Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,проблема е доста дразнещ ,но да разкажа.Преди около година купих цяла конфигурация втора ръка.всичко беше ок.Преди 2-3 мвесеца ъпгреиднах процесора с райзен 5 2600 с охлаждане от р 7 3900.После смених и видеото от 1060 6гб.на зотак мини 1070.До тук добре.Продадох зотакчето защото много бързо качваше темперетура и купих :ichill geforce gtx 1070 ti x4 (за тези който не знаят това е една огромна видео карта с 4 вентилатора(единия е напряко и охлажда чипа).По предписание за нея ми трябва захранване от 500вата ,така ,че смених моето с :Thermaltake Litepower 550W RGB.И тук идва проблема.След 20-30мин.игра на макс ултра настройки на doom,metro exodus или mk11 компа спира.Само ,че става така,Мониторите гаснат ,но в кутията всичко продължава да върти и да свети.Даваше добри резултати на хевън,валей,и др.на фюрмарк си издържаше ,само на една програма за стрес тест на захранването гаснеше още веднага.Мислех ,че е захранването затова го продадох и от 550 минах на  650 вата.Продължава да го прави..Сега стрес теста на захранването с програата "ОССТ" го минава.При стари игри или при не ултра натоварване не гасне.Просто вече се чудя дали картата не е добре или ми трябва по мощно захранване.Сегашното е бронз сертифицирано 650 вата.Моля дайте идей.... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, STEF22 написа:

Здравейте,проблема е доста дразнещ ,но да разкажа.Преди около година купих цяла конфигурация втора ръка.всичко беше ок.Преди 2-3 мвесеца ъпгреиднах процесора с райзен 5 2600 с охлаждане от р 7 3900.После смених и видеото от 1060 6гб.на зотак мини 1070.До тук добре.Продадох зотакчето защото много бързо качваше темперетура и купих :ichill geforce gtx 1070 ti x4 (за тези който не знаят това е една огромна видео карта с 4 вентилатора(единия е напряко и охлажда чипа).По предписание за нея ми трябва захранване от 500вата ,така ,че смених моето с :Thermaltake Litepower 550W RGB.И тук идва проблема.След 20-30мин.игра на макс ултра настройки на doom,metro exodus или mk11 компа спира.Само ,че става така,Мониторите гаснат ,но в кутията всичко продължава да върти и да свети.Даваше добри резултати на хевън,валей,и др.на фюрмарк си издържаше ,само на една програма за стрес тест на захранването гаснеше още веднага.Мислех ,че е захранването затова го продадох и от 550 минах на  650 вата.Продължава да го прави..Сега стрес теста на захранването с програата "ОССТ" го минава.При стари игри или при не ултра натоварване не гасне.Просто вече се чудя дали картата не е добре или ми трябва по мощно захранване.Сегашното е бронз сертифицирано 650 вата.Моля дайте идей.... 

До колко градуса стигат темепратурите на видеокартата и като цяло на самата система под товар?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

Може видеокартата да си заминава.

Особено ако я купувал втора ръка може доста да е изстрадала.

Авторе сложи това : https://www.ccleaner.com/speccy

и дай една снимка на температурите когато системата е натоварена

също Ctrl+R  -> eventvwr.msc и дай по една снимка от critics и errors да видим за какво иде реч.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, dkt написа:

Щом само видео картата ти иска 500 вата, а ти си сложил 650 вата... как мислиш: дали 150 вата ще са достатъчни за всичко останало? Описваш типични симптоми как "гасне" поради липса на захранване.

Къде пише, че само видео картата иска 500W захранване?

Това новото захранване - марка и модел има ли си?

Тест на картата на друга система, бързо ще покаже към кой компонент да се насичиш за проблема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох .. деца ...

Аз ли да ти го намеря черно на бяло или ти сам ще свършиш тази работа?

Аз ако ти кажа, че хората могат да летят, ти какво ще го вземеш за чиста монета и газ през Windows ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно, не си дете, а не можеш да четеш правилно, вече втори път!

преди 3 минути, dkt написа:

https://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1070-ti-8gb,5311-16.html

Като гледам - пика и е към 300 вата. Ако мислиш, че 600 вата захранване може да "кара" 300 вата видео + да му стигнат още 300 вата за да захрани всико друго.... ОК.

Имаш 250+ вата само за прицесора... 

https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-5-2600-review,7.html

трябва му 750+ ватово захранване, за да работи нормално.

Иска ми се да съм дете, ама.... няма как :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, dkt написа:

https://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1070-ti-8gb,5311-16.html

Като гледам - пика и е към 300 вата. Ако мислиш, че 600 вата захранване може да "кара" 300 вата видео + да му стигнат още 300 вата за да захрани всико друго.... ОК.

Имаш 250+ вата само за прицесора... 

https://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-5-2600-review,7.html

трябва му 750+ ватово захранване, за да работи нормално.

Иска ми се да съм дете, ама.... няма как :)

Стига писа глупости, кой процесор ще ти харчи 250+ вата? Тези неща, които си ги дал като връзка, са общо за системата. Процесора, ако прочетеш внимателно, харчи около 60 вата и то при пиково натоварване. Консумацията на другите компоненти е много по-малка. А и мощността на захранването не се смята точно така, има си отделни линии за видеокарта, дъно и така нататък.

Проблема на автора е, че нещо или прегрява или има друг хардуерен проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, STEF22 написа:

Мониторите гаснат ,но в кутията всичко продължава да върти и да свети.

Това ми прилича на проблем с картата. Високи температури, проблем с драйвер, може и лош клок ако е модван биоса от някой.

Така и не стана ясно, картата втора ръка ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата си отива или захранването много му идва.

Също не се изключва проблем с драйверите, защото при мен пред последния драйвер вдигаше високи градуси а нищо не се правеше....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване