страничния бутон. 

преди 5 часа, Raze написа:

А как се изключва таблета/приложението? Ръчно или има някакъв таймер за заспиване?

Ръчно го изключвам от бутона и да заключвам го с отворено приложение и то е стартирано когато се включи таблета. 

Имам телевизор 65 инча, да спомена за тези които ме карат да си купя телевизор. Но той се пада зад гърба ми. За това ползвам таблет на бюрото ми да ми дрънка нещо и да поглеждам в него а да не се въртя като пумпал. 

Ясно благодаря на всички за отговорите явно наистина няма такава настройка. Все на мен ще се случи да търся нещо което го няма. Ами както казва един наш боксьор: Продължаваме напред. Така ще си карам той проблемът е само когато спре тока, а това е няколко пъти в годината.

Благодаря ви на всички за коментарите и съветите. 

Поздрави и спокойна вечер. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Kalin Karaboychev написа:

Нали не очакваш таблет, който ползвам само за телевизор да му пиша пароли всеки път. Тръгва телевизията защото не затварям приложението а го заключвам докато то работи. Заключвам го и го отключвам от страничния бутон.

Нямам предвид да му сложиш парола. Просто за да тръгва директно ТВ значи заключващия екран въобще е махнат. Ако го включиш би трябвало да се оправи. Не е нужно да има парола може да бъде просто Swipe to unlock.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Kalin Karaboychev написа:

Имам телевизор 65 инча, да спомена за тези които ме карат да си купя телевизор. Но той се пада зад гърба ми. За това ползвам таблет на бюрото ми да ми дрънка нещо и да поглеждам в него а да не се въртя като пумпал. 

Ето ти едно просто и ... стандартно решение!

Вместо нов телевизор/таблета - купи си едно ... огледало!  :)
ТВ-то пак ще работи зад гърба ти, но ще виждаш, без да се обръщаш! :)

„... прости задачи са най-подходящи за прости решения.“ - Иън Пиърс

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, jhoro написа:

Ето ти едно просто и ... стандартно решение!

Вместо нов телевизор/таблета - купи си едно ... огледало!  :)
ТВ-то пак ще работи зад гърба ти, но ще виждаш, без да се обръщаш! :)

„... прости задачи са най-подходящи за прости решения.“ - Иън Пиърс

Мислил съм го и това ама е доста грозничко решение :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване