Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте! Трябват ми усилвател и две колони, които ще свържа към PC-то на звуковата ми карта  Creative Sound Blaster Z  https://us.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-z

като имам и този субуфер  https://www.numanaudio.com/Lautsprecher/Subwoofer/NUMAN-UniSUB.html

Бюджетът е 400лв.  за усилвател и 400лв. за колоните. От друга моя тема в този форум ми препоръчаха тези колони https://www.muziker.bg/magnat-monitor-supreme-2002-mocca

Ще се ползва предимно за музика и филми, като просто търся сносен звук и качествени компоненти, доколкото бюджетът позволява, разбира се. И второто ми питане, е относно свързването. Колоните и буфера към усилвателя и усилвателя към картата? Или буферът към картата, а колоните през усилвателя и от там на звуковата карта?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ssentissim4o написа:

Колоните и буфера към усилвателя и усилвателя към картата? 

Да.

При положение, че усилвателят има изход за активен суб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звуковата карта е много добра,с добри качества.Има си жакове с изходи за 5.1 звук.Най-добрият вариант за свързване,при това положение е,че усилвателят и субуфърът,могат да се включват директно в картата.Също можеш да търсиш усилвател,който е само аналогов(значително по-евтин),защото не ти е с нужен с цифров вход,при положение,че си имаш качествен декодер в твоята звукова карта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таз колона дето са ти я препоръчали не е ли 410 лева едната бройка? Двойно надхвърля бюджета ти за колони.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Димитър 59 написа:

Звуковата карта е много добра,с добри качества.Има си жакове с изходи за 5.1 звук.Най-добрият вариант за свързване,при това положение е,че усилвателят и субуфърът,могат да се включват директно в картата.Също можеш да търсиш усилвател,който е само аналогов(значително по-евтин),защото не ти е с нужен с цифров вход,при положение,че си имаш качествен декодер в твоята звукова карта.

Бихте ли ми препоръчали усилвател и 2 колони? За свързването не разбрах- буферът към картата, а не към усилвателя. Само колоните към усилвателя, а той към картата, така ли?

преди 42 минути, ined написа:

Таз колона дето са ти я препоръчали не е ли 410 лева едната бройка? Двойно надхвърля бюджета ти за колони.

Моя грешка. Съвет за колони?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, ssentissim4o написа:

За свързването не разбрах- буферът към картата, а не към усилвателя. Само колоните към усилвателя, а той към картата, така ли?

Субуфъра към картата,но ако усилвателя има специален изход за субуфър,става и в него.Колоните се свързват към усилвател,а той към картата.Препоръка за усилвател,бих ти предложил за малкия бюджет да потърсиш втора ръка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Димитър 59 написа:

Субуфъра към картата,но ако усилвателя има специален изход за субуфър,става и в него.Колоните се свързват към усилвател,а той към картата.Препоръка за усилвател,бих ти предложил за малкия бюджет да потърсиш втора ръка.

Да, де. Трябва ми предложение точно какъв усилвател и какви колони за тия 400+400лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

400 лв са малко сума за начален клас стерео усилвател или качествени букшелф или подови ОТ.

Пример:

Yamaha A-S301 2x60W

Q Acoustics Q3030i

Не очаквай много от субуфера който имаш, защото е "китайска пръчка".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Mr. ?? написа:

400 лв са малко сума за начален клас стерео усилвател или качествени букшелф или подови ОТ.

Пример:

Yamaha A-S301 2x60W

Q Acoustics Q3030i

Не очаквай много от субуфера който имаш, защото е "китайска пръчка".

надхвърлят ми бюджета колоните. Това https://techmag.bg/heco-victa-prime-702-espresso-ughecgvp7020002

с какъв усилвател мога да го комбинирам? Подови колони търся, забравих да спомена.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, ssentissim4o написа:

надхвърлят ми бюджета колоните. Това https://techmag.bg/heco-victa-prime-702-espresso-ughecgvp7020002

с какъв усилвател мога да го комбинирам? Подови колони търся, забравих да спомена.

Тази цена за Heco-то е за бройка. Но, са пак евтини.

Истинските подови тонколони/OT стартират от цена 1000+ лв.

Пример: Q Acoustics Q3050i

Ако, не търсиш качество и не си притенциозен, може да се спреш на марки като Magnat, Heco

Усилвател, който пуснах е начален клас стерео усилвател. По малко от 500 -600 лв за стерео усилвател ресийвър с изход за субуфер, с подходяща мощност едва ли ще намериш.

Denon PMA-720AE

Един кратък списък за някой водещи компания в Hi-Fi бранша:

Марки за ОТ: Monitor-Audio, DALI, KEF, B&W, Yamaha,Q-Acoustics, Wharfdale, Klipsch, Focal, и т.н.

Марки за стерео усилватели: Yamaha, Onkyo, Pioneer, Denon, NAD и т.н.

Между другото ако искаш "джангър' с подови ОТ за домашно ползване, се насочи към Cerwing-Wega.

П.П. Гледам, че си писал че си от Варна, погледни магазина на  AV Electronics

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ssentissim4o написа:

Здравейте!

Ще се ползва предимно за музика и филми, като просто търся сносен звук и качествени компоненти, ...

Би ли ти било възможно да ни обясниш какво разбираш под сносен звук ?
Много мъгляво ми звучи на мене, пък не обичам мъглявите работи.

Препоръчвам ти да забравиш на този етап за претенцията ти за кечесвени компоненти, щото цените им понякога са яко надути.
Концентрирай се по-скоро върху компоненти, които ще ти вършат работа на тебе.

Моят компютър е свързан към телевизора посредствам един 10 метров HDMI кабел.
От телевизора по оптичния кабел стерео звукът отива в една малка "кибритена" кутийка , от която същият цифров сигнал поема по метален коексиален кабел към един DAC който има три такива входа и само един оптичен. Та оптичния му вход го ползвам за директен сигнал от DVB-S2 & DVB-T2 приемника. А от DAC -а сигналът тръгва от два различни изхода, единият чинчов, другият balanced XLR connectors. Сигналът от този втория изход минава през 2 трансформатора и една малка платка и става годен за сварзване към нормален аналогов усилвател с чинчови входове. Този вторият сигнал знаеш ли как яко сеца братче, днес правих демонстрация на синчето с един симфоничен концерт от словенската телевизия и разни оперни викачи.
Чуваш ясно и отчетливо всеки музикален инструмен и можеш да го разпознаеш. А колоните едни и същи бе. 
Ако сигналът от приемника мине директно през оптичния кабел до ДАКа и оттам през чинчовия изход, еми звучението е по-меко и по-малко детайлно. А колоните пак са си същите.

Накратко казано, изкуството да можеш да съчетаеш правилно кабели и компоненти ти е просто недостъпно на този етап на тебе, така че ... абе свали малко претенциите за "сносния" звук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали точно, защото не ми е ясно, пускам темата и търся съвет. Боже, Боже...искаш съвет, то тръгва да ти философства колко много разбира, а ти не. И изписало редове, а накрая едно нищо. И като се цитира, не се цитира половината. Писал съм сносен звук и качествени компоненти, доколкото бюджетът позволява. Ако въпросът  за 400лв. какъв усилвател и за 400лв. какви ОТ да си купя ти идва сложен, подмини, не да се упражняваш в плеоназъм. Моля темата да бъде заключена. На сложният въпрос какъв усилвател за 400 и какви колони за 400 ми се отговори, макар и не тук.

преди 5 часа, Белгиеца написа:

Би ли ти било възможно да ни обясниш какво разбираш под сносен звук ?
Много мъгляво ми звучи на мене, пък не обичам мъглявите работи.

Препоръчвам ти да забравиш на този етап за претенцията ти за кечесвени компоненти, щото цените им понякога са яко надути.
Концентрирай се по-скоро върху компоненти, които ще ти вършат работа на тебе.

Моят компютър е свързан към телевизора посредствам един 10 метров HDMI кабел.
От телевизора по оптичния кабел стерео звукът отива в една малка "кибритена" кутийка , от която същият цифров сигнал поема по метален коексиален кабел към един DAC който има три такива входа и само един оптичен. Та оптичния му вход го ползвам за директен сигнал от DVB-S2 & DVB-T2 приемника. А от DAC -а сигналът тръгва от два различни изхода, единият чинчов, другият balanced XLR connectors. Сигналът от този втория изход минава през 2 трансформатора и една малка платка и става годен за сварзване към нормален аналогов усилвател с чинчови входове. Този вторият сигнал знаеш ли как яко сеца братче, днес правих демонстрация на синчето с един симфоничен концерт от словенската телевизия и разни оперни викачи.
Чуваш ясно и отчетливо всеки музикален инструмен и можеш да го разпознаеш. А колоните едни и същи бе. 
Ако сигналът от приемника мине директно през оптичния кабел до ДАКа и оттам през чинчовия изход, еми звучението е по-меко и по-малко детайлно. А колоните пак са си същите.

Накратко казано, изкуството да можеш да съчетаеш правилно кабели и компоненти ти е просто недостъпно на този етап на тебе, така че ... абе свали малко претенциите за "сносния" звук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, ssentissim4o написа:

И изписало редове, а накрая едно нищо. 

Eми нищо е като липсата ти на познания и опит не ти позволяват да разбереш смисъла.

Едно време продавах на гърци Зенити, ама те някои искаха и цветни ленти, ама у магазина имаше само черно бели и им пробутвах от тях да се снимат веднага из София и да си ги проявяват после в Гърция и да ме псуват.

Та и на тебе така са ти пробутали съвет за откровено лош звук, ама ще го чуеш чак като вече си си похарчил парите както не трябва.

Има по-голяма вероятност да спечелиш малко пари от Тото, отколкото да се уцели комбинация от компоненти която да свирне добре, щом като няма да бъдат слушани преди да бъдат купени колоните и усилвателя.

Ама търговците които са те посъветвали и те семеиства имат да хранят, та продажбите трябва да вървят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване