Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Свързване на активни колони към ресивър

Препоръчан отговор

Здравейте,

Как да свържа тези колони  https://usa.yamaha.com/products/proaudio/speakers/hs_series/index.html към този ресивър https://www.denon.com/bg-bg/shop/avreceiver/avrx4000.

Със xlr накрайник и banana plug  би ли се получило, че не съм много наясно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледаш какво изискват колоните, после какво има "ресивъра".

После гледаш какво имаш ти. Ако нямаш подходящи "кабели", то търсиш вид адаптери. 

С вид накрайници няма как да стане след като не може да ги пригодиш към вид свързаност.

Успех! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колоните имат xlr женски  и 6.3 мм жак, а ресивъра няма такива и не ми е ясно как бих могъл да ги вържа, затова и питам, какво ще ми е нужно. С тази букса http://radimexbg.com/букси-конектори-и-преходници/аудиовидео-букси-rcajackxlr-и-др/букса-xlr-мъжка-1.html?search=Букса XLR-мъжка-1 и http://radimexbg.com/букси-конектори-и-преходници/крокодили-банан-щекери/банан-щекер-4мм-10а-60vdc-червен.html?search=Банан щекер не знам дали ще е удачно, други кабели нямам и нямам и идея, какви да търся!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zohar написа:

Здравейте,

Как да свържа тези колони  

Тонколоните са активни, а за ресивъра са нужни пасивни тонколони, с две думи не могат да бъдат свързани тези тонколони. Към ресивъра единствено може да бъде свързан активен субуфер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха така, значи съм метна на вятъра едни 1000 лв. Изключително досадно е, че трябва да се намлят/увеличават поотделно и затова взех ресивър, ама ще търся сега пасивни, след като тези не могат да бъдат вързани са излишни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тонколоните са активни монитори и могат да бъдат слушани като такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам, че усилвателят име Pre out - което ще рече изход от предусилвателя (преди крайното стъпало). В документацията и на колоните трябва да пише какъв сигнал приемат (а обикновено активни ОТ се ползват заедно с предусилвател така или иначе), а в тази на усилвателя - какво е нивото на Pre out. След като свериш това, би трябвало да разбереш дали можеш да ги свържеш така. Естествено ще трябват малко по-различни от обичайните кабели - RCA от страната на усилвателя и XLR или 6.35 mm жак от страната на ОТ.

P.S. Има вероятност тези изходи да са с фиксирано ниво, в който случай упражнението няма да се получи, ама такива работи се сверяват обикновно преди покупката.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, zohar написа:

Разбира се, че могат, но са неудобни, бих искал да командвам всичко от ресивъра.

Защо сте купили активни тонколони ?! 

Опитайте начина на свързване който @killchain описа в горния пост дали ще се получат нещата .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Днес получих нужните кабели, но звука е слаб и не мога да ги командвам от ресивъра! Има ли оправия това или да ги продавам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, zohar написа:

Днес получих нужните кабели, но звука е слаб и не мога да ги командвам от ресивъра! Има ли оправия това или да ги продавам?

След половин дневно ровене и проби, реших проблема със звука и командването. Обаче, каквото и да пробвам звук има само в двата канала на "front" и никъде другаде, което означава, че само едната колона има звук. Не съм предполагал, че ресивър за близо 3к ще има проблем да командва, каквото и да е!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, zohar написа:

След половин дневно ровене и проби, реших проблема със звука и командването. Обаче, каквото и да пробвам звук има само в двата канала на "front" и никъде другаде, което означава, че само едната колона има звук. Не съм предполагал, че ресивър за близо 3к ще има проблем да командва, каквото и да е!

Продай активните монитори тонколони и си вземи пасивни ОТ, за да нямаш подобно проблеми.

Ако е било грешка, още в началото, като си ги избирал (които между другото са предназначени за миксиране, музикално продуциране, и т.н)

и са били нови е трябвало да ги върнеш на момента, за да ти върнат парите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колоните бяха предназначени за десктоп машина, но звучаха отвратително на вградената аудио карта на дъното, затова реших да ги вържа към ресивър. Иначе с 2 преходника 2Ж.ЧИНЧ към 1М. ЧИНЧ ги вързах и двете към "front", а пасивни задължително ще бодна поне 2-left/right. Център за музика не мисля, че ще ми е нужен, доколкото знам той е за филми, а аз такива не гледам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не се мисли, чете и пилеят пари е така. За както купуваш многоканален усилвател  за стерео музика? Че и активни ОТ? Свързвай двете на стандартно стерео и толкова. Музиката е правена и миксирана за такова. Съвсем естествено няма как да има из другите канали. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Филипов написа:

преди 1 час, Филипов написа:

За както купуваш многоканален усилвател  за стерео музика?

Защото искам!

Свързвай двете на стандартно стерео и толкова.

Свързани са още вчера вечерта.

Съвсем естествено няма как да има из другите канали. 

Не позна, има във всеки един канал на Pre out. Моя е грешката, че не съм можел да ги настроя, но аз се уча бързо.

преди 7 минути, zohar написа:

Защото искам!

Свързани са още вчера вечерта.

Не позна, има във всеки един канал на Pre out. Моя е грешката, че не съм можел да ги настроя, но аз се уча бързо.

п.с.

Както се казва, по-добре да има и да не ти потрябва, от колкото да няма и да ти потрябва!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване