Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бутона на компютъра

Препоръчан отговор

Вчера натиснах бутона на компютъра и го счупи. И днес реших да го заменя с друг бутон от компютър но като го натисна си излиза bios-а и минават 10, 15 секунди и той се изключва. И това не е единствения проблем. Имаше токов удар преди две седмици и компютъра се изключи и после като го включих нямаше операционна система и реших да го boot-на с win 10. Ако някой знае нещо по въпроса да пише. Моля.!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Сервиз!

Имали начин как аз да го оправя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, slavij69 написа:

Вчера натиснах бутона на компютъра и го счупи. И днес реших да го заменя с друг бутон от компютър но като го натисна си излиза bios-а и минават 10, 15 секунди и той се изключва. И това не е единствения проблем. Имаше токов удар преди две седмици и компютъра се изключи и после като го включих нямаше операционна система и реших да го boot-на с win 10. Ако някой знае нещо по въпроса да пише. Моля.!

И като реши да заредиш Windows 10 каква грешка ти дава или какво се случва. И кой бутон си сменил?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решение без пари, при условие че дънната ти платка го поддържа и имаш още поне едно устройство:

Махаш какъвто и да е бутон, не ти трябва.

Все пак разбира се първо трябва да успееш да включиш компютъра нормално и да влезеш в BIOS настройките.

След това търсиш следното: WakeOnLAN. ("Събуждане по мрежата") и го включваш (Enabled). Ако не ти говори нищо, аз пък го ползвам всеки ден.

На началния екран на телефона ми имам едно бутонче, от което си пускам компютъра, който пък е свързан с рутера с кабел, а телефона си е по Wi-Fi.

Wake On LAN примери

Сигнала за събуждане/включване може да бъде изпратен и от друг компютър, лаптоп или таблет например... с помощта на cmd, но има и разни програми /приложения за целта, с които е далеч по-лесно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая имаме два различни проблема. Единия е неработещия бутон, а другия е дали имаме работещо дъно и здрав хард диск.

Първо трябва да се реши втория проблем, а за бутона после лесна работа. Компютъра може да се включи и с допиране на двете кабелчета за малко.

Да не си взел рестарт бутона от другия компютър?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Емил Костов написа:

И като реши да заредиш Windows 10 каква грешка ти дава или какво се случва. И кой бутон си сменил?

Ами сманих power бутона и като почнах да зарежда Windows 10 с флашка ми излезе логото на Windows 10 и компютъра се изключи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, [email protected] написа:

Решение без пари, при условие че дънната ти платка го поддържа и имаш още поне едно устройство:

Махаш какъвто и да е бутон, не ти трябва.

Все пак разбира се първо трябва да успееш да включиш компютъра нормално и да влезеш в BIOS настройките.

След това търсиш следното: WakeOnLAN. ("Събуждане по мрежата") и го включваш (Enabled). Ако не ти говори нищо, аз пък го ползвам всеки ден.

На началния екран на телефона ми имам едно бутонче, от което си пускам компютъра, който пък е свързан с рутера с кабел, а телефона си е по Wi-Fi.

Wake On LAN примери

Сигнала за събуждане/включване може да бъде изпратен и от друг компютър, лаптоп или таблет например... с помощта на cmd, но има и разни програми /приложения за целта, с които е далеч по-лесно.

И като не може да зареди ОС какви бутони ще заобикаля и какви опции за събуждане ще използва?

преди 1 минута, slavij69 написа:

Ами сманих power бутона и като почнах да зарежда Windows 10 с флашка ми излезе логото на Windows 10 и компютъра се изключи

Нарочно те питах, кой бутон си сменил, за да е ясно. Сега влез в биос и виж дали ти се вижда хард дискът като устройство.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, ice_lion__01 написа:

В случая имаме два различни проблема. Единия е неработещия бутон, а другия е дали имаме работещо дъно и здрав хард диск.

Първо трябва да се реши втория проблем, а за бутона после лесна работа. Компютъра може да се включи и с допиране на двете кабелчета за малко.

Да не си взел рестарт бутона от другия компютър?

Не взех power бутона на друг компютър но с допира е на жичките пак става но веднага се изключва

преди 4 минути, Емил Костов написа:

И като не може да зареди ОС какви бутони ще заобикаля и какви опции за събуждане ще използва?

Нарочно те питах, кой бутон си сменил, за да е ясно. Сега влез в биос и виж дали ти се вижда хард дискът като устройство.

Вижда се като устройство 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, slavij69 написа:

Не взех power бутона на друг компютър но с допира е на жичките пак става но веднага се изключва

Вижда се като устройство 

И искаш да кажеш, че ако го оставиш да зарежда от хард диска стой 15 секунди и се изключва така ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

И искаш да кажеш, че ако го оставиш да зарежда от хард диска стой 15 секунди и се изключва така ли?

Не като включа компютъра след 10, 15 секунди се изключва

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, slavij69 написа:

Не като включа компютъра след 10, 15 секунди се изключва

Като за начало трябва да тестваш с друго захранване. Виж също така работят ли всички вентилатори ( на процесор, захранване, видеокарта- ако е външна)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Като за начало трябва да тестваш с друго захранване. Виж също така работят ли всички вентилатори ( на процесор, захранване, видеокарта- ако е външна)

Ами моето на компютъра е 350w имам друго 400w с него става ли

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, slavij69 написа:

Ами моето на компютъра е 350w имам друго 400w с него става ли

Да, става! Тествай като за начало и виж дали всички вентилатори се въртят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Да, става! Тествай като за начало и виж дали всички вентилатори се въртят.

Добре много благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си ОС. Нещо там кара компютъра да изключва. Зареди под safe mode за начало, за да видиш дали ще се изключи. Ако всичко е наред, прегледай какви неща се стартират, виж и драйверите, както и настройки на windows. Ако проблема продължава, тествай с някоя Live linux OS. Накрая може да пробваш и нова инсталация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Провери си ОС. Нещо там кара компютъра да изключва. Зареди под safe mode за начало, за да видиш дали ще се изключи. Ако всичко е наред, прегледай какви неща се стартират, виж и драйверите, както и настройки на windows. Ако проблема продължава, тествай с някоя Live linux OS. Накрая може да пробваш и нова инсталация.

а имаш ли някаква идеа за power бутона за който съм написал по горе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Изключи бутона, включи компютъра с окъсяване на джъмперите.

извинявай за тъпия въпрос ама какво е окъсяване на джъмперите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Свързваш" двата пина, които са за power на дъното, там, където се включва power бутона:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Raze написа:

"Свързваш" двата пина, които са за power на дъното, там, където се включва power бутона:

извинявай но кой са тези два пина че не разбрах от видиото :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Мисля да цитирам колегата по-горе:

не моля те кажи ми точно кой два пина да свържа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване