Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с драйвери видеокарта лаптоп Asus NN51VW

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем с въпросният лаптоп , смених му 1 ТБ HDD с 1ТБ SSD и като инсталирам Intel-ския драйвер за видеокартата, след 1 ден изчезват драйверите и съответно опцията за настройки. Попринцип лаптопа има и външно видео GEFORCE, но intel-ската ми е нужна , понеже връзвам лаптопа към телевизора и екрана не е в съотвените настройки. От какво може да е този проблем?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кой те би по главата да слагаш SSD? И за какво? Заради няколко пикливи секунди по-бързо зареждане на ОС.

От къде си теглиш драйверите и изобщо по какъв начин ги инсталираш?
ОС?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Device Manager не съм го гледал, съдя по това , че като съм на декстопа и цикна десен клик на мишката там ми изчезва настройките за екрана.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си инсталираш драйверите, после W10 се сеща да ги обнови сам и на другия ден като включиш машината ...

Рестартираш ли го този лаптоп през ден първи след инсталирането на драйверите? Ако не го изгасиш какво става?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Ами кой те би по главата да слагаш SSD? И за какво? Заради няколко пикливи секунди по-бързо зареждане на ОС.

ОС?

Приятелю, ако неможе да ми предложиш някакъв вариант за разрешаване на проблема ми, не ми плюй в темата! Разликата между SSD и HDD, за обикновен потребител като мен е от земята до небето! Драйверите ги свалям от АСУС, съответно самата инсталация е класическа и проста.

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ти си инсталираш драйверите, после W10 се сеща да ги обнови сам и на другия ден като включиш машината ...

Рестартираш ли го този лаптоп през ден първи след инсталирането на драйверите? Ако не го изгасиш какво става?

Да пробвал съм да не го гася, но пак си ги маха от самосебе си. Тоест няма значение дали ще го рестартна или ще се изгаси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Richmond написа:

Приятелю, ако неможе да ми предложиш някакъв вариант за разрешаване на проблема ми, не ми плюй в темата! Разликата между SSD и HDD, за обикновен потребител като мен е от земята до небето! Драйверите ги свалям от АСУС, съответно самата инсталация е класическа и проста.

Да пробвал съм да не го гася, но пак си ги маха от самосебе си. Тоест няма значение дали ще го рестартна или ще се изгаси.

Не плюя а питам.
Едно "Олеле компа не пали" не стига, форумните врачки празнуват коледа(Честита и на теб).
Кажи ОС, с каква антивирусна си, прегледай си рапортите на антивирусната дали случайно не е огладняла е не е решила че съответния драйвер е коледен геврек...
...прегледай си събитията в логовоете на устройството, в случай че си с уиндоус - Win+R -> eventwvr.msc, ако нещо не ти е ясно дай снимка тук да видим за какво иде реч.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Richmond написа:

В Device Manager не съм го гледал, съдя по това , че като съм на декстопа и цикна десен клик на мишката там ми изчезва настройките за екрана.

Това, че липсва display settings в контекстното меню, не значи автоматично, че "изчезва" интелския драйвър. Виж през control panel-a какво е положнието, но първо трябва да се види, дали самата OS не прави някаква мизерия

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да спреш автоинсталирането на драйвери от ъпдейтите използвай първия метод ако си с Pro и по-горна версия, или втория, ако си с Home:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Richmond написа:

intel-ската ми е нужна , понеже връзвам лаптопа към телевизора и екрана не е в съотвените настройки. 

Я го преведи това на по-разбираем език?...

Какво общо има свързването към телевизор с вградената в процесора видео карта? Защо си мислиш, че за нея е предвиден специален изход на лаптопа? И защо просто не си оправиш настройките?

И е хубаво в подобна тема да даваш точен модел или подробни характеристики на лаптопа. Защото за модел Asus NN51VW и Гугъл не е чувал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

ОС?

SSD едва ли има нещо общо с драйверите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

SSD едва ли има нещо общо с драйверите.

Не вярвам, просто се чудя какъв е зора да сменяш носител на данни заради няколко секунди разлика.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно лаптопът е Asus N51VW. Това не е точният модел, а цяла серия, но няма значение. Лаптопът има един изход - HDMI, и той със сигурност е свързан към външната видеокарта.

Така че остави на мира интелските драйвъри, и си оправи настройките на NVidia-та.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, NewRedDragon написа:

Това, че липсва display settings в контекстното меню, не значи автоматично, че "изчезва" интелския драйвър. Виж през control panel-a какво е положнието, но първо трябва да се види, дали самата OS не прави някаква мизерия

Не, не прави. Вероятно едната карта се изключва като не се ползва. Само, че това трябва да се види в настройките на Nvidia. Имам по-стар лаптоп, където лично съм оказал, коя карта с да работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NewRedDragon написа:

Това се чудех точно да не прави мизерия самата ОС, но на скоро я ъпдейтнах до последната версия и се надявах да се оправи , но уви , как мога да го проверя чрез контрол панела?

WINDOWS 10 64 PRO е операционната система

преди 1 час, RudeBoy написа:

Я го преведи това на по-разбираем език?...

Какво общо има свързването към телевизор с вградената в процесора видео карта? Защо си мислиш, че за нея е предвиден специален изход на лаптопа? И защо просто не си оправиш настройките?

И е хубаво в подобна тема да даваш точен модел или подробни характеристики на лаптопа. Защото за модел Asus NN51VW и Гугъл не е чувал.

Имам лека грешка в заглавието Лаптопа е N551VW, има общо свързането защото лаптопа го имам от около 4 години, винаги съм го връзвал към телевизон и реално картината е много разтеглена и чрез интелските настройки го управях, сега нямам тази възможност.

• Intel Core i7 (6th Gen) 6700HQ / 2.6 GHz Max Turbo Speed 3.5 GHz Quad Core Processor
  • 16GB RAM, 1 TB HDD
  • 15.6" Full HD Display (1920 x 1080) Resolution
  • NVIDIA GeForce GTX 960M 2GB GDDR5 Dedicated Graphics
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Richmond написа:

Това се чудех точно да не прави мизерия самата ОС, но на скоро я ъпдейтнах до последната версия и се надявах да се оправи , но уви , как мога да го проверя чрез контрол панела?

WINDOWS 10 64 PRO е операционната система

Имам лека грешка в заглавието Лаптопа е N551VW, има общо свързането защото лаптопа го имам от около 4 години, винаги съм го връзвал към телевизон и реално картината е много разтеглена и чрез интелските настройки го управях, сега нямам тази възможност.

• Intel Core i7 (6th Gen) 6700HQ / 2.6 GHz Max Turbo Speed 3.5 GHz Quad Core Processor
  • 16GB RAM, 1 TB HDD
  • 15.6" Full HD Display (1920 x 1080) Resolution
  • NVIDIA GeForce GTX 960M 2GB GDDR5 Dedicated Graphics

Отзад има стикер с точния модел. Може ли да го снимаш или да го напишеш. Колкото до ТВ може да го свържеш и през NVIDIA картата. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Отзад има стикер с точния модел. Може ли да го снимаш или да го напишеш. Колкото до ТВ може да го свържеш и през NVIDIA картата. 

N551VW-FY204D

Нямам реално никога не се опитвал да го подкарам през NVIDIA-та, да ме ориентираш ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Richmond написа:

N551VW-FY204D

ПОРТОВЕ

HDMI

3 x 3.0 USB

Mini Display Port

Много ме съмнява някой от тези портове да е вързан към интелското видео. Ползвай си външната карта, тя е по-мощна. Ако трябва, превключи я от BIOS. И след това от NVidia Control Panel си задай нужните настройки за телевизора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, RudeBoy написа:
ПОРТОВЕ

HDMI

3 x 3.0 USB

Mini Display Port

Много ме съмнява някой от тези портове да е вързан към интелското видео. Ползвай си външната карта, тя е по-мощна. Ако трябва, превключи я от BIOS. И след това от NVidia Control Panel си задай нужните настройки за телевизора.

Разгледах Биоса и не нещо което да променя там, да ме ориентираш ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Bubbles написа:

Не вярвам, просто се чудя какъв е зора да сменяш носител на данни заради няколко секунди разлика.

Ти изобщо виждал ли си и ползвал ли си някога SSD, че изказваш такива "компетентни" мнения? SSD не е само няколко секунди разлика, в някои случаи може да спести много минути и часове дори.

@Richmond кои точно драйвери и настройки изчезват? Дай снимка на device manager, където да се види версията на въпросния видео драйвер преди и след.

преди 4 часа, RudeBoy написа:

Точно интелското видео управлява всичко, втората видеокарта (в случая nvidia) е като помощна, като превключването става от контролния панел на nvidia. Прочети за optimus технологията и ще ти стане ясно. В BIOS няма нищо за превключване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Raze написа:

Ти изобщо виждал ли си и ползвал ли си някога SSD, че изказваш такива "компетентни" мнения? SSD не е само няколко секунди разлика, в някои случаи може да спести много минути и часове дори.

Ползвал съм да, специално за единия от компютрите ми си купих SSD за да видя каква ще е разликата и да става дума буквално за няколко секунди, може би има значение какво се прави на съответната машина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване