Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,дайте ми препоръка за SSD 240гб на което ще бъде сложен Windows и програмите(и минекрафт,който се цъка от време на време) и Hdd най малко 3тб или 4тб,тъй като сегашния си отива,а хдд 1тб не ми стига нещо :D ако покриват и ценови диапазон до 300лв двете ще е още по добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-евтино , но качествено е комбинацията CRUCIAL 240GB 2.5" SSD, BX500, 3D NAND SATA III /CT240BX500SSD1/ със SEAGATE 4000GB 256MB SATA III BarraCuda, ST4000DM004 ! В рамките на 250лв. струват общо .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Евгени Богданов написа:

Здравейте,дайте ми препоръка за SSD 240гб на което ще бъде сложен Windows и програмите(и минекрафт,който се цъка от време на време) и Hdd най малко 3тб или 4тб,тъй като сегашния си отива,а хдд 1тб не ми стига нещо :D ако покриват и ценови диапазон до 300лв двете ще е още по добре.

Примерно

Но един качествен 4TB HDD запълва бюджета. Ти си прецени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Евгени Богданов написа:

диапазон до 300лв

SSD 1TB в момента го тъковам ... Сам сунг ... е моету ... = доволен ... цент под 300 ... тъ за тез пари .. хм ... 2х500 ке си взема от сам сун г дъ гу евъ ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

SSD 1TB в момента го тъковам ... Сам сунг ... е моету ... = доволен ... цент под 300 ... тъ за тез пари .. хм ... 2х500 ке си взема от сам сун дъ гу евъ ... :) 

Е ли възможно да пишеш малко по-разбираемо? Не сме в смешните раздели. При това в тази тема се търси предимно обем, чийто размер е упоменат и твоето "предложение" в кавички, защото реално не е такова, а просто споделяне на...нещо си) е невалидно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Jorge написа:

Е ли възможно да пишеш малко по-разбираемо?

Да!

Казано кратко: За тея пари два SSD по 500GB от марка ... взима и няма грижи ... 

п.п. Не исках да е реклама на някаква марка!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да!

Казано кратко: За тея пари два SSD по 500GB от марка ... взима и няма грижи ... 

п.п. Не исках да е реклама на някаква марка!

Да де, но пак не си разбрал. Търси се над 3-4TB пространство за малко пари. Тоест едно SSD за системно и голям HDD. Чат?

И това за рекламата...го прави някой, който е гледаем. Нали се сещаш?:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Jorge написа:

3-4TB

Това за под 1 000 ... нема как да стане ... ;) 

п.п. Мое, но ... не казвам как!!! :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Това за 1 000 ... нема как да стане ... ;) 

Не знам какво точно имаш предвид, но за 300 леви се взима 500GB SSD и 4TB HDD. Дал съм линк, както и Пламен(няма да коментирам). Обаче ако автора търси качество - то за тази сума получава 4TB HGST примерно и аз съм отбелязал тази малка подробност. Ако не ми следиш мисълта е хубаво да се оттеглиш с почести.:D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Jorge написа:

4TB HDD

Имам в предвид, че 4TB все още е ... цифра ... а веч на HDD не ми се и мисли да стъпвам ... ;) 

п.п. Ай до сле, че сменям реално (физически) в момента HDD с SSD ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, iИ.дИоNд.Ni написа:

Имам в предвид, че 4TB все още е ... цифра ... а веч на HDD не ми се и мисли да стъпвам ... ;) 

Цифра е, ако търсиш качество. Инак не е цифра и да се повторя - дал съм линк. При това е ясно от увода, че ще е за склад. И аз не "стъпвам" на HDD от години, но различните хора са с различни нужди и изисквания. И възможности. Така че тези намигвания тук не важат. Сещаш ли се?;) Дай да приключваме, че разводнихме темата. А и от такива мисли споделени нещо много ми се доспа.

Лека!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Jorge написа:

Цифра е, ако търсиш качество.

За какво ти е друго?!

Пак да даваш пари, а аз беден ... ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

За какво ти е друго?!

Пак да даваш пари, а аз беден ... ;) 

Приятел, явно не вникваш в смисъла на темата и на това, което ти пиша. Моля те да се насочиш към друг форум. Натоварваш ме с отрицателни емоции, а в такива случаи се нервирам и пиша неща, за които после съжалявам. Ако ти се забавлява и искаш контакт с повече хора ще се включа с удоволствие в темите за забава и ще си се кискаме на глупостите. Но не и тук. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Jorge написа:

нервирам и пиша неща

И защо се нервираш?

Не би следвало да може да се каже какво е качествено и евтино ... 

Има нещо, то струва или се търгува. 

ОК, дал си линк ... реклама ... на какво?!

Аз също мога да дам и търговец и производител, НО споделям, че за тези пари бих взел два по 500GB SSD... говоря за лична консумация ... 4TB ... хм ... за какво?! Говорим за информация.... при положение, че вече има "облаци" ... "твоя информация" ... не копирана от някъде ...  

Преди да изпаднеш в нервна криза помисли ... ;)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Преди да изпаднеш в нервна криза помисли ... ;)  

Еее, не. Помислих и изпаднах в нервна криза. Ти си неспасяем случай. Обещавам повече да не споря с теб в техническите раздели! Безсмислено е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло сегашния ми хардиск е a data 120гб ссд,но 240 за системен ще ми е предостатъчен,а хардиска ми е този https://www.pazaruvaj.com/tvyrdi-diskove-hdd-c3103/toshiba/3-5-1tb-7200rpm-32mb-sata3-dt01aca100-p107777827/

цената 300лв съм я дал ориентировъчно,сега отгоре плюс 50лв няма да е проблем,видях че пламен ми е дал едната възможност с 2тб хард,но аз търся най малко 3тб хардиск,на който ще има филми,снимки,музика,игри който цъкам от време на време и прочие,за това търся 3 или 4тбтов,но от много време не съм закупвал такива неща,и вече не знам кое е качествено и кое не,едни плюят по адата,други по кингстана,при хддто е същото,едни плюят по тошиба,други по сеагатето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Jorge написа:

Еее, не.

Ето от къде избирам!

:) 

п.п. По някога и от другаде ...

:)

преди 7 минути, Евгени Богданов написа:

цената 300лв

След като видиш какво се предлага в България ... виж и някъде другаде колко струват тези неща ... 

Аз днес примерно от "Али" взех нещо за 4 лв. с доставка до "порта", а не 16 + поща ... 

Марката я забрави ... идва всичко от Китай ... или ... хм ... Южна Корея ... или ... прочие ... 

Въпроса се свежда да не в от някой "гараж" или прекупвач който те "товари" ... ;) 

Успех!

п.п. Прощавай!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Евгени Богданов написа:

е дал едната възможност с 2тб хард,но аз търся най малко 3тб хардиск

Два диска от по 2TB не правят ли повече от 3TB?

Дал съм този вариант, защото понякога дисковете умират и както знаеш всички яйца не се носят в една кошница.

Сега какво точно е твоето виждаме - трябва да разпитвам отново за твоя план за backup и т.н. - а така ти можеш да си ги прецениш сам нещата.

Може би не забелязваш, че там са два диска?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М да,не бях видял че са 2,но проблема е че няма как да сложа 2 хдд и 1 ссд защото дъното ми има само 2 сата порта :D

колкото за back up,ще използвам сегашния ми хдд,и то за снимките най вече,всичко друго мога да си го възстановя :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

И какво е това орязано дъно?

ASRock B150M-HDV  (2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Евгени Богданов написа:

ASRock B150M-HDV  (2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR4 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

6 x SATA3 6.0 Gb/s Connectors, support NCQ, AHCI and Hot Plug

И ти в момента ползваш SATA 4 и 5 порта - последните 2 от общо 6 ... без коментар!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ама не са 6,2 са :D Загледай се във снимката и сам ще видиш,те ако бяха 6,щях да съм накичил още 3 хддта на системата :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Евгени Богданов написа:

Да ама не са 6,2 са :D Загледай се във снимката и сам ще видиш,те ако бяха 6,щях да съм накичил още 3 хддта на системата :D

Пропускаш 4 броя завъртяни на 90 градуса - тези в дясно от радиатора на чипсета - аз тези ги видах веднаха и мислех, че са 4, но после видях на голямата картинка, че имаш още два - тези който ползваш. Не ти ли прави впечатление защо са SATA 4 и 5? Къде са SATA 0,1,2 и 3?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване